Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Vajon miért nem fogyok? fórum

Vajon miért nem fogyok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. bondita (válaszként erre: 60. - 9c8432d068)
2011. febr. 14. 08:13

Szia!

Lehet, hogy beállt a szervezeted erre a kalóriaszegény életmódra, és ha most normálra visszaállnál elkezdenének lerakódni a kilók. A sok mozgás az jó, de egy idő után nem fogysz, mert megszokja ezt is a szervezet. Ezért van az, hogy nem jó, ha mindig ugyanazt mozgod. Én is biciklizek nagyon sokat. lépcsőzök, sétálok. A munkahelyre, a másikra, haza, oviba... Min 5 km naponta. 3x járok tornázni (ez is mindig más gyakorlatokból áll) Nekem is nehéz így is. Kb most 1-2 kilót fogyhattam, de elég egy rossz hétvége (buli, evés, ivás) és már vissza is jöttek. Az a baj, hogy sohasem lehet lazítani. A legjobb, ha mégis lazítani akarsz: a Norbi update.

60. 9c8432d068 (válaszként erre: 59. - Bondita)
2011. febr. 12. 09:05

Nekem sem megy a fogyás,pedig rendszeresen eszem,és csak kalóriaszegény ételeket.


Lefogytam 7 kilót diétával,de november óta leálltam,és képtelen vagyok tovább fogyni annak ellenére,hogy folytatom a diétát.

Igaz,nem sportolok,de egész nap mozgok,reggeltől estig talpon vagyok,és végzem a dolgomat.

Így sportolni már nincs energiám,na meg azt a 7 kilót is sport nélkül adtam le.

2011. febr. 9. 09:30

Sziasztok!

Nekem sem megy a fogyás. Elég sokat biciklizem, sportolok (3x hetente 1 óra) Most jöttem rá miért híztam, annak ellenére, hogy keveset ettem.

Nagyon rendszertelen volt az étkezésem. Kevésszer ettem többet-keveset össze vissza. Egy gyógytornász mondta, hogy ez a baj. A rendszeretelen étkezés. A szervezetem nem tudja mikor jön a következő étkezés. Ezért mindent elkezd raktározni. Ezért, ha többször eszem kevesebbet. nasi helyett gyümölcs, zöldség, beáll a szerevezt és a felesleget elkezdi lebontani, főleg, ha mozgok is hozzá. most ezt kezdtem el, és kilóra nem érzem, hogy ment le (az izom egyébként is nehezebb, mint a zsír - Alakul a testem) de centire igen. Ugyanis kényelmesebbek a nadrágok is. Én kb 10 kilótól szeretnék megszabadulni. Bízom benne hogy előbb utóbb a sok torna, biciklizés, és rendszeres étkezés meghozza hatását. Terhesség után update-t tartottam, tornáztam (rendszeresebben ettem mint most - nem dolgoztam - babáztam, nem rohantam, nem volt stressz - tanítok ) 10 kg-ot fogytam 2 hónap alatt. utána még 5-öt. ez kb már 3 éve volt. Az óta feljött 5 kg. A lányom a 6-ot fogja tölteni áprilisban. Most vagyok kb 75 kg. 65 szeretnék lenni. (68-ról kezdtem a terhességet) Hátha elérem. hajrá mindenkinek!

2011. febr. 8. 20:08
járok fitneszterembe s van egy olyan akármi ami a seget fogyasza egy olyan nekem is jo volna
57. buschne (válaszként erre: 55. - Falcngate)
2011. febr. 4. 13:51

Egyetértek!


Kicsit jobban odafigyelek az étkezésre és beiktattam heti +1 órát.

Csak 1-2 kilóval küzdök, ahogy szinte mindig:)

56. buschne (válaszként erre: 54. - Imo)
2011. febr. 4. 13:48

Nem szeretnék vitatkozni.


Mindenkinek joga van úgy élni az életét, ahogyan akarja.


Nem láttam a képeid között fotót Rólad...

55. falcngate (válaszként erre: 53. - Buschne)
2011. febr. 3. 12:27

Jajj ezt tudom, ezen én is végigmentem ám!:) Csak aztán rájöttem, h először az elméleti hátterét kell megérteni a dolgoknak, mielőtt belevágok. Azóta megy.

Akkor hajrá neked is!!!:)) Sőt mindenkinek, aki fogyni szeretne!:)

54. Imo (válaszként erre: 52. - Buschne)
2011. febr. 3. 09:01

nem ismered a háttérkörülményemet, úgyhogy ezen ne nyissunk vitát:)


amíg tökéletesen érzem magam és beleférek a gatyámba amit szülés előtt hordtam addig nem különösebben érdekel az izomzatom


és különben is nem csak az izomzattól függ az ember állóképessége:)

53. buschne (válaszként erre: 49. - Falcngate)
2011. febr. 2. 21:33

Értjük;)

Egyébként nekem sem árt egy kis bátorítás!


Könnyebb az okos dolgokat osztogatni, mint betartani:))))


Egyébként kellett vagy 2 évtized, mire beláttam, hogy a fogyásért 70%-ban az étkezés, 30 %-ban a mozgás számít. Vagyis valóban lehet fogyni mozgás nélkül is, de nem érdemes.

Sőt, megbízható oldalon még 80-20%-ot isolvastam ( 80 az étkezés, 20 a mozgás)


Tehát, aki nem figyel az étkezésre, nassol össze-vissza stb., hiába mozog bármennyit, nem lesz kockás hasa. (Normál esetet nézzünk, nem olyat, aki eleve "úgy született" :DD )

52. buschne (válaszként erre: 51. - Imo)
2011. febr. 2. 21:16

Nem csak kis része ment izomból, elhiheted.

Logikusan gondolkodva is a zsír jóval könnyebb, mint az izom.


Nekem is 2 gyerekem van, mindenki arra szán időt, amire akar:)

51. Imo (válaszként erre: 37. - Buschne)
2011. febr. 2. 20:19

igen izmos lettem volna, ha annak a 40 kilónak csak egy kis része is izomból ment volna le:)


és nem koplaltam, mert ha koplalok akkor azt mondhatnám az izomból ment le, de ez nem így van

ráadásul nem volt gyors fogyásom heti 0,5-max 1 kiló mínusz


régen sokat futottam de most 2 gyerek mellett örülök, ha wc-re kitudok menni:)

50. orsolya33 (válaszként erre: 36. - Haribo)
2011. febr. 2. 19:41
Szerintem egy hét múlva még nem lesz hatás,úgyhogy ne is nézd meg a súlyod, mert csak feladod. 6-8 hét múlva fog az csak beindulni, tudom, tapasztaltam.
2011. febr. 2. 16:27
Nyilván a topikindítónak szól, hogy ne adja fel!:D
48. falcngate (válaszként erre: 40. - Buschne)
2011. febr. 2. 16:26

Itt a pont!


Mindenképpen többet kellene enni, kenyér helyett tk kenyér, vagy zabpogi, sok rostos étel. Minimum 6-7 étkezés naponta.

Ha 70 kg vagy, akkor kb. 100 g fehérje, 70-80g CH minimum kell naponta.

Fel kell pörgetni durván az anyagcserét, akkor nem raktároz zsírt a szervezet.


A 90 napost említette itt valaki. Bár van akinél hatásos, én a szervezetünk biológiáját ismerve nem ajánlom, nem tartom egészségesnek.


Mozgás nélkül lehet fogyni, de nem érdemes. Kb. 10x olyan csinos és formás, aki mozog mellette, ráadásul gyorsabban adja le a kilókat.


Amúgy nekem is kellett pár hét, mire először beindult a fogyás.


Fel ne add semmiképp!:)

47. Dolores007 (válaszként erre: 46. - Inkábbíjász)
2011. febr. 2. 16:14

Szia,

Nekem kicsinálta a gyomrom, pedig nem is mentem el 6 citromig.

Lehet,h másnak erősebb a gyomra...

Én soha többet ilyen hülyeséget nem csinálok.

2011. febr. 2. 14:07

Sziasztok! Látom itt kapok majd választ.


Hogy van akkor ez a citrommal? Mire jó az?


Én hallottam egy olyat, hogy két hétig kell citromlevet inni úgy, hogy első nap egy citrom levét (lehet vízzel hígítani), második nap kettőét ... hetedik nap hét citrom levét, majd a következő hét első napján ( a 8. napon) megint csak hat citrom levét, majd ötét... így vissza egészen az egyig.

És állítólag ez a kúra nagyban segíti a fogyást.


Ebben lehet valami vagy ez is egy butaság?

45. buschne (válaszként erre: 44. - Buschne)
2011. febr. 2. 13:53
...ja, hogy mi jön be neki:)...
44. buschne (válaszként erre: 43. - Dolores007)
2011. febr. 2. 13:52

Hatékony a pilátes, az tuti, csak én nem mívelem, mert más jobban a kedvemre való. amúgy voltam benn profi órán, kongresszuson, tudom, milyen;)

Tavasszal megint megyek kongresszusra, ott minden óratípust ki lehet próbálni. Aki még nem tudja igazán, annak mindenképp ajánlom, aki meg tudja annak még inkább!

43. Dolores007 (válaszként erre: 42. - Buschne)
2011. febr. 2. 13:26

:))

Én leszedtem a netről egy pilates videót, gondoltam laza lesz, lassú és kimért.

De most már tudom, hogy mi a különbség a jóga és a pilates között... Másnap röhögni sem mertem, úgy fájt minden izom a hasamban :DD

42. buschne (válaszként erre: 39. - Dolores007)
2011. febr. 2. 13:16

Szerintem mozgásban mindenkinek azt kell csinálni, amiben leginkább örömét leli.

Én nem rajongok a pilátesért, aerobik rajongó vagyok:)

A Rubint Réka nekem is bejön.


Nekem már a 2010-es is megvan, hát, az 1,5 órást csak kb. 90%-osan csináltam és másnap menni is alig tudtam;)

41. buschne (válaszként erre: 38. - Dolores007)
2011. febr. 2. 13:14
Igen, és a lúgosítást is ésszel kell csinálni, mert az emberi szervezet jól van kitalálva, van erre nekünk megfelelő szervünk, nem csak ukmukfukk elkezdünk lúgosítani.
40. buschne (válaszként erre: 1. - Haribo)
2011. febr. 2. 13:10

Szia!

A megoldás Gubóka 15.hsz-ban van!

Túl keveset eszel, ezért a szervezeted makacsul próbálja megtartani a kilókat.

Aki nem mozog diéta közben, annak az izmai sorvadni kezdenek, hallottam olyan esetet, -megbízható forrásból- aki 30 kg-ot fogyott és nem mozgott, csak drasztikus fogyókúrát csinált, majd még a villamosra is alig bírt fölszállni.


Először is az anyagcserédet kell fölgyorsítani, ami kevesebb kalóriabevitel+ mozgásból kell, hogy álljon.

Utána meg életmódváltás és tuti a siker!

2011. febr. 2. 13:07
Mozgásban a pilatest ajánlom, tele van a net gyakorlatokkal, napi 20 perc pár nap alatt laposabb a has. :)
38. Dolores007 (válaszként erre: 36. - Haribo)
2011. febr. 2. 13:06

Azért a citrommal vigyázz!

Nem kell minden hmm... dolgot elhinni. Nekem kicsinálta a gyomrom, amikor még elhittem a lúgosításos és méregtelenítéses dolgokat.

Ittam búzafűlevet, de rájöttem, hogy nem vagyok tehén, ha jó lenne az embernek a fű akkor előgyomorral áldotta volna meg a természet... :))

37. buschne (válaszként erre: 5. - Imo)
2011. febr. 2. 12:56
Ezzel csak az a baj, hogy főleg izomból ment:(
36. haribo
2011. febr. 2. 12:50

összeötvözöm a tanácsaitokat és több gyümölcs, citrom, valami mozgás, és egy hét múlva jelentkezem, van-e valami haladás.

Kösz mindenkinek a tippeket.

35. 5e48d37001 (válaszként erre: 33. - Haribo)
2011. febr. 2. 12:48

A citromhoz még annyui:

Én 1,5 liter vízhez facsartamn 1 db citromot.

Egész nap iszogattam. A citrom egy bizonyos enzimre hat,ami a zsírbontásért felelős és torna közben szabadul fel.

34. clugie (válaszként erre: 27. - Haribo)
2011. febr. 2. 12:47

Én csak update-ezek, de amikor elkezdtem október elején akkor nagyon megindultak a kilók.

Rengeteg gyümit ettem, de nem mozogtam semmit, sőt ebédre sokszor volt rizs vagy teljes kiőrlésű tészta, vacsira sali és mégis fogytam.

33. haribo (válaszként erre: 31. - 5e48d37001)
2011. febr. 2. 12:46

Köszi, ez biztató.

Csak hát jobb lenne, ha valami haladás látszódna, hogy nagyobb kedvvel folytassam.

talán ha végre jobb idő lesz és tudok biciklizni, az segít. No meg a többi tanács amit adtatok.

2011. febr. 2. 12:45
Nagyon jó sárgarépa főzit csináltam tegnapelőtt rozsliszttel, laktózmentes tejjel (kicsapja a fejem a sima), sztíviával és nyírfacukorral. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook