Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hány évig él egy macska? fórum

Hány évig él egy macska? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. máj. 18. 13:24
Garfield örökké...
2013. máj. 18. 12:59
Most 14 éves ,az enyém is bejáros.
2013. máj. 18. 12:06
A kinti macskák átlag 4-5 évig élnek, általába valami trauma miatt pusztulnak el (elüti az autó, megfogja egy kutya, mérgezés) és a harcok, illetve párosodás során nagyobb az esélye, hogy elkapnak valamilyen betegséget, ami sokszor gyógyíthatatlan. A bent tartott macskák viszont a huszonéves kort is megérhetik. A legidősebb macska 28 évesen pusztult el. A bent tartott macskáknál a legnagyobb kockázat a túlsúly, illetve oda kell figyelni a tápanyagokra a fog és ínybetegségekre stb. A mi cicánk bejárós, amikor szeretne bent alszik, ha nem akar bejönni kint marad és még csak a fogain látszik a kora 17 éves, de olyan játékos mint egy kiscica:)
2011. febr. 16. 16:44
Anyukám sziámija 22 éves,lakásban él.
2010. dec. 16. 12:58
Láttam már 19 éves macskát.
2010. dec. 15. 22:46
?, :)
2010. dec. 15. 22:15
átlag 12 év, az ivartalanítottak több.
2010. dec. 15. 21:54
nekünk volt egy perzsánk aki 16 és fél évet élt. és bár megvakult öregségére de egyéb komoly baja nem volt. konzerv kaján élt, lakásban :)
80. wirgi
2010. dec. 15. 21:35
TV-ben láttam: Megkérdeztek egy falusi bácsit, hogy mi a macska hosszú életének a titka? - Hát kedvesem az, hogy nem megy ki az utcára - Hát igen sok az állat baleset is.
79. nacsh
2010. febr. 25. 12:15
A nagymamám macskája 21 évesen hunyt el... Maffiának hívták, és nagyon szerettük... :D
2009. júl. 17. 08:35
Volt egy 3 lábú cicánk (megfogta a görénycsapda), 5 éves kora óta élt 3 lábon. 14 éves korában pusztult el, addig felnevelt több kiscicát is, sőt még a szomszéd macskáét is áthordta.:)
2009. júl. 17. 08:12
Mi cicánk 15 évig élt és minden évben kétszer ellett.
76. tari
2009. júl. 17. 07:20
Remélem sokáig!:) Mi legalábbis törekszünk arra hogy ne legyen problémája!
75. emagdi (válaszként erre: 74. - Khugi)
2009. febr. 21. 21:01
az már szép kor:))
74. khugi
2009. febr. 21. 21:00
A barátnőm nagymamájának a macskája tavaly volt 20 éves, amúgy kan cica.
73. Awatka
2008. júl. 25. 22:34
A családunknak volt egy cicája, most idén tavasszal távozott tőlünk. 10 éves volt és nagyon imádtuk. Mindig hálás volt, hízelgett, olyan igazi simogatni való cica, ha énekeltél neki, felugrott az öledbe és fél óráig abba sem hagyta a dorombolást, sőt, még bukfencezni is tudott, komolyan:) Ő mindenki kedvence volt, de aztán egyszer csak beteg lett, nagyon lefogyott, nem evett, folyton vittük az állatorvoshoz, az mindig adott neki injekciót és reménykedtünk hogy rendbejön, de nem így történt:( Ő igazi túlélő volt. A kutyával annyira jóban voltak hogy egymásba dörgölőztek, néha együtt aludtak, volt, hogy a kutya mentette meg az életét is. Szegény cicust már egy kutya elkapta, csupa véresen aztán megtaláltuk, rohantunk vele állatorvoshoz, de utána már bicegett és a jobb első lábából nem tudta kiereszteni és behúzni a körmeit. Aztán egyszer nagyon kemény tél volt és nem voltunk otthon ugye napközben és ő elbújt valami melegebb helyre és apa úgy talált rá, hogy már félig megfagyott.. Persze rögtön rohantunk az állatorvoshoz megint. Aztán máskor megint elkapta egy kutya és megfagyott... Szegényke ilyen szempontból szerencsétlen volt, de mindig meg tudtuk menteni az életét. Máskor is volt, hogy nem evett valamiért, elvittük az állatorvoshoz, meggyógyult... De most utoljára nem jött rendbe, pedig erősen reménykedtünk benne, mert eddig mindig sikerült:( Mindenki sírt utána, pedig egyikünk sem egy érzelmeit kimutató személy, néha ha már a nevét is meghallom, a sírás kap el, mert annyira hiányzik:(
72. :)))))) (válaszként erre: 71. - Emagdi)
2008. jún. 12. 18:22

Köszi a választ.

Inni iszik, kaját módjával. Kinti-benti cicc, de most nagyon sokat van itt benn. Így volt egy hete is amikor toklász volt a szemében szegénynek. (szaruhártya szerencsére nem sérült:-))Utána pár napot jól volt, most mintha "visszaesett" volna...

71. emagdi (válaszként erre: 70. - Andrea54)
2008. jún. 12. 18:10

szia! szerintem ha gubbaszt, annak valami oka van:(

amúgy eszik-iszik rendesen?

talán az lenne a legjobb, ha megmutatnád az állatorvosnak.

2008. jún. 12. 15:44

Sziasztok !

Nem akartam külön topicot nyitni, gondolom ti is tudtok segíteni. Honnan lehet azt pontosan tudni, hogy a macseknak van-e fájdalma. Ha gubbaszt az egyértelműen fájdalomra utal ? Ugye nem ?

A 8 éves Vincém nem olyan mint lenni szokott. Igaz, egy hete altatva volt, mert toklászt szedtek ki a szeméből. Humán szemcseppet írt föl az állatorvos, Garasone a neve. Lehet, hogy kicsit többet kapott (másik nap meg kevesebbet) és "lemosakodta" és az rontotta el a gyomrát ? Pár napja ilyen furcsa szegénykém.

69. fe6fe7671f (válaszként erre: 55. - Zsuzsa88)
2008. máj. 29. 21:51
A macska előbb otthon fogja magát érezni, mint Te! Adj időt neki, hogy MINDENT megnézhessen, és onnantól az az ő területe lesz. Majd keresgélheted! Egy lakásban kb. 30-40 hely van, ahol a macska el tud/képes bújni egy kicsi szunyára. Ezt már kitárgyaltuk a többi macskatulajdonossal. :)
68. fe6fe7671f (válaszként erre: 61. - 533bb4d1fe)
2008. máj. 29. 21:46

Ez nem igaz!


A kutya igaz, hogy hűséges, de ha egy másik gazdához kerül, aki jól bánik vele, akkor nem fog visszaszökni a régi gazdájához! Különben miért lenne a sok munka azért, hogy szerencsétlen kutyáknak megfelelő gazdát keressünk?


A macskáim meg hozzám ragaszkodnak! Ahol én vagyok, ők is ott vannak. Viszem őket mindenhova magammal. Vonatozunk, autóbuszozunk, autózunk, a villamoson is meg szokták őket csodálni... Szoktatás kérdése. Semmi gond az utazásukkal.


A múlt héten volt az egyik cicám 14 éves!!!!!! :):)


A másik "még csak" 8 (Ő viszont leukózisos, de kapja rendszeresen az injekciót és hál'Istennek jól van).

2008. máj. 29. 21:21
az en cicam 5 evet elt....rakos volt...rest in peace..tavaly hallt meg..hianyolom...
2008. máj. 21. 19:19
Az én cicám, Emőke, 12 éves korában esett ki a balkonunkról. Az állatorvos már nem tudott rajta segiteni. Egész életében ott sütkérezett a sok virág közt, nem tudom, mi történhetett. ;(
65. a7a90ace89 (válaszként erre: 61. - 533bb4d1fe)
2008. máj. 21. 18:14

A mi cilunk 18 évig élt, végül szép csendben elaludt.


Mumu49: ezt cáfolom. Anyusom mesélte, hogy ők még a 40-es években költöztek Szegedre Erdélyből. Csak a legszükségesebbeket hozták magukkal. 1 év múlva utolérte őket szeretett cilujuk. Utánuk jött, megtalálta őket.

2008. febr. 23. 21:35
lehet hogy ez az álalános de az én cicám mindig elémjön az utcán,néha már eleve ott ül és vár rám mikor érek haza,sőt van mikor el is kisér az utca közepáig.soxor előfordul mikor a kutyákat viszem sétálni a cicám is jönbár szegénykém mindig lemarad.... :) amugy elmúlt már 10 éves, de remélem még sokáig velem lesz
2008. febr. 23. 21:32

Sziasztok!

21-én meghallt a cicám, Sziszike (4,5 éves volt). 1,5 hétig jártunk orvoshoz, torokgyulladással kezdődött. Minden nap kapott 2 injekciót, de nem javult és végül már nem is evett. 20-án már besárgult a szeme és követeltem az orvostól, hogy vegyen vért és derítse ki mi a baj. De reggel már lábra se tudott állni és bevittük az állatkórházba. Ott infúziót kapott (az orvos nem bíztatott), végül a kezeim között leállt a légzése. Újraélesztették, de muszáj volt elaltatni. Nem tudtam tőle elköszönni, mert már nem volt magánál. Ő volt a mindenem, helye volt az asztalnál, a fürdőszobában, puszit adott és gyönyörű, bátor, erőss cica volt. Egy igazi nagy vadász, aki minden nap velem aludt. Leukémiája és macska aids-e volt. Azóta csak sírok és úgy érzem, mintha a szívem megszakadt volna. Remélem mindent megtettem érte, csak nagyon bánt, hogy ennyit kellett szenvednie. A párom vett nekem egy 8 hetes jack russel kiskutyát, de most még nagyon lelkiismeret furdalásom van. JÓ ötlet volt egy kutyus? Sziszike volt az egyetlen cicám, gyerekemként szerettem/szeretem/szeretni fogom örökre.

62. 533bb4d1fe (válaszként erre: 61. - 533bb4d1fe)
2008. febr. 19. 10:31
Zsuzsa8ra akartam reagálni.
61. 533bb4d1fe (válaszként erre: 56. - Hisztikirálynő)
2008. febr. 19. 10:30
Közismert,hogy a kutya a gazdához,a macska a házhhoz ragaszkodik.
2007. dec. 11. 02:53
ja.. és hozzáteszem hogy volt már a méhével is valami pár éves korában, olyan műtéte volt hogy az orvosok nem hitték el hogy meggyógyult.. de ezzel a műtéttel kiis vették a méhét, úgyhogy megúszta külön az ivartalanítást...
59. csillllag (válaszként erre: 56. - Hisztikirálynő)
2007. dec. 11. 02:49
én is így hallottam, hogy az ivartalanított macskák, leginkább a nőstények sokkal tovább élnek. akár 17 évig is..vagy több:) persze ha nem éri baleset, és betegség.. az én idősebb cicum 13 lesz, egyfolytában beteg, de megállás nélkül.. mindig van valami baja... vagy a bőre, vagy a gyomra, most éppen a foga, és majdnem tüdőgyuszit kapott ha nem visszük el időben a dokihoz..bevolt rekedve nagyon.. viszont annyira egészségesnek tűnik, mint egy 1 éves kiscica olyan.. néha még játszik is... csak néha depis, ha nem simogatjuk eleget...vagy ha a barátom nem engedi hogy az ágyunkban aludjon:) szóval ez számít a legtöbbet szerintem:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook