Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? fórum

Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? (beszélgetős fórum)


160. nengel (válaszként erre: 159. - Lávli*)
2021. márc. 5. 08:31
Tegnap tömve volt a Penny és a Lidl is.
159. Lávli* (válaszként erre: 156. - Nengel)
2021. márc. 5. 07:04
Milyen láz?
158. Érdekes73 (válaszként erre: 156. - Nengel)
2021. márc. 5. 06:48
Lehetséges .Az aluljáróból tömeg hömpölygött Árkád bejáratához.
2021. márc. 5. 06:33

Nincs annyi tárolóhely itthon, hogy akár egy hónapra előre megvegyek mindent.Friss dolgokat egyébként is venni kéne.

De,tavaly tavasz óta van egy kis vészhelyzeti készletraktáram tartós élelmiszerből.Liszt, tészta, konzervek, lekvárok, fűszerek.Meg van lefagyasztva élesztő is.(Itthon sütöm a zsömlét.Legfeljebb néha csomagolt bio vagy pur-pur kenyeret veszek.Darabos, tárolóból kínált pékárut egy éve nem vettem.)

156. nengel
2021. márc. 5. 06:18
Na most szerintem sok mindenkit elkapott a vásárlási láz.
155. forrest2010 (válaszként erre: 151. - Bibeszál)
2021. febr. 24. 00:50
... nem mostanába szoktattam magam hozzá h darálthúsból készítsek el 1 ebédet de nekem elég jól bevált , mégis van benne 1 kis husi is , naponta többnyire 3 főre főzök , tegnap pl gombalevest , sárgaborsó főzeléket + hozzá 1 falat fasirtot :) a főzelék is csak 1 napi adag volt :) még fél kiló sárgaborsót se főztem + hozzá :) és elég volt ! mára pedig lesz 1 adag húsgombóc paradicsomszósszal a darált husiból :) a maradék darálthúsból lesz 1 kis adag daráltpörkölt , amiből lehet v 1 kistepsi rakott valami ? v lehet belőle 1 húsostészta :)
154. forrest2010 (válaszként erre: 153. - Nengel)
2021. febr. 24. 00:37
... nem tudom h mi lenne a legideálisabb ? én is csinálok nagy bevásárlást 10 naponta - 2 hetente , mert ha van otthon minden olyan alapanyag amiből lehet többféle ebédet készíteni ? akkor nem kell minden nap boltba rohangálnom és elcsábulni ha látok valami újabb lehetőséget a pénzköltésre ! és közbe csökkentettem az adagot is , mert ha hízunk tőle , akkor elég kevesebb is ! nem könnyű a keveset jól beosztani :( h jusson is maradjon is ! de nem lehetetlen !
153. nengel
2021. febr. 23. 20:41
Mi havonta egyszer csinálunk egy nagybevásárlást. Le akarom csökkenteni a vásárlások számát, mert szerintem minden vásárlás plusz kísértés. Menüterv lenne a legideálisabb, felhasználás szempontjából. De a terv elkészítése még mindig csak terv szintű. Engem érdekelne, hogy ha valaki csinál, az hogyan csinálja.
2021. febr. 23. 17:52
Nem tehetem meg,hogy nagy tételben vásároljak.
2021. febr. 23. 17:46
Igaz kevesen válaszoltatok de azért köszönöm azoknak akik írnak ide a beszélgetős fórumba.lehet másról is írni esetleg nemcsak arról hogy mennyit és mit vásároltál. Pl: milyen élelmiszereket szerettek inkább, mit vásárolsz sűrűbben vagy épp kis családodban mi vagy mik a kedvenc étel, ételek. Egyszóval sokmindenről lehet itt az oldalon írni ha gondoljátok. Itt nem csak a mennyiség fontos hanem a kedvenc étel, ételek is. De amit nemszerettek aztis ide lehet írni. Gyertek és írjatok bátran.
2021. jan. 21. 19:16
Alap dolgokat nagy tételben, zöldséget-gyümölcsöt viszont kb. hetente.
149. Bibeszál (válaszként erre: 148. - Forrest2010)
2021. jan. 21. 15:48
Köszönöm a hozzászólást. Azért kezdtem el ezt a beszélgetős fórumot hogy akik belépnek,olvassák és tényleg érdekli őket azoknak így amelyik cselekvény vagy válasz megfelel azoknak tanulságos lehet. Köztük nekem is.
148. forrest2010 (válaszként erre: 147. - Bibeszál)
2021. jan. 21. 10:33
... nem igazán számolgatom h mennyi megy el 1 hónapra ? mióta mindegyikünknek van jövedelme :) de ha 2x v 3x vásárolok havonta ? akkor az 2x v 3x 20 v 25 ezer ft , viszont a fiamnak adott akciósokra eddig nem számoltam h mennyit adok pluszba ? és szerintem , bár én kicsi adagokat főzök , de túl sokat költünk kajára ! :(/ mert mindegyikünkön van néhány deka :(((((((((((( felesleg :( / de legalább nem dobálok ki semmit , mindent igyekszem felhasználni , amit veszek/kapok/készítek ...
2021. jan. 21. 09:04

Sziasztok. Először is Boldog újévet kívánok mindenkinek. Változtatott valaki a bevásárlási szokásain? Én igen. Kevesebb ételt fogyasztunk mint tavaly. Jól felemelték az árakat az üzletekben. Csak ámul az ember alig veszel valamit és hoppá 15.000ft-ot otthagysz és még nemis vásároltál jóformán élelmiszert. Tegnap voltam vásárolni de számoltam és ahhoz hogy egy hónapra már 3 főre teljes hónapra elegendő élelmiszert, tusfurdőt, wc papírt, tisztító szerek és sok más egyebet ami szükséges egy háztartásban ahhoz bizony kell pénz nemis kevés. Spórolhatunk legalábbis mi kispénzüek. Szóval visszatérve

teljess hónapra ha minden nap eszünk a fagyasztóba tesszük húst is aztán a konyhába vásárlok mindenfélét hogy ne kelljen minden nap menni boltba igen csak kinyithatjuk a pénztárcát mikor fizetni kell. Most jön a kérdés hogy ki mennyit költ egy teljes hónapra?

146. Bibeszál (válaszként erre: 140. - Nengel)
2020. dec. 10. 16:58
Persze karácsonyi azaz ünnepi menü. Hétköznapokon nincs itthon menü.
145. Bibeszál (válaszként erre: 140. - Nengel)
2020. dec. 10. 16:54
Szia. Nálunk minden évben ilyenkor a hagyományos mód szerint van. Igen van menü de persze ezek nem fogyókúrás ételek.
2020. dec. 9. 05:12
Olaj ,liszt,cukor ,ecet stb,havonta ,ill. szükség szerint.Heti 2 vásárlás ,ha csak nem marad el v.mi
2020. dec. 8. 18:25
több napra
2020. dec. 8. 16:35
Attol fugg hol vasarolok. A Lidl-ben mondjuk tobb napra, itt a Coopban meg elég egy napra is. :D Tul draga ahhoz a felvagott, hogy ket nap utan kidobaljam.
141. Babi11
2020. dec. 8. 16:08
3-4 napra
140. nengel
2020. dec. 8. 12:23
Sziasztok! Terveztek menüt? Ha igen, hogyan csináljátok?
2020. dec. 8. 07:12
Szép napot mindenkinek. Megérkezett az idősáv és úgy látszik marad is ezévben.10- órakor a Tesco áruház elött tolongtak a fiatalabb korosztály hosszú sorban. Vajon ilyenkor többet vásárolnak karácsonyi ünnepek előtt?
2020. nov. 20. 10:51
Nálunk Baranyában akciós áron kapni húsokat november végéig tart és nagyon szépek a különböző húsok. Pl:a sertés hús 1500ft helyett 900ft, és sorolhatnám. Így az ünnepek előtt nagy segítség sok család számára. A Tesco áruház is akciózik több árut is.
2020. nov. 13. 07:19
Én is max. egy hétre vásárolok. Persze, ha pl. búzadarát veszek, vagy 1 csomag sót, az hónapokig elég. Ha akciósba futok bele, akkor veszek többet, több főzésre, több étkezésre valót.
136. forrest2010 (válaszként erre: 131. - Bibeszál)
2020. nov. 12. 23:54
... én több , mint 20 éve így vásárolok , hetente-10 naponta-2 hetente 1x :) én így jobban jövök ki , mintha naponta mennék v 2-3 naponta mennék :) havonta 1x kapjuk a nyd-at/fizetést régebben :) így is , úgy is azonos összeget kell beosztanom :(
2020. nov. 12. 23:03
Én is most igen csak óvatosabb vagyok és kb 3 napra elegendő élelmiszert veszek. Párom elvesztette a munkahelyét így kevesebb jut az asztalra átmenetileg míg nem lesz új munkahelye.
134. f.frezia (válaszként erre: 133. - Bibeszál)
2020. nov. 12. 22:55
Pár napra.. max. 1 hétre.
2020. nov. 12. 22:53
Sziasztok. Sajnos maszkban lehet közlekedni legtöbb helyen már.este 7- óráig tartanak nyitva az üzletek és nagy bevásárló helyek is. Kérdés hogy hány napra elegendő élelmiszert vesztek?
2020. okt. 22. 14:30
Nem szoktam halmozni.
2020. okt. 22. 11:58
Szép napot. Lecsillapodtak a kedélyek. A nagy bevásárlási láz elmúlt. Legalábbis egyenlőre. Reméljük nem lesz szigorítás. Az élelmiszer üzletek mindenesetre felkészültek a vásárlási hullámra. Magyarországon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook