Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Havi 170 e körüli nettó, 40 órás munkahéttel... fórum

Havi 170 e körüli nettó, 40 órás munkahéttel... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
27. d71ef05a8e (válaszként erre: 26. - 40f26c89e8)
2013. márc. 11. 15:49
:)
26. 40f26c89e8 (válaszként erre: 25. - D71ef05a8e)
2013. márc. 11. 15:29
értjük egymást:-))
25. d71ef05a8e (válaszként erre: 23. - Beanadt)
2013. márc. 11. 15:27

Ezt is sokféleképpen lehet érteni.


Az embert persze az vitte mindig is előbbre a történelem és a fejlődés során, hogy mindig többre vágyott, és ezért tett is. Ez egy pozitív dolog.


De csak addig, amíg közben meg tudja becsülni azt, amije megadatott, amije van, és nem esik abba a hibába, hogy nem ismeri a boldogságot, az elégedettséget. Nem mindegy, hogy örök elégedetlenségben, keserűségben vágyik mindig többre, és így elmegy mellette az élet örömtelenül, vagy ki tudja hozni mindig a legtöbbet abból, amije megadatott, amellett persze tesz azért, hogy megtartsa amit elért, és lehetőleg évről évre kicsit előbbre jusson.

24. 40f26c89e8 (válaszként erre: 17. - Carpediem*)
2013. márc. 11. 15:24
az én szakmámon belül létezik szakképzés,ami 4 év(erről beszélsz te,ami szakmát ad,nem diplomát)és ezzel 110E forintot lehet keresni.És létezik szintén 4 év alatt képzés ami diplomát ad és ezzel 190E-t lehet keresni.Kérdem én,hogy melyik éri meg jobban?A 4év szakképzés vagy a 4év egyetem,havi nettó 80E forint külöbségért?
2013. márc. 11. 15:23

"Elégedj meg azzal,ami van...."


Ezzel nem értek egyet!!!

22. d71ef05a8e (válaszként erre: 20. - D71ef05a8e)
2013. márc. 11. 15:20
Elnézést a sok elgépelésért, remélem, azért nagyjából érthető maradtam:)
2013. márc. 11. 15:20
nekem van diplomám,ezzel együtt szakmám,amit szeretek,a munkahelymet megbecsülöm,mert tudom hogy ma van és holnap talán nincs.a fizetésemnek örülök,ha kicsit kevesebbet kapok,akkor viszont nagyon bosszankodom,mert az ember "beáll" egy életszínvonalra és ha ugyanazt nem tudja teljesíteni minden hónapban akkor az nagy érvágásnak számít.De tudom hogy tudok még lejjebb adni az igényekből,ha megszorolunk és ezért hálás vagyok!És minidg felnéztem azokra az emberekre aki minimálbérből szépen meg tudnak élni és gyereket nevelni,szeretnék én is tudni olyan szépen spórolni.De soha eszembe nem jutna szavazásra bocsátani a fizetésemet,hogy elég -e vagy sem?!Elégedj meg azzal,ami van....
20. d71ef05a8e (válaszként erre: 17. - Carpediem*)
2013. márc. 11. 15:19

De mint minden általánosítással, ebben sem lehet igazad.


Ettől még tisztelhetem a véleményed, de nem jobb a pontosság?


Hogy ÖNMAGÁBAN a diploma nem érték, ahogy 100 nyelvvizsga sem, az biztos! Én is sokra értékelem a szakmákat, ámbár feltételesen, mert sajnos látom, hogy manapság nagy átlagban, és tisztelet a kivételeknek, kik kerülnek a szakiskolákba. Ha a gimnáziumok szinte hanyatlóban van, de akarja senki közelebbről elképzelni, milyen tanulási morál van a legtöbb szakiskolában. Hangsúlyozom, tisztelet a kivételnek.


Hát maradnék annyiban, hogy szakemberből is csak azt tisztelem, aki tisztességes, és úgy tanulta ki a szakmát, hogy méltó legyen a nevére, és úgy álljon a munkához, hogy kiérdemelje a tiszteletemet. Ugyanezt várom az orvostól, a tanártól, a gyári munkástól, az ügyintézőtől stb.


Ebből nekem az következik, hogy mindig az egyes embert tisztelem, és nem úgy nagy általánosságban a szakmákat, és ha a megvetés jön szóba, akkor is max. egyes emberek hozzáállásáról lehet szó, nem úgy általában a diplomásokról vagy nem-diplomásokról.....

2013. márc. 11. 15:19

Csereljuk meg.


Diplomaval nem kap munkat. Menjen szalagra, seperje az utcat.. Megy is, el is vegzi.


"Szakmunkaval" nem tud elhelyezkedni, menjen a "hivatalba" dolgozni, menjen ugyvedi irodaba titkarnonek, biztositasi ugynoknek. Menne, de nem tudja elvegezni.

18. hcs2 (válaszként erre: 16. - D71ef05a8e)
2013. márc. 11. 15:16

Igen, egyet értek ezzel. Akinek büdös a munka tökmindegy, hogy van-e diplomája vagy nincs...

És aki tanul évekig, és sikeresen levizsgázik annak igenis szakmája van. (nem az érettségire gondolok)

Én elismerem azt a szakácsot aki szakmunkás képzőben tanult 3-4 évig és sikeresen levizsgázott, vagy a villanyszerelőt és sorolhatnám. Én nem nézem le őket!! Akkor ők miért nem ismerik el szakmának, ha valakinek diplomája van? Érdekes helyzet...

17. Carpediem* (válaszként erre: 12. - D71ef05a8e)
2013. márc. 11. 15:14

azért nagyon sokan nem orvosnak tanulnak!!!

Jó az orvos az más!!!


az utolsó mondatod pont úgy igaz ahogy írod!!!

:D:D


nagyon régóta nyomják, hogy szakmát kell tanulni, de többség azért is megy a diplomára, holott azzal már csak a valagát törölheti ki!!!

És bizony, egy bérszámfejtő aki jelzem középfokut végzett, nettó 170-190 ezer forintot keres!

és bizony többre is értékelek egy szimpla szakmát, mint jááájjj 5 diploma 100 nyelvizsga!!!

Ez vagyok én!!! És ez a én véleményem.

16. d71ef05a8e (válaszként erre: 15. - Hcs2)
2013. márc. 11. 15:11

Kicsit kádárista berögződés... az értelmiségi nem csinál semmit, csak a munkás-paraszt. Bocsánat a durva sarkításért.


Pedig naplopó van itt is, ott is, a gyárszalag mellett is, az irodákban is.


Ha belőlük indulnánk ki mindig, akkor senki ne kapjon egy vasat se.

15. hcs2 (válaszként erre: 12. - D71ef05a8e)
2013. márc. 11. 15:09

:D

Igen az a baj, hogy sokan a diplomát nem gondoják szakmának, pedig az!

14. beanadt (válaszként erre: 11. - HnéViktória)
2013. márc. 11. 15:06
Az ember mindig jobbra vágyik és jobbra törekszik. Én örülök neki, ha valaki középfokú képesítéssel megkeres 170000Ft-t, mert ez azt jelenti hogy ez lehetséges és ennek örülni tudok, még akkor is ha én nem ennyit keresek. Az is biztos, hogy mindannyian más szemszögből nézzük most ezt a kérdést...
13. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Konacafe)
2013. márc. 11. 15:05
Most komolyan, egy buta szavazáson felhúzni magad ...
12. d71ef05a8e (válaszként erre: 5. - Carpediem*)
2013. márc. 11. 15:05

Mert pl. az orvosi hivatás nem szakma, ugye?


A disznaja évekig nem volt képes kitanulni egy szakmát, most meg nyavalyog...:)

11. HnéViktória (válaszként erre: 8. - Mzsuka)
2013. márc. 11. 15:04
Ott a pont....Munka sincs!Itt rengeteg a közmunkás.Kicsi falu rossz busz közlekedés,vonat nincs.
10. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Konacafe)
2013. márc. 11. 15:04

Hűűű, igen nagy port fog kavarni ez a fórum.


Mert jön majd az, hogy nem mindegy, mekkor a házad, hány gyereked van és milyen egyetemre járnak:), hán yidős hozzátartozóról kell még gondoskodni ennyiből.


És nyilván, minden relatív.


H amégis objektíven nézem, akkor - várom a köveket -, azt mondom, a megélhetéshez talán sokaknak kevés, de pl. a közalkalmazottak diplomás béréhez képest jóval több, és emiatt aránytalan a dolog.


A megoldás persze nyilván nem az, hogy akkor mindneki keressen kevesebbet, hanem a befektetett tanulás, a megszerzett tudás és a munkával járó felelősséggel arányosan a dplomások bére lehetne több (közalkalmazottakról beszélek, nem multiknál vezető beosztású diplomásokról).

2013. márc. 11. 15:03
minden, csak nézőpont kérdése.
2013. márc. 11. 15:03

Hát igen,sokan örülnénk egy ilyen fizetésnek..


Sőt lassan már annak is,ha az ember vidéken talál munkát és kap egyáltalán fizetést..

2013. márc. 11. 15:02
Hát errre /veszprém megye/álom fizetés...lenne.
2013. márc. 11. 15:02
Ezen a kérdésen nekem is fennakadt a szemem. Én is diplomás vagyok, nyelvvizsgával, ECDL-el és én is örülnék ha ennyi lenne a fizum!!!
2013. márc. 11. 15:01

diploma helyett pedig ideje lenne szakmát tanulni, talán többre mennének!!!


a sok diplomás nyavajgással már szerintem mindenkinek tele a hócipője!!!


a kérdésre válaszolva, 170 ezer nettó, elég, nem sok, nem kevés.

de elég!

2013. márc. 11. 15:01
Az én férjem két diplomával boldog volna neki.Igaz mi vidéken élünk nálunk mérnöki fizu olyan 140000 Ft nettóban.
2013. márc. 11. 15:01
És gondolom nem is szakad meg érte...
2. hcs2
2013. márc. 11. 15:01

Ez tényleg durva, és felháborító is! Én diplomával, szakmával, 2 nyelvvizsgával, komplett ECDL bizonyítvánnyal, jogsival nagyon is örülnék ennyinek, mert bizony nem kapok ennyit! Pedig diplomával vagyok felvéve...

Szomorú

2013. márc. 11. 14:59

Sziasztok!


Most lattam ezt a szavazast.


A teljes mondat:


Szerinted havi 170 e körüli nettó, 40 órás munkahéttel, törvényesen, középfokú végzettséggel:

Jo, nagyon jo, keves.. Stb.


Nem szoktam felhuzni magam egykonnyen, de ugy ereztem, ez meger egy topic-ot.


Ki irja azt, hogy Kevés a kezedbe 17o ezer Ft havonta közepfoku vegzettseggel??

Kozepfoku, vagyis erettsegi. Nem diploma, meg nyelvvizsga..Sokan diplomaval nem kersnek ennyit. Ezzel van tele a media, hogy kozmunkara megy a diplomas, mert nincs munka. Na AZ keves.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook