Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen tornával tegyem hatékonyabbá a diétámat? fórum

Milyen tornával tegyem hatékonyabbá a diétámat? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Zséka198 (válaszként erre: 36. - Eandi78)
2014. szept. 13. 10:47
Hát országunk központja felé lakom, és főleg a Gerecse-Vértes-Bakony a túracélpontok. Legutoljára a Vitányvárnál voltunk, előtte Pusztamaróton, ahol a feleségét ölte meg az a vitéz. Szeretetből tette, ha a történetet nem ismerné valaki. Na az ilyen túrák hatékonyak diéta mellett. Ha egész nap megy valaki, persze ahhoz ki kell nézni legalább 20-25 kilcsis útvonalat.
37. emagdi (válaszként erre: 36. - Eandi78)
2014. szept. 11. 19:44

nike: nézd meg a lány ruházatot (tehát nem a nőit, hanem a gyerek cuccokat), nagyon jók vannak, és kb a felnőtt M-es méretig megy (meg nyilván alatta is, azért mondom, hogy abból vannak kisebb méretek). ott mondjuk a ruha hossza lehet gáz, szóval azért jól meg kell nézni (főleg ha esetleg magas vagy).

de amúgy van XS is nőiben is. ha a boltokban nem találsz, akkor a webshopból tudsz rendelni (store.nike.com).

cipő: általában az összes sportcipő méretezése olyan, hogy legalább egy számmal nagyobb kell belőle, mint a normál utcai cipőkből. viszont ha egyszer megvan a méret, akkor azt bátran lehet venni új modelleknél is (én mindig netről rendelem a cipőimet, és még mind jó volt méretben is)

36. eandi78 (válaszként erre: 35. - Zséka198)
2014. szept. 11. 17:08

Nike pl. érdekesen méretez. Alapból felül vagyok kisebb inkább 34-es, mint 36-os. Alul pedig inkább 38-as, mint 36-os. Nike felsői szinte kicsik s-es méretben. Sportmelltartókról nem is beszélve. L-es szorít, de van s-es is, alig megy rám. Pedig A-s vagyok, C-s mellekkel el is lehet felejteni a nike-t:) A nadrágjai kimondottan nagyok. Az S-esre se mondanám, hogy nagyon feszül rajtam. Lehet xs-es is van? A cipői szintén kicsik. Legalább 41-42-es kell a 39-40-es lábamra. Nekem Lunarglide 5 van. Megérte az árát.

Lehet nekem a kompressziós zokni is nagy:) Mindig azt hittem cápadressz élmény, de nekem olyan, mint egy térdzokni:) Pedig nem olyan kicsi a vádlim:)

A tervezett adagot mindig sikerül teljesítenem, valahogy fejben erős vagyok. 9 km-es futásnál simán viszem a köröket, nem vagyok fáradt. De amikor 3km-es kör az adag és a végére érek, el nem tudom képzelni, hogy tudnék még egy kört futni.

Túrázás tud izomlázat okozni (lejtők miatt). Főleg a Vértesben. Hol laksz (ezt inkább privátban)? Mi Vértesben és Gerecsében túrázunk.

35. Zséka198 (válaszként erre: 32. - Eandi78)
2014. szept. 11. 10:20
A kompressziós zokni talán segíti a vénás vérkeringést, azért jobb érzés. A háj lefogásában van valami, legalábbis mindig úgy érzem, szűkben könnyebben futok. Persze ami a méretem, azt szinte úgy kell magamra rángatni, mint a versenyúszóknak a cápadresszt:) Először nem is hittem el, hogy az kell, és egy számmal nagyobbat vettem a méretemnél... De az meg 2 alkalom után majdnem lötyögött rajtam. Cipők közül most leginkább a Nike dual fusiont használom, jó ár-értékarányú közepes cipő, de az Adidas energy boost-ra gyűjtök:) Abban biztos nem érezném a térdemet. Lefutni le tudnék hosszabb távot, csak szenvedni utálok sajna:-( Amint visszaérek a szokásos körömről, és visszanézek hogy induljak-e a másodikra, valahogy elhagy az elszánás:( Jó lenne egy hosszabb kör:) De akkor már olyan helyekre kéne bemenni, ami kétesélyes, na nem mintha attól tartanék hogy mindenkinek csak rám fáj a foga, de... Ami még tetszik az a nordic walking-os botokkal kirándulni. Ha rendesen tolom magam, még a gyaloglásban is egész testre lefáradok, csak annak igazából hosszútávon van értelme, hétvégén mentem déltől estig egy kört a Vértesben, azt még éreztem napokig:) De azt ugye nem lehet hétközben. Ami jó még, az elliptikus trénerem, csak ahhoz oda kell költöztetni a laptopot youtube-ostul, mert amúgy annyira uuuunalmas:(((
34. eandi78 (válaszként erre: 33. - Andey28)
2014. szept. 10. 22:19

Ha semmi alternatíva nem felel meg, akkor Sinkó Andrea 3 in 1. De szerintem ízületeknek már ez is sok. De vannak fenn zumba stb. videók is. Norbinak is van ducitréningnél keményebb tornája. Nem becsülöm le a tornát, de nem szeretem. Néha megcsinálok 1-1 gyakorlatsort (ps3-hoz vannak ilyen "játékok") és pár nap izomláz garantált. Leginkább az a bajom, hogy zárt térben sportolni nem jó. Nekem hiányzik a menetszél:) Hiába szeretek futni és vannak jó padok a konditeremben, nem szeretem a zárt teret. Túlságosan izzadok. Zárt térben csak úszni jó:)

Sinkó Andreát nézd meg, de továbbra is a gyors sétát, kerékpárt és túrát javaslom első körben. Lassan úgy is jönnek a hidegek és csak a torna marad:(

2014. szept. 10. 21:25
hat nem semmi,koszonom a valaszokat amik nem nekem szoltak,es konkret valszt szinte senkitol nem kaptam,szoval akkor megyek a magam feje utan,mit is tehetnek mast...
2014. szept. 10. 11:29

Teljesítményben elvileg nem sokat jelent a jobb ruha. Legfeljebb a kényelem miatt javul valamennyire. Nem vettem észre, hogy a kompressziós zoknitól jobban futnék vagy kevésbé fáradnék, mégis jobb. Nadrágból többnyire szűk van rajtam, melegben rendes rövidnadrág (vékony futáshoz való). Lehet hülyeség, de amikor xl-es hosszúnadrág után s-esben kezdtem futni, azt hittem gyorsabb vagyok, mert jobban lefogja a "hájat":) Felsőből csakis vékony műszálas, hidegben megy fölé egy softshell kabát, de egy idő után érzem, hogy meleg. Pamut felsőket utálom, vizes lesz és ragad rám. Legfontosabb a cipő. Sajnos szinte mindegyik kényelmetlen nekem:( Ami egész jó 35000Ft volt:( Persze kerékpárnál így is olcsóbb sport.

Amúgy ha 3km futásnál is egekben van a pulzusod, az is eléget némi kalóriát. De ha nem elég 20 perc edzés 3 km futás majd egy kis séta után ismét jöhet 3km futás. Ha annyira edzett vagy lehet 10km-t kell futni egy-egy alkalommal. Amúgy kerékpár is fogyaszt. Minimum 25-ös átlag és minimum 30km egy edzésadag.

31. Zséka198 (válaszként erre: 30. - Eandi78)
2014. szept. 10. 08:25
Igen sajnos én is úgy látom hogy a futás a leghatékonyabb fogyasztószer. Sajnos én pont azt nem szeretek:( Van nálunk egy ilyen szokásos útvonal ahol mindenki futni szokott, 4 km hosszú régen lefutottam kétszer is egy alkalommal, de pár éve már nem bírom rávenni magam csak egyre, de akkor következő nap fájogat a térdem és biztos nem futok. Heti kettőre tudom max rávenni magam de gyanítom hogy ez fogyáshoz kevés. Úszástól valahogy nem fogyok, de a biciklizés megy. Sajnos nálunk olyan rohadt dombok vannak mindenhol, hogy kell hozzá bizonyos mazohizmus de akkor szorgalmasan kapcsolgatok visszafele. (Igen én vagyok az a vicces emberke aki felfele villámgyorsan teker és csak gyalogsebességgel halad) Szerinted számít a futónadrág a futás nehézségénél valamit? Én azt veszem észre, hogy a jó szoros futónadrágban és magasszárú futózokniban könnyebb futnom mint laza mackóban. Csak ez nem tudom hogy jó vagy rossz, hiszen ha könnyebb akkor elvileg többet is kéne futni ugyanakkora hatáshoz nem?
30. eandi78 (válaszként erre: 26. - Zséka198)
2014. szept. 9. 22:15
Kézilabdáztam. Jelenleg úszás, futás, kerékpár. Többnyire futás, de változó melyik mánia kap el. Versenyen ritkán indulok. Kerékpár minimum 30km, futás 3-10km (ez időben azért nem olyan sok) között, úszás 2km minimum. Kevesebb vagyok, mint versenyző koromban és nem szültem.
29. Zséka198 (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2014. szept. 9. 21:23
Aha... napi 40 kilométer után. De nézz meg egy átlagembert, aki csak a súlyát akarja tartani, és kocog.
28. emagdi (válaszként erre: 24. - Zséka198)
2014. szept. 9. 21:11

a kérdezőnek meg azt ajánlanám, hogy menjen el egy személyi edzőhöz, aki a SZÁMÁRA megfelelő edzéstervet és diétát tudja összeállítani.

mert ez is olyan, hogy egyénre kell szabni.

ráadásul magától kb fogalma nem lenne (ha egy ilyen kérdést feltett) hogy mihez kezdjen.


ennél konstruktívabbnak nem lehet lenni egy ilyen fórumban :)

27. emagdi (válaszként erre: 24. - Zséka198)
2014. szept. 9. 21:05
persze, nézd meg akik rendszeresen hosszú távokat futnak, milyenek. ott látszik a legjobban a hosszútávú kardio hatása.
26. Zséka198 (válaszként erre: 25. - Eandi78)
2014. szept. 9. 20:57
Mit mozogsz pontosan és mennyit? Úgy érted, tartani tudod most is a versenysúlyodat vagy kevesebbet? És szültél is már?
25. eandi78 (válaszként erre: 24. - Zséka198)
2014. szept. 9. 20:49

Én vállalom, hogy kardionyuszi vagyok:) Több, mint 10 évig versenyszerűen sportoltam. Heti 3 1,5 órás edzés + 1 mérkőzés szinte minden héten. Az edzésekre inkább a futás volt a jellemző, ritkán ültünk a padon. 1,5 óra után csavarni lehetett a vizet a ruhákból:) Súlyzós edzés nem volt jellemző, az alapozás alatt is inkább csak medicinlabda volt. Így is izmosabb voltam átlagnál, illetve akadt némi zsír is, mert nem figyeltem a kajára és ezen szinten nem is várták el. Miután abbahagytam a versenysportot, semmit nem mozogtam fel is szaladt 10 kg. Majd betegség miatt fogytam 13-14 kg-t és főleg zsírból fogytam. Minimális evéssel és semmi mozgással. Hirtelen kockahasam lett, combom és vádlim is formásabb lett. A karom nem volt soha annyira zsíros, de formásabb lett. Tudtam, hogy ezt csak mozgással és korrábihoz képest kevesebb étellel lehet megőrizni. Azóta szerelemmé vált a sport (inkább kardio) és súlyt sikerül tartani. Kevesebb kajával fogyás is megy.

Ennek ellenére nem mondom senkinek, hogy "koplalással" adja le a felesleges kilókat:)

24. Zséka198 (válaszként erre: 23. - Emagdi)
2014. szept. 9. 19:51

A sértegetést meg személyeskedést sajnos te erősen bekezdted a "szajkóztok" és "már egész máshol áll a tudomány? kardiónyuszik meg ott maradtak a 90-es években" beszólásaiddal. Az én hsz-omban erre csupán ennyi személyes volt: "Máskor az apróbetűs részt is olvasd ám el! Te kis kardiónyuszi:)", amiből a kardiónyuszit te is használtad, tehát csupán az "apróbetűs rész " kifejezésen sértődtél meg, láthatólag szerinted neked mindent szabad, másnak ennyit sem.

Lehet, hogy eddig nem ismertelek, de most már igen. Te vagy itten a... troll.

Mégpedig az a csoffadt fajta:))

Najó, ovoda balra el, vegyük komolyra mielőtt szétröhögtetsz. Az átlagember izomzata egyáltalán nem fogy olyan mértékben, mint a testépítő természetellenesen felrakott és kinéző többletizomzata, ez könnyen belátható. Vagy te láttál átlagembert, aki bármilyen edzés hatására gebére lesoványodott az izmaiból, csontig? Ez ugye teljesen lehetetlen, minimum ugyanannyi izma maradt a mozgástól, kár itt bárkit is feleslegesen rémisztgetni azzal, hogy ha nem szerinted megfelelően edz, odalesznek az izmai csak a bőre marad. Sajnálom, nincs igazad. De most tényleg érveket hozz, ne további személyeskedést! Például menjél már bele kicsit, milyen edzéstervet ajánlanál te a kérdezőnek! Konkrét tanácsok kellenének, nem mások kritizálása! Gondolom, te is tudnál konstruktív lenni.

Előre is köszönöm.

23. emagdi (válaszként erre: 22. - Zséka198)
2014. szept. 9. 19:29

rossz hírem van, az esetleges csoffadt izomzat is ugyanúgy felemésztődik a hosszú kardióval.

a különbség a testépítők meg az átlagember között az, hogy az átlagember a tizede munkát nem teszi bele az edzésbe (nyilván). de attól még neki is ugyanattól lesz vagy nem lesz izomzata, és rá is ugyanúgy hat a fizika.


attól még nem lesz igazad, ha személyeskedsz, főleg úgy, hogy nem is ismersz:)

22. Zséka198 (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2014. szept. 9. 18:36
Az intervallum-edzést a testépítők használják, hogy a nagy nehezen felszedett izomtömegnek, ami olyan jól mutat a színpadon, minél nagyobb része megmaradjon szálkásításkor is. Ha folyamatos trhelést alkalmaznának azok a nagy izmok szépen elfogynának, de náluk ezt feltétlen el kell kerülni. A topik azonban nem erről szól, nyugodtan lehet egy átlagember vékonyszálkás-izmos, nincs szüksége rá, hogy testépítő-izmokkal rendelkezzen. Máskor az apróbetűs részt is olvasd ám el! Te kis kardiónyuszi:)
2014. szept. 9. 16:02

Nagyjából így működik a szervezet. Egész pontosan az izmoknak van szüksége energiára és minél több van belőle, annál több energiára van szükség. Aztán, hogy mikor miből használ a szervezet jó kérdés. Nem tudom mi az igazság. legújabb elmélet szerint bizonyos pulzustartományban nyúl a zsírhoz a szervezet, amúgy a bevitt a ch a gyorsan elérhető.

Intervall nem tudom mennyire jó fogyásra, én sebesség növelésre használom, illetve pulzus javítására.

Izmot nem szeretnék, legalábbis jelenleg nem vágyok rá:) Bár lehet nem ártana némi súlyzós edzés:) De ahhoz, lusta is vagyok, hogy tornázzak vagy súlyzózzak. Mindig a sport öröméért mozogtam így maradt a kerékpár, futás, úszás és ide sorolnám a gyalogtúrát (tempós, teljesítménytúra) is:)

20. emagdi (válaszként erre: 19. - 7a3a05277b)
2014. szept. 9. 11:36

az igaz, hogy azt kell elégetni.

de az izom égeti el. izmot építeni pedig súlyzós edzéssel lehet.

az intervall edzés pedig azért hatékony, mert rövidebb idő alatt jóval intenzívebben tudod megmozgatni az izomzatod (amit a súlyzós edzéssel felépítettél, és ugye ami az energiát használja), valamint a megnövelt energiafelhasználás tovább tart (edzés után is. ez igaz a súlyzós edzésre is).


szóval az igaz, hogy nem változik a fizika (el kell égetni azt a bizonyos kalóriamennyiséget), csak az változik, hogy ezt hogyan tudod megtenni.

arról nem is beszélve, hogy hogyan fogsz kinézni miután a zsírt elégetted, lötyi bőrke, vagy egy tónusos test :)


de természetesen mindenki azt csinál amit akar, a saját teste, saját ideje.

19. 7a3a05277b (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2014. szept. 9. 11:18

Létezik az elmélet, meg a divat, meg az emberi fiziológia.

1 kg háj=7000 kalória. Ezt kell elégetni BÁRMILYEN mozgással ahhoz, hogy 1 kg fogyás hájból bekövetkezzen.


A többi az csak cunci-elmélet, azoknak, akik elhiszik, hogy a évente változik az emberi tes felépítése és működése, s most másképpen kell lefogyni a hájukat, mint tíz éve :))))

18. 7a3a05277b (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2014. szept. 9. 11:18

Létezik az elmélet, meg a divat, meg az emberi fiziológia.

1 kg háj=7000 kalória. Ezt kell elégetni BÁRMILYEN mozgással ahhoz, hogy 1 kg fogyás hájból bekövetkezzen.


A többi az csak cunci-elmélet.

17. emagdi
2014. szept. 8. 23:29

azért ugye tudjátok, hogy ez kb ezer éves elmélet amit itt szajkóztok, és már egész máshol áll a tudomány? :))

súlyzós edzés plusz intervall edzés.

kardiónyuszik meg ott maradtak a 90-es években:)

2014. szept. 8. 14:27
Mindegy milyennel, a lényeg hogy pulzusod minél többet és lehetőleg folyamatosan az aerob tartományban tartózkodjon, se lejjebb se följebb, és minimum egy órát csináld. A dolog többi része szinte mindegy.
15. 7a3a05277b (válaszként erre: 13. - Andey28)
2014. szept. 8. 14:26
Sétálj minden nap tempósan egy órát. Nagyon fontos ekkora súlynál.
14. eandi78 (válaszként erre: 13. - Andey28)
2014. szept. 8. 14:12
Pedig Iza írja jól. Torna rendben, de 4 nap torna helyett gyalogolj gyors tempóban kb. 1 órát. A torna inkább erősít, főleg ha ugrálás is kizárva. A felülés, karkörzés, lábemelés stb. nem fog fogyasztani. Kerékpározás is jó, feltéve, hogy nem Budapest belvárosában élsz:)
2014. szept. 8. 12:16
Iza en minden nap tornazok,kb 40 percet,uszni nem tudok :)a krdesem az volt hogy ajaljatok bevalt torna videokat
12. kristo_f (válaszként erre: 1. - Andey28)
2014. szept. 7. 18:26

Rubint Réka intim tornát ajánlok

Garantáltan folyaszt :)

2014. szept. 7. 17:31

Bármilyen zsírégető mozgással, melyet hetente négyszer végzel,e gy órán át. A zsírégetés 20 perc után kezd (!) beindulni, ezt tartsd szem előtt!


Az úszás is jó, nem terheli az ízületeidet.


Ekkora súllyal pedig minden nap sétálj tempósan, tehát ne andalogva egy órát! Rengeteget számít, nem is hinnéd.

2014. szept. 7. 16:41
de jar posta ! koszonom emagdi a segitseget
9. emagdi (válaszként erre: 8. - Judo74)
2014. szept. 7. 14:57
minek posta, ha van internet előfizetése? :))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook