Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hálós járóka vagy utazó járóka? Melyik jobb? fórum

Hálós járóka vagy utazó járóka? Melyik jobb? (tudásbázis kérdés)


27. kricatto (válaszként erre: 21. - S.zsazsa)
2012. júl. 31. 16:20

nekünk sem nagy a nappalink, de az egyik sarokban szorítottem helyet a fa járókának, és addig a pár hónapig az ott volt a nappaliban, tele játékkal és a gyerekkel. Úgyis hamar kinövik (legalábbis én csak addig használtam amíg mászni nem tudott).

Ha csak a hely a bajod a fával.


Ha más is, akkor inkább utazóágy.

26. kimba1
2012. júl. 25. 21:32
Nekünk az első van,vagyis hasonló.
25. t_marcsi (válaszként erre: 21. - S.zsazsa)
2012. júl. 25. 16:47
Akkor nézz szét bababoltban, és válaszd ki a Neked megfelelőt. Összecsukva az utazó járóka fog elférni a polc tetején, a hálós járóka nem. Nekünk utazó is van, ha valahova megyünk nyaralni, abban szokott aludni a fiam. Azt kb. 100*30*30-as téglalapba össze lehet hajtani.
2012. júl. 25. 15:06

Nekem mindháromhoz volt szerencsém és én is a fára szavazok. A hálós addig volt jó, ameddig csak ülni tudott és gurulni, Amint felállt, jó lett volna megkapaszkodnia valamiben, de a hálósnak csak a 4 oldalán van 1-1 karika...hadd ne mondjam, hogy nézett ki a kislányom, amikor két oldalon elkapott 1-1 karikát...

A mi utazósunkból alig leht kilátni és kicsi az alapterülete.

Aztán szereztem egy fa négyzet alapút fa járókát, fiókkal az aljában. Szépen fel tud benne kapaszkodni, kilát belőle és tér is van.

Egyébként a hálós és a fa között nincs akkora különbség méretben, csak az egyik téglalap, a másik kocka alapú.

Nekünk bevált, pontosan azokra az időkre, amikre Te is írtad. Egy kis főzés, egy kis zuhanyzás,egy kis porszívózás idejére, mi sem gyerekmegőrzésre használjuk.

2012. júl. 25. 13:21

Nem tudom, hogy mennyire lesz el, de megpróbálnám..

Az igazság az, hogy ennél jobban mármint, hogy lesz benne egy járóka nem alakítanám át a szobát. Mi itt dolgozunk, itt fogadunk néha uzletfeleket, és nem szereném sem egy babaszobába, sem egy baba miatt körbe kerített, szobába fogadni. A járóka a szoba egyik felébe elfér, a játékok is benne vannak, nem szanaszét a szobában...

Most, hogy nincs járóka, mindig pakolok utána, ha jön valaki mindig pakolok össze mindent, hogy ne legyen játszótér...

22. 342bae44d8 (válaszként erre: 21. - S.zsazsa)
2012. júl. 25. 13:02

és tuti hogy "bezárva" ellesz egy már mászó gyerek?

én csak erre mondtam, hogy nem biztos, hogy jó befektetés, inkább a lakást alakítsd hozzá, házilag sokmindent meg lehet oldani

2012. júl. 25. 12:55

Értem, hát én leterítettem neki egy 200X 140 es paplant a földre de arról is folyton lemászik, üveg dohányzó asztalunk van, majdnem magára húzta 3 perc alatt, a tv is alacsonyan van ahhoz is kapaszkodik fel... meg amúgy sem azért van a nappali,hogy teljesen gyerekszobát csináljak belőle, csak szeretnék neki ott is egy kis sarkot, ha ott van legyen ahová betenni ne legyen sérülésveszély...

Nekünk meg nincs akkora konyhánk(7,5 nm) hogy babakocsival oda kivigyem, mert akkor nem férek el, amíg kisebb volt a hordozót feltettem az asztalra és ott elvolt, de már nem ül meg a hordozóban...

Franciaágyunk sincs, hogy alatta tudjak tárolni, Kihúzhatós kanapé van, aminek a tárolója, már tele van...

Azért gondoltam, ezekre a járókákra, mert ezeket kicsire össze lehet pakolni és fel tudom tenni a gardróbba a polcra...

Tehát hiába ajánljátok a fát, azt nem fogok venni... A kettő közül szeretném a jobbikat választani...

20. macs77
2012. júl. 25. 12:08
Nekünk fa járókánt volt, a rácsaiba könnyen bele tud kapaszkodni és fel tud állni a gyerek. Mondjuk mi szinte alig használtuk a járókát, még jó h nem vettük, csak kölcsönbe kaptuk, mert inkább szabadon hagytam én is, vagy pl. az etetőszékében ült és játszott, amíg főztem, amúgy meg egy neki kialakított kis sarokban/szőnyegen volt.
2012. júl. 25. 12:01

szia

én mindkét gyerekemnél vettem egy 3 cm vastag 140*200as szivacsot, melyre húztam egy paplanhuzatot és egész nap ezen játszik a gyerkőc, mi is vele, a kicsi most 6 hónapos, túlsúlya ellenére ( 11 kiló- anyatejes) már mászik, 3 hónapja 5200 Ft volt, én ezt javaslom

felállást pedig úgy segítettem, hogy van egy nem használt kiságyunk, melynek a rövid végét keresztbe felfúrtuk a falra, kvázi bordásfalat csináltunk a gyerkőcnek, a nagyobb 27 hétre született, de 9 hónaposan már állt ennek segítségével,

nem kell mindig drága dolgokat venni, és mégis jól működnek

én nem tartom jónak a tegyük ketrecbe a gyereket, ha dolgom van beleteszem a babakocsiba és kiviszem a konyhába, vagy az autósülésbe rövid időre, de amíg nem mászott le róla addig kivitem a szivacsot a konyhába

18. Sirga
2012. júl. 25. 11:51
Nekünk volt hálós is, meg fa is. A hálóst jobban szerettem - igaz, hogy javítottuk párszor, de strapabíró volt, és nem okozott sérülést. :)
2012. júl. 25. 11:41

[link]


Én pl ilyet vennék :)

2012. júl. 25. 11:40

Nekünk fa van. Nem is vennék másmilyet. A hálós instabil, ha feláll nem tud rendesen támaszkodni az oldalán, ráadásul általában ki is szakad. Az utazós valamivel jobb, de ebben sem tud megkapaszkodni, úgyhogy nem egy főnyeremény. Nekünk a fa járóka simán szétszerelve elvolt 2 évig a franciaágy alatt, amíg meg nem érkezett a kistesó, most megint összeraktuk, az ég egy adta világon semmi baja sincsen. Masszív, nem borul, állítható az alja is, gurul, nem félek attól, hogy ahogy mocorog, később áll, vagy ugrál a gyerek, összetörik alatta.


Esetleg nem gondolkodtál még kerítésen? Olyasmi mint a járóka, ugyanúgy szegmensekből áll, de oda állítod fel, ahova akarod. Teljesen mobil, masszív, alja sincs ami leszakad, és akár nagy teret is el lehet vele később keríteni.


Szóval kérdésedre válaszolva így a végén: én egyiket sem vennék (sem hálósat, sem utazót). Egy jobb utazójáróka áráért már rendes fa járókát lehet venni mosható betéttel.

15. maya75
2012. júl. 25. 11:34

Szia!


szerintem az utazós az jobb..nekem is olyan van.

az első linkeset akartam megvenni,de egy aukciós oldalon találtam neki egy másikat és nagyon jól elvan benne ha muszáj beleraknom.és bárhova magaddal viheted,én Anyukámékhoz is ha utazunk abban tud éjjel is aludni.

a második linkes az baleset veszélyesebb..szerintem..én olyat nem vennék.

remélem valamennyire tudtam segíteni....bár én is fát akartam először..mégis az utazósnál maradtam.

14. pteri
2012. júl. 25. 11:31
Egyik sem jó, ha nem kell fa, ne vegyél semmilyet, úgyis csak sírni fog benne a baba és nem fogod használni.
2012. júl. 25. 11:24
fa.
2012. júl. 25. 11:23

Viszont arra is figyelj, hogy az utazónak labilis az alja, tehát ha már fel tud állni, könnyen elzakózhat, mert össze-vissza mozog az alja. A hálósnak fix az alja, de ha ebben próbál felállni, nem tud megkapaszkodni.

Ezért tényleg jobb a fa, mert az stabil és felkapaszkodni is lehet benne.

2012. júl. 25. 11:01

Szia!


Ha csupán erre a célra szeretnéd használni, akkor én maradnék a kiságynál.


Majd megtapasztalod,/ ha nem akkor szerencséd van, vagy valamit nagyon tudsz :) / hogy a járókában is üvölteni fog, hiába van a közeledben.

Utazó mellett teszem le a voksom, mert azt nagyszülőkhöz, ismerősökhöz is lehet vinni, ahol tényleg még kiságy sincs.

2012. júl. 25. 10:57

Mert Romániában nem nagyon lehet fát kapni, és ha igen olyan ócska, hogy hullik szét.

Meg elég kicsi a lakásunk és majd ha nem lesz rá szükség ezeket könnyebb összepakolni, és eltenni a későbbi kistesónak...

2012. júl. 25. 10:51
Én a hálós dolgoknak nem vagyok híve....nekünk egy régebbi fa gyerekágy szolgált ilyen célra amiket írtál. És miért nem akarsz fát?
2012. júl. 25. 10:50
pedig a fa a legjobb
2012. júl. 25. 10:50

Egyik sem igazából, mert a fa sokkal jobb...


De ha ezek közül akarsz tényleg, akkor majd figyeljél rá, hogy mikor már rágnak a picik, szétrágják a szélén a puha részt, le ne nyelje...

2012. júl. 25. 10:48
homern, miért gondolod, hogy inkább egyik sem?
2012. júl. 25. 10:46
itthonra kellene, nem akarom egész nap benne tartani, csak úgy napi egy-két órát és azt sem egy huzamban, amíg főzök, meg takartok, esetleg wc-re megyek.. Nagy on aktzv baba, mászik, nem tudom egy percre sem egyedül hagyni a földön mert nem épp bababarát bútorok vannak, és félek, hogy megsérül.
2012. júl. 25. 10:43
Attól függ milyen célra akarod....
2012. júl. 25. 10:42
hát,inkább egyik sem,de ha muszáj választani akkor az első link..
2012. júl. 25. 10:38

[link]


vagy


[link]

2012. júl. 25. 10:35
Hálós járóka vagy utazó járóka? Melyik jobb, inkább melyiket válasszam? Fát nem szeretnénk...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook