Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ablakcsere olcsón és gyorsan fórum

Ablakcsere olcsón és gyorsan (tudásbázis kérdés)


1 2
39. Józsibirka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 5. 05:49
Sikerült?
38. B.B.Csilla (válaszként erre: 32. - Napsugár8)
2020. szept. 22. 13:01

kedves Napsugár8. Amit írsz az teljes hülyeség "Ha azt mondja anyagra kell, akkor az kókler, most akarja megvenni hozzá a nem teljesen kiszáradt anyagot, ami később vetemedik, ahogy szárad..."

Ma már nem fatelepi anyagból készítik a fa ajtót ablakot hanem un. tömbösítettből és igen azt meg kell venni és nem olcsó. Előleget meg szinte mindenki kér.

A férjem asztalos.

37. Bless the child (válaszként erre: 34. - Napsugár8)
2020. szept. 19. 14:53
Amúgy meg legtöbbször csináltatni kell, mint nálunk is. Minden ablak és ajtó egyedi méret volt
36. Bless the child (válaszként erre: 34. - Napsugár8)
2020. szept. 19. 14:51
Értelek, de itt műanyag nyílászárókról van szó
35. globus (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2020. szept. 19. 14:50
Mi panelben lakunk, és panelprogram keretében cseréltek. Váratlanul jött az ajánlat, előtte nemrég festettünk, mindkét szobában festett fűrészporos tapéta volt, hát azt körben letépték a régi ablak kiemelésénél. Ősszel cseréltek, egy évig tartott, mire ki tudtunk mindent javítani.
34. Napsugár8 (válaszként erre: 33. - Bless the child)
2020. szept. 19. 14:36
Én nem műanyagról, hanem valódi fáról beszélek. Műanyag ajtót, ablakot vegyen készen a tüzépen, azt nem kell csináltatni.
33. Bless the child (válaszként erre: 32. - Napsugár8)
2020. szept. 19. 12:12
A műanyagnak nem kell kiszáradnia
32. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 11:49

Két évvel ezelőtt adtam volna a tesóm elérhetőségét, mert ő kizárólag ilyen melókat vállalt. De már vissza adta a vállalkozóit.

Az árak elsősorban attól függnek, hogy a faanyag ára a tüzépen hogyan mennek felfelé. A munkadíj része a dolgoknak nem sokban változik egyik évről a másikra.

Ha van a házon kőműves munka is, akkor először azt a szakit kérdezd, hogy melyik asztalost ajálja, vagy ismerősöket, esetleg a helyi szuperinfót nézd át, és azokat hívd fel telón. Sorba mind, és utólag dönts. Az biztos, előleget senkinek semmit.

Ha azt mondja anyagra kell, akkor az kókler, most akarja megvenni hozzá a nem teljesen kiszáradt anyagot, ami később vetemedik, ahogy szárad...

31. simple (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2020. szept. 19. 10:08
Én tudom, házfelújítást csinálunk jelenleg is. Az ablakcserén már túl vagyunk.
30. kisj (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 08:54

Részvétem apukád miatt.


Ami kell, az sajnos kell.

Kérjél konkrét árajánlatokat. Ez a neten keresztül már nem probléma.

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Kisj)
2020. szept. 19. 08:46
Ha megvenné az ember az egészet oszt berakná maga, biztos olcsóbban kijönne. De hát én nem értek hozzá. Apu megtudta volna csinalni mert o mindenhez értett, komuves munka, asztalos mindegy volt, de o mar 10 éve nincs koztunk. :( Nem is nagyon szeretek ilyeneket intézni nő létemre, mert mindennel átb.sznak, ezt is kell meg azt is kell, aztan kijon egy olyan horribilis osszeg hogy csak nezel ki a fejedbol.
2020. szept. 19. 08:36
Tudom mi az, házat újítunk fel
27. kisj (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 08:35
Kiegészítők is kellenek. Külső-, belső takarók, ablakkönyöklők, párkányok, sorolók, toktoldók....
2020. szept. 19. 08:31
Ezek régi tokos ablakok. Bontani kéne. Valakit majd csak talalok, iden lehet hogy nem, de mindegy jo lesz jovore is.
2020. szept. 19. 08:29
2 ablakot meg egy ajtót nem nagy dolog kicserélni, csak van valaki, aki meg tudja csinálni. Nem az ablakcsere a nagy munka
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Papája)
2020. szept. 19. 08:26
Pest megyeben sok szolgaltato van, azt lattam en is. Ott lehet bőven valogatni.
23. Bless the child (válaszként erre: 11. - Simple)
2020. szept. 19. 08:26
Rohadt nagy munka ablakcsere utan a helyreállítás. Mi körbeszigeteltük, plusz gipszkartonból spalettáztuk, utána gletteles, festés. Jóval tovább tart, mint az ablakok beszórása
2020. szept. 19. 08:25
Koszi, de ok egy kicsit messze vannak tolunk. Nem hiszem hogy eljonnenek ide ket ablak meg egy ajto miatt. Ez is baj, hogy a legtobben meghalljak hogy csak ennyi lenne, akkor kosz nem. Gondolom nagyobb megrendelésekre vannak beallitodva.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Kisj)
2020. szept. 19. 08:22
Mert a legtobbnek a weboldalan ar is van. Nyilaszaro kereskedelemmel is foglalkoznak.
2020. szept. 19. 08:08

[link]


Mi tőlük rendeltük, az összes egyedi méret volt. Korrektek

19. kisj (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 07:57
Honnét veszed, hogy 50 ezer egy ablak?
2020. szept. 19. 07:34
Van azért jó példa is. Lányomék Pest megyében ez évben cseréltették ki a két szintes házuk összes ablakát, ajtót nem. 2 nap alatt végeztek, gyönyörű, tiszta munka, a régi ablakokat elvitték. 1 M Ft körül fizettek.
17. simple (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 19. 00:01
Az reális, nálam 5 hatalmas ablakot bedobáltak egymás után másfél óra alatt, csak pislogtam. Elugrottam a boltba, mire visszajöttem egy sor ablak bent is volt. :D Viszont utána a helyreállítás tényleg pepecselős, az sok idő lesz. Már ha sikerül kukáznod valakit aki vállalja egyáltalán...
16. simple (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 18. 23:59
Kérj ajánlatot több helyről, aztán meglátod ki mit tud. Az biztos, hogy a vérnyomásod nem lesz alacsony közben, én a végére már egy roncs voltam, mindennap bőgtem.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Regin_a)
2020. szept. 18. 23:55

Youtube-on láttam egy filmet, aztán abba volt hogy 1-2 óra. De ezek szerint félrelettem informálva.

Gyerekek, eladok mindent aztán elmegyek innen. Valahova ahová ház se kell, csak egy bungesz, valahová a trópusokra. :D

14. simple (válaszként erre: 12. - Regin_a)
2020. szept. 18. 23:55
Amiket leírtál azt nem csinálják meg, ha kéri az ember akkor sem. A helyreállításra külön embereket kell hívni.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Simple)
2020. szept. 18. 23:53
Jájj nekem, ez se hangzik túl jól. :D Eltudjátok venni az ember kedvét az ablakcserétől. :D 150X120 asszem az egyik, a másik meg 120X120-as. Az ajtó meg standard méret. 100X210, asszem. A legegyszerűbbbet akarom mindenből, műanyagot. A bejárati ajtó azért nem bánnám ha üveges lenne. Max félmillió ft-om van rá, de az már nagyon a teteje. Ha még a kőművesnek is fizetni kell, akkor inkább hagyom a fenébe az egészet. Helyette inkább megnézem a Pénznyelő filmet Tom Hanks-el. :D
12. Regin_a (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 18. 23:52

Aztán 1-2 óra munka nekik kb"


El vagy tévedve a munkaidővel!

Bontás, beillesztés, purhab, sitt elhordás is jó pénz, visszavakolni, vagy gipszkartonozni, glettelni festeni, gépjármű klts-ek stb.

Már nem emlékszem, de valami 70-80%-ot kell befizetni az állam felé, a maradék a netto pénz

11. simple (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 18. 23:44
Nekünk egy 3 szintes ház volt, rengeteg ablakkal meg kétszárnyú ajtóval csak azért került ennyibe. Mi is műanyag ablakokat kértünk, annál nincs jobb. Egyszerű, online tudsz már kérni árajánlatot, nézz ki cégeket, és kérj az összestől, előtte mérd le az ablakokat meg az ajtót, az kelleni fog hozzá. Arra kérdezz rá, hogy mi van benne az árban, mi nem tettük, és hatalmasat koppantunk. Az én fejemben az volt, hogy egy ablakcsere azt jelenti, hogy kiveszik a régit, berakják az újat és olyan állapotban hagynak ott, ahogy jöttek. Hát nem. Manapság már új szelek fújnak. Kivették az ablakokat, berakták az újakat és otthagytak mint eb a szaharát... Minden szét volt verve. Utána hónapokba telt, mire szereztem valakit, aki rendberakta az ablakok környékét, meg egy festőt, aki lefestette utána a falat. Nagyon ideges voltam, hogy erről előre nem szóltak.
2020. szept. 18. 23:38

Mennyi ablakról van szó?

Milyen méret?

Milyne anyagban gondolkodsz?

Roló, szúnyogháló lenne?


Ezek után, milyen összeg felelne meg, mennyiben gondolkodsz?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook