Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Halálbüntetés, tényleges életfogytiglan vagy inkább prevenció fórum

Halálbüntetés, tényleges életfogytiglan vagy inkább prevenció (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2014. máj. 25. 21:44

Aki szandekosan gyilkol, annak nem csak az eledel a pocsekolas, de a levego is. (kivetel a baleset.)

Fogat fogert, szemet szemert + kamat.

Csak ugy, mint mikor a banktol kolcsont vesznek fel.

Vissza kell fizetni az egesz osszeget + Kamat.

Nincs kivetel.

2014. máj. 25. 21:43

Istent nem játszhatunk.Igaz,az elkövető sem.Az életfogytiglan elég büntetés.Én az önfenntartó börtönt látom jelenleg megoldásnak.Dolgozzon meg a kosztért,ha nem dolgozik,nem eszik.

A pedofilokat meg összetenném egy körletbe a családos,erőszakos bűnelkövetőkkel.

2014. máj. 25. 21:36
Sokat foglalkozik vele mostanában a média mi lenne a legnagyobb visszatartó erő.Én nem tudom.Első indulatból azt mondanám,hogy az előre megfontolt,különös kegyetlenséggel elkövetett emberőlés büntetése halál legyen.Szakértő nem vagyok ezért utána olvasgattam,és érdekes ,hogy ott a legkevesebb az ilyen jellegű bűncselekmények száma ahol a legalacsonyabb a műntetési tétel.Ahol magasabb a bűntetés ott több az erőszakos bűntett.Másrészt a börtönök fentartása rengeteg pénz fölemészt.Ugyanakkor mi van ha csak 2szer is téved a bíróság ,egysze ha ártatlant ítél el,egyszer ha bűnöst enged szabadon.Bár ez nem itt fog eldöli,de kiváncsi vagyok a pro-kontra érvekre.Mit gondoltok?Prevenció ?Közbiztonságot milyen módszerekkel lehet növelni?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook