Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hatékonyabb a torna, ha valaki izzad közben/utána? fórum

Hatékonyabb a torna, ha valaki izzad közben/utána? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 21. 23:16

Izzadni azért izzad az ember, mert az izzadás hőt von el. azaz hűti a szervezetet. Na meg a mérleg szerint nagyobb a veszteség, de ez a dehidratációnak köszönhető. Ezt a szervezet amint teheti, pótolja. Szóval értelme nincs. Ráadásul túlmelegedéskor a szervezet csökkenti a teljesítményt, vagyis összességében kevesebb kalória ég el. De az én véleményem az, hogy az edzés alatt elégetett zsír mennyiségével nem szabad törődni, csak a kalóriákkal. Az igaz, hogy az úgynevezett zsírégető tartományban valóban zsír az üzemanyag jelentős része, de ezzel megint nem szabad fogalkozni. Hogy miért, megpróbálom elmagyarázni. Nézzünk egy testépítőt, aki gyúrás közben izmot veszít. Veszít, mert mikrosérülések keletkeznek, és pihenéskor több izmot épíŧ, mint elveszett. Fordítsuk le ezt a zsírégetésre. Eléget egy óra alatt egy leveses kanállal, majd a nap hátralévő részében visszahízza, akár többet is. Minél zsírmentesebb a kaja, a szervezet annál inkább próbál spajzoni belőle, akár szénhidrát zsírrá alakításával.

Na akkor mondjak valami használható megoldást is, ha már beleugattam :)

Fütyülni kell a zsírégető tartományra. Glikogént kell égetni edzéskor, és a szénhidrát bevitelt kell visszafogni. Mondjuk kizárni az összes gyorsan felszívódó szénhidrátot, és csak rostos szénhidrátot fogyasztani. Gondoskodni a fehérje bevitetlről, a hiányzó kalóriákat meg pótolni zsírral. Ilyenkor a szervezet nem a zsír raktárait fogja "fejleszteni", hanem a szénhidrát raktárait. Ezek meg nem a zsírszalonnában vannak, hanem az izmokban. Lehetőleg esszenciális zsírokból bevinni a lehető legtöbbet, persze összességében kevesebb kalóriát bevinni, mint az energiafelhasználás. A szervezet nem fog fukarkodni a zsírral, mert mindig lesz elegendő, így röhögve feléli a tartalékait!

Kellemes leolvasztást mindenkinek!

2010. ápr. 21. 20:17
Egyébként nem véletlen ajánlják a kardió edzést, ha valaki zsírt szeretne égetni. Úgy tudom lábemelgetéstől nem fogunk fogyni:)) A kardió meg persze izzaszt rendesen a magas pulzusszám meg minden.
2010. ápr. 21. 20:10
Én úgy tudom, hogy nem. Szerintem egy nagyon kövér ember amúgy is jobban izzad, mint egy soványabb.
2010. ápr. 21. 20:09

Na igen, de ugye vannak azok a fogyis gatyák, amiket úgy hirdetnek, hogy izzadsz alatta és az mennyivel hatékonyabb úgy a stb.

Azért egy jóga vagy egy pilates meg egy ugribugri torna között van különbség hatékonyságban, jócskán...

2010. ápr. 21. 20:08
az izzadással csak vizet veszítesz a mérleg ugyan kevesebbet mutat de nem a zsírból megy le és a vízet pótolni kell, szóval ha izzadsz akkor lényegében nem hatékonyabb
2010. ápr. 21. 20:07

engem is érdekel!

Bár az izzadás az víz, a zsírt azt égeted.....lehet nincs is összefüggés....

2010. ápr. 21. 20:07
Zsírégető tartományban izzadni kell, az a lényeg! De pl. ott a jóga, pilates és ott nem izzad úgy az ember, pedig hatékony.
2010. ápr. 21. 20:06
Szerintem igen, de valahol azt hallottam, hogy nem:S Szóval erre kíváncsi vagyok Énis:)
2010. ápr. 21. 20:03
Hatékonyabb a torna, ha valaki izzad közben/utána?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook