Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hálapénz kell vagy nem? Na és mennyi? fórum

Hálapénz kell vagy nem? Na és mennyi? (beszélgetős fórum)


1 2
18. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2013. szept. 25. 07:48

Teged mutogatni kellene penzert!

A megvesztegetes szóval egyet ertek!

Nagyon ideje lenne helyre tenni a dolgokat -

a betegeket is nagyon, de az orvosokat is!

Tobbszor voltam korhazban...

vannak katasztrofalis allapotok, errol viszont nem a korhaz szemelyzete tehet;

egyes emberek viszont tenyleg azt varjak el,

hogy a szemelyzet nylja ki a s...t.

A boritekolas meg egy undorito gyakorlat.

Engem mutottek, kezeltek penz nelkul is.

Tudok olyan nagynevu korhazi osztalyrol, hogy amennyiben a vezeto tudomasara jut, hogy valaki penzt fogad el, azonnal repul!

Szivesen megadom az elerhetoseguket :D:D

17. grizus
2013. szept. 25. 04:18
Nem, ne adj. Ahogy előttem mondták, maximum egy jelképes ajándék. És igen, a betegek is tehetnek erről a helyzetről. Mert alapvetően egy szolgalelkű néppé váltunk. Pedig eredetileg nem voltunk ilyenek.
16. ina87
2013. szept. 24. 22:48
Nem akk senkit megbántani(orvos sem vagyok)egyrészt aki orvosként dolgozik az ugye kap fizetést,szoval megdolgoznak érte,másik dolog az ember fujták ezt fel mert ha nem adtak volna(kedveségböl)pénzt akk nemszoktak volna rá tisztelet a kivételnek.persze kinem örülne olykor olykor a plusz pénznek föleg a mai világba...az orvos gyogyit ezért tette le az esküt,az emberek meg h milyen hálásak igy adnak pénzt de nemgondolnak bele h ez nagyon nem helyes és ezt aki elkezte az nemvolt valami nagyeszü.mivel olyan dolgot tett és inditot el amit már visza forditani nemlehet!
15. Millimolli (válaszként erre: 1. - Moncanagyi)
2013. szept. 24. 22:31

Néhány évvel ezelőtt volt nekem is egy kisebb kézműtétem. A doki kedves és aranyos volt, kötözésre is időpontra mehettem hozzá a kórházba, tényleg maximálisan elégedett voltam, de fel sem merült bennem, hogy hálapént adjak.


A betegek rontják el a dokikat. Az átlag embernek se adnak a zsebébe alkalmanként fél havi fizut, ha kedvesen beszél egy ügyféllel/vásárlóval stb.

2013. szept. 24. 22:22

Orvos vagyok, nem fogadok el hálapénzt (bár a mai világban inkább megvesztegetés amit a betegek csinálnak), de meg kell mondjam, mivel "csak" aneszteziológus és intenzíves vagyok, így nem is nagyon próbálkozik senki... A műtéteknél a betegek agya addig terjed, hogy a nagy fehér félistent jól megfizessék, mert akkor majd annyira jól fog operálni, meg annyira kedves lesz (no meg annyival lerövidül a várólista)... az hogy közben ki felel az életéért, már mindegy is... mert a hülye anesztes aki még mindig ebben az országban van, majd kiteszi a lelkét ingyen is. Az intenzívről kifelé menet 10 családból 12-nek nem jön ki a száján egy köszönöm sem...

A másik oldal? Undorító amit a műtétes szakmák képviselői csinálnak. Elég a kórházak parkolóit végigjárni, amíg nekem egy 14 éves kocsim van 300.000-ből, addig a műtétes szakmák képviselői drágább autókkal járnak mint az én lakásom. De meg kell mondjam, mélységesen felháborít az is amit a betegek csinálnak. Odanyom 10-20-30-100-500 ezret, mert ő többet, jobbat, gyorsabban akar mint bárki más ebben az országban. Mert itt mindenkinek minden azonnal jár, az orvos meg szolgálja ki az igényeket. Azt hiszik, megvehetik kilóra az embert... Ostoba és szűk látókörű hozzáállás. Azt gondolom, semmivel nem különb a beteg, aki (le)fizet mint az orvos akit lefizetnek. Én NEM adnék. Amúgy értelmetlen is, mert a műtét sikere nem az azt megelőző bájolgáson múlik, hanem a sebész szakmai felkészültségén. Aki nem érti a dolgát, az akkor sem fogja ha kitömöd a zsebét. Szerintem nem kell adni.

És még egy amit gyűlölök ebben az országban: annyira természetes a korrupció, hogy az emberek már nem is képesek azt feltételezni, hogy valaki tisztességes. Ha kedves vagyok egy beteggel, azonnal azt hiszi pénzt akarok. Altatás másnapján már évek óta nem megyek be ránézni a betegre, mert azonnal azt feltételezik, pénzt akarok... Remélem már nem tart sokáig, 14. éve vagyok aneszteziológus, soha nem akartam elmenni ebből az országból, de már számolom a napokat amikor a férjem után költözhetek Norvégiába...

13. ronka (válaszként erre: 12. - 6b006fc769)
2013. szept. 24. 21:52
Nagyon igazad van!Én is így gondolom!
12. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - Moncanagyi)
2013. szept. 24. 21:43
Igen, a betegek rontják el. Azt hiszik, szàmít. Pedig ha belegondolsz, nem szabad számítania, azaz egyformàn KELL gyógyìtani.
2013. szept. 24. 21:19
Kap fizetést, nem? A Tesco pénztáros sem kap hálapénzt ha jól dolgozik, meg elviseli a sok gyökeret 12 órában...
2013. szept. 24. 20:51

Van jogszabály. A betegek pedig fütyülnek rá.

Dunába vizet?

9. moncanagyi (válaszként erre: 4. - 5bcf1b7c01)
2013. szept. 24. 20:00
Szerinted ezt az orvos is tudja??? Jó lenne, ha szabályozva lenne, de erre senki nem vállalkozik.
2013. szept. 24. 19:52
Köszi a hozzászólásokat. Nem értek egyet a hálapénz fogalmával sem. Mivel az ember ajándékként nem pénzt szokott adni. A minőségi csokoládé, kv, a bor stb az ajándék, illetve a hála kifejezője. különben nem meg kellemetlen egy beteg nő kezéből elfogadni a pénzt??? Azonban már lassan kötelező a boríték. Vagy mi betegek rontjuk el????
2013. szept. 24. 19:32
Én is rokkant nyugdíjas vagyok. Nekem is műtötték a kezem. Nagyon aranyos volt az orvosom. Bár Ő mindenkivel ilyen. Nagyon őszintén barátian ellehetett vele beszélgetni. No- szó-szó! Varat szedésnél adtam neki egy tízest. Ő udvariasan tiltakozott egy kicsit, hogy á nem kell , ne tessék.Én erőszakosan a zsebébe nyomtam a borítékot. De ebben a szituációban az lett volna a blamás ha valóban elutasít. akkor biztos égtem volna.Nos döntsd el te hogy adsz vagy nem.
2013. szept. 24. 19:30
Nem kell.Az én orvosom el sem fogadná.Hálás vagyok neki szóban,ha ez nem elég,akkor pénzért kuncsorogjon a főnökénél.
5. bd5e718401 (válaszként erre: 1. - Moncanagyi)
2013. szept. 24. 19:30
Jelképes ajándékot adnék a helyedben.
2013. szept. 24. 19:19

Nem "kell"...

Ha semmit nem adsz, akkor sem történik semmi.

Ez a munkája, ezért kapja a fizetését.

2013. szept. 24. 19:18
Ja, és a megérdemli az annyit jelent nálam, hogy nem csak hogy tisztességesen, emberségesen látja el a munkáját (ugye ez lenne az alap!), hanem átlagon felül.
2013. szept. 24. 19:14
Én eü. dolgozó vagyok,és a helyedben csak akkor adnék (utólag), ha megérdemelné. Az, hogy elfogadja, vagy sem, az már egy másik kérdés.
2013. szept. 24. 19:11

Kézműtét előtt állok, még nem ismerem az orvost sem. Viszont rokkantnyugdíjas vagyok - illetve rehabos - mert már "előléptettek" kevés pénzzel. Illik-e adni annak az orvosnak, aki valószínűleg többszörösét keresi és többszörösét kapja pluszban még az én jövedelmemnél. Egyébként tisztelettel vagyok az orvosok és a nővérek munkája iránt. Sajnos sokszor veszem igénybe. Ha nyernék a lottón biz Isten nem fukarkodnék.

Mi a véleményetek??,

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook