Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három gyerek fórum

Három gyerek (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 17. 16:19

Nem értem, miért magadra vetted a hsz.-emet.

Úgy kezdődött a kérdésed, hogy "mindenki azt mondja". Én a "mindenkik" véleményére reagáltam.


Nekem is három van, imádom őket, nem cserélném el semmire ezt, de anyagilag bizony ez adta meg az utolsó döfést. Nálunk nagyon hiányzik az én nyolc órás, végzettségemnek megfelelő keresetem... Ezt az ember nem feltétlenül érzi előre. Két gyerekkel még simán hajtottam, most már ez a létszám nálunk átlépte azt a küszöböt, hogy igazán lehessen mellettük pénzt keresni...

30. 241349700b (válaszként erre: 29. - 4c1a787e8f)
2011. aug. 9. 23:27
Én amikor nyitottam ezt a fórumot nem tudtam mit kapnak ingyen a 3 gyermekesek csak kíváncsi voltam, de már kíváncsi sem lehet az ember, nekünk lesz harmadik gyerekünk 2 éven belül az biztos, már eldöntöttük, s nem a pénz miatt, hanem a család miatt. Ha a gyerekeim felnőnek legalább egymásra számíthassanak, úgy mint a jó családokban szokás, legyen összetartó szerető a család.
29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 241349700b)
2011. aug. 9. 17:49

Ugyanmár!


Csak az mond ilyet, aki a félárú oviebédig, meg az ingyentankönyvig lát. Tanszercsomagot, munkafüzetet, nyelvkönyvet ugyanúgy venni kell... Jó, a családi ekkor már tényleg egy nagyobb összeget tesz ki, de hát azért a vízből nem húz ki, mert ugyebár ezzel együtt nem halunk éhen, de szó szerint...


Igazából meg mindenki tudja, hogy nem ezekből állnak igazán a költségek...

A legtöbb dolog (kis korkülömbségnél) három példányban kell, de minimum kettőben.. Meg amikor (esetleg) három egyetemet, vagy éppen középsulit, vagy nyelvtanfolyamot kell fizetni, az lesz az igazi!


Arról nem beszélve, hogy ez az a létszám, aminél már igazán kiesik az anyuka a munkából, nagyon hehéz így elhelyezkedni. Tehát nem csak a cuccoknak van költsége, hanem a "meg nem keresett" pénz is mínuszt jelent.


Ja, ha meg olyan nagyon kedvező a három gyerek, akkor miért nem szül mindenki annyit?

A fáradtságról, párkapcsolatról, állandó készenlétről nem is beszélve...


Ettől még persze jó, meg megoldható, meg más értékrendre nevel, de ezeket már itt előttem leírták.

2011. aug. 9. 14:28

Martin3...

tökéletesen leirtad mindazt amiasok gyermekesekre-nagycsaládosokra igaz.....

legnagyobb bajunk,hogy nagyobb-több személyeskocsi kell és nehéz a nyaralásnál az apartman keresése...

én is magam fözöm a gyermekeim bébiételeit,és magunknak is,nálunk is víz,szörp,és szóda a menő italsláger...

szivesen veszek leárazott vagy 1=2vagy 2=3 vesz akciokban,most is elöre gondoskodom a télről,már most kezdem a ruhák bvásárlását...de nagyon szép ruhák maradtak le sogornőm 13-16 éves lányairol.(az én lányom 3 éves),de ráadom a 10éves ruhadarabokat is,mivel tisztán és nem rongyosan lettek elrakva...azokról a ruhadarabokról senki sem tudja megmondani,hogy ujak e vagy használtak,szeretek turikba járni,de megyek leárazáskor rendes márkás ruhaboltba is.multhéten pl:60%kedvezménnyel vettem téli dolgokat a gyerekeknek,mert ugye a 3000ft-os bélelt farmernaci most csak 1200ft volt,390 egy klassza télisapi kisfiamnak....igy lehet sporolni....

sok sikert minden nagycsaládosnak...

2011. júl. 29. 13:13

köszi nektek.

azért egy "kis" hátrány van ennyi gyereknél, illetve ez atól függ, ki hogy bírja, de én már 6éve nem aludtam egy jót...és egy kis csendre vágynék már:) 4gyerek mellett az sosincs:) hiába ül le 2-3 játszani, valamelyiknek tuti van valami baja, egyszerre a 4 nagyon ritkán van csendben. Illetve ha ez a helyzet áll elő, akkor tudom baj van, mert ha csend van az semmi jót nem jelent:), bár ez igaz 1 gyereknél is:)

26. Gavrilo1 (válaszként erre: 23. - Martin3)
2011. júl. 29. 08:41

Eggyetértek veled mindenben!!!

Bár az enyémek már nagyobbak, de így is tüménytelen új holmit lehet vásárolni turiban (és én még élvezem is a vadászatot).

Nagyo szomorú, hogy ha manapság valaki meghallja a nagycsaládos szót azonnal segélyért ácsingozó , ápolatlan , rosszúl öltöző embereket lát maga előtt.

Nem vagyunk milliomososk, dolgozunk, de köszönjük jól megvagyunk a gyerekeinkkel. Inteligens, szerető, jó tanuló, jó sportoló emberkék. Nem érnénk semmit nélkülük, óriási iba lett volna ha nem születtek volna meg.

25. elszabadult hold (válaszként erre: 23. - Martin3)
2011. júl. 29. 08:13
Jó reggelt mindenkinek. Martin3 nagyon szépen leírtad. Nálatok jó dolguk van a gyerekeiteknek mindenféle szempontból. Jó volt olvasni :)
24. Kistanítónéni (válaszként erre: 23. - Martin3)
2011. júl. 28. 23:33
Mindenben csak egyetérteni tudok veled, nálunk is hasonló a helyzet, csak még három gyerekkel, de remélem egy-két év múlva vállalni tudjuk a negyediket is.
2011. júl. 28. 22:49

sziasztok!

csatlakoznék én is, nekünk 4 gyerkőc van, igaz "csak" 3 volt tervezve, a 4. meg jött, és így pont 2 fiú 2 lány van. Viszont olyan anyagi körülmények között élünk, hogy nem kell azon agyalni, hogy hó végén be tudjuk-e még fizetni a számlákat. És erre tudtunk vállalni ennyi gyereket. Sőt az elmúlt 10 évben csak spóroltunk, így a jövőjük is biztosítva van már, igaz ez nehéz 10 év volt számunkra, de innentől legalább lehet kicsit majd lazítani is. Ezt nem nagyképűségből írtam, csak azért hogy ésszel is lehet gyereket vállalni. Amúgy nem milliomosok vagyunk természetesen. Sőt, mivel picik, egyáltalán nem zavar, hogy turiból öltöztetem őket(amúgy fillérekért teljesen új, márkás cuccokban járnak!)és ott veszem a verdás, hercegnős stb ruhát is, ha már valaki ezzel jött, a turiban 5-700ért ki lehet fogni ilyeneket, minek vegyem meg 2500-3000-ért, még meg is tehetném, de minek? a pici úgysem tudja mi a különbség a "rendes" bolt és a turi között. Vagy pl mi felnőttek, mindig a szezonális leárazásban tankoljuk fel a ruhatárunkat, pár ezerért tök jókat lehet ilyenkor kapni, miért kell megvenni 5x annyiért szezonban. Ezenkívül pl én főzök, van hogy naponta 2x is, és nem eszünk bébikaját, egyrészt szeretem látni hogy mit eszünk, másrészt sokkal olcsóbb, ha én készítem. Egy babakaja iszonyú drága szerintem(és ki tudja miből van). Ráadásul vizet isznak a gyerekek, mert nem szoktattam őket hozzá a cukros italokhoz, a kólát és egyebeket nem is ismerik!! természetesen van itthon üdítő, de elég lassan fogy, úgy kell őket kínálnom, hogy azt is fogyasszák már kicsit...Mekiben nem is voltunk még...(illetve 1x, pedig kb 3házra van tőlünk, akkor majdnem kiköpték a kaját, hogy ez milyen rossz), de sorolhatnám még mi mindennel lehet spórolni(legalapvetőbb, hogy nem veszünk meg minden hülyeséget).

És akkor ez csak az anyagi oldala volt. Az érzelmi pedig? csak pozitív: nincs annál szebb, amikor valami baja van az egyiknek és a többi vígasztalja, vagy együtt játszanak(jó persze veszekedések is vannak, de ez hozzá tartozik), odabújnak egymáshoz, szeretgetik egymást. Nagyon nagy az összetartás közöttük. Pici koruk óta gondolnak a másikra, pl ha csak az egyikkel megyünk boltba, megszólal, hogy x-nek is vegyünk valamit. (sőt nagylányom, amikor még csak a pocimban volt a 3.baba, akart neki is túrórudit venni a boltban..:))

Szóval a 3.-4. baba anyagilag és érzelmileg is jobb, mint a 2, az egyről nem is beszélve...teljesen más értékrendjük lesz, még akkor is, ha mindent megkapnak. (amúgy 1 hátránya azért van, a 3.4.-nek már iszonyú nehéz új játékot stb kitalálni, ami még nincs a nagyobbaknak..:) viszont így meg rengeteg játékuk van és mindenki kipróbálhatja a másikét...

a nyaralás kicsit nehezebb, mert nehéz mondjuk ennyi főre apartmant találni, ja és a kocsicsere is aktuális 4 gyerkőcnél, hiszen 6-an már nem férünk be egy 5személyesbe:)

viszont 3-4gyereket csak az vállajon, aki normálisan fel tudja neveleni, nem csak a segélyért szól, azt én sem értem, amikor valaki 1-et sem tudna felnevelni mégis van 4-6gyereke...csak sajnos MO-on sokszor a normális nagycsaládosokat is összemossák ezzel a réteggel:( sokszor itt a fórumokon is...

22. spinneli (válaszként erre: 4. - Böbe071)
2011. júl. 28. 19:13

Gratulálok.

:)

21. Hoxa
2011. júl. 28. 19:09
Megkérlek titeket, hogy csak a fórumszabályzat és egymás tiszteletben tartása mellett írjatok a fórumba!
2011. júl. 28. 14:28

kEDVES DORI!!!


az a te saját gondod,bajod,hogy gyermekedre milyen márkás vagy nem márkás ruhát adsz...

ezt csak a ti anyagi javaitok szabnak határt,de sajna itt felénk is vannak néhányan igy,és(nem mi)vannak olyan szülök akik sajna ezt nem engedhetik meg 1 gyermekkel sem,...na erre szoktam mondani,hogy ilyenek probálják diktálni a divatot...mi is jo anyagi javakkal rendelkezünk,de a gyermekem nem attól menő,hogy Verdás vagy Pókemberes cucc van e rajta,hanem attól hogy tud rendesen köszönni az utcán,vagy nem lőki fel az időseket,helyet ad a buszon,illemet tanul,és nem azon nyafog anya ezt vedd meg anya azt vedd meg,megtanitom pénzzel bánni,értékelni a pénzt..megtanitom arra,hogy semmit sem adnak ingyen,hogy az ételt meg kell enni nem kidobni,mert más hol éheznek.megtanitom arra,hogy a nem márkás vagy éppen kinai cuccnak is ugyan ugy kell örülni mint a puccosnak....

ha ezt a gyermekem elfogadja,nyugodtan merek szülni mellé még 10et is,de ha mindent megadok szindroma lenne,egy idő után majd nem lehetne irányitani,minden kellene neki,mi itt a 3 gyermeknek ugyan ugy megadjuk amit kell,mint sokan az 1nek .nem anyagiak miatt kell a gyerek,szoc.pol.eltörölték mert aki véletlen akarna még gyermeket ezt a kedvezményt se vehesse igénybe.

de jobb ha én magam is befejezem,mert látom indulatokból már van elég.

igaz ingyen van a tanönyv,vannak kedvezmények mint már irták elöttem is,de nálunk nincsen ingyen étkeztetés,az állambácsi csak felét állja,(ez erre felénk van igy máshol nem tudom)...

19. edadf283be (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2011. júl. 28. 14:09

egy gyerek nem gyerek ezt arra értettem,hogy ha valaki simán kijelenti,hogy minek ennyi gyerek,akkor én is simán kijelenthetem hogy én mit gondolok..

nem bántásként irtam,csak nem csak a nagycsaládosoknak kellene szenvedni a bugyuta megjegyzésektől hanem az 1 gyermekeseknek is......bocs ha valakit megbántottam én konkrétan MINEK ENNYI GYEREK IROJÁNAK SZÁNTAM.....

18. Gavrilo1 (válaszként erre: 16. - 190fd934c1)
2011. júl. 28. 13:14

Látom eszelősen elkényezteted a gyereked! De ha neked így jó akkor tedd, de ne gondold hogy a -mindig megadok mindet amint megszólal- hozzáállás a legjobb és követendő.

Attól még lehet egy gyerek nagyon boldog hogy nem jár verdás vagy más úgynevezett menő cuccban- csupán értékrend kérdése. Az enyémeket pl. sose érdekelték ilyenek, nálunk más a menő, ennél fontosabb dolgok. Nagyon sok nagycsaládos ismerősöm és nem állnak sorba az önkormányzatnál, nem rinyálnak, hanem küzdenek, dolgoznak és boldogok hogy több gyerekük van.

2011. júl. 28. 12:45
Én annak örülök, hogy a viszonylag nyugalmasabb, normálisabb, kiszámíthatóbb években voltak kicsik a gyerekeim.
2011. júl. 28. 11:10
Én soha semmi pénzért nem szülnék három vagy több gyereket:)Igen több kedvezményt kapnak a 3 gyerekesek,ingyen tankönyv,iskolában,oviban,ingyen étkezés stb,de akkor is három gyerek vagy több,öltöztetni kel,enni adni,azért nem egyszerű nekem egy van de nem is kel több.....,Ha az én gyerekem azt mondja hogy neki Verdás cucc kel vagy Spongya bob-os,vagy ez az,édesség bármi szó nélkül meg kap mindent de ha három lenne ezt már nem tudnám meg tenni,Vannak emberek akik csomóra szülik a gyereket,de költeni rájuk azt már nem szeretnek mert ugye nem jut ott van a többi is szegény gyereket meg bokáig érő ki nőt nadrágba járassa és szüli már a 4-dik gyereket na erre mondom aszt de minek:))))
2011. júl. 28. 08:49

Köszönöm a válaszokat!!

Nekem két gyerekem van eddig egy három éves és egy másfél éves. Nagyon szeretnénk harmadikat, és csak kíváncsiságból kérdeztem meg az anyagi kérdést, mert nekünk a rokonok mondják, hogy jobb azóta mióta megszületett a 3. gyerkőc. Még azt nem tudjuk mikor lesz a 3., de azt tudjuk, hogy nagyon szeretnénk. Mindig is 3 gyereket szerettünk volna. Felőlem lehetne több is, de félek tőle, hogy nem tudnánk őket felnevelni. Nem a mára gondolok, mert akinek van gyereke az tudja, hogy amíg pici ráadhatsz bármilyen ruhát, nincs tankönyvpénz és nem kell sulira és ovira költeni. Mi nem csak a mára gondolunk, hanem a jövőre is, hogy akkor hogyan fogjuk majd őket iskoláztatni, nevelni.

Azzal pedig egyetértek, hogy egy gyereknek testvér kell, s hogy legyen mindenkinek 3 gyereke, mert így lehet Magyarország egyre népesebb! (magyarokkal)

2011. júl. 28. 08:40
Nekem öt van. És szerintem amikor csak 3 volt igenis kevesebbet kellett mindenhol fizetnem- ingyenes étkezés óvodában, iskolában, ingyenes tankönyvek. A ruházat sose volt gond, mindig annyit örököltek egymástól, hogy csak pár dolgot kellett venni. Sose jártunk segélyért sehol, csak az autómatice dolgokat kaptuk meg, de az is elég volt. Néha olvasom ki milyen játékot vesz a gyerekének és nevetek- 30 ezres babház az ajándék és sír hogy sokba kerül és nem tudna mégeggyet eltartani- na pontosan az ilyen dolgok miatt!
2011. júl. 28. 08:21

Nekem is három gyerekem van, és gondolkodom hogy néhány év múlva jöhetne egy negyedik is.

Azt gondolom, hogy a gyerekvállalás nem anyagi kérdés. Minél több gyereked van annál többe kerül anyagilag. Ezért kellett nagyobb lakást vennünk, nagyobb autót, persze mindenre hitelt felvenni. És mivel a lányom már nagy, a fiúk meg ikrek az sem működik, hogy majd örökölnek egymás után. Meg három gyereknek nem elég egy kakaóscsiga, hanem három kell.

Ami nekünk jó, hogy teljesen igénybe tudjuk venni az idén bevezetett családi adókedvezményt, így legalább a lakáshitel kijön belőle. Lehet erre gondolt az aki szerint a három gyerekkel könnyebb anyagilag.

Szerencsére viszonylag jó anyagi körülmények között élünk, de csak kapkodom a fejem, hogy mibe kerül a babakaja, a tápszer, a gyerekruha, a nagylányom dolgairól már nem is beszélve.

A gyerek az nagyon nagy öröm és boldogság, de anyagilag nem egy jó biznisz az biztos.

12. andi6020 (válaszként erre: 8. - Edadf283be)
2011. júl. 28. 07:42

"EGY GYEREK NEM GYEREK"


Azért vigyázz mit mondasz, ezzel ugyanis nagyon sok embert bántasz meg. Az egy gyerek is gyerek, az egy gyereket szülő nő is anya, és -szerintem- nem igazán különb, mint Te, már meg ne haragudj!

11. edadf283be (válaszként erre: 10. - Elszabadult hold)
2011. júl. 28. 07:30

Szivemből szóltál.

ANYÁNAK LENNI CSODÁS és ezzel mindent elmondtunk

2011. júl. 28. 07:12
Nem könnyebb, nyilván, de az anyagiak és az anyai érzés két különböző dolog, még ha szorosan össze is fonódnak a mindennapokban. Nekem is három gyerekem van - igaz, kettő már önálló - de mi is laktunk albérletben, voltak nehéz időszakaink, amikor meglévő otthoni dolgainkat kellett eladni azért, hogy megvehessük az iskolaszereket. De soha nem jutott eszembe, hogy kár volt hármat vállalni. Nagyon-nagyon szerettem kismama lenni, minden reggel úgy ébredtem: gyerekem lesz! :) Anyának lenni csodás.
9. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 241349700b)
2011. júl. 28. 07:03

A sógoroméknak amióta megszületett a 3. gyerekük azóta minden hónapot mínusszal zárnak. mos éppen 40 ezernél tartanak,ennyi kéne még,hogy kijöjjenek a következő fizetésekig.Állandó kölcsönökön tengődnek,van,hogy hó végén a gyerekek szülinapi pénzén vettek tejet.Pedig jó állásuk van,mind a ketten közalkalmazottak.

Nem tudom,ki mondja,hogy 3 gyerekkel könnyebb anyagilag én úgy látom,hogy egyáltalán nem.

2011. júl. 28. 06:52

Namilesz teosztasz!!

Nekedhány gyermeked van???

Gondolom azért kell ennyi gyermek mert imádjuk őket,mert imádunk babavárosak lenni,boldogok vagyunk ha életet adhatunk,mert elvesztettük gyermekünk és nem tudunk nélküle élni.

szia bnicc!

nekem4 gyermekem van papiron de csak 3 él sajnos:-(

ma van 2 éve hogy elvesztettük......

mi mindig is nagycsaládosok szerettünk volna lenni,4 gyermekkel,és ez egészen 2009 juliusáig igy is volt,de elvesztettük 3 gyermekünk,aztán 2010ben megszületett a kisreménysugár és tudom ujra és ujra szeretném átélni a várandoság gyönyörü érzését.

minket nem az anyaiak érdekelnek,mivel mi magyarországrol abszolut nem kapunk semmit sem,férjem ausztriában dolgozik,én itthon,de nem a pénz ami motiválja az embert,mert mi is az az összeg amiből 3-4-5-6-7-stb...gyermeket fel lehetne nevelni,iskoláztatni,tovább tanultatni,hát nem az amit az állambácsi adna az tuti!!!

Régen a nagymamám azt mesélte,hogy 7-8- vagy akár több gyermek is volt a családokban,és ha családon belül nem lehetett valakinek akkor odaadták a saját gyermeküket és a rokon nevelte tovább.Mivel volt könnyebb neki ABBAN A VILÁGBAN hogy több gyermeket szültek az asszonyok???hát nem a pénz az tuti!!!állambácsi sem támogatta akkoriban a nagycsaládosokat hiszen szinte mindenhol több gyermek volt.

lehet hogy rénk nagycsaládosokra csak azért fujnak az 1-2 gyermekesek tisztelet a kivétlenek,mert irigyek,mert ők nemmertek több gyermeket vállani,mertén ugy vallom,mig másazt mondja MINEK ENNYI GYEREK ÉN AZT MONDOM EGY GYEREK NEM GYEREK!!!!

Talán azért is mondjákhogy több gyermekkel könnyebb anyagilag,mert a nagycsaládosoknak több kedvezmény van,Buszon-Vonaton stb...90%jegyárak,hát nem tudom....3 gyermekem van de sem busszal sem vonattal nem mennék Győr-Moson.-Sopron megyéből fel Pestre vonattal még ha 90% kedvezményem is van rá,..

azt hogy miben könnyebb még anyagilag,én ausztriát tudom csak felhozni,mert onnan kapok jutatásokat.

a gyesem ugyan annyi,mint mind2 korábban született gyermekemnél(na itt nincsen semmi hogy több gyermekem van vagy sem),a családi pótlék auzstriában attól függ,hogy hány és hány éves gyermekem van....kinn nincsen főállású anyaság...van több gyermekes segély amit 1 évben 1szer fizetnek,van szeptemberben iskola kezdési támogatás,igaz magyarországon inygen vannak a könyvek a nagycsaládosoknak (ha jól tudom,bocs ha nem)de ruhákból,cipőkből,és minden másbol nekünkis ugyan ugy kell meg venni mint bárki másnak.én nem irigylem azt akinek több gyermeke van hanem büszke vagyok rá,

miugy valljuk,(nem tartozunk semilyen szektához sem)1gyermek anyukáját vagy apukáját potolja a nemzetnek.

2gyermek az anyukáját és az apukáját potolja a nemzetnek (ezzel még nincsen gyarapodás magyarországon,)

3gyermek potolja az anyukátaz apukát és növeli a nemzet gyarapodását.ésminél több gyermek van annáltöbben lehetnénk.

valaki önzőségből,valaki testi szépségeit védve,valaki mert én is egyke voltam,és valaki azért mert imádja a gyerekeket mint ÉN is.

2011. júl. 28. 06:40

Nekünk három gyerkőc van.

Mi mindig is hármat szerettünk volna.Mindig.

Hogy könnyebb lenne e?Szerintem nem.Ugyanolyan,mintha mondjuk kettő lenne.

Mert bár sokan,és tévesen azt hiszik,hogy jaj mennyi kedvezmény van,akkor az nagyon téved.

És ahogy Böbe071 írta,én sem megyek,és nem is mentem soha ezért vagy azért a hivatalokba.

Tudtuk,hogy ennyit tudunk vállalni,nekik mindent megadni,amire szükségük van,legfőképpen szeretetet.

Téves gondolat,legalábbis az én nézőpontomból,hogy valaki azért szül három gyereket,mert anyagilag húúú de jól jár.

Ha valaki csak ezért teszi,egyrészről szégyen,másrészről baromi nagyot téved.

Valaki azért szüljön gyermeket,mert szeretnének,ne anyagi okok miatt.Ez az én véleményem.

6. Mariann7533 (válaszként erre: 5. - Böbe071)
2011. júl. 28. 06:36

Jó reggelt,sziasztok.


Nagyon egyet értek:)

5. Böbe071 (válaszként erre: 3. - E705905164)
2011. júl. 28. 06:18
mert?) Tudod mindig azt vallottam 1 nekérek senkitől kölcsön Tehát ne szóljon senki bele a döntésembe - 2 SOHA SOHA nem mentem kuncsorogni a polg hivtalba sem segélyért. Nem az állam bácsi tartja el őket tehát. HA ötöt szeretnék öt lessz)
2011. júl. 28. 06:16
Nekem 4 van és most is babám lessz)
2011. júl. 28. 06:07
minek annyi gyerek?:O
2011. júl. 28. 01:01
hát ezt én se értem.mondjuk nekem egy van és elég jól elvagyunk.albérletben lakunk csak a párom dolgzik de semmiben nem szenved hiányt.de ha három lenne az másképp lenne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook