Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Háziorvosomnak (nőnek) mit tudnék adni az alábbi esetben? fórum

Háziorvosomnak (nőnek) mit tudnék adni az alábbi esetben? (beszélgetős fórum)


1 2
44. Raspberry94 (válaszként erre: 43. - 9b10f3d7ff)
2019. dec. 19. 20:50
Már megvolt, hétfőn,nagyon örültek mindketten, de nagyon jókat írtál utolsó! :) Köszönöm!
43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Raspberry94)
2019. dec. 16. 20:07

Lehet kapni egyedi készítésű képeslapokat, abban köszönd meg az odaadó munkáját, általában ennek örülnek, hiszen elismerés.

Kávét nem tennék a csomagba, mert nem tudhatom milyen a készüléke. Lehet kapszulás, abból is többféle van, lehet daráltkávét használ, de lehet a gépe darálja azt is. Mellé lehet nyúlni vele, igaz tovább adhatja, de nem ez a cél.

Egy szépen csomagolt mézet karácsonykor úgy gondolom szívesen fogad, vagy egy gravírozott tollat, köszönöm véséssel.

Saját készítésű dolgot nem adnék, az túl személyes, igaz magamból indulok ki, de nem tudom milyen a konyha, ahol készítik és inkább nem.

Eltudok képzelni egy korához illő bögrét (elegánsát, vagy bohókásat) teával.

Én az alkoholos italt, azért lőném ki, mert szinte mindenki azt visz, egy-egy orvos akár italboltot is nyithatna. :)

Ajándékutalvány is jó, azt arra költi, amire vágyik.

42. Lávli (válaszként erre: 41. - Channa*)
2019. dec. 16. 19:36
Jajj 😂
2019. dec. 16. 19:34

Doktor úr, mivel köszönhetném meg amit értem tett?


Hát nézze...

A tehenész tejet adott,

az autószerelő megcsinálta az autómat, a lakatos meg a kerítésemet.

Maga mivel is foglalkozik?


Sírásó vagyok.

40. Channa* (válaszként erre: 36. - Lávli)
2019. dec. 14. 15:39
Hát igen, tudnék mesélni a pesti bankosokról...
39. Lávli (válaszként erre: 37. - Raspberry94)
2019. dec. 13. 20:41
Akkor jó 🌼
38. 4477403e12 (válaszként erre: 33. - Raspberry94)
2019. dec. 13. 20:32

En pl örülök az ajándék sütinek,bonbonnak,ha ismerem a készítőjét,szívesen megeszem és jól esik,hogy gondol rám.

Én is szoktam sütni ismerősöknek,de tényleg csak azoknak,akik tudom,hogy szeretik a sütijeim és meg is eszik.

A saját készítésű ajándékokat viszont ki nem állhatom,eleve nem szeretek semmi dekor cuccot,nekem csak porfogó,sapkát,ékszert stb meg szeretem magam kivalasztani

Tudja is minden csaladtag,ismerős,hogy nekem inkább ne fáradjon a sk. ajándékkal,mert nem tudom értékelni sajnos.Akkor inkább semmit nem kérek.

Nem vagyunk egyformák,biztos van még hozzám hasonló gondolkodású is néhány ezen a világom,meg olyan is aki kifejezetten imádja a sk.ajandekokat.

37. Raspberry94 (válaszként erre: 36. - Lávli)
2019. dec. 13. 19:20
Nem sertődtem meg, csak leírtam amit gondolok, de eszembe sincs megsértődni! :D
36. Lávli (válaszként erre: 35. - Raspberry94)
2019. dec. 13. 18:53

Jaj istenem ... :) Ha tudnád, hogy nem csak a falusi Manyi néni nem mos kezet ... 😌 És nem, nem magamból indulok ki 😀

Nyugodtan adj, ha neked úgy esik jól, nincs okod megsértődni, én is fogok adni az én orvosomnak :)

Csak leírtam a tapasztalataimat :)

35. Raspberry94 (válaszként erre: 34. - Lávli)
2019. dec. 13. 18:46
Elég nagy felelőtlenség nem kezet mosni, ha valaki élelmiszerhez ér, akár odaadja valakinek, akár nem. De hát, van ilyen is, biztos csak magamból indulok ki, és végülis én se biztos, hogy szívesen belegondolnek abba, hogy a falusi Manyi néni kezet mosott e, amikor keszítette a mezeskalacsot, amit aztán nekem adott. :D Amúgy nem is mondtam ilyet, hogy azt várnám, hogy hálától párás szemmel nézze, hogy tőlem ezt és ezt kapta. Egyszerűen az rn lelkemnek jó érzés adni, egy olyan valakinek, akinek köszönetemet fejezném ki. Amúgy ha évente kb 1x látnam, én sem adnek neki semmit, csak azért, hogy a-z-ig mindenkinek adjak valamit, mert Karácsony van, de így, hogy úgy érzem az év utolsó 2 hónapjában elég sokat segített (még ha ez is a dolga), és mindig számíthattam rá, mikor a leg*arabbul voltam, heti rendszeresseggel így más a helyzet. :)
34. Lávli (válaszként erre: 33. - Raspberry94)
2019. dec. 13. 17:22

En is írtam, hogy nem mindenki fogyasztja el a házi kaját, italt, van, aki igen, van, aki nem. Én sem.

Mondjuk kap valaki egy nap 5 betegétől sütit, abból elég, ha egy nem mosott kezet wc után, mikor csomagolt.


Dolgoztam rövid ideig (halistennek) háziorvos mellett. Jöttek a betegek így ünnep előtt, hozták szatyor szám a kávét, bonbont, teát. Rozika doktornő a rendelés végén elővette a szatyrait, szortírozott: ez a Misié lesz, ezt odaadom a Julcsinak, ezt hazafelé beadom a fodrászcsajnak ... Nagylelkűen elém is odatolt egy pakkot, pedig kaptam én is 😀 de már nem tudott mit kezdeni a cuccokkal.

Nem mondom, hogy mindenki így csinálja, de ilyen is van.

Ő biztos, hogy nem nézegette otthon hálától párás szemekkel, hogy melyik betegétől mit kapott, mert már másnap sem tudta.

33. Raspberry94 (válaszként erre: 31. - 4477403e12)
2019. dec. 13. 17:11
Köszi a választ. Amúgy nem csak miatta szöszölnék a likőrrel, masoknak is csinálok, csak gondoltam neki is adok, úgy vagyok vele, hogy egy üveggel több, vagy kevesebb, most nem olyan nagy cucc. De van igazság abban amit írsz. Viszont erdekese, és ugy vettem eszre eleg megosztó dolog ez a saját keszítésű dolog. Most gondoljunk csak arra, hogy ott vannak a vidéki idős nénikék, akik sütit sütnek a dokinak, vagy más háztáji cuccokat adnak, na azzal mi a helyzet? Illetve ahogy mondtam, csaladban is van orvos, ő is kap ilyenkor haztáji kolbásztól kezdve, szalonnátol az italig mindent, megis örül mindennek. De ne értsd felre, nem teged szóllak le, csak erdekes, hogy megoszlanak a vélemények.
32. fincsi5 (válaszként erre: 28. - Raspberry94)
2019. dec. 13. 16:31
Ha már adsz, miért nem egyformán?:(
31. 4477403e12 (válaszként erre: 1. - Raspberry94)
2019. dec. 13. 16:10

Egy nagyobb doboz minőségi bonbon és egy üveg jobb pezsgő amit én adnék.

Saját készítésű semmiképp,én tuti nem enném meg,ki tudja,milyen alapanyagokbol keszul,mennyire tiszta a konyha,stb...csakis csaladtagnak vagy nagyon kozeli baratnak vinnék ilyesmit.

Azért kár órákat szöszölni vele,higy után esetleg a kukában végezze.

A csokit kb mindenki szereti,ha ő nem akkor a férje,gyereke,akárki,egy üveg pezsgőt meg kb minden családban kinyitnak szilveszter éjjel,teljesen hasznos ajándék 😊

Az asszisztensének is ugyanazt adnám,csak más ízben.Igy ki is a jössz a 8-10 ezerből kettőjüknek

30. Guruljka (válaszként erre: 12. - 0adc8842b1)
2019. dec. 12. 19:51

Életemben nem jutott volna eszembe, hogy gyógyszerésznek jattoljak.

A postásnak se szoktam. Szívat is az ajánlott levelekkel, de nem érdekel. Kórházban sem jattoltam még senkinek.


Ja, és nem vagyok skót, de nem rájuk keresek. Bunkóság lenne? Akkor ezt vállalom.

29. Guruljka (válaszként erre: 24. - Regin_a)
2019. dec. 12. 19:48
Jó, de én a havi kevesebből fizetem ugyanígy a rezsimet. Meg az adómat és a járulékokat.
2019. dec. 12. 16:45
Végül tényleg viszek Neki(k). A dokinőnek összeállítottam egy csomagot különlegesebb kávéval, teával, jó minőségi kézműves csokival, és ugye megy majd mellé egy kis üveg általam készített likőr, úgy döntöttem végül mégis. Az asszisztensnőnek kb ugyanez, csak ,,kicsibe", neki is viszek egy különlegesebb kávét és egy kézműves csokit.:)
27. ikonok (válaszként erre: 20. - Channa*)
2019. dec. 10. 14:50
Ha nem tudnám, honnan jött ide, akkor lehetne. D
26. ikonok (válaszként erre: 24. - Regin_a)
2019. dec. 10. 14:49

Télen jó esetben langyos a radiátor a váróban, és télen négy után már sötét van, mert a foglalatban nincs égő.

Még azzal is tisztában vagyok, mennyit fizet az asszisztensének.

Ha jogosítványt hosszabbítok, aláír papírt, még soha nem "olvastatott", soha nem mért vérnyomást, stb.

A mi rendelőnk simán mehetne a doki nélkül, többször nézte meg a torkom, és adott gyógyszert az asszisztens, mint a dr.nő.


Már megtanított arra; ha nem fáj a torkom, irány szakrendelés. 1 alkalommal 20 percig gondolkozott, hogy ortopédiára, vagy reumatológiára küldjön, itt is az asszisztens oldotta meg a dolgot: adjunk mindkettőre, ha egyikről elküldik, ott a másik a zsebemben. D

Ekkor biztosan rosszul kelt, mert ha odateszi magát, TUD, ezt nem vitatom el tőle.

25. Lávli (válaszként erre: 24. - Regin_a)
2019. dec. 10. 03:09
De már csak azért is butaság ez így, mert aki ajándékot ad, az nem keresetkiegészítésnek adja 😌😂 hanem köszönetképpen.
24. Regin_a (válaszként erre: 17. - Ikonok)
2019. dec. 10. 00:09

azért ne pont olyanoknak adjunk már, akik másfél millióból gazdálkodnak!"


Tisztában vagy vele mire költi azt a másfél milliót

Szerintem azt gondolod az a fizetése/jövedelme

Villanyt, telefont, aszisztenst, annak járulékait és a sajátjáét, rezsi dolgokat miböl fizeti szerinted?

23. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Channa*)
2019. dec. 9. 21:47
Ezt akartam írni. Ha vinnék, max ilyeneket és ennyit. Többet nem. 8-10 ezerért. Pahh...
22. michelle.r (válaszként erre: 17. - Ikonok)
2019. dec. 9. 21:41

Picit közvetlenebb a kapcsolatom az orvosommal, mind a pénztárossal. A hentesnek vittem már sütit, mert csak egy helyen vásárolok.


Egyébként igen, a legtöbb orvos másfél millióból gazdálkodik ;)

21. michelle.r (válaszként erre: 13. - Lávli)
2019. dec. 9. 21:40
Hááááát, akkor tévedtem ;) Nekem se könnyű ilyesmit ajándékozni. Csak azt nem eszem meg, amiben cukor van, finomított liszt, glutén laktóz, gyorspácban készült...., tovább is van, mondjam még? :DDD
20. Channa* (válaszként erre: 16. - Ikonok)
2019. dec. 9. 19:26
Lehet, hogy egy orvoshoz járunk?;)
19. Channa* (válaszként erre: 12. - 0adc8842b1)
2019. dec. 9. 19:23

Ez nem skótság, hanem elveim vannak. Tudod mennyit segítek neked is? Mikor küldöd már az ajándékomat? Jól jönne így karácsony előtt:DDDD

Most biztos azt mondod, hogy miért küldenél, hiszen kapok érte fizetést. Na látod!? Én pont ezt gondolom az összes emberről. Miért ajándékozzam külön, kapnak fizetést, ahogy én is. Én sem kapok ajándékot azért mert elvégzem a melómat, akkor én miért adjak másnak, ha elvégzi a munkáját?


Mitől más a te csoki ajánlatod az én csoki ajánlatomtól? Vagy a te kávéd az enyémtől. Ajánlgatni én is tudtam, ahogy te. Én se veszem meg a fórumindító helyett és gondolom te sem.

Én bevállalom, hogy nem értek egyet a paraszolvenciával, és akkor mi van?


Ha én is csak ajándékért látnám el a munkámat, akkor elég sok ember nem jutna hozzá a megkeresett fizetéséhez;)

2019. dec. 9. 18:46
Köszönöm a válaszaitokat! :) Azért látom, megoszlanak a vélemények e tekintetben, hogy illik -e, és mit, de jó volt olvasni ennyi különféle véleményt.
17. ikonok (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2019. dec. 9. 15:14

azért ne pont olyanoknak adjunk már, akik másfél millióból gazdálkodnak! Ráadásul nincs nospa, ami szerintem alap egy rendelőben. de még sok más sincs.

A pénztárosnak adsz, vagy a Spárban a hentesnek?

16. ikonok (válaszként erre: 14. - Bozsu55)
2019. dec. 9. 15:09

Én sok-sok éven át mindkettőnek adtam pénzt névnapjukon és karácsony előtt.

aztán bevezették a rendelés előtti receptátvételt. ami azt jelenti: ha ma bemegyek, felírják, és holnap 13:-13:30 között mehetek érte. Ha délelőtt rendelnek, akkor 7:30-8 óra között lehet érte menni.

Volt olyan, hogy nem éreztem jól magam, hétfőn felhívtam, hogy mennék. -Leghamarabb csütörtök 16:ra van időpont.

Nagyon rossz rendszert találtak ki, mióta ezt alkalmazzák, nincs névnap, nincs karácsony.

Ha lehet, nem is megyek, felteszik a recepteket a felhőbe. dr.nőnk olyan sokat romlott, mondhatom, utál dolgozni, pénteken soha nem ő rendel, de már legtöbbször csütörtökön sem. És ha be is megy, 3 óránál többet nincs ott. A délelőtti rendelésen általában 10:30-ig van ott. Kár érte, mert okos, jó diagnoszta, csak fásult.

15. Mézes-Krémes (válaszként erre: 2. - Raspberry94)
2019. dec. 9. 14:50

Szerintem pedig a kézzel készített gasztroajándékoknál jobb és kedvesebb a világon nincsen. :) Én ha ilyet kapnék jobban örülnék neki, mint bármilyen drága akárminek. De persze sokan meg nem így vannak vele, hiszen mások vagyunk mindannyian.


Ha a kosár mellett döntesz, szerintem simán tedd bele a likőrödet. Annnnyira jó lehet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook