Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hány nap alatt kel ki az elvetett fűmag? fórum

Hány nap alatt kel ki az elvetett fűmag? (beszélgetős fórum)


9. Bichi (válaszként erre: 8. - Fox Mulder)
2022. márc. 10. 09:26

Bármikor megmarad a fűmag, bármilyen meleg is van, csak többször kell locsolni. Mi covid alatt a legnagyobb kánikulában vetettünk, és gyönyörű lett.

Sok helyen kimondottan hóra szórják, és utána az olvadással egyenletesen eloszlik, és tavasszal kikel...

8. Fox Mulder (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 10. 07:58

A fűmagot akkor szórd el, amikor már nincsenek hajnali fagyok. Utána ügyelj rá, hogy folyamatosan nedvesen tartsd a talajt. Nem kell áztatni, csak nedvesíteni. Ha ez teljesül, 8-10 nap múlva már látsz csírázó magvakat. Ebben az időszakban is nagyon fontos a nedvesen tartás.


Nyári kánikulában nem érdemes fűmagot vetni, nem fog megmaradni.

Legjobb az őszi vetés, mert az a jövő nyári kánikuláig megerősödik.

A tavaszi vetést -ha nem félárnyékos a hely- a nyár könnyen kiégeti. Ne csüggedj, ősszel csinálj gyepszellőztetést, majd felülvetést. Jövőre szép lesz.

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 10. 07:15
nem februárban kell elszórni a fűmagot
6. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 10. 07:03
Éjszaka minuszok vannak, valószínűleg ezért nem kel ki.
5. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 10. 07:03
Éjszaka minuszok vannak, valószínűleg ezért nem kel ki.
2022. márc. 10. 06:51

Én úgy tudom, hogy bármilyen mag olyankor kerülhet a földbe, amikor a talajhőmérséklet még éjszaka sem megy át mínuszba. Márpedig a talaj mindig nehezebben melegszik át, amikor valóban vége a télnek, mint a levegő.

Szerintem korai volt a kiszórás, szükség lesz, lehet egy kis pótvetésre.

3. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 10. 05:53
Igen ennyi idő után már kene látszódia valaminek.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 10. 03:51
A magokat nedvesen kell tartani, de nem vizesen, mert ha vizes, akkor elrohadnak. Ha elég meleg volt nekik, akkor már kellene h bújjanak kifelé.
2022. márc. 10. 01:59
21 napja szórtam el, de még nem látszik hogy kelne kí

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook