Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos koráig kell a babának K-vitamint (Konakion) adni? fórum

Hány hónapos koráig kell a babának K-vitamint (Konakion) adni? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. Kedveske (válaszként erre: 16. - DODICA)
2007. aug. 9. 14:46
Dodica, te nem pasi vagy? Az adatlapodon az áll, de akkor hogy lehettél kismama? Vagy valamit nem jól olvastam el?
17. DODICA (válaszként erre: 15. - Kedveske)
2007. aug. 8. 20:42

Kb. tényleg attól függ. Komolyan. Engem nagyon felháborít. Orvos családban nőttem fel, némi rálátásom van erre. :((

Talán ezért is van az, ha felírnak valamit a gyerekemnek, akkor többnyire még 3-4 helyen utánanézek, mielőtt tényleg beadnám. Igaz, szerencsémre már az első gyereknél sikerült egy tündéri dokinénit találnom, aki szinte sose ad semmire se gyógyszert, mindent "ősi" módszerekkel igyekszik gyógyítani, természetesen. Meg is van az eredménye: kb. 2 éve láttuk utoljára (3 gyerek mellett!), akkor is egészséges babatanácsadáson. :))

16. DODICA (válaszként erre: 13. - Kedveske)
2007. aug. 8. 20:38

Én is pont így voltam vele! :))


Volt arra is példa, hogy valaki anélkül írta fel nekem a vasat, hogy látta volna a vérképem. :)) Pedig a normál értéken jóval több vasam volt még kismamának is! :))

2007. aug. 8. 20:26
Az is nagyon érdekes, hogy nemcsak országonként változik a vitaminozás, de orvosi körzetenként is. Akkor most hogy van? A gyógyszer szedés attól függ melyik gyógyszerügynök szponzorálja a dokit?
2007. aug. 8. 20:24
Még van egy ampulla K vitamin, azt beadom és befelyeztük. Mérhető mennyiséget még nem eszik, csak kóstolgat, de a K vitamin fölött ítéletet mondtam.
13. Kedveske (válaszként erre: 11. - DODICA)
2007. aug. 8. 20:23
Na én nem ettem, sem vasat,sem magnéziumot. A várandósoknak ajánlott vitamintól, meg egyenesen hányingerem volt. Persze a dokim lesápadt, hogy mit teszek, illetve nem teszek. A vérképem mindíg jó volt, soha semmilyen vitamin hiányom nem volt. Azért felírta a vastablettát, amit nem váltottam ki.
2007. aug. 8. 13:41
addig, amíg csakis kizárólag szopizik!
11. DODICA
2007. aug. 7. 15:56

Az egészben az a vicc, hogy gyógyszerlobbi kérdése. :))


Egyáltalán nem adják régóta, s vannak eu országok, ahol ma sincs bevezetve, avagy más vitaminkészítő nyert, s éppenséggel vasat adagolnak. :))


Így én nem is dőltem be neki, s nem is kínoztam vele a gyerekeimet!


A szervezet nagyon is tudja, miért nem kerül át az anyatejből a K vitamin!


Ez olyasmi, mint várandósság alatt szedetni anyukákkal a vasat vérszegénységre hivatkozva, holott teljesen természetes a csökkenése! Hiszen a vas gátolja a magnézium felszívódását, az meg pont ahhoz kell, hogy ne legyen koraszülés. (görcsoldó) Persze a legegyszerűbb nyomatni jó pénzért a vasat, majd utána a magnéziumot. :)) Ahelyett, hogy bíznánk a megérzésekben, s azt ennénk, amit megkívánnánk, tudva, hogy a szervezet kiköveteli magának, amit akar!:)


Túl van lihegve minden, agyonra vitaminozza magát a társadalom kemény pénzekért (holott a tablettáknak csak kb. 10-20%-a szívódik föl, a többi csak a vesét terheli), s ettől már a gyerekeinekt se kíméljük. :(((

Pedig pl. a Vigantolt is le lehet cserélni napi 10 perc levegőzéssel, a téli időszakban is!

10. d@nu (válaszként erre: 9. - Win)
2007. aug. 7. 12:37
Jééé, tényleg stimmel! :DDD
9. win (válaszként erre: 7. - D@nu)
2007. aug. 7. 12:00

WOW! kivételesen stimmel valami! ;)


Nekünk addig kellett adni, amíg kizárólag szopott a gyerek. Ahogy elkezdett eszegetni, persze nem egyetlen kanálka banánt/almát, hanem mérhető mennyiséget, akkortól már nem kellett adni.

2007. aug. 7. 11:46
Én ezt most hallom elôször,itt nekünk nem mondták,hogy kellene K vitamint adni.Nekünk csak a D vitamint(Vigantol)kellett adni.
7. d@nu (válaszként erre: 5. - Kedveske)
2007. aug. 7. 11:04

Normális vagy nem, a gyomornedvben is van sósav.


Úgy tudom, a vérzékenység megelőzésére kell adni heti 1 ampullát - egészen addig, míg a szervezet nem jut máshonnan K vitaminhoz. Azaz a védőnőnk fogalmazásában: amíg a csecsemő nem eszik minden nap legalább egyszer zöldségfélét/gyümölcsöt.

2007. aug. 7. 10:57
5 hóig adtam havonta 1-et.
2007. aug. 7. 10:37
Babucsek most hat hónapos. eddig csak anyatejet kapott, most kezdi ízlelgetni a világot. Mi van ha már nem adom neki? baja lehet belőle? csak azért kérdem, mert egy undorító, förtelmes ízű lötty, amitől állandóan öklendezik. Ezen kívül SÓSAV van az összetevői között, amit én nem tartok normális dolognak.
2007. aug. 7. 10:15
Addig kell adni amíg csak anyatejet kap.(remélhetőleg minél tovább)
2007. aug. 7. 10:06
Nekunk mindket gyerek 2 hos koraig kapta, heti 1 ampulla. 6 honapos korukig csak anyatej.
2007. aug. 7. 09:55
Szia, én úgy tudom, ameddig valaki szopiztat, és komplettálás (hozzáadás) alatt. Ha tápszeres, akkor tudtommal nem kell, mert abban van. 5 éves a fiam, akkor még így mondta a védőnő.
2007. aug. 7. 09:53
Hány hónapos koráig kell a babának K-vitamint (Konakion) adni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook