Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Három ezret nem adok ki egy kiló eperért. És nem is magyar. fórum

Három ezret nem adok ki egy kiló eperért. És nem is magyar. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
25. Panna.33 (válaszként erre: 16. - Gyöngy:))
máj. 4. 15:35

Tényleg?😳

Igaz, nálunk a kertben mindig később szokott érni, mint a szeddmagadban, de ilyen hamarra nem számítottam.

24. gyöngy:) (válaszként erre: 23. - Globus)
máj. 4. 15:32
Azt nem ismerem, én csak azt az oldalt szoktam nézni, ami a mi környékünkön lévőket írja, ahová mi járunk (4 eperföld), és igen, ott már kint van a lista a nyitásokról. Minden évben szoktunk menni szedni, azért nézegettem már mostanában, hogy mikor mehetünk.:)
23. globus (válaszként erre: 20. - Gyöngy:))
máj. 4. 15:27

Hogy meg lehet nézni neten a nyitást.

Rákerestem, amit találtam, abba 2023-ban írtak. Van újabb?

22. globus (válaszként erre: 17. - Tsfmvk)
máj. 4. 15:26

Akkor te bizonyára sz Alföldön élsz :) Dinnyével apám kínlódott, nem érett be. Teherautóról árulják a faluban, zöldséges meg lerakat pár mázsát a bódé mellé. Szeretem, de sajnos nem ehetem.

Ami igazán jól sikerül mindig, a krumpli. Őszi saláta, végülis uborka is. Mondjuk "mellette kell ülni" 😀 Éppen partvonalról ugatok, sok év után először nincs kert, pedig mehetnéket érzek így tavasszal.

máj. 4. 15:24
2000.- vettem a piacon, nálam a kertben még csak virágzik, de megkivántam.
20. gyöngy:) (válaszként erre: 19. - Globus)
máj. 4. 15:22
Milyen listára gondolsz?
19. globus (válaszként erre: 16. - Gyöngy:))
máj. 4. 15:17
Van új lista?
18. gyöngy:) (válaszként erre: 16. - Gyöngy:))
máj. 4. 15:16
Uhh...visszaszívnám legszívesebben ezt a mondatot, hogy ne fájjon a szíved...:/
17. tsfmvk (válaszként erre: 13. - Globus)
máj. 4. 15:15

Itt bátor parasztok vannak ( köztük mi is), mert például a görögdinnyét is márc. 15.én már ültették, 2 héttel a szokásos előtt.

Itt szeretünk veszélyesen élni ;D

16. gyöngy:) (válaszként erre: 15. - Panna.33)
máj. 4. 15:14
A kertetekben? Mert a környékeden lévő eperföldek már nyitnak jövő héten.
15. Panna.33 (válaszként erre: 6. - Globus)
máj. 4. 15:03
Nálunk május utolsó harmadában.
14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 4. 15:02
Én sem adnék annyit érte. 1-2 hét és lesz magyar, olcsóbban is.
13. globus (válaszként erre: 12. - Tsfmvk)
máj. 4. 14:56
Pont ez a két hónap hiányzik itt. Alapszabály, hogy Pongrác-Szervác-Bonifác előtt semmit nem lehet kitenni, bár legjobb megvárni 15-ét. Előtte egy héttel ültetünk babot, tököt, kukoricát. Krumplit lehet korábban, mert ha meg is fagy, kihajt. Uborkát előneveltem pohárban, várakozik.
12. tsfmvk (válaszként erre: 11. - Globus)
máj. 4. 14:49
Nálam már március közepén kinn volt a cukkini, ma vittem piacra. A konzerv paradicsomon kis parik vannak. (Igaz fátyol fólia volt rajtuk, de azért az nem melegít annyit.)
11. globus (válaszként erre: 9. - Tsfmvk)
máj. 4. 14:39

Közben beugrott, hogy amikor gyereket műtötték, nem engedtek be a kórházba, kínunkban kimentünk epret szedni, az a nyári szünet első napján volt.

Furcsa, miközben fűtünk és hideg van.

Neha olvasom, hogy cukkini mérgezést kapnak már, nálunk még nem is virágzott...május közepén még fagyok szoktak lenni-talán idén végre nem.

10. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Globus)
máj. 4. 14:37
Nem kell a karácsonyi asztalra eper és paradicsom!:)))
9. tsfmvk (válaszként erre: 6. - Globus)
máj. 4. 14:32

Felénk is anyák napján kezdődik a szezon, de most minden előrébb van 2-3 héttel.

Nálunk Mihály napján van búcsú, olyankor már csak extrém esetekben van eper :)

8. gyöngy:) (válaszként erre: 6. - Globus)
máj. 4. 14:32
A mi környékünkön hétfőn kezdődik a szedd magad.
7. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 4. 14:30
Én sem adnék ki ennyit, de van lehetőségem "szedd magad"-ra menni 960 Ft/kg áron.
6. globus (válaszként erre: 5. - Tsfmvk)
máj. 4. 14:30

Itt az eperföldön június elején-közepén kezdődik a Szedd magad akció. Máj. elsején meg a telefonszám sem volt kifüggesztve, bicikliztünk arrafelé.

Saját kertink Péter-Pálkor szokott érni, hagyományos falusi búcsúkor :)

5. tsfmvk (válaszként erre: 3. - Globus)
máj. 4. 14:26

Mindjárt lemegy. 1-1,5 hét múlva már befőzés.

/Nálunk 1600 a magyar, 999 a külföldi./

máj. 4. 14:24

Egy kis kert felbecsülhetetlen értékű. Én tényleg sajnálom azokat akiknek nincs még egy olyan kicsi se mint nekem.


Van eprem, az érés is beindult. Csupa olyan gyümölcsöt termesztek, amit esélyem se lenne megvenni. Így viszont bőségesen lakmározhatok, most pl. eperből. Mind a 12 hónapra van saját vegyszermentes gyümölcsöm.

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 4. 14:17
Pláne nem primőrből főznék lekvárt. Sokan azt hiszik, hogy ha lehet kapni, akkor szezonja van.
máj. 4. 14:10
Én sem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook