Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős koráig kell egy babának forralni a tejet? fórum

Mennyi idős koráig kell egy babának forralni a tejet? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. winny
2012. jún. 22. 21:01
Felnőtt is forralja fel a tejet.Biztonságosabb.
2012. febr. 2. 08:20
én 15-16 hónapos koráig forraltam neki a tejet
2011. dec. 26. 16:14
57 éves vagyok és a tejet még mindig csak forralás után iszom meg :)
41. Elf73 (válaszként erre: 35. - Dominika33)
2011. dec. 25. 03:55
A megbízható forrásból vásárolt Akácmézet lehet,mert az nem tartalmaz polleneket,míg a cukor a még ki nem nőtt és nem is látszó fogkezdeményeket roncsolja !:-)
40. Elf73 (válaszként erre: 39. - Bosszús)
2011. dec. 25. 03:51
Ezzel nem értek egyet !Amikor egy babának már javallott tejet adni,akkor csak addig; amíg az fel nem forr és utána kisebb lángon még két-három percig állandó ,semmiképpen sem fakanállal való kevergetés mellett !Amit az ennyi idő alatti forralás nem öl meg,azt egy hétig is forralhatod,akkor sem pusztul el,elpusztul azonban a vitaminoknak az a része,amelyik nem bírja ezt a hőfokot ! A hosszú forralás következtében elpárolgó víz,a tejet sűrűbbé ezáltal zsírosabbá teszi,és könnyen meg is ég ,ami nem feltétlenül ajánlott,még kismértékben sem!A fehérje a zsír a tejben marad,míg a tej víztartalma csökken,így elősegíti a későbbi tejérzékenység kialakulását !Én nem erőltetném a tej adását legalább másfél éves korig,de akkor a gyermek már semmiképpen sem Baba !A Milupa Milumil-termékcsaládjában kaphatóak dobozos anyatejkiegészítők (por alakban mérőkanállal),tejpépek gyümölccsel gabonápehellyel stb , aminek a tárolására gondosan figyelni kell és jóval gazdaságosabb is ! A tehéntej ugyanis túl zsíros egy "babának" ,még ásványi anyagokban és vitaminban jóval szegényebb , mint az anyatej, és a fehérjetípusa sem a megfelelő !Az utóbbi hígabb,zsírszegényebb,vitamindúsabb és más jellegű ,nem allergizáló hatású fehérjét tartalmaz!A két tejfajta még típusában is különbözik !Az Anyatej a Kazein,még a Tehéntej az Amulbin tejcsoport tagja !Egy kiscisának is fele-fele arányban kell a tehéntejet yízzel hígítani !Nem érdemes ezzel kísérletezni,főleg tartós vagy pasztörizálatlan nyers un. Házitejjel !
2011. jún. 8. 15:55

Szerintem, ameddig csak van rá időd!

Hidd el megéri, mert ha akkor nem később lehetnek belőle egészségügyi gondok.

Nem kell reszkírozni, akkor sem ha boltból veszed, és bármi van ráírva!

38. a14deb9047 (válaszként erre: 30. - Izgulós)
2011. jún. 8. 13:04

Hetente egyszer "sárgatejet" kapott vacsorára éveken át.

A tojás a szüleim udvarából került ki...

37. izgulós (válaszként erre: 36. - Indián lány)
2011. jún. 7. 10:09
szerintem, ha téged ez megnyugtat, akkor egyszerűen forrald a tejet addig, amíg jónak látod, és még nem okoz neked túl sok macerát a forralás, lehűtés, stb. :) a lényeg, hogy kiegyensúlyozott, nyugodt anyuka legyél, mert a gyereknek az a legjobb. aztán egy idő után úgyis érezni fogod, hogy már nincs szüksége a gyereknek a forralásra. ennyi. nincs általános szabály, mert valszeg már nincs szükség valójában a forralásra, de ha te ettől megnyugszol, akkor csináld. ártani biztos nem árt. :)
36. Indián lány (válaszként erre: 26. - Bf91284513)
2011. jún. 7. 08:10
Nem a sterilitás miatt mondják azt,hogy forraljunk fel minden tejet mielőtt kisgyereknek adnánk,hanem azért,hogy az allergizáló nagy fehérjemolekulák szétesnek a hatására.
35. Dominika33 (válaszként erre: 22. - Izgulós)
2011. jún. 7. 07:33
Azért kell édesítenem,mert 1,5 éves koráig tápszert ivott ami édes volt és amikor tejre váltottam nem itta meg,csak ha édesebb volt,ezért raktam neki bele mézet. De igy már tuti át váltok a cukorra,bár a védőnő azt mondta,hogy csak 1 éves korig nem lehet neki mézet adni.
34. izgulós (válaszként erre: 31. - Tündér74)
2011. jún. 6. 23:19
persze, igazad van. nyilván mindig vannak ellenpéldák is, és amúgy én sem azt mondtam, hogy egy 0 immunitású újszülöttet vagy picibabát tegyen oda a cicához azonnal. neki viszont 22 hónapos a gyerkőc, szóval már lehet próbálkozni az ismerkedéssel, ha szeretne. de nyilván minden család maga dönti el, hogy mikor, milyen állatokat akar megismertetni a gyerekkel. nálunk nem volt semmi gond a kutyussal, bár a cicával mi is vártunk 1 éves koráig. :)
33. izgulós (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2011. jún. 6. 23:16
csak azért kérdeztem a tojássárgát, mert az simán szalmonellás lehet, és baromira nem való nyersen a gyerek italába. amúgy a kicsik a tojássárgáját úgy 2 éves korig nem is nagyon kaphatják, mert tele van fehérjével. :)))))
32. andi6020 (válaszként erre: 30. - Izgulós)
2011. jún. 6. 22:15

Én mondjuk sosem raktam a tejbe se citromot, se tojássárgáját.

Karamellt, kakaót, csokit igen.

31. tündér74 (válaszként erre: 19. - Izgulós)
2011. jún. 6. 22:09

Két ismerősöm gyerekeinek is van macskájuk, de azok a picik 3-4 hónapos koruktól szinte állandóan náthásak, kötőhártya-gyulladásuk is elég sűrűn van. Már a gyerekdoki is mondta nekik, hogy a macskát sűrgősen el kellene távolítani a lakásból, mert asztma is kialakulhat. Dehát a macska ugye fontosabb nekik:(

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ne legyen a családban sehol macska, ahol kisgyermek él.:) Dehát van ilyen is sajnos, hogy egész pici koruktól hozzá vannak szoktatva az állathoz, mégis kialakult az allergia.

30. izgulós (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2011. jún. 6. 22:04
igen. és szerinted egy két éves pici baba ihat a tejében nyers tojássárgáját?
29. andi6020 (válaszként erre: 28. - Izgulós)
2011. jún. 6. 22:01
Majdnem 2 éves az a pici baba.
28. izgulós (válaszként erre: 27. - A14deb9047)
2011. jún. 6. 21:54
de ugye nem akarod neki azt tanácsolni, hogy egy picibabának ízesítse mézzel meg tojássárgával a tejet?
27. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - Dominika33)
2011. jún. 6. 21:48
Azt meg főleg! Utána ízesíthetem mézzel, karamellel, tojássárgájával hetente egyszer, citrommal, kakaóval, csokoládéval.
2011. jún. 6. 21:33
Milyentejet?Zacskósat?Azt sose kell. A házit meg a felnőtteknek is forralva kell inni, ugyhogy nem értem a kérdést.
2011. jún. 6. 21:24
Én sosem forraltam.
24. Indián lány (válaszként erre: 23. - Izgulós)
2011. jún. 6. 21:17
Amilyen pityókás,bármit,bárhogyan képes meginni:)Köszi:)!
23. izgulós (válaszként erre: 20. - Indián lány)
2011. jún. 6. 21:07
az én lányom szőke, kék szemű, fehér bőrű. képek között megnézheted. nálunk apuka ilyen típus... mi 2 éves korig nem adtunk tejet, utána forralás nélkül, és semmi gáz nem volt. viszont ne cukrozd, semmi értelme, ha a kicsi simán elfogadja a normál tejet. :)))
22. izgulós (válaszként erre: 21. - Dominika33)
2011. jún. 6. 21:05
el kell hogy keserítselek: a méz nem egészségesebb a piciknek, mint a cukor. ugyanis nem tudják még megemészteni. a méz tartalmaz egy olyan összetevőt, amit a babák fejletlen emésztőrendszere képtelen feldolgozni. :( ezért ha édesíteni akarsz, használj nyugodtan cukrot, de csak nagyon keveset, mert a fogak romlását okozzák. alapvetően cukormentesen kéne a babuciknak enni kb. 1-2 éves korig. mi pl. a mai napig (3 éves) nem adunk cukrot, csak a tejbegrízbe, semmi másba. a tejbe és főzelékekbe tök fölösleges cukrot tenni, mert az édes ételek ÉDESSÉGE egy tanult íz, szóval, ha a baba eredeti ízében szokja meg a dolgokat, akkor úgy fogja megszeretni. ugyanez igaz a sóra is. nagyon káros bármilyen ételt sózbi nekik, mert sok problémát okoz az is, többek között több vizet kell inni utána, ráadásula Na-Cl-ot szintén nehezen dolgozza fel a szervezetük. amúgy a tápszerek tele vannak cukorral, ezért azt sem érdemes éjszakára cumisüvegbe adni, mert az is tönkreteszi a fogacskákat. ha még nincsenek kinőve, akkor a csíráját. :( egyébként mi pont akkor tértünk át éjszakára a tejcsire, amikor már sok fogacska kint volt, és nem akartuk, hogy tönkremenjenek. most gyönyörű gyöngysor fogacskái vannak a kislányunknak. :)
2011. jún. 6. 20:55
különben a mézzel is ez a bajom,hogy nem lehet neki adni, de mégiscsak egézségesebb mint a cukor.
20. Indián lány (válaszként erre: 16. - Izgulós)
2011. jún. 6. 20:49
Nálunk mást mond a gyerekorvos(1 éves kor után zsíros tej adható cukrozva)és mást mond a védőnő(még nem lehet tejet adni 1 éves babának).Ráadásul mi nem ismerjük a lányunk genetikáját,mert örökbe fogadtuk.Úgyhogy így legyünk okosak(amit nem lehet!).Mivel szőkés hajú,világos szemű és bőrű,ezért hajlamosnak mondják az allergiákra a tapasztalatok szerint.Amikor a gyerekorvos engedte a tejet,akkor kapott forralás nélkül(mert ezt nem mondta drnő!) 1 hétig 3.5%-os tejet kevés cukorral.Akkor semmi baja nem volt tőle,de a védőnő leállította ezt,mondván még korai,és később lenne belőle baja.Most 17 hónapos,babatejet kap+tejtermékek,főzött tejet(pl főzelékbe,tejberizsbe,pudingba...stb).
19. izgulós (válaszként erre: 17. - Dominika33)
2011. jún. 6. 20:48
szuper. és ha lehet, akkor cicával is ismertesd meg, mert a macskaszőr-allergia (ami valójában a macska nyálára történő allergiás reakció) akkor nem alakul ki nagy valószínűséggel, ha a pici (és az immunrendszere) minél hamarabb találkozik a cicussal is. :) nekünk kutyi és cicu egyaránt van, és a gyerek szuperül elvan velük. semmi köhögés meg tüsszögés.
18. izgulós (válaszként erre: 15. - Dominika33)
2011. jún. 6. 20:41
még annyit erre, hogy a legtöbb allergiás gyerek (és felnőtt) azért allergiás, mert túlkímélték pici korában, nem találkozhatott a később allergiás reakciót okozó dolgokkal, bacikkal. a túlságos sterilitás, állandó steril környezet, az ételek ilyen módon való túlvigyázása szintén károkat okozhat. :) én tej-víz 50-50%-os keverékén nőttem fel, nálunk nem volt sterilitás, és anyukám azt vallotta, hogy egy gyereknek évi 2 kiló piszkot kell megennie ahhoz, hogy egészséges, ellenálló immunrendszere fejlődjön ki. anyu óvónéni, úgyhogy ért is hozzá. és nemrég voltam teljes allergiavizsgálaton, ahol kiderült, hogy SEMMIRE nem vagyok allergiás (se állat, se növény, se házipor, se semmi...). szóval tuti, hogy a szervezet úgy működik, mint amikor legyengített bacis injekciót kapunk az oltásban, hogy azután az immunrendszer felismerje, mi ellen kell védekeznie. :)
17. Dominika33 (válaszként erre: 14. - Horakulum)
2011. jún. 6. 20:36
Jogos! No meg a kutyáról nem is beszélve, mikor egész nap nyúzza.
16. izgulós (válaszként erre: 9. - Indián lány)
2011. jún. 6. 20:33

erről megoszlanak a vélemények. anno én is sokat olvastam utána, és egy időben az volt, hogy 1 éves korig nem lehet rendes (bolti) tehéntejet adni a gyereknek, aztán az, hogy 3 éves korig, de mikor én megkérdeztem a védőnőt meg a gyerekorvost, azt mondták, hogy nem ez határozza meg, hogy valaki allergiás lesz-e a tejre vagy nem, hanem alapvetően genetika. szóval, ha a szülők nem érzékenyek, és a családban sem volt ilyen típusú érzékenység, akkor elég 1 éves korig kerülni a tehéntejet.

persze óvatosságból mi is kihúztuk 2 éves koráig, de miután sima tejet is ivott, soha nem volt bajunk vele. pedig nem forraltuk. még csak hasfájós se volt amiatt, hogy nem forraltuk fel. :)

2011. jún. 6. 20:33
köszi a válaszokat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook