Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csak akkor hatásos a torna igazán, ha az ember izzad is? fórum

Csak akkor hatásos a torna igazán, ha az ember izzad is? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 26. 08:19

Minden torna hatásos.Például,ha hasizom erősítő vagy csipő és popsi formáló gyakorlatott csinálok 40 percig akkor,nem izzadok.Viszont ettől még ugyanolyan hatásos,hiszen a hasam kockásodik.

Izzadni csak akkor fogunk mozgás közben,ha magas pulzusszámmal tornázunk,ezt leginkább karmunkával érhetjük el,vagy pl. futással.Ezek a legjobbak a zsírégetésre.

Szóval osztom a véleményem az előttem szóló egyik hölgyel,minden torna hatásos,csak nem mindegy,hogy mi a cél.Az alakformálás,vagy a zsírégetés.

2009. jún. 26. 07:57
Én pl. szinte soha nem izzadok, még a legnagyobb melegben sem. Illetve akkor azért tapasztaltam némi izzadást, amikor kint 35 fok volt, bent a szobában 30 fok én meg steppereztem, de ennyi. Nem tudom, hogy ez valóban befolyásolja-e a fogyást???
2009. jún. 24. 09:52

Azért kérdeztem az elején, hogy milyen hatást kíván elérni. A torna önmagában jó. Ha nem izzaszt, akkor formál, hajlékonnyá tesz.

Ha izzaszt, és a pulzus is emelkedik, akkor fogyaszt is.


Önmagában az izzadás nem fogyaszt, ha így lenne, akkor a változó kor után csak karcsú nők lennének:)

2009. jún. 23. 21:35
Úgy gondolom, hogy az anyagcserét a pulzus és légzésszám megfelelő emelése, és bizonyos szinten tartása indítja be, ebből következően olyan torna, amitől egyáltalán nem fáradunk le, nem fogyaszt. Ergo a leizzasztó igen, de nem az izzadság révén, hanem az ezt okozó intenzív mozgás miatt.
10. g_eszter (válaszként erre: 7. - Anyuca66)
2009. jún. 23. 21:20

Csak nem folyadekvesztessel lehet fogyni. A folyadek fontos, nem veletlenul a szervezetunk 70%-a az.

Sot, edzes kozben, utan is kell sok folyadekot inni. Es az, hogy meregtelenit, annyit tesz, hogy sokat kell inni.

9. fe9e12ede0 (válaszként erre: 7. - Anyuca66)
2009. jún. 23. 17:44
Jujjjjjj!!!! Ennyi erővel a napon is kiszáríthatnám magam, akkor az jó lenne nekem? A szervezet csak tökéletesen hidratált állapotban működik tökéletesen! Folyadékveszteséget pótolni kell, kiizzadt sókat szintén, mert felborul az elektrolit háztartásod, aztán elvisz a mentő!!! Az izzadás a szervezet hűtésére szolgál, az elpárolgó víz hőt von el. Terhelés alatt a testhőmérséklet simán felmehet 38 C-ra. Futás közben keletkező hő (mivel a szervezet az elégetett energia 25%-át adja le mozgási energiává, a többi hővé alakul) elérheti egy 500W os rezsó teljesítményét (azon pedig egy fazék víz is felforrna). (bocs a műszaki részletekért, csak így egyszerűbb érzékeltetni....)
2009. jún. 23. 17:25
Szerintem a kettő egyáltalán nem függ össze.
2009. jún. 23. 17:15
Izzadás méregtelenítés is egyben, szerintem. Ha pedig folyadékot veszítünk, elmáletileg fogyunk.
6. SF
2009. jún. 23. 17:09
Nem, egészen biztos, hogy a kettő nem függ össze. Ismerek olyat, aki elájul, ha izzadni kezd (valami vesebetegsége van), de egész napra, 5 percekre eloszva szépen lemozogja, amit kell, és fogy.
2009. jún. 23. 17:09
Mi van azzal amikor valaki eleve izzadós fajta????
2009. jún. 23. 17:04

Feltehetnénk fordítva is a kérdést! Ha izzadok, akkor hatásos?

Szerintem nincs ilyen szoros összefüggés!

2009. jún. 23. 16:20
En mikor fogytam kilokat akkor rendesen leiizadtam minden alkalommal. De attol is fugg, hogy milyen gyakorlatot vegzel eppen.
2009. jún. 23. 16:16
Nem a torna mindig hatásos, bár attól is függ, hogy milyen hatást vársz el tőle:)
2009. jún. 23. 16:15
Csak akkor hatásos a torna igazán, ha az ember izzad is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook