Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Harry Potter őrület fórum

Harry Potter őrület (beszélgetős fórum)


1 2 3
81. syria (válaszként erre: 80. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 19. 10:49

Nagyon sok, könyv alapján készült filmet láttam a mű elolvasása után. (Magyar regények, külföldi írók könyvei, krimik, stb.) Egyetlen volt, ami tökéletesen visszaadta nekem az olvasottakat, és az az „Elfújta a szél” volt. A szó szoros értelmében tátott szájjal ültem a moziban, mert pont azokat a képeket, történéseket láttam, amik olvasás közben peregtek a szemem előtt.

Szerintem a HP filmek azért voltak számomra nézhetetlenek, mert a fantasy műfaja sokkal tágabb teret biztosít az olvasás közbeni képalkotásra, mint amikor pl. azt képzeljük el, hogy milyen egy kerti mulatság, amit az írónő részletesen leírt; tehát az én képalkotásom nehezen tud találkozni a filmen látottakkal.

80. VendrinerPiroska (válaszként erre: 78. - Syria)
2020. szept. 18. 17:15

Be kell vallanom, hogy én először a filmeket kezdtem el nézni, de mire az utolsó 2-3 a moziba került, már elolvastam az összes könyvet. A filmek után a könyv valószínűleg jobban működik, mint a könyvek után a filmek. Az biztos, hogy a Halál ereklyéi drámaibb könyvben, mint filmen.

Abban is igazad van, hogy ha valami ráveszi a gyermekecskéket, hogy olvassanak és ne csak az 5"-os képernyőt nézzék, már jó.

79. unom (válaszként erre: 77. - Syria)
2020. szept. 18. 10:38

Jé, egyetértünk 🙂

Kivéve a digitálissá fajulót.

78. syria (válaszként erre: 70. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 18. 10:34

Így van.

Ami a filmeket illeti: egyet se tudtam végignézni, talán mert messze nem adták vissza a könyvben olvasottakat. Hősiesen, többször nekifutottam a megnézésüknek, mindig sikertelenül. Szerintem azok a filmek az egy rókáról több bőr lehúzására példák.

77. syria (válaszként erre: 69. - Papája)
2020. szept. 17. 12:22

Bizony indokolatlan az előítéleted. Szerintem úgy zseniális a könyvsorozat ahogy van. Igaz, a 7 kötetből csak négyet olvastam, de időnként fetrengtem a röhögéstől. (Olyat kitalálni, hogy kilenc és feledik vágány!) 😁

Nem az idióta hókuszpók varázslókkal kell törődni, hanem azzal, hogy a gyerekek végre könyvet vettek a kezükbe, ami nagy szó ebben a digitálissá fajuló világban.

Külön köszönet a fordító Tóth Tamás Boldizsárnak, aki fantasztikusan magyarította JKR agymenéseit. 🤣

76. VendrinerPiroska (válaszként erre: 72. - Idhikai)
2020. szept. 15. 13:08
Mint a Boribon és Annipanni, ami az én gyerekkoromban volt divat. Teljesen lepadlóztam, mikor kiderült, hogy a keresztlányomnak ez a kedvence az oviban.
75. df1e1c376c (válaszként erre: 49. - Amaunet)
2020. szept. 15. 11:05
Angliában is futnak a HP cuccok, ágy-, ruhaneműtől kezdve, az írószerenn át a kutyaszarig.
74. df1e1c376c (válaszként erre: 40. - Bless the child)
2020. szept. 15. 11:00
A francia "barbe à papa" tükörfordítása a papa szakálla, de a kifejezés vattacukrot jelent.
2020. szept. 15. 10:26
Harry Potterből, úgy, mint a mesefigurákból rengeteg pénzt lehet csinálni. A könyvsorozat véleményem szerint valóban egy rendkívül jól megírt irodalmi mű, könnyen olvasható, tartalmas és színvonalas is. (Kétszer végigolvastam a sorozatot. Nagyon szeretem felnőttként is) Nagyon könnyű azonosulni a figurákkal és az egész világgal, ami benne található. Viszont reklámok nélkül, meg a filmek nélkül ez is csak egy könyv lenne. A kutya nem venné meg a tárgyakat, amiket ránk akarnak sózni.
72. Idhikai (válaszként erre: 6. - Channa*)
2020. szept. 15. 10:08
Hogy futhatna le? :o Közben belenőtt egy másik generáció. :) Kb. nyárra veszem meg az első részt a leánykának!
71. Banános Zselé (válaszként erre: 70. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 13. 23:52
igen ez egy könyv, és egy könyvben nem csak az van ami bebiznyítható
70. VendrinerPiroska (válaszként erre: 69. - Papája)
2020. szept. 13. 22:14

Nos, azért az "idióta hókuszpók varázslókon" kívül nagyon sok minden másról is szól. A szeretetről, barátságról, áldozatról, kitartásról és efféle dolgokról, mint minden más jó történet.

Nyilván nem tudod, hiszen nem is olvastad, sőt a filmeket sem láttad, bár szerintem, így ítéletet sem kellene mondanod róla.

69. papája (válaszként erre: 68. - L.luiselotte)
2020. szept. 12. 21:17

Itt a rokonlélek ! Elég volt mások beszámolója, illetve a filmek bemutatója, hogy semmi érdeklődést ne mutassak, illetve a gyerekeim se a HP könyvek és filmek iránt. Lehet, hogy indokolatlan előítélet, de nem érdekelnek az idióta hókuszpók varázslók.

Annyi jó és hasznos könyv létezik amit még nem olvastunk, így a HP várhat a világ végéig.

2020. szept. 12. 17:24

amikor az elsŐ kötet megjelent, elkezdtem olvasni, de nagyon gyorsan beleuntam. A filmet otthagytuk a moziban, fiamnak sem tetszett, pedig gyerekkorában pechjére nagyon hasonlitott D R-re, többen felemlegették, de kikérte magának.

A folytatásokra értelemszerűen nem voltunk kiváncsiak, sem könyvben sem filmen.

Különben más felnőttet vagy gyereket, rajtunk kivül aki nem szerette, nem ismerek, majd végigolvasom a fórumot hátha akad egy rokonlélek.

67. Channa* (válaszként erre: 37. - Banános Zselé)
2020. szept. 11. 23:31

Én tudom mi a HP.

Én szerettem. Alig vártam, hogy kiadják a könyvet, mind meg van.

A könyv kiolvasás után néztem meg csak a filmet. A gyerekem is szerette.


Igen, valamit tud ez a nő.;)


Egyébként Daren Shan 12 részes vámpír könyve is hasonlóan jó. Az is ifjúsági történet;)

66. Banános Zselé (válaszként erre: 63. - New(l))
2020. szept. 11. 21:34
azt én is
65. Bless the child (válaszként erre: 63. - New(l))
2020. szept. 11. 20:28
Mirr-Murrt imádtam
64. VendrinerPiroska (válaszként erre: 61. - Bless the child)
2020. szept. 11. 20:23

Háááát, azt talán nem. A fülzsír és a hányás íz nem hozza meg a kedvemet.

Viszont egy varázspálcát én is bevállalnék, és nem kell neki bodzapálcának lennie.

63. New(l) (válaszként erre: 40. - Bless the child)
2020. szept. 11. 20:19

Az annyira kedves mese volt. :) Én még a Muminokat is bírtam.

[link]

62. andita1 (válaszként erre: 61. - Bless the child)
2020. szept. 11. 20:05
Nekem csak egy pálca kéne egyetlen egy varázsigével. Azzal amelyikkel hiphop el lehet pakolni és minden csillog villog utána. 😄
61. Bless the child (válaszként erre: 60. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 11. 19:58
Még a Berti féle mindenízű cukrot is?😂
60. VendrinerPiroska (válaszként erre: 58. - Andita1)
2020. szept. 11. 19:57
Kipróbálnám azt is. :)
59. Flóra76 (válaszként erre: 56. - Amaunet)
2020. szept. 11. 19:56
Nézted a bedario.hu-n is?
58. andita1 (válaszként erre: 57. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 11. 19:55
Inkább 15. 😊 Igen, meg a vajsör.
57. VendrinerPiroska (válaszként erre: 13. - Andita1)
2020. szept. 11. 19:53

A 12 éves az már a régi 14 vagy több. :)

Különben én is szeretem őket újra nézegetni, különösen az október-január időszakban. Valahogy van valami télies feelingje a dolognak, mint a sütőtökös kávénak.

56. Amaunet (válaszként erre: 52. - Unom)
2020. szept. 11. 19:50
Szívesen vennék Vuk-os ágyneműt (saját részre:)), de azt már nem látok sehol.
2020. szept. 11. 19:48

Unokaöcsémnek készíttettem pólókat, párnahuzatot Wall-E képekkel.

Még pici korában látta a filmet, de azóta is nagyon kedveli.

[link]

54. Amaunet (válaszként erre: 53. - Bless the child)
2020. szept. 11. 19:43
Milyen "édi" lenne! :D
2020. szept. 11. 19:41
Smeagol-os póló?😂
52. unom (válaszként erre: 49. - Amaunet)
2020. szept. 11. 19:35
Akkora kereslet nincs, mint akkor volt, mikor először kiadták. De mindig megújzló célközönsége van, sokan szeretik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook