Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasság megmentése, de minden áron?! fórum

Házasság megmentése, de minden áron?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
13. Zizisicc (válaszként erre: 1. - 13d03718f8)
2011. aug. 15. 13:56

Szerintem, ha már gyerekek is vannak, akkor azt mérlegelik leginkább, hogy mennyire rossz, elég rossz-e a házasság ahhoz, hogy borítson .... ha vki azt írja, hogy alkoholista a férje, mindennaposak a részeg randalírozások, rendszeresen veri őt vagy a gyerekeket, vagy eljátszik minden pénzt félkarú rablón, akkor mindenki azonnal rávágja, hogy hagyd ott, menekülj tőle, válj el .... ilyenkor jogosnak tartják a válást. De ha semmi drasztikus "tünet" nincs ..... a férj szépen hazajár, nem iszik, nem nőzik, nem kártyázik, nincsenek látványos balhék, "csak" éppen nem boldogok együtt, mert mások az igényeik, vagy mert szép lassan elhidegültek egymástól, vagy mert az egyik többre vágyik, de a másik ezt nem tudja vagy nem akarja megadni, akár érzelmi, szellemi vagy testi szinten ..... akkor jön az, hogy mit és mennyire adjon fel önmagából ..... van-e joga ahhoz, hogy a saját boldogsága érdekében változtasson és ezzel borítsa a gyerekek életét is ...... és persze ott vannak az anyagi kötöttségek is .....

Persze intelligens hozzáállással, cirkusz nélküli válással csökkenteni lehet az esélyét, hogy a gyerekek érzelmileg sérüljenek, de én sajnos sok olyan példát látok, ahol nem sikerül marakodás, érzelmi zsarolás, ellenségeskedés nélkül válni ..... pedig előtte nem voltak látványos torzsalkodások ....

2011. aug. 15. 13:55

kommunikáció hiánya, teljes érdektelenség, nemtörődömség és ha a szex már csak annyi érzelmet vált ki, mintha megennék egy szendvicset.

Így nagyon nem jó élni! :)

11. 9536810fa1 (válaszként erre: 8. - 53dfddad18)
2011. aug. 15. 13:53
... utána meg már minek? :))
2011. aug. 15. 13:53
Ehhez mindig két ember kell. Ha csak az egyik akarja és tesz érte, az halott ügy! És a gyerekek se tarthatnak össze két embert, ha azok már külön utakon járnak. Nyilván, mérlegelni kell, mit mire cserélek fel. El tudom-e tartani a gyerekeket egyedül is, tudok-e olyan életszinvonaltat biztosítani, mint eddig, vagy netán még jobbat is a másik nélkül. Nem lehet általánosítani. De tény, hogy a lakáshitel sok embert összeköt... többet, mint kellene.
9. 9536810fa1 (válaszként erre: 7. - 13d03718f8)
2011. aug. 15. 13:53
Amikor a gyerekekkel együtt se érzelmileg, se anyagilag nem vagyunk biztonságban...
8. 53dfddad18 (válaszként erre: 6. - 9536810fa1)
2011. aug. 15. 13:51
Amíg vannak erős érzések (szeretet, szerelem), addig nincs mit megmenteni!
2011. aug. 15. 13:50

Mitől "rossz" egy házasság??

Példákat kérnék:)

Mert, ugye, kinek mi a rossz?

Van, akit már az is felbosszant, ha a férje rendszeresen felhajtva hagyja a wc. ülőkét, és még sorolhatnám.


Tehát, mikor jön el az a pont, amikor már nem akarnád megmenteni a megromlott kapcsolatod?

6. 9536810fa1 (válaszként erre: 5. - 13d03718f8)
2011. aug. 15. 13:50
Amíg vannak erős érzések (szeretet, szerelem), addig mindent meg lehet menteni!
2011. aug. 15. 13:48

Én már hallottam ilyenről-de szerintem, ahol már vannak sérelmek, ott már nem lehet "tiszta lappal" újrakezdeni-mintha mi sem történt volna...

Persze, vannak ellenpéldák is, de ott valaki, "feladta" magát, és az álmait, vágyait, olyat is ismerek, aki teljesen alárendelte magát a párjának-de ez sem a jó megoldás.

Akkor mi az?

Hiszem, (titkon) hogy egy még nem teljesen tönkre ment kapcsolatot meg lehet menteni...

Talán, ha még nincsenek gyerekek, vagy, ha tudnak kompromisszumot kötni.

4. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - 13d03718f8)
2011. aug. 15. 13:24
A rossz házasság menthetetlen. Halogatni azt lehet, akár évtizedekig...de megmenteni...
3. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - 13d03718f8)
2011. aug. 15. 13:02

semennyire...

A gyerekért én felelek.... és ő az első, ha azt érzem, hogy jobb lesz, ha lépek, akkor lépek... mint ahogy léptem is. 3 éves volt a fiam... (leányom 6) . Fiúgyerek most 16 éves, a napokban kérdeztem meg tőle, hogy érti-e már, hogy miért váltunk el. Igen, érti... és jobb így. Mindamellett imádja az apját, folyamatosan kapcsolatban vannak, heti több alkalommal is, deeee azt is látja pl., hogy már nem lenne fedél a fejünk felett, ha együtt maradunk. :)

2011. aug. 15. 13:01

Szia!


Én keresztülmentem ezeken tavaly és furcsán hangzik, de valami azt sugallta, hogy nem jó az út, amit választani készülök és meg kell mentenem magamért a gyerekemért, az anyukámért a házasságomat!!!Iszonyat nehéz időszak volt,de jól döntöttem!!!ajánlom nézd meg ezt a filmet!

[link]

2011. aug. 15. 12:52

Sajnos, ebben a rohanó világban nagyon sok ismerősöm kapcsolata, házassága van válságban.

Ezek közül vannak már elváltak, és vannak, kik még vergődnek meglevő kapcsolatukban. Érdekelne hasonló sorsú emberek véleménye, pl. arról, ők mit mérlegelnének, ha már úgy érzik, betelt a pohár, vagy csak nagyon kevés hiányzik, hogy végleg összepakoljanak, és elmejenek...

Hogyan lehet megmenteni, és hány ember kell hozzá, és mi van, ha a társ, nem "együttműködő", nem partner ebben?! :(

Akarjuk-e egyáltalán megmenteni mondjuk a haldokló házasságunk?!

Ha igen, meddig mennétek el, mit "áldoznátok" be, hogy jobb legyen?

Mennyire adnátok fel önmagatokat, mondjuk ha gyermek/ek is van/nak?!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook