Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hiába koplalok nem fogyok :-( Miért? fórum

Hiába koplalok nem fogyok :-( Miért? (tudásbázis kérdés)


1 2
59. Naomagic85 (válaszként erre: 50. - 84882672dc)
2010. ápr. 12. 12:54
Úgy érted, a fogamzásgátló hátráltatott a fogyásban?
58. *Királylány* (válaszként erre: 57. - S.irma)
2010. ápr. 11. 23:05

Már nem tudom abbahagyni a koplalást...

Ha akarnám sem.

Próbáltam már de nem megy.

Az életem lett.

Túl régóta csinálom már...

57. s.irma
2010. ápr. 11. 21:29
Ne koplalj! Azzal nem lehet fogyni! Egyél mozogj és fogyni fogsz!!!!
2010. febr. 5. 17:32
akkor csak enned kell, mást se kell csinálnod
55. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 51. - Zoltanhabetler)
2010. febr. 5. 12:30
remélem nekem is, hízni szeretnék
2010. febr. 5. 08:45

Szia !

szerintem, ne koplalj... :(

mert koplalással a szervezeted "ments várként" vizet raktároz illetve bármiből amit magadhoz veszel - gondolom inni azért iszol- elraktározza, hogy legyen energiája a következő koplalási rohamra.. ne haragudj de szerintem ez butaság:) én is koplaltam már.. nem egyszer de azzal, hogy semmit és tényleg SEMMIT sem eszel csak ártasz magadnak... ha elérted a kívánt testsúlyt.. és elkezdesz újra enni.. esetleg habzsolsz - mert miért ne törne rád habzsolási roham.. elvégre végre eszel/ehetsz !! - a többszörösét fogod visszahízni a leadott kilóknak !


Amit ajánlani tudok, minden napra csinálj magadnak valamilyen egyszerű főtt ételt, oszd be 5 részre egyél 5x keveset vagy akár csak csökkents le a szénhidrát beviteled minimálisra és mellette egyél sok gyümölcsöt - zöldséget esetleg joghurtokat - itt nem az agyon cukrozott szarokra gondolok- mert az segít az emésztésben. Mellette ha tudsz,menj el sportolni heti 2-3x és ezt emeld ahogy már Te fogsz több sportra vágyni vagy menj el akupunktúrára.


Egyik legjobb barátnőm, most megint elkezdett járni akupunktúrára , eszik rendesen mellette nem igazán mozog mert nem szeret tornázni :) de olvadnak le róla a kilók! Másfél hónap alatt 12kg ment le róla ! és tényleg nem koplal, eszik normálisan... tehát ezt ajánlom ha mindenképp szeretnél valamit:)


Jómagam pedig futok és biciklizek vagy otthon cardiozom és ez is segít :) mindegy mit sportolsz csak a testedhez megfelelő gyakorlatokat végezd el - ergo nem mindegy, hogy szálkás izmokat szedsz össze és formás lábakat vagy lufi izmokat s így a combod is 3x akkora lesz - sportolj mindenképpen. Kezdetnek az is jó, hogy ha otthon DVD-re mozogsz csak arra figyelj , hogy jól csináld a gyakorlatokat mert ha nem figyelsz oda könnyen lesérülhetsz...


Remélem tudtam segíteni :) üdv.

2010. febr. 4. 09:46

ki hogy gondolja ezt. mindenesetre elég érdekes.

no de mindegy, mindenki saját maga tudja mit és hogyan akar.

52. cb82b220ce (válaszként erre: 51. - Zoltanhabetler)
2010. febr. 4. 09:01

Szia!Én nem fogok veled vitatkozni,én egyetértek.Már csak azért is mert nyáron kint voltam Olaszországban 1 hétig,egy olasz családnál,tehát minden nap azt ettünk amit ők.Reggelire kétszersültet lekvárral stb... Ebédre valamilyen fehérhúst salátával.És este tésztát,mindegy milyen,spagetti,ravioli.

Akkoriban is fogyóztam,nagyon tartottam ettől az 1 héttől.De nem volt miért...Ugyanis fogytam,meglepő de tényleg.Hihetetlen volt.Aztán elkezdtem gondolkodni....Valami nem stimmel,és nálunk nem,a rengeteg hús amit megeszünk.Olaszországban én nem igen láttam kövér olaszt,nem véletlen hogy nem...

Úgy hogy van benne igazság,de még mennyire :-)És a 3szori étkezéssel is egyet értek.

2010. febr. 3. 23:46
NÉHÁNY MERŐBEN SZOKATLAN INFORMÁCIÓ A FOGYNI AKARÓKNAK! Eretnekség lesz amit most leirok és gondolom,sokan vitatkozni fognak velem,de "orvosilag" nagyon is igaz.Az étrendet ugy kell kialakitani,hogy összetétele naponta igy tevődjön össze: 20 % fehérje, 20% zsir/ ! /, és 60 % szénhidrát. Igen ,jól látjátok! A magyar ember tul sok fehérjét fogyaszt.Nem csak a tejtermékek, hanem a husok ,fekvágottak is sok fehérjét tartalmaznak,Ez rendkivül megterheli a veséket,ezért van annyi vesebeteg Magyarországon. Az olajok csak annyival kedvezőbbek a szervezet számára,hogy könnyebben bomlanak le,de kalória szempontjából teljesen mindegy,hogy olajat,margarint,vajat, vagy zsirt fogyasztunk. Tehát ne csapjátok be magatokat!Előszeretettel példálóznak a mediterrán konyhákkal.Nos az általam leirt %-os felosztás annak felel meg.Az olaszok rengeteg tésztafélét esznek/ 60% szénhidrát/,de vörös hust csak havonta egyszer.Annál több halat és szárnyast valamint zöldségeket. Természetesen bármilyen ételről,gyümölcsről stb. legyen szó, adagokban kell gondolkodni.Egy adag étel annyi, amennyi a markuknba belefér.Nagyon sokan leirták,hogy koplalni nem szabad.Ez igy van.A szervezet veszélyt érez és azonnal 20 %-kal kezdi emelni a raktárra gyüjtést.Enni kell, de most jön megint egy érdekes ujdonság: nem naponta 5-ször,hanem csak 3-szor, 5-6 órás időközönként. Hogy miért? Azért,mert a máj akkor tud zsirt elégetni,amikor a szervezetben alacsony az inzulinszint.Napi 5-szöri étkezés mellett nincs holtidő,a máj nem tudja tenni a dolgát, és a zsir szépen raktározódik a has és deréktájon.Nos, meglepő dolgokat irtam ugye? Ha belegondoltok,be fogjátok látni,hogy igaz.Remélem sokaknak segitettem!
2010. febr. 3. 21:46
helyesbítek, ez nem pont az! abban pl. nincsen tejföl, csak kefír és semmi nem helyettesíthető semmivel! egy dologra jó volt.....méregtelenítésre!!! azóta ha akarok tudok fogyni! nekem a fogamzásgátlót kellett kipucolni a szervezetemből......
49. 84882672dc (válaszként erre: 48. - 9e36cbb27b)
2010. febr. 3. 21:43
Én ezt anno 45 napig csináltam DE akupunktura mellett, orvosi felügyelettel... 10kg felett fogytam, de azt kell mondjam majdnem mind vissza is jött :(
48. 9e36cbb27b (válaszként erre: 47. - Hatalyakne)
2010. febr. 3. 15:18

[link]


ezt ha bemásolod megnézheted pontosan. eleinte kevésnek tűnikk, de utána már sok is.

én jan 11 óta csinálom, és már sok ez a mennyiség.

napi 20-40 dekákat fogyok reggelről-reggelre.

2010. febr. 3. 10:31
bloom /28/ szia! légyszives küld el nekem a level-t fogyókúrás módszer receptjét.Már sokféle módszert kipróbáltam, sajnos sikertelen volt.Talán ez számomra is hoz majd eredményt.köszönöm
46. ritamama82 (válaszként erre: 45. - Szöszi(szi))
2010. febr. 3. 09:15

szia!gratula neked is!:)nekem is ez adott erőt!ha van eredmény a folyamat megállíthatatlan!:)és tök jó érzés!csak a kezdet a nehéz!

Hajrá csajok égjen csak a zsír!!

45. szöszi(szi) (válaszként erre: 40. - Szilvóca)
2010. febr. 3. 08:50
Én ugyan így csináltam,és sikerült leadnom 22 kilót.Pedig szoptatok,2 hónapos a babám.Minél kevesebbet mutatott a mérleg,annál nagyobb akaraterőm volt.
44. 5e76004fb5 (válaszként erre: 41. - 9e36cbb27b)
2010. febr. 3. 08:28
csak így tovább!
2010. febr. 3. 07:34

no a tegnapi nap eredménye -30 deka lett. újabban 3 napja már minden reggelre -30 deka megy le.

venni akarok még egy Réka dvd-t. a Napi 20 perceset, 4*20 perc van rajta.

42. ritamama82 (válaszként erre: 41. - 9e36cbb27b)
2010. febr. 2. 17:34
hajrá hajrá!:))
2010. febr. 2. 15:46

no ennyit a koplalásra vagy mire...

ma a reggelim 1 szelet kétszesült volt és 1 narancs, az ebédem pedig 10 deka túró 1 paradicsommal.

sokkal többet írna elő a mai napra is a level diéta, e ez így alakult.

mindenesetre az 1 órás napi kemény tornám megvolt

2010. febr. 1. 20:24
Én úgy fogytam le 75 kg-ról 60 kg-ra viszonylag rövid idő alatt,de egészségesen,hogy nem koplaltam,mert úgy nem lehet lefogyni,mert ahogy mások is írták,a szervezet átáll raktározásra.Délelőtt előnybe helyeztem a zöldséget,gyümölcsöt,salátaként sovány sajttal,sonkával.Nem ettem fehér kenyeret,meg ilyesmiket,hanem inkább a különböző magvas kenyereket,fekete kenyeret ettem.Ezek nagyon táplálóak,kevesebbet is eszik belőlük az ember,és tele van rost anyaggal.Naponta ettem főtt ételt,de mindíg ügyeltem arra,hogy annyit egyek csak,hogy ne legyen az a telt érzetem,annyit ettem,hogy ne legyen éhség érzetem,tehát módjával,de elegendőt.Du,este fele is salátát,gyümölcsöt,kefírt,joghurtot ettem.Kerültem a cukor bevitelt.Különböző cukros levek helyett vizet ittam.Volt pár nap amikor nagyon nehéz volt megállni,hogy ne egyek kenyeret például,de egy idő után már nem is hiányzott.A lényeg,hogy kitartás,kitartás,kitartás,és meg lesz a várva várt eredmény.És tényleg nem szabad koplalni.
2010. febr. 1. 20:17

A szervezeted elkezdett tartalékolni , azaz hiába eszel keveset nem fogsz fogyni . Ilyenkor azt kell tenni hogy az anyagcserét fel kell pörgetni ami elsősorban tornával, mozgással lehetséges.

A koplalást a szervezeted megszokta , mint írod hogy már fogytál ezzel a módszerrel régebben , ezért most "visszavág "

2010. febr. 1. 20:08

Köszönöm mindenkinek, hogy írt és tanácsot adott.

"Elhízás elleni teáról" van tapasztalatok?

37. 9e36cbb27b (válaszként erre: 33. - Ritamama82)
2010. febr. 1. 19:43

szia. igen kitaláltam. elkezdtem 5 év elhatározás és zabálás után a level-t 11.-én 113,7-ről.

1-4.nap majd meg haltam annyi ennivalóval. most meg már fel se tűnik hogy mennyire keveset eszek.

minden este újabban kb 1,5deci sovány kakaóporból és édesítővel készítek forró kakaót azt megiszom és fedezem az édességigényemet.

ma is pl ebédre és vacsira is több étel volt előírva ne hidegen hagyott. mindből csökkentettem az adagokon. sok teától nem éhezem és méregtelenít tisztít is.

nagyon szép eredményt értél el, nemtudom nekem mikorra sikerül a 80 cél. utána viszont már igencsak még lentebb fogok menni.

ma reggel 108,2 voltam

36. *Királylány* (válaszként erre: 28. - Ritamama82)
2010. febr. 1. 19:17

Ügyes vagy. Gratulálok.

Szép lettél.

2010. febr. 1. 13:12

nekem mára kész az 1 órás tornám. igen kemény, megdolgoztat, megizzaszt de a hatása szemmel látható.

ja és az étkezés:

ma a reggelim 1szelet toast teljes kiörlésű kenyér 1 naranccsal, ebédem szintén ugyanez. mire megeszem, tele is vagyok vele.

vacsim ugyanez lesz csak 1 szelet sovány sonkaszelettel kiegészítem.

ja és az innivaló: 1,5L zöld tea édesítővel

1,5L csalán tea-borsmentával édesítő+citromlé

egyik fogyasztó másik vízhajtó hatású. a borsmenta pedig firssítő hatással rendelkezik és mindemellett kellemes menta ízt ad

34. 7c79ff1565 (válaszként erre: 31. - FormulaGirl)
2010. febr. 1. 11:43
de azt se eszek mindig ,csak hetente max egyszer két kicsi szemet, és nem este hanem délben inkább ebéd gyanánt. Vacsim, délután inkább egyéb zöldség, saláta, répa..:-( Nemtudom h stagnál e a súlyom, de elég elkeserítő, h nem fogyok
33. ritamama82 (válaszként erre: 25. - 9e36cbb27b)
2010. febr. 1. 11:29
tényleg olyan fura hogy nekem sem tűnik fel hogy milyen keveset eszek csak a családom van rajta kiakadva!annyit eszem amennyire szükségem van.:)és nem is kell több!mondjuk Én naponta 5-ször eszek keveset és ez így beállt az évek alatt!és nem sűrűn hat meg ha mellettem eszek a többiek!tudom hogy én olyat most nem eszek mert nem akarok meghízni!agyban dől el az egész!akkor Te is kitaláltad az élhető diétát ha jól értem!:)
2010. febr. 1. 09:29
Eleinte lehet tőle fogyni, de mégsem javaslom mert a koplalás oda vezet hogy a szervezet átkapcsol "takarékos üzemmódra" és amint elkezdesz többet enni(nyilván nem fogyókúrázhatsz egész életedben) azon nyomban elkezd raktározni, és többet szedsz vissza mint amit leadtál. Zsírra ugyanis mindenképpen szüksége van a szervezetnek, mégha neked nem is tetszik.
31. FormulaGirl (válaszként erre: 30. - 7c79ff1565)
2010. febr. 1. 09:21
Lehet, hogy most értél ahhoz a bizonyos megtorpanáshoz, amikor stagnál a súlyod. Szerintem az esti krumplit le kellenne cserélni, mert az szénhidrát.
2010. febr. 1. 09:02

Én is így vagyok, csak annyi különbséggel, h nagyban zöldséget és gyümölcsöt eszek, sokat, többnyire étkezéseimet az teszi ki, reggel gyümi, nem baná, hanem alma narancs, ebéd valami lightos, hol főzelék, hol levest tészta nélkül, kis adagokban.

Vacsi meg mindig vmi zöldség, többször is eszem de csak max fél 6ig. Hol reszelt répát, parit, két szem főtt krumplit, ubit, v savanyú kápit natúran, mégsem fogyok!!! Szerintetek miért? Ráadásul sífutózók, napi 30-40 percet, plusz mozgok is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook