Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
2009. febr. 13. 09:52
Köszönöm szépen :) Hát bízom benne,h nem lesz semmi probléma.AZ orvos szerint sokan azt hiszik,h ezektől a gyógyszerektől hízni lehet,de azt mondta ez tévhit.Ugyanis nem a gyógyszertől hízik valaki,hanem attól,h szó szerint zabálni kezd.Mert az igaz,h valaki jobban kívánja az ételt,de hogy ezt meglehet állni.
413. 200a1d39d3 (válaszként erre: 412. - Claudia666)
2009. febr. 13. 09:36

Szia:)

Nekem eddig semmi bajom tőle...a dokim szerint várjunk olyan 4 hónapot,és ha még akkor is lennének esetleg rosszullétek,rossz közérzet vagy bármi,akkor váltani érdemes.Eddig még nem volt különösebb mellékhatása,hát remélem nem is lesz,de ha igen,akkor váltok.Olyan érzés,mintha nem is szednék semmit...

Az orvos elmondta,hogy ezek a tabletták(tehát minden hormon tabletta) álterhességet okoznak,ezért várható(van akinél kijönnek)a kezdeti időszakban (1 hónaptól 3 hónapig) a terhességre illő tünetek!

Nekem a Tri-regoltól voltak ilyen szédülés,enyhe hányinger tüneteim,és a Cilestől is.A Lindynettet most szedem először,6.napja,eddig nem érzékeltem változást...

Ne félj túlzottan,hiszen nem mindenkinél jelentkeznek bármiféle tünetek!Ha jelentkeznek és hosszabban fennállnak (kb.4 hónap),akkor válts tabit,mert nem kell,hogy állandóan rossz közérzettel legyél a tabitól!

2009. febr. 13. 09:24
Sziasztok.Nekem az orvos most írta ki ezt a gyógyszert de nagyon félek,h milyenek lesznek a mellékhatások.Legfőképpen attól,h hízni fogok tőle.Mik a tapasztalatok?
411. 200a1d39d3 (válaszként erre: 410. - Pemete)
2009. febr. 12. 18:41
Azt nem értem,miért szedted 1 évig?Nem szabadott volna,ha nem vált be!
410. pemete (válaszként erre: 408. - 200a1d39d3)
2009. febr. 12. 15:18
Én szedtem ezt a sz@rt több, mint eg évig, és 1 hét után már hat, benne van a betegtájékoztatóban is. Úgyhogy ne aggódjon senki amiatt, ha 1 hét után már más védekezés nélkül is szexelt.
2009. febr. 12. 09:01
Hmm..ez érdekes..hozzászóltam és nem látható a fórumoknál...:)))
2009. febr. 12. 08:55

Én is ezt kezdtem el szedni.Jelenleg nem érzek semmi mellékhatást.Az orvosom azt mondta egy hét után már nem lehetek terhes tőle.Itt folyamatosan azt olvastam,hogy védekezni kell 1 hónapot más módszerrel is,de ezt nem értem,miért mondja egyik orvost ezt,a másik meg azt??

Én bízom benne,hogy 1 hét után már tényleg véd a tabi,hiszen a vérzés első napjától kezdtem el szedni,és az orvos csak nem mondana hülyeséget erről...

Kinek mit mondott az orvosa,mennyi idő után vagyunk védettek?Mert azért nagyon nem mindegy,hogy 1 hét vagy 1 hónap múlva...van azért közte nagy különbség..

Köszi a válaszokat:)

407. 8965df8317 (válaszként erre: 404. - Wiky88)
2009. febr. 10. 18:51

Hát nemtudom hallod igazából úgy matekolok most, hogy ezt a 3. levelet már beszedem, aztán úgyis menni kell a dokihoz és akkor megkérem hogy beutalóval küldjön el egy teljes kivizsgálásra. Tudom hogy ez nem játék de annyira nincs most pénzem rá hogy félelmetes, azmeg 20-30 körül lesz azt mondta a doki (aki önmagában is 10ezer mert magánorvos bár lehet h keresek vmi nem magán rendelőt, apropó aki tud ilyet budapesten 16.ker környékén írja már meg pls!!!!) Remélem ezzel a 3 hónappal hogy szedtem még nem ártottam magamnak túl sokat =/

Egyébként, milyen más fogamzásgátló módszereket tudnátok ajánlani? Gumi kilőve, hüvelykúp szintén arra mindketten allergiásak vagyunk =/

406. pemete (válaszként erre: 405. - Zsemy)
2009. febr. 10. 13:09
Igen, akkor is véd. De akkor megvan a menstruációd is, úgyhogy amúgy is kisebb lenne az esély a teherbeesésre.
405. Zsemy
2009. febr. 10. 12:51

Ha Lindynette20-at szedek ugye van 7 nap amikor nem kell szedni.Ekkor is lehet óvszer nélkül szexelni?

Véd ekkor is?

A választ előre is köszönöm.

404. Wiky88 (válaszként erre: 400. - 8965df8317)
2009. febr. 10. 09:07
Sya!Én nekem volt trombózis és örökre elfelejthetem a fogamzásgátlót mindegy hogy milyen mivel nem szeretném hogy megint kórházba legyek trombózissal.Minden gyógyszer hormontartalmú és mindegyiktől kijöhet a trombózis.
403. 7bbd54d06f (válaszként erre: 402. - Kynee)
2009. febr. 9. 22:41
én ugyanezt a fogamzásgátlót szedtem csak2 hónapig mégis felborította a hormonháztartásom pedig külön kértem a nőgyógyászt hogy mehessek vizsgálatokra de azt mondta ő tudja mit csinál nem kell mindenkinek vizsgálat-én akkor még szinte semmit nem tudtam ezekről a dolgokról de a hosszú használat még nagyobb gondokat okozhat.a vizsgálat kell ahhoz hogy tudd használhatode...cisztákat de még trombózist is okozhat ha kell menj felelősségtudóbb orvoshoz!fő a biztonság és AZ EGÉSZSÉGED!!!
402. Kynee (válaszként erre: 400. - 8965df8317)
2009. febr. 9. 16:58
A doki nem csinált valami vizsgálatot mielőtt felírta? Én hetekig jártam orvostól orvosig, vizelet, vér, stb... Nem illett volna megnéznie, hogy hajlamos vagy-e ilyen betegségre, és ronthat-e rajta a gyógyszer, főleg ha már volt rá példa a családban?:S
2009. febr. 9. 15:50
végülis mindkettő hormon gyogyszer és minden gyogyszernek megvan a mellékhatása, embertől függ h kinek mi jön elő.
2009. febr. 9. 15:38

Sziasztok. Én most kezdtem el szedni ezt a gyógyszert, és elég rendesen beparáztam azoktól amiket olvastam. 20 éves vagyok, a családunkban régebben volt példa mélyvénás trombózisra szóval elég valószínű hogy megvan a hajlamom rá, a probléma az, hogy mindenképpen gyógyszert szeretnék szedni. (Ugyanis az óvszerrel a páromnak vannak problémái, talán csak pszichés, de semmit nem érez úgyhogy eccerűen lelankad. Kipróbáltuk a hüvelykúpot is de azzal mindkettőnknek rossz tapasztalati voltak, irritáció, viszketés, kisebesedés, szóval az felejtős. Már nem tudom mivel próbálkozzunk komolyan.......) Még most szedem 2 hónapja, arra gondoltam, hogy átállok a Yadin-ra, arra kevesebb panasz érkezett úgy tudom. Mit gondoltok erről? Lehetséges, hogy ha másik gyógyszert választok azzal csökkentem a kockázati tényezőt, vagy ez csak annyit ér mint halottnak a csók? Lehet különbség gyógyszer és gyógyszer között, vagy teljesen mindegy mit szedek ígyis úgyis baj lesz belőle?

Bocsánat ha butaságokat kérdezek ^^

2009. febr. 6. 20:01
beszedted a levéllel, utána van a 7 nap szünet amikor van a menszesz, kb a harmadik vagy negyedik nap jön meg, de persze ez lehet személytől függ!
2009. febr. 6. 19:08

Sziasztok!


Nekem most kellett szednem sumetrolimot, ami asszem antibiotikum, majd a hétnapos szünetben fejezem be.

Vasárnap vagy hétfőn kell majd megjönnie, szeretkezhetek szombat este a barátommal?

397. punkvirág (válaszként erre: 396. - Zsemy)
2009. febr. 6. 18:45
ha a menszesz első napjátol kezdted akkor elvileg már az első tabletta véd... egyébként 1 hét után de valaki biztos ami biztos alapon vár egy honapot.
396. Zsemy
2009. febr. 6. 17:43
Megszeretném kérdezni , hogy ha először szedek fogamzásgátló tablettát ilyen Lindynette 20 at akkor mennyi idő után lehet gumi nélkül szexelni? Csak mert nem láttam a leírásában. A választ előre is köszönöm.
395. Wiky88
2009. febr. 6. 17:10
Sya!Két évig szedtem folyamatosan,szünet nélkül.Még mennem kell hematológiára és ott majd kiderül.A családban senkinek sem volt ilyen problémája.Eddig 80% hogy a gyógyszertől van.
394. 89b99f816e (válaszként erre: 393. - Wiky88)
2009. febr. 6. 16:17
Uh. Meddig szedted? Mert nagyon fiatal vagy...Akkor te ezek szerint hajlamos vagy trombózisra.
393. Wiky88
2009. febr. 6. 16:00
Sziasztok!Én egy 20 éves lány vagyok.Én is szedtem a Lindynette 20-at és én nem vagyok vele megelégedve.Ugyanis egy hete jöttem haza a kórházból...Mélyvénás trombózist kaptam és tüdőembóliát is.Nagyon úgy néz ki hogy a Lindynette 20 az oka.Mostmár ilyen hormontartalmú készítményt soha nem szedhetek.Sok volt a panasz a Lindynett 20-ra a kórházban is ugyanis sokan kerültek be trombózis gyanúval,aki ugyanezt a gyógyszert szedte.A gyógyszertárban is épp arról beszélnek hogy elég sokan kapnak trombózist ilyen gyógyszertől.És én szedhetem örök életemre a vérhígítót.áttértem a hüvelytablettára ami nem hormonkészítmény és nem kerül be a véráramba és nem okoz trombózist,mert ezt kimondottan olyanok szedhetik akiknek nem javasolt a hormonkészítmény használata.
392. pemete (válaszként erre: 390. - Blondy001)
2009. febr. 5. 12:29
Tök mindegy ennél, csak azért vannak a napok bjelölve, hogy feltűnjön ha kihagytál egyet.
391. 89b99f816e (válaszként erre: 390. - Blondy001)
2009. febr. 5. 12:25
igen
2009. febr. 5. 12:01

Sziasztok!

nekem az lenne a kérdesem h ugye minden tabletta ugyanazt tartalmazza? szval igazábol mind1 h meik nap meiket veszembe? mer pl. multkor elnéztem és csütörtökön a szerdai feliratut vettem be...

2009. febr. 2. 18:01

szia!

köszi h megosztottad velünk/velem érdekes dolog! én 34 kg vagyok két honapja szedem és már 34.8 vagyok, még soha nem voltam ennyi! :D az elején én is rosszul voltam kicsit, hányinger, de azota már rendbe jött! sok sikert :)

2009. febr. 1. 23:45

Sziasztok! Nekem nagyon rosszak a tapasztalataim a Lindynette 20-szal:S

Másfél éve szedem...

Első mellékhatás a hízás volt... Próbáltam lefogyni, de amikor elkezdtem akkor elkezdett fájni a gyomrom, de nem az a tipikus éhségérzet volt,mert az kibírható, hanem olyan érzés volt, mintha a gyomromat rugdosnák szétmardosná valami és görcsöltem...Ez így van ahányszor elkezdem a fogyókúrát, csak hízok és hízok, ebben az a vicces, hogy egyáltalán nem eszem sokat!:(

A második mellékhatás szeptemberben előtt kezdődött: iszonyú fejgörcs kb migrén féle, annyira féjt a fejem h már a szemem is fájt és alig bírtam nyitvatartani és ez még sajnos sokszor előfordul, csak fájdalomcsillapítóval bírom ki a napokat.

A harmadik mellékhatás az szeptember után következett be: hasmenésem van azóta, minden nap, főleg esténként wc-re járok, ha diétáztam az sem segített, úgyanúgy ment a hasam, tehát ettem normálisan, de a hamenés már mindennapos:S De persze, hogy nem fogyok, pedig minden kiürül a szervezetemből, de semmi, inkább csak hízom. Borzalmasan rosszul érzem magam a bőrömben...(Még szerencse, hogy a párom így is mellettem van és 2 és fél éve szeret...és nem hagyott el, más pasik biztos cserben hagyták volna a barátnőjüket, tisztelet a kivételeknek, Ők becsületre méltóak.)

A pláne, hogy úgy görcsölök a menszesz alatt, mint azelőtt, kb fetrengem, alig bírok járni gyógyszer nélkül kibírhatatlan,szörnyű...

Egy volt a jó, h alig volt menszesz, és rövid idő alatt elmúlt...

Eddig vártam, de mostmár elegem lett, nem bírom tovább!

Holnaptól áttérek a yadine-re, remélem minden okés lesz vele, mert elvileg ne, szól bele az anyagcserébe!

Drukkoljatok:)

387. Kynee (válaszként erre: 386. - Luciababa)
2009. febr. 1. 19:17
Köszi:D De jó hogy találtam egy profit a témában:D
386. Luciababa (válaszként erre: 385. - Kynee)
2009. febr. 1. 15:27

vegyél Sába sikosítót ők gyártanak intim mosakodókat is (nem a lacatcyd femina féle szarokat).

Vizes alapútól szerintem semmi gond nem lesz. Ne ízesítettet meg mentholosat vegyél.

385. Kynee (válaszként erre: 384. - Luciababa)
2009. febr. 1. 15:12
Gondolkodom rajta, csak hát... elég érzékeny vagyok ott mindenre (még egyes szappanokat is beleértve), nem hiszem hogy jól reagálna rá:$ Bár...esetleg valami krémet, attól csak kicsit erősebb folyásom lesz:$ Köszönöm hogy foglalkoztok velem:)
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook