Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hamis bérletszelvény? fórum

Hamis bérletszelvény? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - 3532273647)
2014. márc. 25. 07:04

Ez nem mostani történet, hanem múlt évi.

Amit tudok a vásárlásról.

Nem tudom, hogy a kis elárusítóhelyeken van e pénztárgép, de az biztos, ha bemutatod a bérletet, mert nem volt nálad és jön az ellenőr, akkor megnézik mikor vetted. Egy ismerősöm fiát kapták el blicelés közben, az anyja megvette a bérletet és bemutatták, mert az ellenőr azt ajánlotta. Persze bérlet nem volt, így venni kellett. Az Akácfa utcában a bemutatásnál közölték, hogy ez a bérlet nem jó, mert a büntetés után vették...

2014. márc. 24. 22:47
Ezt mind elkerülhetted volna ha a hivatalos BKV pénztárnál veszed a bérletedet. Én kizárólag csak ott veszek mindíg aki meg nem az magára vessen.
2014. márc. 24. 18:08
Most foglalkozik vele a tévé.
31. virus2008 (válaszként erre: 5. - 3532273647)
2012. júl. 16. 13:53

Tökmindegy hogy partner eladóhely, vagy rendes bérletpénztár igenis igaz, hogy eladnak hamisat is..

Szomorú, de ez az igazság...


Szerintem nem 100% hogy a tied is az, de fel kell venni jegyzőbe, hogy együtt vettétek,és feljelentést tenni,mielőtt téged is megtalálnak.



Amúgy nem véletlenül szoktak kétes alakok lejárt bérleteket venni az az alapanyag!


Tanulság mindig kell kérni számlát,és ée kell fotózni a bérletet!

30. michelle.r (válaszként erre: 23. - Tavasz007)
2012. júl. 14. 17:41
Milyen monopóliumot? El sem kérheti sem a bérletedet, sem az irataidat. A felmutatását kérheti, de nem nyúlhat hozzá.
29. michelle.r (válaszként erre: 6. - 3532273647)
2012. júl. 14. 17:35

Az ellenőrnek én soha nem adom a kezébe, a tokból sem veszem ki. Nem hivatalos személy, nincs hozzá joga, sem az irataidhoz. Ha akar valamit hívjon rendőrt, az felveheti az adataidat. Viszont nem adhatja oda az ellenőrnek :o)). Szép kis jogi fricska, mi?


Ha ennyire parázol, miért nem mész oda egy pénztárhoz és nézeted meg?

28. michelle.r (válaszként erre: 5. - 3532273647)
2012. júl. 14. 17:33
Persze. Alig egy hónapja füleltek le néhány szerződéses árusítóhelyet a hamis jegyek és bérletek miatt. Ezért minden alkalommal kérj számlát amikor vásárolsz, mert csak azzal igazolható, hogy nem te fotosopoztad össze otthon :/.
27. 3532273647 (válaszként erre: 26. - Tavasz007)
2012. júl. 14. 16:55

Ez az,hogy nekik szabad...hamis szelvényt eladni/ha ilyen nem fordul elő,akkor jogtalanul ill. csak hasraütésszerűen meghurcolni valakit.

Ma is a buszon olyan kosz volt,hogy leülni nem mertem(pedig,esküszöm,nem vagyok kényes)

Szóval fizetünk,és eltűnik a pénz.

2012. júl. 13. 23:27

nem hamis, vidd vissza, kérdezd meg, ők adták el!


vagy az is jó, ha meglépsz, ha esetleg nem jó nekik.


de engem mindennél jobban felháborít, hogy az emberek elneézik a BKV-nak, hogy mindent megtesznek..

25. 3532273647 (válaszként erre: 23. - Tavasz007)
2012. júl. 13. 23:14

Jegyzőkönyv,elkobozás,adatok felvétele,vizsgálat,majd értesítés..kell a fenének egy ilyen tortúra,még ha a végén nekem lesz igazam..ráadásul neki hétfőn kell egy új bérletet vennie,napi szinten BKV-zik.


Én tuti ott hagyom a bérletemet,a nevem nincs kitöltve.és megpróbálok lelépni.

2012. júl. 13. 23:10

Egy esetem volt,amikor a hivatalos jegypénztárban előre vásárolt bérletemet a pénztár előtt próbáltam eladni(2 órával azelőtt vettem,blokk megvolt) és a pénztáros segített,így el tudtam adni,átadtam egy vevőnek,mert ők vissza már nem tudták adni.A pénztáros rendes volt,a vonakodó vevőnek még azt is felajánlotta,hogy megnézi UV alatt,hogy jó-e.

Az én szelvényemet csak a lejárati idő után mutatom meg,nem szeretném,ha elkoboznák,10e Ft elég nagy tanulópénz lenne...de ezután csak a nagy pénztárban fogok vásárolni!

A neten árulnak 5-6 e Ft-ért bérletet,az tuti hamisítvány,de a BKV partnernél fel se merült!

2012. júl. 13. 22:54

amúgy szerintem a bérlet valódi volt, csak az ellenőrnek volt szar napja.


és ilyenkor be sem lehet bizonyítani semmit, mert hogy.



élvezik a monopóliumot!! az emberek meg haggyják.

2012. júl. 13. 22:45

BKV igen sokat megenged magának, és semmiért nem vállaják a felelősséget!!



Nekem rossz infót adtak, aztán meg megbírságoltak, és nem érdekelte őket, hogy több kollegájuk nem jól informált, szartak rá! Tettem panaszlevelet, arra is tesznek magasból! tehát ne bízz bennük.


Én konkrétan teszek a bérletükre, vagy járok gyalog, vagy bliccelek.



amit neked javaslok: menj vissza oda, ahol vetted, nézesd meg a bérletet, hogy ez igazi-e szerintük.


ÉS kérd el az ott ülő emberke teljes nevét, valamint az infoadás fontos dátumát, percre pontosan.



Ha teheted vedd fel videóra, mert az jó lesz bizonyítéknak!!! :)

2012. júl. 13. 19:54
Nos, a napi elszámolás úgy történik, hogy a jegycsonk sorszáma alapján x db eladva, ennek az ára y Ft. A fogyások napról-napra vezetve vannak, naponta elszámolva. Pontosan vissza lehet vezetni, hogy az adott sorszámú jegyet hol és ki adta el, mikor számolta el.
2012. júl. 13. 19:50

akkor mifolyikitt


(ugyanaz mint eddig)

2012. júl. 13. 19:50

és biztos hogy minden adót satöbbit befizetnek utána?


nem. naugye

2012. júl. 13. 19:49
azt is kérdezhetném, hogy amit ilyen-olyan nagyobb áruházláncokban vásárolt arról biztos hogy mindről van származást igazoló számla
17. f303be5590 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. júl. 13. 19:46
biztos vagy benne?
16. sajert (válaszként erre: 15. - 3532273647)
2012. júl. 13. 19:22

Ma már minden lehet, sajnos. Én, hiába veszem nagy pénztárban akkor is kérek számlát, amit szépen elteszek. Nem érdekel, hogy meddig tart megírni, a fő, hogy legyen. Most már nem, mivel cafetéria keretében kértem éves bérletet, de tavaly is pl. így vettem. MINDIG morgolódtak mögöttem, de nagyon nem idegesítettem magam. Elég, ha egyszer "rosszat" adnak, máris buksz egy csomó pénzt, plusz idegeskedés, járkálás stb...

Ne nyugtát kérj soha, hanem számlát!

15. 3532273647 (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2012. júl. 13. 17:32

A dátum át lett ütve állítólag-ezt én úgy értelmezem,hogy kitörölték az előzőt valami módon és újrahasznosították a szelvényt.

Több embernek megmutattam,szerintük semmi gyanús,én már -szerintem csak beképzelem,ismerve az előzményeket-mintha a rápecsételt számok alatt kis elmosódott foltot látnék..nem feltűnő,pacás,de ott van(oda képzelem?)

Tegnap még eszembe se jutott megnézni,főleg nem sasszemmel.

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - 3532273647)
2012. júl. 13. 17:20

Nem látsz rajta semmi furát? A papír minősége? A bélyegző egyértelmű? Miért mondták, hogy a barátnődé át lett ütve? Látszott valami?


egyszer én is vettem úgy bérletet, hogy a pecsételés nem sikerült a pénztárosnak, én ezt szóvá tettem, mire a pénztáros fogta és kiegészítette tollal. Másik szelvényt nem adott, hiába járt a szám, így ráírattam a nyugtára a bérlet sorszámát és kértem mindenféle pecsétet és aláírást.

Egyszer nem nézték meg a 30 nap alatt, hogy miért olyan fura a szelvényen a dátum.

13. homern (válaszként erre: 6. - 3532273647)
2012. júl. 13. 17:11

igen,bkv partner,de ott az eladók sajnos játszanak a dátumokkal :( korábban én is mindig ott vettem,de mióta rengeteg ilyen eset kiderült már csak a nagypénztárakban bízom,ott minden mozdulatokat figyelik,a bizonylatot is elteszem.

azért mert a barátnődé hamis (nagy eséllyel sajnos tényleg az) még a te szelvényed lehet eredeti,csak napi x vevővel merik ezt eljátszani.

12. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - 3532273647)
2012. júl. 13. 17:02

Jaja, ne is vedd elő. Mindent csak diktálj.

Aztán ha még sem hamis, akkor kérj egy papírt róla és persze a másik elkobzottról is.

2012. júl. 13. 16:40

Azt hiszem,ez lesz,legalább megtudom,adtak-e el ott hivatalosan olyan sorszámút.

Meg nem mutatom,igyekszem kihasználni a 10e Ft.

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - 3532273647)
2012. júl. 13. 16:36
Az Akácfa utcába csak diktáld be a sorszámot, és ha tudod, hogy mikor vettétek, akkor a dátum is és a helyet esetleg.
2012. júl. 13. 16:35

Menj be az Akácfa utcába és ott nézesd meg, valamint ott percre pontosan megtudják nézni a sorszám alapján is, hogy mikor vetted meg. Az is fog látszani, hogy kettőt vettetek és ha a jegyzőkönyvet is elvinnétek akkor még ott is lehet kárpótlás.


Egyszer velem hasonlót játszott el egy ellenőr a Deák téren. Kitekerte a kezemet a bérlettel együtt, kicsit "dulakodtunk", mert én nem engedtem elvenni a bérletemet, ő pedig nem engedte el a kezemet. Aztán nagy nehezen kiszabadultam, megmutattam neki és amikor meglátta, hogy minden rendben van a bérletemmel, akkor mérgében összetépte. Na itt nem készült jegyzőkönyv és én annyira ideges voltam, hogy rohantam haza. Kár nagyon nem ért, mert 1 nap múlva lejárt.


Nem rég egy ismerősöm gyerekét elkapták, amikor bliccelt és megbüntették, az ellenőr azt mondta vegyen még ma egy bérletet és mutassa be, mert akkor csak 2 ezer forint lesz a bünti, így is tettek, de az Akácfa utcában nem fogadták el a bérletet, mert percre pontosan látták, hogy mikor vették és a bünti előtte történt.

8. 3532273647 (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2012. júl. 13. 16:26

Teljesen úgy néz ki,mint a 2 hónappal ezelőtti bérletszelvényem-természetesen a dátum kivételével.

Nem merek visszamenni,az lesz,hogy nem is ott vásároltam..Amennyiben nem hamis,akkor megnyugvás,ha nem eredeti akkor saját magam adom fel

2012. júl. 13. 16:23

Visszamennék az eladási helyre. A sorszám alapján meglehet állapítani, hogy melyik nap, ki adta el.

Így talán meg lehetne előzni a kellemetlenséget.

Jól emlékszem, hogy ma már hologramosak az szelvények... azt pedig egyénileg hamisítani problémás. Szóval inkább elébe menni a dolgoknak.

6. 3532273647 (válaszként erre: 4. - Homern)
2012. júl. 13. 16:19

Ez a metró melletti kis elárusítóhelyről van,de ki van írva,hogy BKV partner..

Ott pecsételték le,persze,nem figyeltük minden mozdulatát.

Akkor most 25nap gyomorideg nekem,bár nem minden nap használom.

Vajon,milyen következményei lesznek?Gondolom,pénzbírság.

Azt hiszem,ha ellenőr kiveszi a kezemből ezt a bérletet,otthagyom és megpróbálok bérlet nélkül gyorsan lelépni.

2012. júl. 13. 16:15

Sziasztok!

Röviden:5 napja vettünk barátnőmmel 2 bérletszelvényt,a mertónál levő elárusítóhelynél.Egyben fizettük,egyik nála maradt,a másik az enyém lett.

Délelőtt hívott,hogy metró kijáratnál elkobozták,jegyzőkönyvet vettek fel,hogy át lett ütve? javítva a dátum.

Itt állok a bérlet ikertestvérével,még 25napig jó,9800Ft volt.Használni fogom,de vajon hogy lehet BKV-s elárusítóhelyen hamis szelvényt venni?

Lehet,hogy csak szórakoztak vele?-nem tinikorosztály szerintem abból a korból már kinőtt.

Hallottatok már ilyenről?A blokk,persze már nincs meg...nem hitték el,hogy hivatalos helyen vásárolta.

Ildi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook