Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házimunka és a mellrák fórum

Házimunka és a mellrák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Házimunka és a mellrák

28. töprengő (válaszként erre: 18. - Zoya)
2016. ápr. 1. 04:21

Rég nem jártál erre. ( és más se nagyon )

Én maradok a szappan és víz mellet. Hónaljstiftet és társait nem használom, és mégis gáz van. :((

Ja és a cikk házimunka. Mosogatógépem nincs, tehát én mosogatok.

Rákszűréseket nem hanyagolom. És valami gáz van mégis....

2008. jún. 26. 19:10
Ez egy megállapítás, egy kikérdezés eredménye. Hol van az ok-okozati összefüggés? Magyarul MIÉRT ?
26. Gitta7
2008. márc. 29. 23:00
Három fiú mellett + a férjem , rengeteg házimunkát végezve lett mellrákom. Mindig szerettem volna, ha férfinak születek. Talán a fejben dőlt el ez is?
25. Rozália (válaszként erre: 9. - Bionom)
2008. márc. 5. 07:30

Ebben lehet valami. A közeli rokonságomban csomó rákos megbetegedés fordult elő. Édesanyámnak is volt jóindulatú daganata, egy unokatestvéremnek méhen belüli daganata volt, el is vitte.

Nos: egész életemben ettől a két dologtól rettegtem: a mellráktól és a méh körüli rosszindulatú daganattól... mellrákom az lett, és nőgyógyászatilag is utólért a végzet, eltávolították a méhemet és a "járulékos" dolgokat...:(

2008. febr. 23. 06:20
hmmm??? így lenne???
2007. okt. 4. 19:33
Érdekes megközelítés, a címet látva először azt gondoltam, a házimunka elősegíti a mellrákot. Elolvastam a cikket, de nem hinném, hogy igaz, hogy csak a házimunka ennyire befolyásolja a mellrák kockázatát.
2007. aug. 26. 12:53
Úgy érzem, ha tényleg ezen múlik, akkor nekem nagy esélyem van arra, hogy elkerüljem a mellrákot. Három fiú mellett képtelen egy napot is kihagyni az ember a szokásos - takarítás, mosás, vasalás, főzés, sütés....- napirendből.
21. 2d0335089b (válaszként erre: 9. - Bionom)
2007. jan. 28. 08:39

Szerintem, van benne logika. Van egy latin mondás "Őrizd meg a rendet, és a rend megőriz téged."

Ebből a szempontból érthető, amit írnak, talán arra akartak utalni, hogy ha elégedettek vagyunk magunkkal, akkor nagyobb az esélyünk arra, hogy ne támadjon meg minket a rák stb.

Persze ez csak feltevés semmilyen tudományos alapja nincs.

2007. jan. 18. 20:22
Vissza kellene mennunk a fara, ujra nyalogatni a bundankat, tetveszni egymast. A kenyelmes eletnek nagy ara van. Akit mindez nagyon zavar, lehet kapni olyan keszitmenyeket, amik nem tartalmaznak mergezo anyagokat, meg haztartasi hasznalatra is. Az aruk nagyon borsos.
19. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 18. - Zoya)
2007. jan. 18. 20:18
Minden etel tele van nem termeszetes adalekokkal, meg a nitrat mentes asvany vizbe is van fluor.A fogkremben is, es az ugyancsak rakkelto. A sodium-laureth-sulfat is benne van mosoporban, hajsamponban stb, mint habzast fokozo anyag, sejteket karosito, gyogygszertarban ha venni akarsz a hasznalati utasitasaban van, hogy ne erintkezzen borrel, szemeket karosito hatasa van. Az aluminiumot az Alzheimer korral is kapcsolatba hoztak. Ja, es a legjobb, a Hexyl-cinnamal meg cinnamate minden napozo szerben benne van, es ez az anyag a nap uv sugaraira rakkelto. Aztan meg a mineral oil- ami a legtobb testapoloban benne van, hajbalzsamokban. Egyetlen asvanyi olajunk van, az a koolaj, es annak szarmazekai, pl. paraffinum liquidum. A hazimunka csak koptat, a szepitkezes, tisztalkodas mergez. A boron keresztul amugy ketszer annyi karos anyag szivodik fel, mint belsoleg.
18. zoya
2007. jan. 18. 11:04
Sziasztok!Szerintem a rohanó élet okozza a rákos megbetegedést,a stressz,az állandó hajtás,egészségtelen ételek amik tele vannak tartósitószerekkel stb.Azt tudtátok hogy szinte minden izzadásgátlóban aluminium van,ami mellrákot okoz!!Az aluminiumtól nem izzadunk,azaz ami gátolja az izzadást.Mindegyikben benne van,kivéve egyet,ami szagtalanitja a hónalyat,de nem gátolja meg az izzadást,mert az alapvetöen nem normális dolog hogy nem izzad a hónalyunk,és ez problémákat tud csinálni a melleknél!
2007. jan. 13. 19:18
A hazimunka a maga hajolgatasaval, kenyelmetlensegeivel ponthogy segiti a kopast, kimondottan karos tud lenni, altalaban nem az a mozgas ami egeszseges. Csontot akartak dobni lehet a haziasszonyoknak. Asszony tuti nem irt volna le ilyen baromsagot.A mosogatogep meg majd kozlik hamarosan, rakot okoz, mert elvegzi a munkat.
2007. jan. 13. 06:21
Nem igaz. Rendszeresen, napi gyakorisággal végeztem mindenféle házi- és kertimunkát. Mégis mellrákom lett.
15. emagdi (válaszként erre: 14. - Csupaszabo)
2007. jan. 12. 10:33

bakker, mennyire igazad van ezzel a sok kemikáliával!!!

én meg gyanútlanul tegnap este kitakarítottam a lakást, és még azt is hittem, hogy a mellrák ellen dolgozok!:))))

2007. jan. 12. 06:15

Valami hímsoviniszta team lehetett, aki ezt a marhaságot kitalálta!

Basszus, asszonynak a konyhában a helye? Az agyam elszáll az ilyen dumáktól!

Megnyugtat, hogy a férjem sefog mellrákot kapni, tegnap is Ő mosogatott el. :))))))

Komolyra fordítva a csevejt, biztos, hogy a megfelelő mozgás segíti a szervezetet az egészségesebb életmódban, de hogy ez épp a házimunka legyen a milliónyi vegyszerével együtt, azt erősen kétlem! Mosogatáshoz mosogatószert használunk, mosáshoz, mosószert, öblítőt, felmosáshoz, ablakpuvcoláshoz megint csak valamilyen szert, és ezek egyike sem mondható teljesen természetes anyagnak! Márpedig ugye azt tudjuk, hogy sok kemikália rákkeltő hatású.

Én maradok a régi jól bevált testmozgásnál. Séta a langymeleg januárban....Illetve gondolkodom azon, hogy veszek egy görkorit, csak attól félek, hogy vagy összetöröm magam /merthogy nem tudok görkorizni/, vagy a környék réme leszek és az engedetlen kisdedeket velem fogják ijesztgetni !/Pistike, ha rossz leszel, olyanná válsz, mint az a görkoris néni ott ni!/ :)))))

13. veronitas (válaszként erre: 9. - Bionom)
2007. jan. 11. 15:36
jó-jó, hát én kicsit cinikusan mondtam ám azért.
12. veronitas (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2007. jan. 11. 15:35
ebből is látszik, hogy kivételek vannak, meg az is látszik, hogy nem is biztos úgy van az, ahogy valakik kitalálták, tanulmányozták. érdekes mindenesetre.
11. bionom (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2007. jan. 11. 11:59
Dettó! (A fát már sikerült múlt hét végén elvarázsolni, de valahogy a lakásban még itt-ott kibontott és kibontatlan karácsonyi ajándékok, meg némi elpakolnivaló és takarítanivaló is van.)
10. emagdi (válaszként erre: 9. - Bionom)
2007. jan. 11. 11:53

igen, ez igaz lehet.

(bár ez most valahogy ez nem motívál, hogy este nekiálljak takarítani, pedig már nagyon kellene)

9. bionom (válaszként erre: 7. - Veronitas)
2007. jan. 11. 11:49

Tunyaság fél egészség! :-DDD

Nem ezen múlik!

Kapásból egy tucat olyan létező (sajnos nem mind élő) példát tudnék hozni, ami azt bizonyítja, hogy háztartási robotgépként funkcionáló szuper-háziasszonyok 40 előtt vagy közvetlenül utána rákban meghaltak vagy leamortizálódtak! :-(

Szerintem nem ezen múlik! Sokkal inkább az egészséges táplálkozás és a lelki egészség, pozitív gondolatok, vidámság és boldogság. Egyszer a tévében egy rákkutató mondta (bevallom, akkor nagyon morbidnak tűnt), hogy "még a rák is a fejben dől el". Minden, basszus, minden!!!!!! :-I

2007. jan. 10. 21:11
nagyon érdekes a cikk! minden bizonnyal a testmozgás csökkenti a mellrák kialakulásának veszélyét, de sajnos pont most láttam egy negatív példát. Szüleim szomszédnénije egész életét végigdolgozta, és mivel a férje hosszú éveken át mozgásképtelen lett, ezért még őt is emelgetnie és gondoznia kellett. Szóval házimunkából és testedzésből kivette a részét. Ennek ellenére sajnos pont tegnap műtötték mellrák miatt :(((
7. veronitas (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2007. jan. 10. 21:10

ugye? ráadásul megnéztem a lapján, hogy mikor született, és rögvest elszégyelltem magam... :(

hogy én milyen tunya vagyok!!

6. emagdi (válaszként erre: 4. - Virus)
2007. jan. 10. 21:08
wow! ügyes vagy!:))) nekem is így kellene!
5. veronitas (válaszként erre: 4. - Virus)
2007. jan. 10. 20:57

nah, asszem, rólad kéne példát vennem! :)

csak gratulálni tudok! a testápolózás már megy! :)

2007. jan. 10. 19:13
No akkor én meg vagyok nyugodva.3 cicámután /biliznek, nincs alom/felmosom a konyhát mindennap.2 naponta szönyegrázás,konyhába, szobába.Szóval kijut nekem bőven.De tornázom is fürdés után, a testápolót ugy kenem fel, hogy közbe gyakorlatokat csinálok.Hozzáteszem reggel frissen ébredek, nem kell kv.Reggelente 1 alma, 1 nari. fél lityi gyógynövény tea.Valóban a sok mozgás mindennek az alapja.
2007. jan. 5. 22:02
Pfff, ezek szerint mindenki veszélybe sodorja magát, aki nem maga takarít?:)
2007. jan. 5. 21:40
valami férfi írta akinek trehány a felesége???
2007. jan. 3. 19:21
Ahogy elolvastam, hirtelen elkezdtem szégyellni magamat, hiszen nemhogy nem sportolok, de bizony a házimunkát is sokszor halogatom, és most, hogy így belegondolok, nem is olyan rendszeresen végzem.
Szerintem rendkívül tanulságos cikk.

Ugrás a teljes írásra: Házimunka és a mellrák

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook