Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasság? Együttélés? fórum

Házasság? Együttélés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
15. b73e24f31f (válaszként erre: 6. - 852308703c)
2010. ápr. 14. 19:33
Mikor jöttél rá, hogy házasság ellenes vagy? Csak mert én még nem annyira tudom mit gondolja róla, de inkább ráz ki a hideg, ha magamat feleségként képzelem :)
2010. ápr. 14. 19:32
En nem hiszek abban, hogy a hazassag elrontana barmit is egy par eleteben. En hazassagparti vagyok.
2010. ápr. 14. 19:32
De nem azért fogtok elválni mert 666-an elváltak!Hanem mert lesz rá okotok.Arra van kimutatás hogy hány együttélés végződik szakítással??
12. b73e24f31f (válaszként erre: 7. - Agnes89)
2010. ápr. 14. 19:31
Ez jó, hogy ti így gondoljátok. Számomra azt mondani, hogy "férjes asszony vagyok" inkább azt jelenti, hogy giotinra hajtom a fejem.
2010. ápr. 14. 19:31

Mindenkinek magának kell eldöntenie. Személy szerint én inkább az együttélésre szavaznék. Bár sokan azt mondják: a házasság a legjobb intézmény a családnak, és amíg ennél jobb nem lesz kitalálva az is marad.

Hmm. Nekem ez kicsit maradi felfogásúnak hangzik.

Nehéz túllépni ám a megszokott konvenciókon.

Mindenképp a párnak kell eldöntenie mennyire fontos ez. Már mint a házasságkötés. De valóban: a társadalom részéről is van nyomás, nemcsak a szorosabb családon belül, ami leginkább a házasságot tartja kívánatosnak.

Az egyéntől is függ, hogy kötöttségnek tartja-e eme ősrégi hagyományt.

2010. ápr. 14. 19:30

Egy lány csak akkor mehet férjhez ha kérik,vagy ha kérik és akar.Ha ez nem történik meg akkor marad az együttélés,ami ugyanúgy végződhet szétvállással,és az anyagi dolgok rendezése a felek között még bonyolultabb lehet,feltéve ha vannak ingóságok és igatlanok.

De ha ti így boldogok vagytok,akkor ne foglalkozz semmivel és senkivel.Nektek jó így és kész!

2010. ápr. 14. 19:30
A párom kollégájának a fiával is ugyan ez volt, együtt éltek a házasság után fél évre el is váltak, és közben még a gyerek is jön... :-(((
8. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Dmolnar)
2010. ápr. 14. 19:28

szia,

ne zavarjon, hogy simán együtt éltek, miért lenne ez baj?

a kolléganőm két gyereket és 14 évet élt együtt a párjával, mígnem a lány kérésére összeházasodta, bár tudta a fiú nem akar.


rá egy évre, el is váltak.


akkor meg? lehet ha nem erőszakoskodik, ma is együtt élnének :)

2010. ápr. 14. 19:27

Szia. Mi a párommal lassan 4 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt élünk, és nyárra tervezzük, hogy összeházasodunk. Mi is harmonikus kapcsolatban élünk, és igazából az esküvő is nem a papír miatt lesz, hanem mert szeretnénk. Szerintem azért mégiscsak jobb mondani, hogy ő itt a férjem, mint hogy párom, élettársam, vagy ki hogy nevezi. Minden esetre egyáltalán nem kell elítélni azt, akik nem házasodtak össze, végül is ahogy mondod, semmivel sem lesz másabb a helyzet. És mondjuk ha párom nem szeretné, akkor se lenne gond belőle, főleg így, hogy csak két tanúval megyünk majd, nem lesz felajtás.


Összegezve, szerintem fontos, legalább is az én lelkemnek biztos, de nem feltétlenül elvárt.

2010. ápr. 14. 19:26

Én házasságellenes vagyok...mármint ami az én életem illeti..hogy más megteszi vagy sem nekem mindegy és oké mindkét fele...


Mi is költözünk össza a párommal és kizárólag csak együtt akarunk élni...házasság nélkűl...

A mi szerelmünk elég hogy együtt legyünk boldogan nem akarom házassággal elrontani...nem akarok feleség lenni...


az ismerőseim ledöbbennek ezen a hozzááláson...de nekem az igazi házasságra csak ellenérveim vannak


Ha nekek megy csak együtt élésseé és boldogok vagytok...akkor minek ezen váloztatni mert a világnak fura...ez a ti életetek és nem másoké...:)


És sosem házasodok meg csak együtt akarok élni VELE...Ő MEG VELEM...ENNYI ELÉG is nekünk..:)

5. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Dmolnar)
2010. ápr. 14. 19:26
Szia! Átérzem amiről beszélsz. magam is sokat agyalok ezen. Mikor van itt az ideje, fontos e egyáltalán. Valahol úgy érzi az ember, hogy milyen jó lenne, de valahol meg kell az egérút. Szerintem. Meg aztán múltkor nagymamámnál jártam és a legnagyobb természetességgel kérdezte hogy esküvő? mikor lesz? Én meg körbenéztem, hogy hozzám beszél e biztos!? :)
2010. ápr. 14. 19:26

A papir nem tesz boldoggá és nem ad biztonságérzetet szerintem!Ha te igy is boldog vagy felesleges a "nyomás" hatására összeházasodni!

Én a gyerekem születése után egy hónappal férjhez mentem mert az apám akarta!El s váltam!

3. Anna Kedves (válaszként erre: 1. - Dmolnar)
2010. ápr. 14. 19:25
Ha boldog bagy, vagytok, semmi nem számít!!!
2010. ápr. 14. 19:24
Ha így most harmonikus a kapcsolat teljesen felesleges a házasság.... Ne törődjetek vele, hogy a társadalom mit gondol, a ti boldogságotok a lényeg!!! :-)))
2010. ápr. 14. 19:21

Sziasztok


Én jelenleg 5 éve élek egy nagyon harmonikus párkapcsolatban és közel 3 éve élünk együtt. Van egy 1 éves kislányunk és úgy tűnik így is működik. Azonban a család és a társadalom részéről még ennek ellenére is azt érzem hogy "micsoda dolog ez" miért nem vagyok férjnél? Szerintetek mennyire fontos ez? Egyáltalán miért jó ez hiszen Magyarországon 2009-ben 1000 házasságkötésből 666 válással végződött?

Érdekelne a véleményetek. Ki mit gondol erről.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook