Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Harap a kutya játékból - hogy lehetne leszoktatni? fórum

Harap a kutya játékból - hogy lehetne leszoktatni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
48. Kiss Mária (válaszként erre: 43. - H.Ancsi)
2010. szept. 1. 13:42
Félreértés ne essék én veled értek egyet. Azonkívül már mindenkitől előre elnézést kérek, de szerintem egy kutya pláne nagytestű nem való lakásba. Irodába pedig pláne nem. De ez a kutya inkább gyerekként ill. unokapótlóként működik és mint ilyen mindent szabad neki ill. a neki szabad a legtöbbet utána jönnek az emberek
47. loch ness (válaszként erre: 43. - H.Ancsi)
2010. szept. 1. 13:42
Szerinted ha nagyon ugrál és nagyon izgatott és harap, az attól is lehet, hogy éhes? Szokott enni kapni, nem arról van szó, de egy kutya vajon izgatottabb, ha már nagyon enne, mintha jól lenne lakva? Ennyire nem értek hozzájuk.
46. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 43. - H.Ancsi)
2010. szept. 1. 13:40
És íme, egy újabb "csodálatos", tankönyvi példája a felelötlen állattartásnak. Ezt nyilván nem a témaindítónak vagy a hozzászólóknak szánom, de kikívánkozott...
45. loch ness (válaszként erre: 43. - H.Ancsi)
2010. szept. 1. 13:39
Hát igen. Mikor alig múlt két hónapos, és nyelvlógató kisgombóc volt, akkor kezdtem el aggódni. Mert már a kifejlett, erős fogazatú kutyát láttam magam előtt, és akkor már féltem. Most még nem félek tőle, de ha nem csinálunk valamit, az is bekövetkezhet.
44. zsizsmizs (válaszként erre: 41. - Kiss Mária)
2010. szept. 1. 13:39

Nem hiszem hogy bárki megkövezni. Egyszerűen mindennek megvan a maga helye. Egy kutyának is. Nem csak magunkat kell figyelembe venni, hanem másokat is.

Egy ismerősöm pl. azt mesélte hogy hónapokig rettegett a főnökség kutyájától, napi szinten szállította neki a virslit hogy megbarátkozzon vele és ne morogjon. És erre a helyre is jártak vevők.... No comment.

43. H.Ancsi (válaszként erre: 32. - Kiss Mária)
2010. szept. 1. 13:37

nem muszáj, végül is harapjon , ha akar....

megjegyzem ez nem fáj neki, hanem kutyául azt jelenti, hogy nem te vagy a főnök. Aztán mire ivarérett lesz, addigra már támad is és megy a sintértelepre. A nagytestű kutya nem játék és rossz neveléssel, vagy éppen a nevelés hiánya miatt baj lehet belőle. Szerintem

42. zsizsmizs (válaszként erre: 39. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 1. 13:36

Igen, de ezek szerint a gazdi ezzel nem törődik.

Bár én akkor is azt mondom, hogy munkahelyre nem való. Van aki fél a kutyáktól, van aki allergiás a kutyaszőrre. És persze a főnöknek ki mer szólni, hogy bocsi, de én nem akarom hogy kutya legyen a közelemben.

41. Kiss Mária (válaszként erre: 38. - Zsizsmizs)
2010. szept. 1. 13:35
Erre nem mondok semmit, mert esetleg valaki megkövezne. Pláne azért probléma mert sok ügyfél sem örül neki...
40. loch ness (válaszként erre: 36. - Kiss Mária)
2010. szept. 1. 13:32
Én nagyon szeretem a kutyákat, de a te helyzetedből nekem is elegem lenne. Itt kicsit családiasabb a légkör, azért törhetem a fejem egyáltalán megoldáson.
39. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 38. - Zsizsmizs)
2010. szept. 1. 13:32
Egy jól nevelt kutya nem zavarná a kollegákat. A gazdi dolga lenne erre megtanítani.
38. zsizsmizs (válaszként erre: 32. - Kiss Mária)
2010. szept. 1. 13:30
Mondjuk az más kérdés hogy mit keres egy kutya a munkahelyen, ahol zavarja a kollégákat.....
37. Kiss Mária (válaszként erre: 36. - Kiss Mária)
2010. szept. 1. 13:29
Mármint a kutya van az első helyen mindenekfelett
36. Kiss Mária (válaszként erre: 35. - Loch ness)
2010. szept. 1. 13:29
Nálunk ez annyival problémásabb, hogy a főnököm házában van az iroda így ő végülis házörző, de inkább azt mondanám övé az egész házés az udvar és néha hagy nekünk is benne helyet. És ez itt így természetes
35. loch ness (válaszként erre: 32. - Kiss Mária)
2010. szept. 1. 13:27
Szerencsére nekem jó főnököm van, és ő nem bánná. Különben van benne valami, hogy aki engedi, annak csinálja, mert ő kicsit jobban tud bánni vele, de a harapást ő se ússza meg teljesen.
34. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 27. - 84882672dc)
2010. szept. 1. 13:27
Persze, elöbb-utóbb megtanulják, hogy kivel, mit lehet, de egy ilyen kis mindenkiárvagyerekénél szerintem nem vezet jóra, ha akárki, aki elmegy mellette, más szabályokat akar vele betartatni. Családban más... :)
33. loch ness (válaszként erre: 30. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 1. 13:26
Volt előtte egy másik, még nagyobb, mint ő. Az soha nem csinált ilyet. Egészen vad játékokat űztünk, rám ugrált, stb., de soha nem kellett félnem, hogy nem tudja, mit szabad és mit nem.
32. Kiss Mária (válaszként erre: 28. - H.Ancsi)
2010. szept. 1. 13:25
Na a főnököm kinyírna ha ezt csinálnám a kutájával
2010. szept. 1. 13:25

Nem lesz egyszerű, de megpróbálom. A többieket is rá kell vennem valahogy. De ha sikerül, mindenkinek jobb lesz, a kutyának is.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Ha van még ötlete valakinek, írjon még, később megnézem.

30. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 25. - Loch ness)
2010. szept. 1. 13:24

A grabancrázásnak 3 fokozata van: csak megfogod a grabancot (nyakbört) erösen, és úgy mondod neki, hogy NEM!, a második fokozatban meg is rázod, a harmadikban meg meg is emeled. (Egyszerre a nyakbörénél és a hátánál megfogva.)

Mindegyik fokozatot csak akkor használod, ha az eggyel gyengébb nem használ, és addig tartod, amíg a kutya el nem ernyed, meg nem nyugszik.

Én személy szerint nem vagyok a híve (biztos azért, mert soha nem volt rá szükségem), és a harmadik verziót csak nagyon súlyos esetben használnám, amikor a kutya már támadna, agresszív lenne, mert a kutyát ezzel megtörheted, ha nem vagy tapasztalt kutyás. Ráadásul nagy testü, fiatal kutyáknál nem biztos, hogy nem ártasz a gerincének, ha nem jól csinálod, mert tapasztalatlan vagy.


A probléma gyökere egyébként az lehet, hogy amolyan "mindenki kutyája", és senki sem igazi gazdi. Hosszútávon nem szerencsés...

29. zsizsmizs (válaszként erre: 25. - Loch ness)
2010. szept. 1. 13:24
Az egyik természetfilmes csatornán van egy műsor, ahol egy csaj segít megnevelni a kutyákat. Ő azt tanítja hogy mindenki következetesen viselkedjen az ebbel, és a rossz viselkedést figyelemmegvonással bünteti. Tehát ha harap, ugrál stb. akkor nem törődsz vele, otthagyod. Ha meg rendes jutalmazod.
28. H.Ancsi (válaszként erre: 25. - Loch ness)
2010. szept. 1. 13:22

A grabancánál fogd meg erősen és nyomd le, esélye sincs harapni, mert fogod a fejét, ha kell feküdj rá!!!! Eltarthat néhány percig, de csak akkor engedd el, ha elfordul, megadja magát és csóvál!

Igen, a grabancozás a nyakbőrnél való megfogás, de ha már nagyra nőtt , akkor ez nem müködik

27. 84882672dc (válaszként erre: 20. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 1. 13:20

Amit a hsz végén írtál, ahhoz szólnék hozzá... lehet hogy a Mi kutyánk kivételes ilyen szempontból, de Ő annyira tudja hogy kivel szemben mit engedhet meg magának... Én próbálok vele következetes lenni és hallgat is Rám, nem ugrál már nem harap stb., de a családban van aki megengedi neki az ugrálást vagy a durvább játékot vele csinálja is.... Velem már soha! :))



egyébként harapásnál tényleg az első pontban leírtak jönnek be leginkább... Én szoktam nézni Ceasar Milan műsorát, szerintem nagyon jó, már több dolgot is ellestem ;)

26. H.Ancsi (válaszként erre: 22. - Loch ness)
2010. szept. 1. 13:20

nem , nem késő, csak ne pofozgasd.

Nekem fél éves volt a kutyám, -kb 90 kg- amikor,meg kellett vele "beszélni" a dolgokat.

Le kell nyomni a földre, nem finoman, muszáj, hogy te legyél a főnök

2010. szept. 1. 13:19

Ha lenyomom, elkezd kapálózni, és akkor már tényleg harap. De azért megpróbálom. Tényleg az a baj egy kicsit, hogy sokan vagyunk körülötte, és nem egységes a viselkedés. De a harapásból már mindenkinek elege van.

A grabancrázás micsoda? A nyakbőrét fogom meg és megrázom?

24. H.Ancsi (válaszként erre: 20. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 1. 13:18
teljesen egyetértek
23. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 15. - H.Ancsi)
2010. szept. 1. 13:18
A csapkodás szerintem sem jó, pláne nem az orrára.
2010. szept. 1. 13:17

Ha finoman harapna, az nem zavarna, tudom, hogy az hozzátartozik a játékhoz. De ő nagyon erősen harap. Amúgy nagyon szeretem a kutyákat és örülök, hogy ott van a munkahelyemen, csak ez így elég tarthatatlan helyzet.


Felemelni már nem tudjuk, ahhoz túl nehéz. Már le is kentem neki néhány pofont, ami nekem rosszabbul esett, mint neki, mert látom, hogy törődésre vágyik, és ő maga hiúsítja meg. De semmi nem használ.

Gondoljátok akkor, hogy még nem késő, és leszokhat erről?

2010. szept. 1. 13:17

jaj, kérlek, hagyjátok már abba ezt a kutyacsapkodásos ötleteket. Ettől lesz igazán agresszív , ha olyan a természete.

A KUTYÁT TILOS ÜTNI, MERT NEM ÉRTI,

határozott rászólás, grabanc rázás, ha nagyon nem érti lenyomni a földre és addig tartani a szemébe nézve, amig nem adja meg magát. Ezt érti, mert kutyául van

20. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1. - Loch ness)
2010. szept. 1. 13:16

Szia!

1) Harapásnál feljajdulsz, ezt csinálták az alomtesók is, így tanulják az alomban, hogy kb. hol a határ. (Lehet, hogy ehhez már késö, de egy próbát megér.) Jajj után elfordulni, ott hagyni.

2) A hátsó fogai közé betenni e pofiját, ahogy más írta - én soha nem csináltam, de hallottam már.


3) Ha harap, akkor adsz neki valamit, amit tényleg haraphat - játék, préselt csont, akármi, és nagyon megdícséred, ha azzal játszik, amivel szabad.


4) Sokat kell vele játszani - ronggyal, zokniba tett teniszlabdával, bármivel - mert egy ilyen fiatal kutya igényli. Játék közben meg tudod tanítani, hogy mindig Te mondod meg, mikor, mit, meddig, hol, mivel stb. játszotok.


5) Ha felugrana és úgy harapna, akkor egyszerüen el kell fordulni, ott kell hagyni. Gondolj arra, hogy keze nincs, nekik ez a játék - viszont a gazdi az, akinek a játékot is szabályok közé kell terelni. A harapás, harapgatás azt jelenti, hogy ki akarja eröszakolni belöled, hogy játssz vele, figyelj rá. :)


Viselkedj vele határozottan! Fontos lenne, hogy a környezetében mindenki egyformán kezelje a kutyát (Ne legyen olyan, aki egy kicsit többet megenged neki, mint a másik.)

A nóziracsapást nem javaslom, az orra kb. olyan érzékeny, mint a férfiak heréje...


Hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

19. Kiss Mária (válaszként erre: 18. - Dinuss)
2010. szept. 1. 13:14
Ugyan:)) Csak átérzem, mert én is hasonló cipőben járok. Nekem is van kutyám, nagyon szeretem, de ez a pici nagyon agresszív még a gazdájával is. Lehet,hogy a fórumkiíró által emlegetett kutya testvére?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook