Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hangosan szexelő szomszéd ellen mit lehet tenni? fórum

Hangosan szexelő szomszéd ellen mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
106. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 105. - Törpilla)
2019. okt. 8. 20:55
Ja, amikor a 8 évesem itt van a másik szobában... Meg amúgy is.
2019. okt. 8. 08:40
Vegyél fül dugót vagy szexelj te hangosabban..
104. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 2. - OKinga79)
2019. szept. 30. 13:00

Az utolsó bekezdéssel nem értek egyet.


Engem is zavarna, ha van egy gyerekem és azt hallgatja, hogyan szexel fent a ribi!!!


Sőt, én biztos nem kedvesen kérném még, hanem jól kikiabálnám, vagy valami szomszéd előtt szólnék neki, hogy halkabban.


Pláne, ha előtte 10x szóltál.


Amúgy aki tartsasházban lakik, az tartsa be a szabályokat, vagy költözzön családi házba!

103. Amaunet (válaszként erre: 100. - Napsugár8)
2019. szept. 14. 18:55

Még több is!

A múltkor haza hozták az idős asszonyt a mentősök és jött vele vagy 30 közeli rokon.:D

102. Amaunet (válaszként erre: 97. - 0adc8842b1)
2019. szept. 14. 18:50
Te ezt mind elköveted?:D
101. globus (válaszként erre: 95. - Napsugár8)
2019. szept. 14. 17:58
Mi is jeleztük a tulajdonosnak, hátha nem tud róla. Szerinte a kutya csupa boldogság, amikor hazajönnek, kizárt, hogy egész nap zajongana. Aha...talán 1 perces szünetekkel, szakadatlanul tutul, orral a bejárati ajtó sarkában.
100. Napsugár8 (válaszként erre: 96. - Mezei Virág)
2019. szept. 14. 17:44
A mi házunkban 100 lakás, hogy átlagban 2 vagy 3 fővel számoljunk-e, ki tudja. Jó emberek kis helyen is elférnek. Vannak lakások, ahol az egyszobásban akár 5-6 purdé is könnyedén. :))
99. globus (válaszként erre: 97. - 0adc8842b1)
2019. szept. 14. 17:38
Struccpolitika. Betörőnek viszont eszébe juthat, hogy akár felgyújthatja a házat, úgysem veszik észre.
98. grassi (válaszként erre: 97. - 0adc8842b1)
2019. szept. 14. 17:32
elég döcögős érvelés. azért, mert vannak más, zavaró hangok, a kúrás hangja nem lesz kevésbé zavaró.
97. 0adc8842b1 (válaszként erre: 82. - OKinga79)
2019. szept. 14. 16:50
Szép hétvégét! Én Veled kell, hogy egyetértsek. Tulajdonképpen, aki hangos szokott lenni, élvezet közben eszébe sem jut, hogy halkabb legyen. És mi van azokkal akik panel lakásban fürdenek, énekelgetnek, sőt részegek, ordítanak, az asszonyt verik. Akkor lehet hangos? És ha nagyokat és hangosan szellentenek, ásítoznak, sokkal borzalmasabb. Akik dugnak azoknak egészségükre. Neked is! Örüljenek, hogy jól van a szomszéd. Tudják, hogy otthon van valaki, kizárt a betörés.
96. Mezei Virág (válaszként erre: 95. - Napsugár8)
2019. szept. 12. 19:54

Híradóban mondták, állatkínzók országa vagyunk...

Nálunk nem tudom mennyi a bérbe adott lakás, de sok. 198 lakó van amúgy.

95. Napsugár8 (válaszként erre: 94. - Mezei Virág)
2019. szept. 12. 19:14

Igen, minket sem zavar. A ház 100 lakásából kb. 1/3-ában bérlők laknak, de leginkább rendesek, normálisak. Valahol nekik is lakni kell.

Anno mi is csak a kutyát sajnáltuk, ill. azt, hogy kiborító napokon keresztül, napi 10-12 órában hallgatni az ugatást. Mondtuk neki, hogy vigye magával, ne hagyja egyedül a lakásban, mert azt nem bírja a szegény kutyus, de mindig csak rázárta az ajtót hajnal 4-kor, és előkerült este 10-kor. :(((

94. Mezei Virág (válaszként erre: 93. - Napsugár8)
2019. szept. 12. 19:08
Nem igazán foglalkozom velük addig, míg normális lakók vannak itt. Sokszor különbek, mint a tulaj. :)
93. Napsugár8 (válaszként erre: 92. - Mezei Virág)
2019. szept. 12. 19:01

Volt egy bérlője, aki tudta, hogy könyvelő vagyok. Mutatta a számlát, ami mezőgazdasági termékek eladásáról szólt, a tulaj adta neki. Azt kérdezte tőlem, hogy a saját vállalkozásában elszámolhatja-e költségként?

Mindenki tudja, hogy az őstermelő adója bolhapiszok a bérbeadás adójához képest. Ezzel tudtam megfogni a tulajt.

De ezen a címen lehet fellépni akármelyik tulajjal szemben, hiszen ahogy írod, szinte egyik sem adózik utána. :))

92. Mezei Virág (válaszként erre: 91. - Napsugár8)
2019. szept. 12. 18:54

Hehehe!

Ez is egy hatásos módszer! Nálunk is beválna, nem ismerek itt olyat, aki adózna a bérbeadás után. Márpedig sokat adnak itt bérbe.

91. Napsugár8 (válaszként erre: 90. - Mezei Virág)
2019. szept. 12. 18:51

Hogy ez bérlő, és nem tulaj???

Korábban mi is hiába kértük a tulajt, hogy rakja ki a bérlőjét, mert a kutyája (csivava) éjjel-nappal ugatott, mivel a bérlő szinte soha nem volt itthon.

A tulaj nem mondott fel neki, mert a srác rendesen fizetett neki.

Egy alkalommal felhívtam telefonon, és közöltem vele, vagy 2 héten belül eltakarítja a bérlőjét, vagy feljelentem a nav-nál, hogy évek óta feketén adja ki a lakást, és nem fizeti utána az adót. Ez hatott! :))

90. Mezei Virág (válaszként erre: 89. - Napsugár8)
2019. szept. 12. 18:48

Nálunk nincs kifüggesztve, mert sok oldalas, amit pl. a bérlőknek sohasem adnak oda. Az ilyen embereket nálunk a bérbeadó azért dobja ki, mert a lakók a tulajt kérik számon.

Ja, és ha az önkorminál teszünk bejelentést, fizet is.

2019. szept. 12. 18:34

Minden társasházban van egy u.n. Házirend, amely a lépcsőházban van kifüggesztve. Abban egy olyan mondat, hogy tilos olyan tevékenységet folytatni, amellyel a ház többi lakóját zavarják, normális életvitelüket akadályozzák...

Márpedig egy +18 karikás tevékenység végzése úgy, hogy a kiskorúak is hallják, igencsak kimeríti ezt a fogalmat.

Ez alapján lehetne velük szemben komolyabban fellépni, kiskorúak erkölcsének rombolása, hasonló címen...

88. Mezei Virág (válaszként erre: 66. - Cucicsillag)
2019. szept. 12. 16:44

Az ilyenek nem értik meg, mi a probléma velük. Gátlástalan szemérmetlen emberek. Az összes szomszéd mondta a magáét az erkélyeken, ezeket nem érdekelte. Még jobban hangoskodtak. A felnőtt fiam is kint mondta a magáét nekik... "Nyomjátok, mindent bele!"

Ja, ez nyári,délutáni hangoskodás volt.

Ilyen bunkók, erre nem tudok mást mondani. Nem kultúrlények.

87. OKinga79 (válaszként erre: 84. - Grassi)
2019. szept. 12. 16:14

Ezek szerint Te még láttad a tegnapi - azóta törölt -hozzászólásomat, még azzal együtt sem jön ki a 10, hogy beszéltem magamról.

:)

Végülis nekem mindegy, ki mit gondol. Én is csak leírtam a tapasztalatomat/véleményemet a témával kapcsolatban, ami véleménnyel itt senki nem ért egyet. Ez rendjén is van, hiszen nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az ingerküszöbe.



A kérdező is vagy megszokja a hangokat, a gyerek úgyis gyorsan felnő és emlékezeni sem fognak ezekre a szomszédokra, akik lehet, hamarosan el is költöznek onnan.. never know... :)

86. df1e1c376c (válaszként erre: 82. - OKinga79)
2019. szept. 12. 15:57
Nekem meg nem jutna eszembe hangosan dugni, ha tudom, hogy minden athallatszik. Az hogy hallatszodik valami zaj, az egy dolog, de azert az nem ugyanaz, hogy figgyethanyok masokra.
85. Lávli (válaszként erre: 83. - Wei wei)
2019. szept. 12. 15:20
Tetszenek a hozzászólásaid 👍
84. grassi (válaszként erre: 82. - OKinga79)
2019. szept. 12. 15:18
na ez a hsz nekem OK, azzal rúgtad el a pöttyöst korábban, hogy akit zavar a szomszéd dugása, az baszatlan.
83. wei wei (válaszként erre: 77. - OKinga79)
2019. szept. 12. 14:51

Értem, hogy mit írsz, csak nem értek egyet.


Nekem ez az a kategória, mint mikor valaki megmutatja a micsodáját az utcán, vagy a buszon maszturbál. Lehet, hogy neki kell az élvezéshez, hogy tudja, mindenki hallja/látja, de engem akaratom ellenére von be a szexuális életébe.

A prüdantéria pedig az, ha valaki fél az intimitástól. Ebben a szituációban viszont pont az intimitás hiányzik.

82. OKinga79 (válaszként erre: 79. - Grassi)
2019. szept. 12. 14:21

szerintem nem írtam a szexuális életemről 10-szer. :)


Világ életemben társasházban laktam, gyerekként panelban, gimiben kolis voltam, több lakótárssal laktam együtt békében. Szóval hallottam/láttam már egyet s mást. Mégsem jutna eszembe szólni azért, mert valaki hangosan dug.

Engem a kalapálás, vagy egyéb dolog sem zavar, esetleg ha éjjel egykor erre ébredek.

Lehet,hogy én vagyok az átlagtól toleránsabb.

A gyerek természetesen nem tehet róla, ha bármi baja van és emiatt ordít - ellenben az is lehet idegesítő. Akár nagyon is.

81. globus (válaszként erre: 77. - OKinga79)
2019. szept. 12. 13:39
Szerintem néhány éves gyereknek nem ilyen úton kellene felvilágosulnia.
80. New(l)
2019. szept. 12. 13:31
Furcsállom, hogy embereknek el kell magyarázni, miért zavarba ejtő/kínos más töcskölését hallgatni... Aki szerint ez olyan, mint a gyereksírás vagy cipő kopogás, az menjen wc-s néninek, nyilván a sz@rás-hugyozás, betétzörgés stb. sem zavarja.
79. grassi (válaszként erre: 77. - OKinga79)
2019. szept. 12. 13:01

rugaszkodjunk el attól, hogy a zajt dugás okozza. vegyül példának a parkettán klumpában rohangálást, a max hangerőn történő zenehallgatást. ezek zajok, akaratlagosak, tök mások mint a gyereksírás, ami egy élettani dolog.

ha közösségben élsz, és kétjegyű az IQ-d, akkor szerintem alkalmazkodnod kell. nem kúrsz üvöltve nyitott ablaknál, nem dzsalsz klumpában a szőnyeg nélküli padlón, nem tekered csutkára a zenét.

nem tudom, érthető-e, ezeknek semmi köze a szexualitásnak.

ja és köszönjük, így tizedszerre már mindenkinek átjött, hogy rendben van a szexuális életed :)

78. lapbarna (válaszként erre: 77. - OKinga79)
2019. szept. 12. 12:07

Engem rettenetesen zavarna, ha a szomszédom szexuális életét kellene hallgatnom. Oké, havonta egyszer talán elviselném, na de ki az, aki havonta egyszer csinálja?! Hetente, vagy hetente többször azonban nem szívesen magyaráznám el újra és újra a gyerekeimnek (most már csak a legkisebbnek), hogy a néni szarik arra, kisfiam, hogy te aludnál, vagy más éppen vendégeket fogad, mert ő éppen most nagyon élvez. Felnőtt ember felfogja, hogy nem csinál olyat, amivel zavar másokat. Kivéve, ha egy köcsög.

A gyereksírás szerintem nem ezzel egyenértékű, mivel egy kisgyerek messze nem érti, mi a szitu. Ha éhes, ha kakás, ha fázik, stb, akkor sír.

Egy felnőtt megtehetné azt, hogy párnát szorít a fejére, ha annyira nem bírja visszafogni magát, és/vagy becsukja az ablakot.

Egyetértek azzal az előttem szólóval, aki azt mondta, nagymértékben magamutogatás az ordibálós élvezés. Hagy hallja mindenki, milyen bővérű az asszonyka! (Hátha másnak is gusztusa támad rá.)

77. OKinga79 (válaszként erre: 7. - Wei wei)
2019. szept. 12. 11:50

Válaszoltam tegnap, de nem látható a válasz, feltételezem azért, mert nem virágnyelven fejeztem ki magam.

Engem senki szexualitása nem zavar, néhány parafilíától eltekintve, amit nem tudok elfogadni.

Rám sosem szóltak, igaz, annyira nem vagyok hangos.

De gondolj bele, egyéb öröm érzésekor is hajlamosak vagyunk felsikítani. Nem vagyunk egyformák. Ki így ki úgy éli meg.

Az én szexuális életem teljesen rendben, ezért nem is tud másé zavarni. Olyan emberektől hallottam még csak kritikákat, akiknek nincs és zavarja őket, hogy másnak van.


Egyébként szerintem egy gyereknek el lehet magyarázni, virágnyelven, ha zaj van a szomszédban.

Illetve gondoljon arra a szülő, ha mondjuk hangosan sírt a gyerek, vagy rohangált, az az ő szomszédját zavarhatta. A gyermeksírás is lehetne halkabb, nem? Nem minden gyerek bömböl :D



" gyakorlatilag társadalmi elvárás lett ma prűdnek lenni " -nem tudom, kitől származik, de van benne valami. :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook