Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? fórum

Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯
2021. máj. 13. 13:14
Ameddig varosban élek, van kocsim, bringám, tudok járni, mozogni, van családom, de ha nem lenne akkor meg pláne, - addig biztos nem változtatok a napi vásárláson.
189. forrest2010 (válaszként erre: 185. - Bibeszál)
2021. máj. 13. 07:10
... nem pont azért , mert már oltottak minket , de mostanába 8-9 naponta megyek pénzt költeni , mióta felfedeztem h közelebb is van jó multi/+fizethető az Auc.nnál / azelőtt 2-3 hetente mentünk 1x nagybevásásrolni :) / de ez most tetszik is így , 1 órán belül elköltök minden elkölthetőt :)))
188. forrest2010 (válaszként erre: 187. - Globus)
2021. máj. 13. 07:06
... nem is beszélve arról h a zember lánya körülnéz a padlástól a pincéig , a spájztól - a fagyasztóig :) és megszállja az ihlet ! és még km-eket se kell cepelni naponta a cuccot !
187. globus (válaszként erre: 185. - Bibeszál)
2021. máj. 13. 07:01
Nem. Továbbra is legutálatosabb munkának találom. Heti 2 bőven elég. Húst nem eszünk naponta, különben is van a fagyasztóban, pékáru úgyszintén. Minden más nem biztos, hogy frissebb a boltban, raktárból teszik ki. Itthon legalább nem futkosnak rajta az egerek...🙂
2021. máj. 13. 06:34
Nem változott semmi- termékben összegben u.úgy naponta vásárolok. Kár volt a hoxatagoknak parázni hogy milyen életveszélyes és könnyelmű dolog naponta friss árut vásárolni, csont ill fertőzés nélkül megusztuk a járványt,ami várható is volt .
2021. máj. 13. 06:26

Szép napot mindenkinek az oldalon. Mai téma kérdésem tőletek. Most hogy sokan oltakoztak változott a helyzet a bevásárlás terén? Vagy BÁTRABBAN vásároltok AZ üzletekben? Vagy mindenki a régi megszokott módon

vásárol? Megköszönném ha. Többen hozzá szolnátok ehhez a témához. Ölelés mindenkinek.

184. forrest2010 (válaszként erre: 161. - Lávli*)
2021. márc. 28. 09:42
... persze ! mindenki találja + a neki leginkább megfelelő lehetőséget ! és ha itt olvassa valaki a másik vásárlási szokásait ? lehet h akkor fog hasonlóan dönteni , mert akármennyire is megöregedtem ? még mindig látok fantáziát abba , amit más máshogy csinál és sokszor jobban , mint én valaha is :) ha 1x már nehezünkre esik elmenni és összeszedni azt amire szükségünk lesz én is a házhoz szállítást fogom előnybe részesíteni :)
183. Napsugár8 (válaszként erre: 178. - Auróra2010)
2021. márc. 28. 09:39

Igen, aki dolgozik, vagy egyéb okból sietne, annak ez nagy hátrány. Viszont este 8-ról 10-re változik a kijárási tilalom kezdete, tehát gondolom, remélem, hogy az üzletek is ennyivel tovább maradnak este nyitva.


Én igyekszek megvárni, míg reggel lemegy a boltokban az első hullám, vagyis a munkába (+majd az iskolába) sietők zöme, és a következő körben igyekszek bejutni.

Tegnap például 9 órakor tök üres volt egy olyan élibolt, ahol egyébként a tőkehúsért szokták egymás sarkát letaposni. Pedig szombat volt, és húsvét előtt egy héttel, tök egyedül kóvályogtam az üzletben.

182. forrest2010 (válaszként erre: 168. - Nengel)
2021. márc. 28. 09:37
... Jézusom !!! 20 kiló lisztet még akkor se vettem 1-1 vásárlásnál , mikor havonta kb 10 kilót elsütöttem :(((((((
181. forrest2010 (válaszként erre: 178. - Auróra2010)
2021. márc. 28. 09:32

... hát igen !!! valahol ezért is volt nagyon is meredek az időkorlát !!!! mert amikor a mumi / én is az vagyok ! / óra előtt 5 perccel állított oda és persze 5 perc alatt még az a fiatal sem tud rekordot dönteni ! és bevásárolni pláne nem !!! ... és addig az ajtónálló nem engedte be a többieket ...


... akár kívül , akár belül kell hosszú sorokba állni ?! mindenképpen idő !!!! rengeteg idő ! annak , aki sietne dolgozni ... v bárhová... !

2021. márc. 28. 09:25
... régebben 2-3 hetente mentünk pénzt költeni , nagyobb bevásárlást csinálni :) de mióta felfedeztem a Lid.t , kb másfél éve ? h közelebb van , mint az Au.han ?! azóta előfordul olyan is h 8-9 naponta odaszaladunk és pótolom ami éppen fogytán van / havonta úgyis csak 1x jön a fizu/nyögdíj / de az biztos h q-zsa szám nem veszek semmit , még ősszel a krumplit se , de a tej-víz-budipapír miatt még így is púposra pakolom a kocsit pillanatok alatt / fél óra / + a 40-50 kifli is sokaknak talán furcsa ! de jó ideje kenyér helyett is kiflit veszek , jobban ízlik a " házurának " :):) és egyébként + csökkentettem az adagot , amit a család elé rakok ! ha híztunk tőle ? akkor kevesebb is elegendő ! és nem dobunk ki semmit ! ismerek olyanokat is , akik nálam 100x ügyesebbek voltak mindig ! és sokkal jobban megoldották mindig a saját háztartásukat :) mint ahogy én valaha is !
179. Napsugár8 (válaszként erre: 176. - Bibeszál)
2021. márc. 28. 09:21

Ott kezdem, hogy a havi pénzkeretemet osztom el annyi hétre, ahány hétre annak elégnek kell lennie, és igyekszek azt a keretet tartani. Ezt csak akkor lépem túl, ha valahol valami húsfélénél akciósba futok bele, a fagyasztóban elfér a többlet!!!


Kicsi a lakás, csak egy hétre valót vásárolok a kenyérből, tejtermékek, zöldségek, gyümölcsök esetén, a többi romoljon a boltosnak, zöldségesnek.

Illetve nyáron a piacon kistermelőtől vásárolom meg a télire szükséges zöldségfélék nagy részét. Amikor a szedési dömping van, minden sokkal olcsóbb, mint télen akármelyik üzletben venném. Felpucolom, bezacskózom, és be a fagyóba. Egész télen szépen rájárok, borsó, zöldbab, karalábé, karfiol, tökfélék, gyökér-répa, (karikára szelt) zöldpaprika... télen úgyis a fűtés számlát fizetjük... Nálam ez így évek óta bevált.


Azért nem tartom célszerűnek a havi nagybevásárlást, mert szinte minden héten valahol, valami mást árulnak akciósan, teljesen felesleges fizetéskor teletömni a hűtőt mindenféle "napi áron" bevásárolt cuccokkal. Másrészt sokszor még azt sem tudom, hogy másnap milyen kajára éhezek, nemhogy a hó végi ízlésemet meg tudnám mondani. :)

2021. márc. 28. 08:04
Naponta for ever, de egy kicsit aggaszt a 10m2/1 vásárló szabály, nem szeretnék fél napokat sorbanállással tölteni ....
2021. márc. 28. 07:25
Havonta
2021. márc. 28. 07:20
Kedved fórum társaim. Ez a vásárlás vagy háztartási oldal nem arról szól hogy vitatkoztunk. Sokan olvassák ezt az oldalt és vannak akiknél ez a téma nagy segítség lehet mert esetlegesen új házi asszony és igenis próbálnak ihletett meríteni mindabbol amit ide leírtok. Erre gondoljatok mikor le írjátok hogy ki milyen élelmiszereket vásárol és hogyan. Sok ügyes házi asszony van itt akik elsem hiszik hogy mennyit segítenek a másiknak jó és praktikus bevásárlási lehetőségekkel ötletekkel rendelkezik. Ez a fórum erről szól. Kérek mindenkit őszintén írja le bevásárlási szokásait jó ötleteit. Várunk minden kedves érdeklődőt szeretettel ezen az oldalon. További információkat is szívesen fogadunk így húsvéti ünnepeket előtt és után is. Köszönettel mindenkinek aki segíti társaikat, olvasóinkat. További szép napot kívánok mindenkinek.
2021. márc. 22. 07:59
Én van hogy hetente kétszer azért körülnézek friss zöldségek iránt mert azt imádjuk enni szendvicshez.Pl: uborka, paradicsom, saláta, stb.
174. Epresturmix (válaszként erre: 153. - Nengel)
2021. márc. 6. 09:59
Csak adott hetit tervezem meg. Néha ez is felborul valami miatt. Nincsen két egyforma napunk, így egy kicsit nehezebb a menütervezès.
173. bozsu55 (válaszként erre: 153. - Nengel)
2021. márc. 6. 09:56
Menüt egy hónapra ne tervez mert szerintem az gazdaságos ami szezonális,(hiába van most eper,nem most főzünk lekvárt,de van savanyúkáposzta..)és plusz jó ha akciós,akár hús,vagy bármilyen alapanyag.Szerintem.
172. Epresturmix (válaszként erre: 160. - Nengel)
2021. márc. 6. 09:56
Sok helyen volt tegnap fizu, péntek is volt. Sokan egész héten péntekre tervezik a heti nagybevâsârlàst. Mindegy mikor mész. Mindig tele van. Hétfő reggel 9-kor mentem, rottyon volt.
2021. márc. 6. 09:53
Csak akkor, ha valami hiányzik
170. Lávli* (válaszként erre: 168. - Nengel)
2021. márc. 6. 09:30

Ugyan. 🤣

Na nekem meg azzal, ha valaki állandóan azzal foglalkozik, hogy mit csinál a másik, mennyit és hogyan vásárol, és eldönti, hogy az a másik "értelmetlenül" vásárol, anélkül, hogy ismerné.

Nah, további kellemes fantáziálást a boltok körül ...🤣

2021. márc. 6. 09:20
naponta és úgy fogok 100 éves koromban is,.
168. nengel (válaszként erre: 166. - Lávli*)
2021. márc. 6. 09:19
Te voltál lekezelő. 🙂 Itt egy hosszú hétvége előtt is nullára képesek az üzleteket kiüríteni. Nekem nem azzal van a bajom, ha valaki bevásárol 20 kiló lisztet, ha tudja, hogy annyira szüksége van. Azzal van a baj, ha valaki értelmetlenül vásárol.
167. Lávli* (válaszként erre: 165. - Forrest2010)
2021. márc. 5. 22:06
Biztosan. De ez talán nem is akkora baj a sok többi között.
166. Lávli* (válaszként erre: 162. - Nengel)
2021. márc. 5. 22:05

Hisztérikusan hisztériát keltő csak a lázasozásod :)

És eleve negatívan megítélése azoknak az embereknek, akiket nem is ismersz, fogalmad sincs, miért és mennyit vásárolnak, csak annyit gondolsz, hogy most biztos sokan vannak az X áruház parkolójában. 🤣

165. forrest2010 (válaszként erre: 161. - Lávli*)
2021. márc. 5. 20:48
... sokaknál átrendezte a vásárlási szokásait ez a vírus :( :( :(
164. forrest2010 (válaszként erre: 157. - Be95e6ff22)
2021. márc. 5. 20:46
... annyira használható a fagyasztott élesztő h amíg megkel vele a tészta , addig nem dobom ki ! 7 éves élesztő is megkelt :)
163. forrest2010 (válaszként erre: 160. - Nengel)
2021. márc. 5. 20:44
... de jó ! h hétfőn mentünk :))) a Lid.be
162. nengel (válaszként erre: 161. - Lávli*)
2021. márc. 5. 19:32
Sajnálom ha a "láz" szó ennyire rosszul esett...
161. Lávli* (válaszként erre: 160. - Nengel)
2021. márc. 5. 08:42

Gondolom az emberek igyekeznek bevásárolni 2-3 hétre, hogy betartsák a "maradj otthon"-t, saját maguk érdekében, hogy ne kelljen naponta kétszer boltba császkálni.

Én minden élelmiszert neten rendelek, de ha nem így lenne, akkor én is bevásárolnék jó előre, mindenféle láz nélkül.

❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook