Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hétköznapi ötletek vacsira! Gyors, olcsó(bb), meleg! fórum

Hétköznapi ötletek vacsira! Gyors, olcsó(bb), meleg! (beszélgetős fórum)


25. Noncsi
2017. jún. 23. 14:06
Fitness pulykaburger
24. 12d083b51b (válaszként erre: 20. - 3b1ba8f3a0)
2017. jan. 9. 07:49

Zúzott fokhagymát és curry-port, őrölt borsot szoktam bele amikor készen van, és miután elzártam alatta a gázt, egy pillanatra beborítva hagyom.


Frissen készítve teljesen száraz, főtt, tört krumplit adok mellé köretként. A májnak a szaftjával lehet meglocsolni és akár ebédre-vacsira feltálalni.


A többi mehet a hűtőbe, és ahogy írták, kenyérre kenve-szelve, nagyon finom kaja.

23. grizus
2013. aug. 25. 21:51

Ún. zsidópástétom, vagy mi a neve: keménytojást összetörsz, teszel bele májkrémet, mustárt, fűszereket. Melegszendvicsként elkészítve a legfinomabb kolbászkarikával.

Szintén jó ötlet a falafel csicseriborsóból. A borsót be kell áztatni, de nem kell a héját kiszedni. Aztán megfőzni, pürésíteni és kisütni. Jó hozzá, ha tahinit - szezámkrémet - kis vízzel habosra keversz, aztán tehetsz bele mustár, kis tormát, tejfölt. Olyan, mint a tartár, csak még jobb. Lehet bele tenni terijaki szószt is.

Nagyon finom vacsi a kőrözött. Tehéntúró, feleannyi juhtúró, kis tejföl, mustár, pirospaprika, bors, só, reszelt fokhagyma, vöröshagyma, korty sör sem árt meg a kapribogyó se. Paprikával, paradicsommal király.

Édesnek meg jó a tejbegríz, tejberizs.

22. csincsinlány (válaszként erre: 21. - 3b1ba8f3a0)
2013. aug. 22. 14:09
Pont ezt készítettem ebédre. Gondoltam ide is beírom, de megelőztél...
2013. aug. 22. 10:29
Chilis bab, ami ha megmarad, mehet pizzára is.
2013. aug. 22. 10:28
Kacsazzírba kisütöd a csirkemájat, jó sokban. Aztán benne hagyod, kihül, és berakod hűtőbe. Lepje el a zsír a májat. Kenyérre lehet kenni.
2013. aug. 22. 10:27
Baconszalonnába beletekered a paprikáslistbe forgatott csirkemájat, aztán a tekercset is beleforgatod. Egymás mellé rakod szorosa, és kisütöd. Bármilyen körettel lehet enni, kenyérrel is.
2013. aug. 22. 10:25
Csirkemell csíkokra vágva, serepenyőbe vele, amiben már olvasztottál vajat. Erre tejszín, mustár, bors, vegeta, reszelt fokhagyma, kukorica. Összerottyantod. Mellé lehet rizs, köles, sült krumpli
2013. aug. 22. 09:27
Szerintem vacsira mar nem jo sokat enni,de azert irok par otletet. Sajtos sonkas,sajtos majkremes,sajtos kremsajtos szendvicssutos melegszendvics zoldseggel, goffri, bundas kenyer reszeltsajttal, sult vagy fott virsli ketchuppal, omlett zoldsegekkel,sajttal vagy felvagottal, kalacs vajjal,lekvarral,nutellaval, turogomboc, gyumolcssalata, joghurt gyumolccsel,puding, kremturo.
2013. aug. 21. 21:15
Mikor rántott húst ,fasírtot,húsgombócot csinálok ,még nyersen mindig fagyasztok le belőle ezért 10 perc alatt bármikor tudok vacsit készíteni ,mindig tálcán teszem be a fagyóba,és mikor megfagyott akkor teszem zacskóba,így akár 1-2 szelet,db is kivehető.Bármilyen krémleves megvan 15 perc alatt ha lereszelve ott van a fagyóban,pl .:kapros cukkinikrém leves tejföllel és pirított bacon kockákkal a tetején.De ha csak bacon csíkokat beledobsz egy tepsibe 4 felé vágott krumplival megszórod pici köménymaggal ,fokhagymával,só,bors mennyi idő 15 perc és szerintem mindenki szereti.Főtt tojás ,felkockázva petrezselyemmel,újhagymával,pirítósra kenve ,nálunk hamar elfogy.
15. forrest2010 (válaszként erre: 13. - Zebra25)
2013. aug. 21. 21:04
Ezek mind fini , de olcsó kaják , ha az ember kicsit megmoccantja a fantáziáját ...
14. kszb
2013. aug. 21. 20:46
melegszendvics, virsli/ krinolin/ debreceni- sütv/ főzve, spenót feltéttel, lecsó, rántotta, sült krumpli + sült virsli/ tükörtojás/ párizsi, saláta maradék husival, paradicsom leves, bmilyen krémleves pirítóssal,
13. Zebra25 (válaszként erre: 11. - Forrest2010)
2013. aug. 21. 20:42

Hű, te aztán tudsz élni:)

nyami:)

2013. aug. 21. 20:08
Tuzdelt krumpli; meghamozod, beirdalod; befuszerezed; a resekbe kolbaszt, sajtot, szalonnat, hagymakarikat, sajtot teszel; be a tepsibe; amikor majdnem kesz, sajtot szorsz a tetejere. Pikans az ize!
2013. aug. 21. 19:38
Tejberizsbe szoktam belefőzni 1-2 marék mazsolát , mikor forrón tányérba rakom , alá török egy kis csokit , fölé + v lekvárt , v valami finom rostos szörpöt löttyentek / tömény boldogsághormon /
2013. aug. 21. 19:34

Pirított tészta valamivel : sült fokhagyma-reszelt sajt , sült cukkini , sült zöldségek , egy merőkanálnyi daráltpörivel összekeverve , lecsóval nyakonöntve , tejföllel-reszeltsattal.

Én 1 kilónyi száraztésztából 3x főzök , vacsira amúgy se szükséges túl laktató .

2013. aug. 21. 19:31

LLángos, pirítós, zabkása, tejberizs, tejbegríz, hagyma tojással, szalonnával (ki mivel szereti)

Bármilyen sült hús salátával

2013. aug. 21. 19:12
...vagy bármi amire rásüt a nap... ;)
2013. aug. 21. 18:59
melegszendvics, lecsó, bundáskenyér, virsli sütőben sütve egy szelet sajttal/szalonnával, rántotta, tükörtojás sonkával, saláta valamilyen sült husival
2013. aug. 21. 18:33

Gombapaprikás főtt tésztával

Lecsó rizssel

Sóska főtt krumplival és főtt tojással

sütőzacskóban sült bármilyen hús, zöldségek

Halpaprikás

melegszendvics

krumplifőzelék

főtt virsli, sajt, kenyér, mustár

zöldséges tál (uborka, sajt, sonka, paprika, paradicsom, kolbász, kenyér)

sajtkrém leves crutonnal

stb. stb. Ha kell irok egy pár receptet

2013. aug. 21. 18:27
valamilyen gyors leves és melegszendvics:)
2013. aug. 21. 18:26
cukkini-tocsni
2013. aug. 21. 18:16

Barmilyen feltetes teszta

Tonhalas penne

Gombaporkolt

2013. aug. 21. 18:14
Lecsó
2013. aug. 21. 17:50
Hétköznapra keresek ötleteket vacsorára.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook