Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: fórum

Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1446. nagyreni (válaszként erre: 1445. - Vvicus)
2011. aug. 31. 15:53
Jajajajaja!!! tényleg:)
1445. vvicus (válaszként erre: 1444. - Nagyreni)
2011. aug. 31. 10:09
Pontosan. És ha nem csal emlékezetem, pont olyanra csinálták meg, mint ahogy a negyedikben kinézett Voldemort, mielőtt Féregfark beletette az üstbe és újra testet öltött.
1444. nagyreni (válaszként erre: 1443. - Scorpiolady)
2011. aug. 31. 06:54
Ha jól emlékszem az a kis nyöszörgő gnómcsecsemő a Harry-ben lévő horcrux volt. Voldemort egy darabja, ami kiszakadt belőle, amikor önként vállalta, hogy Voldemort megölje őt.
2011. aug. 30. 21:36
Sziasztok én arra lennék kíváncsi (nem emlékszem hogy a filmben benne volt-e), amikor Harry elájul a halálos átoktól és Dumbledore-ral beszélget, egy szék alatt egy aprótermetű megnyúzott emberke nyöszörög meg jajjveszékel, vajon ki lehetett, és miért került bele így a végefelé a történetbe? Dumledore azt mondta Harry-nek, hogy ne törődjön vele mert úgysem lehet megmenteni.
1442. rilla23
2011. aug. 8. 22:00

Én arra számítottam, hogy a szülei visszatérhetnek.


De amúgy rettenetesen tetszett az utolsó rész.

Kár, h vége. :-(

1441. vvicus (válaszként erre: 1439. - 86a2dcda7c)
2011. júl. 23. 11:49

Két résszel nem értek egyet:


"Aki a tavaly novemberben debütáló 1. rész befejezetlenségét és öncélú vontatottságát frusztrálónak találta, és úgy érezte, hogy csak egy rétestésztaként megnyújtott prológust lát (én ide sorolom magamat), annak a 2. részt semmiképpen sem szabad kihagynia."


Totál nem öncélú vontatottság volt, aki olvasta és szereti a könyveket, szerintem nem érheti csalódás, hiszen végre alaposabban filmvászonra került a könyv története. Ráadásul a minisztériumi jelenet, Godric's Hollow, a horcrux megölése, a Malfoy kúria minden, csak nem unalmas és vontatott. Nos igen, mennek benne, mendegélnek Harryék, de ez benne van a könyvben, másrészt szükséges valahogy felgöngyölni, Ron miért is lép le.


Abban persze egyet értek, hogy a 2. részt nem szabad kihagyni. :-D


"A négy óra és 30 perc túlságosan is hosszú játékidő a Halál ereklyéi egészét tekintve, különösen a narratívában bekövetkező arányvesztés miatt, amit a szükségtelen kettészelés okozott, ám az alig több mint két óra tökéletesen megfelelő időtartam a 2. rész számára. "


Hol van itt arányvesztés? A könyvet nagyon nem a felénél vágták ketté! Sőt! Inkább a 2/3-ánál, de az is lehet, hogy a 3/4-énél. Szóval az első rész két órája jóval több részt ölel fel a könyvből, mint a második rész két órája, persze ott több az akció. Aki imádja a könyveket, nem mond olyat, hogy szükségtelen a kettéosztás, hanem azt mondja, miért nem osztották ketté már a negyedik kötettől?! :-D

1440. vvicus (válaszként erre: 1438. - Jecsim)
2011. júl. 23. 11:37
Örülök, hogy Pitonnál nem másították meg a filmet úgy, hogy ne jöjjön le, neki azért végig Lili számított, szóval jó volt, hogy beletették azt a párbeszédet, ahol Albus megkérdi Pitont, mégis fontos neki a fiú, és erre megmutatja a patrónusát, és mondja, hogy örökké szeretni fogja Lilit. Ez annyira megható. Persze a patrónus fontos volt azért is, hogy megértsék azok, akik nem olvasták, hogy Piton vezette el Harryt Griffendél kardjához.
2011. júl. 22. 16:18
Sziasztok! Nagy Harry Potter-rajongó vagyok és szerintem az utolsó film lett a legjobb! :) Ha szerettek filmkritikákat olvasni, én ezt találtam: [link] szerintem mindent leír:)
1438. jecsim
2011. júl. 22. 16:18

Én sajna nem tudtam moziban megnézni, szóval most irigykedem aki 3D-ben látta:)

A második rész kivételével nekem mind kedvenc filmben, könyvben pedig az összes.

Ez az uccsó rész méltó befejezés volt.

És Piton is kitett magáért sztem:)

1437. jecsim (válaszként erre: 1435. - Vvicus)
2011. júl. 22. 16:15
ennél a résznél én is sírtam, sztem Andrisom észre vette, de már megszokta tőlem:))
2011. júl. 17. 20:13

sziasztok

Ma én is megnéztem

Nekem tetszett izgalmakban gazdag volt hogy eltért a könyvtől hát nagy kaland .


Milyen lenne ha a kis Agusz Perzelusz Poter kalangyai fojtatásnak .

1435. vvicus (válaszként erre: 1433. - Angellesmera)
2011. júl. 17. 16:55

Nálam az verte ki a biztosítékot sírás ügyileg, amikor a kis Harry sírva rázza a kiságya rácsát, Piton meg Lilit siratja a kezei közt. Ó, ettől még most is könnyek gyűlnek a szemembe, nagyon megrázó volt számomra a jelenet. Főleg, hogy a kislányom kb. annyi idős most, mint az a kisfiú, aki Harryt "játszotta".


Hát az öregítés tényleg pocsék volt, csak sminkkel dolgoztak és öltözékkel, frizurával. Pedig anno azt mondták, hogy majd a Benjamin Button különös élete technikáját fogják használni. Ezek szerint nem.... Én elröhögtem magam fennhangon, amikor Dracot megláttam. Plusz kicsit nyálas is lett, de akkor is naggggyon tetszett a film!!!

1434. vvicus (válaszként erre: 1432. - Nagyreni)
2011. júl. 17. 16:52

Aha, az szerintem is fura volt. Beáldozták Voldit a 3D oltárán... :-S Pedig nem voltam ám kíváncsi a közeli darabkáira. :-S És Bellatrix is kicsit hasonlóan távozott az élők sorai közül, valakinek nagyon tetszhetett ez a technika...


Luna-Neville... :-D Ahogy a végén egymás mellett ültek?! :-DDD


Amúgy sokan kombináltak velük az olvasók közül, és bár Jo elmondta, hogy nem, ők nem lesznek egy pár, de lehet, hogy ezzel akart kedveskedni azoknak, akik drukkoltak nekik. (?)

1433. Angellesmera (válaszként erre: 1432. - Nagyreni)
2011. júl. 17. 16:08

Hát igen én annyira szerettem volna Voldemort testét látni, ahogy a porba hull, összeesik, a szeméből eltűnik az élet stb. úgy valóságosabb lett volna, de így, hogy "szétesett" és eltűnt, olyan mintha lehetőség volna rá hogy visszatérjen.A könyvben azt hiszem el viszik a testét egy másik szobába, hogy ne legyen a többiekkel.

A végén meg öregíthettek volna a karaktereken, nem látszott az a 19 év. Na de nem leszek szőrszálhasogató ;)

Amúgy én is bőgtem, amikor megláttam Tonks meg Lupin testét, majd jöttek Harry szülei, Sirius és Lupin végem volt...

1432. nagyreni (válaszként erre: 1431. - Vvicus)
2011. júl. 17. 12:54

A legjobb könyvtől eltérő változtatás szerint az volt, amikor az ostrom megkezdésekor Neville megkérdezi, látták-e Lunát, szereti őt és meg akarja mondani neki, mert ma éjjel mindenki meghal.


Nekem egyébként semmi bajom nem volt a könyvtől való eltérésekkel, egy valamit sajnálok csak, hogy Voldemort a végén nem úgy hal meg, mint a könyvben.

1431. vvicus
2011. júl. 17. 10:39

No leírom már én is a péntek esti élményemet. :-)


Szerintem libabőröztetően jó volt a film! Alig várom, hogy holnap újranézhessem. Teljesen a hatása alá kerültem. Pörgős volt, izgalmas, a zene sem volt annyira lagymatag mint az előzőben. A könyvtől voltak eltérések, de egyrészt hol van ez mondjuk az ötös vagy hatos filmtől, másrészt ilyenek a könyves adaptációk, hacsak nem sorozatban készítik el és rengeteg idejük van a könyvhűséghez, de még ott is van imitt-amott változtatás.

Szó ami szó, én jobbat nem reméltem ennél, a várakozásaimat totálisan felülmúlta.


Jó sokat sírtam, a vérnyomásom helyenként az egekben volt. Eleinte ciki volt, hogy sírok, szóval totál diszkréten oldottam meg, aztán észrevettem, hogy a mellettem ülő pár férfi és női tagja is sírnak, ámde kicsit sem diszkréten. :-) Onnantól már engem sem érdekelt... :-D

1430. nagyreni (válaszként erre: 1429. - Simple)
2011. júl. 16. 21:02

Ha nem Pestről van szó, én is bízom benne, ott elég egy útépítés és már be is erdőztem:)

Egyszer mentem Esztergomba GPS-szel, közölte, hogy 300 m után kanyarodjak balra, 100 m után kanyarodjak balra, stb, stb, én meg annyira néztem, hol kell kanyarodnom, hogy szép egyenesen átmentem az útkereszteződésen és benéztem balra, amerre el kellett volna kanyarodnom. Bár azóta sokat fejlődtem ezen a téren, Budapestet még GPS-szel sem vállalom:)

1429. simple (válaszként erre: 1428. - Nagyreni)
2011. júl. 16. 20:22
Nekem sokat segít a navigáció ott, ahol nem vagyok ismerős. Azzal bárhova el merek indulni, még külföldre is.
1428. nagyreni
2011. júl. 16. 16:14

Nekem nagyon tetszett. Több dologban is eltértek a könyvtől, de szerintem klasszul megoldották. Jól kibőgtem magam.

De bővebben majd én is akkor, ha mindannyian megnéztük :)

1427. simple (válaszként erre: 1417. - Nagyreni)
2011. júl. 15. 10:37
Bocsi hogy megkérdezem, de miért nem tudsz elmenni egyedül, ha van autód?
1426. dori_1005
2011. júl. 14. 06:41
köszi, igen, nem néztem meg egyáltalán még dvd-n sem...:S
1425. vvicus (válaszként erre: 1423. - Dori_1005)
2011. júl. 13. 18:00
Én nem hiszem, hogy újra leadnák. Egyáltalán nem is láttad, vagy csak moziban nem?
1424. nagyreni (válaszként erre: 1423. - Dori_1005)
2011. júl. 12. 22:23
szerintem már nem fogják moziban játszani az első részt. megjelent dvd-n, nem hiszem, hogy annyian fizetnének a mozijegyért, hogy megérje újra adniuk.
1423. dori_1005
2011. júl. 12. 18:11

hali

van olyan mozi szerintetek,ami újból játssza az első részt,most hogy jön ki a második?

mert annak idején direkt nem mentem el megnézni,gondoltam,hogy többet kaszáljanak,az uccsó rész előtt még egyszer műsorra tűzik az első részt, és így egymás után néztem volna meg a két részt,nem féléves szünettel...:S

mert nem találok olyat,csak hátha ti ismertek:)

1422. vvicus (válaszként erre: 1420. - Nagyreni)
2011. júl. 12. 14:01

Az tényleg közel van. Szoktunk arra járni, ha anyósékhoz megyünk Tahiba, vagy barátokhoz Dömösre. Bár mostanában Dömös felé inkább a szentlászlói utat használom, az szebb és gyorsabb. :-)


Csak hogy témánál is maradjak: már csak 3 nap és bemutató! :-D

1421. nagyreni (válaszként erre: 1419. - Vvicus)
2011. júl. 11. 22:28
De most ahogy gondolkodtam, lehet, hogy barátnőm bevállalta volna a sofőrködést... ezt elszúrtam:( De nem baj, így is klassz lesz!!! :))
1420. nagyreni (válaszként erre: 1418. - Vvicus)
2011. júl. 11. 22:27
Tényleg nem, Leányfalu:)
1419. vvicus (válaszként erre: 1417. - Nagyreni)
2011. júl. 11. 14:21
Ja, és én sem szeressek az Arénához egyedül bevezetni, bár este bevállalnám, de szerencsére mindig lesz társaságom mozizáshoz.
1418. vvicus (válaszként erre: 1417. - Nagyreni)
2011. júl. 11. 14:20
Akkor nem lehettek messze, én pomázi vagyok.
1417. nagyreni (válaszként erre: 1415. - Vvicus)
2011. júl. 11. 13:21

Én is azt szerettem volna, de az Arénába nem tudok elmenni egyedül kocsival, és úgy gondoltam, ha már itt a vége a dolognak, nem sokkolom a férjemet egy újabb résszel, nagyot vállalt már azzal is, hogy a 3-ra és a 7/1-re eljött velem:)))

Egyébként az agglomerációban lakom a 11-es főút mentén:)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook