Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fa vagy hálós oldalú járókát vásárolnál? fórum

Fa vagy hálós oldalú járókát vásárolnál? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. júl. 5. 10:28
Fa volt.Csináltattam bele szivacsot is,abban állt fel előszőr.Mi nagyon szerettük,soha nem ütütte meg magát benne.
34. Lexike
2009. júl. 5. 09:47
Nekünk fa volt. Sosem ütötte meg magát, mert raktam bele szivacsot:) Nagyon szerette, vagyis amennyire a járókát szeretik a gyerekek.
2009. júl. 5. 09:43

Nekünk fa járókánk van, nagyon szeretjük. Kisfiam ügyesen felállt benne. Néha koccol, de nem vészes.:)

Anyósoméknál hálós van, de azt nem szereti, állandóan elcsúszik benne és nem is igazán tud kapaszkodni. Ja és a fánál ki tud nyúlni a kidobált játékokért, ez is jó móka és fejlesztés is neki.

2009. júl. 4. 23:02
hálos volt
2009. júl. 4. 22:36
Nekünk fa járókánk van, anyuhoz hálósat vettünk. A fa járókában sem üt meg magát a gyerkőc, mivel jobban tud kapaszkodni, hamarabb tanul meg tárgyak mellett járni, felállni, ülni, illetve a fa járóka nagyobb is. A hálós járókán hiába van kapaszkodó, a gyerkőceim nem szívesen használták. Többször előfordult, hogy elcsúsztak benne és a háló lehorzsolta az orrukat vagy az állukat.
2009. júl. 4. 22:33
nekünk fa volt és megvoltam vele elégedve,nem tudja beütni úgy magát,persze elöfordúl egy kis kocc.Szerintem az elönye,hogy körbe tud benne menni kapaszkodni rendessen,mig a hálósban nem igazán.
29. Magdi8
2008. jún. 22. 22:54
Szerintem is jobb a hálós, mint a fa, mert abban nem üti meg magát, ha elesik.
28. lily3
2008. jún. 21. 17:32
Nekünk is hálós volt.Alig használtuk szinte még új.Nem is gondolkodtam hogy fát vegyek.
2008. jún. 21. 17:16
Az én lányomnak nem kellett sem a fa, sem a hálós, így van 2 vadonatúj járókánk.......
2008. febr. 25. 10:30
Hálós járóka abból a szempontból jobb, hogy ha a pici már abban a korban van, hogy próbálkozik felállni, nem üti be a buksiját, ha visszapottyan.
2008. febr. 25. 09:51

Sziasztok!

Sima járókában az én fiam sem szeretett lenni. Egy babydan playpen nevű járókát vettünk, ami szétnyitható, és a két vége a falhoz rögzíthető, így kerekítettünk le neki egy részt a nappaliból. Van rajta ajtó is, így amikor terhes voltam a másodikkal, nem volt gond áthajolni a rács fölött a pocakkal. Mivel bőven van helye mozogni, egyáltalán nem veszi zokon, ha ott kell lennie amíg főzök, v. kiszaladok a kertbe zöldségért.

Ja, rácsos, és SOHA nem ütötte meg magát a rácsokban.

2008. febr. 25. 09:40
Nekünk először fa volt, de mikor nagyobbacska lett belekadt a lába, most hálósat használunk.
2008. febr. 25. 09:26
fa, van, volt és lesz :)
2008. febr. 25. 09:04
Én is hálósat veszek. Azt össze is lehet csukni, ha épp kell a hely.
21. Rika1
2008. febr. 25. 07:04
Nekem mind a kettőnél hálós volt..
2008. febr. 25. 06:59
Nekem hálós volt,az vált be.
19. ibszi
2008. febr. 24. 22:16

Sziasztok!

Én a hálósat ajánlom. Mi annak idején azt használtuk. Soha nem ütötte meg magát benne ha elesett és szerintem ebben sokkal könnyebben tudnak kapaszkodni.

2008. jan. 15. 17:46

Mi mindkettôt kipróbáltuk,hálósat vettünk,fa rácsosat meg a barátnôm adta kölcsön.Mivel ô nagyon ajánlotta,hogy mennyire jó,meg hasznos,nem akartam visszautasítani,elfogadtuk,de bevallom egynél többször nem használtuk.

A hálós nagyon bevált,minden oldalán volt kapaszkodó,azokat fogva könnyen fel tudott állni benne.Igaz,mivel nagyon hamar felállt a lányom,még el sem érte a kapaszkodókat,a hálónak támaszkodott,és úgy nyomta fel magát.Persze nagyokat esett is benne,de sosem ütötte meg magát.Az aljára mindig beraktam a játszószônyegét,ami jó puha és játékot is csak puha dolgokat raktam be neki,hogyha rájuk talál esni ne üsse meg magát bennük.

Tapasztalat alapján én mindenképpen a hálósat ajánlanám.

17. contu
2008. jan. 14. 12:27
Mi is sokat töprengtünk rajta annak idején. Végül nagyméretű fa járókát vettünk. Könnyen tudta benne gyakorolni a felállást, járást. A fiam nagyon szerette, a lányomnak még nem használtuk. Tény, hogy néha beverte benne a fejét, de azt járóka nélkül is beverheti. Én nagyon hasznosnak találtam. A lányomnál most, amit szintén nagyon hasznosnak tartok, az a pihenőszék.
2008. jan. 14. 12:15

Nagyon sok fejtötést okozott annakidején, hogy milyen járókát vegyünk. A hálós mellett döntöttünk. És nem bántam meg. Bár nem visszük túlzásba a használatát. :)

Tény, hogy a rácsos ágyban könnyebben feláll, de próbálkozásra jó a kiságy is. Bár az én fiam először az asztal mellett állt fel.

Egyébként azt a tippet kaptuk, hogy a hálós kiságy akasztójára kössünk egy kendőt és annak a segítségével is feltudja húzni magát.

15. rubynt
2008. jan. 14. 11:24

Sziasztok

Nem tudom miért sztároljátok annyira a fa járókákat?! Arról senki nem beszél milyen kritikus az az időszak egy fa járókában amikor a baba éppen az esik-kel korszakban van és dőlnek mint egy krumpliszsák. Csak úgy koppan a kis fejük a fa rácsokban, igen komoly púpokat szerezve. Az sem igaz, hogy könnyebb a fa járókában felállni. Amikor a pici rá jön, hogy kapaszkodót kell keresnie, hogy fel húzza magát akkor a hálós járókába is ugyanolyan ügyesen meg találja a kapaszkodót. Mindössze olyat kell venni amin több van. Általában mindenki keveset használja a járókát, csak arra az időre amíg elintéz az ember ezt-azt. Ezért nem gondolom olyan nagy gondnak, hogy nem lát ki rendesen a hálós járókából, mert ez is csak addig áll fenn amíg megtanul benne felállni. Nekem hálós volt és soha nem akartam fa járókát, mert pont eleget láttam az öcsémet amint összevissza törte magát benne. Mindenesetre ha még mindig a fát részesíted előnyben ajánlom tegyél bele fejvédőt a rácsokra. De akkor ugyanúgy nem lát majd ki a baba!!

2008. jan. 12. 21:07

Ha vennék járókát, tuti a fát venném. Van hálós utazóáygunk, de nem szeretem, mert egyáltalán nem lehet rajt átlátni.

Bár látom, már döntöttél.

2008. jan. 11. 20:52
Mi midkettőt kipróbáltuk! Ezek az újjfajta hálos járókák már nem olyanok mint régen a nagylukúak! A kislyukút a Fiam nem szerette nem látot ki rajta! Most a rácsosat használjuk,bár azt sem szereti :) :) CSak öt percet van benne ,de azt is úgy ha ott vagyok mellette! :)
12. Ezti (válaszként erre: 5. - Mágika75)
2008. jan. 11. 20:36

Mágika cuki vagy és jó tanácsokat adsz!


Mindenkinek köszi a válaszokat, maradok a fa járókánál, láttam egy 120-szor 120-asr, állítható magassággal. Kipróbáljuk:)

2008. jan. 11. 13:44
Nekünk hálós van, tuti, hogy a fa jobb, mert könnyebben tud benne kapaszkodni. A görgőst nem ajánlom, mert egy hirtelen mozdulattól meglódulhat, és a baba felborul. Nem jó az "amerikai" típusú, aminek vastagon párnázott az alja. MI alig használjuk a járókát, de azért igenis szükség van rá, ha napközben is muszáj feltakarítani a padlót, kiteregetni, vagy egyéb dolgot elintézni, mert eközben a járókáből legalább kilát, és nem ijed meg, mintha betenném az ágyába.
2008. jan. 11. 13:26
Fa
2008. jan. 11. 13:04
Csak fa mert a hálósba beakadhat a lába keze
2008. jan. 11. 12:37
Mi hálósat vettünk.de mi is szinte csak a játékokat tároljuk benne.Én is csak olyankor teszem bele ha pl a konyhában számára veszélyes dolgokat "művelek".Néha azért jól jön a járóka.Nem is reklamál a lányom azért a napi 15-20 percért.
7. dus
2008. jan. 11. 12:23

Egyiket sem!

De a mamánál van hálós, Bálint utalja!!!

Nem is teszem bele, csak alváskor! (félek, hogy leesik a nagyágyról)

2008. jan. 11. 12:20
egyiket sem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook