Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajproblémák fórum

Hajproblémák (beszélgetős fórum)


1 2
44. Tímea_ (válaszként erre: 43. - Csgybzs)
2019. jún. 24. 11:56
Köszönöm. Csak túl göndör a hajam.
43. csgybzs (válaszként erre: 42. - Tímea_)
2019. jún. 24. 11:48
Kérdésedben a válasz, festés és hajvasaló... A vasalást hanyagolni kéne mindenképpen.
2019. jún. 24. 11:47
Mitől lehet szálkás a hajam? Használok balzsamot, igaz, hogy festve van havonta és hajvasalót is használok, de ez a szálkásság nagyon borzasztó. Tudnátok tanácsot adni? Köszi!
41. 0c49369de6 (válaszként erre: 40. - J Huba)
2010. szept. 16. 14:45
Fordulj orvoshoz,lehet örökletes vagy hormonális.
40. J Huba
2010. szept. 16. 13:54

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Lassan két hónapja a megszokottól eltérően erősebben hullik a hajam. Mit tehetek ellene? Valami megoldást tudtok ajánlani?

Előre is köszönöm!

39. charitable (válaszként erre: 38. - Charitable)
2009. nov. 2. 22:33
egyébként ez infó volt, köszi
2009. nov. 2. 22:32
hm... az én hajammal "csak" annyi a gond, h természetes hullámos (de össze vissza, rakoncátlanul), a hajtövemnél zsíros, a hajam vége pedig száraz, és hamar töredezik... nagyon vágyok már egy szép, hosszú, egyenes (ez mellékes), töredezettmentes, zsírtalan hajra!!!! :'(
2008. nov. 30. 07:22

Mindenkinek akinek Göndör vagy hullámos a haja, és eddig nem tudta: Tilos szárazon fésülni!!! Ettől törik meg teljesen és lesz belőle seprű...

Csak vizesen szabad kifésülni, és szárazon habbal vagy nedves kézzel lehet formázni.

36. PixX
2008. nov. 7. 21:36

igen, minél többet mosod annál rosszabb lesz, még fél év és moshatod naponta....

nekem is hamar zsírosodik, de én ráálltam a heti egyszeri mosásra... eleinte már 3 nap után szörnyű volt, de mostmár 5 napig olyan mintha frissen lenne mosva, és nem is hullik annyira mint elötte

2008. aug. 18. 16:24
Sziasztok! Mivel nekem eredetileg zsíros a hajam, így mindennap mosom, mert nem bír ki 2 napot a hajam...szerintetek igaz az, hogy ha mindennap hajat mos az ember, akkor jobb, gyorsabban zsírosodik??? Sajna én már nem tudom eldönteni, mert egyik cikkben az áll, hogy a túl sok (naponta) hajmosás, az árt a hajnak, a másik cikkben meg az áll, hogy ha kifejezetten zsíros, akkor miért ne mosnánk mindennap?? Ki érti ezt...??!! ;D :S HELP! :)
34. csillag (válaszként erre: 33. - 45f5ce422c)
2008. jún. 20. 12:25
Én meg nem rég valahol azt olvastam a neten hogy kénes sampont kell venni a zsíros hajra ami a gyógyszertárakban kapható. Mondjuk még nem próbáltam ki hogy mennyire hatásos de szerintem meg lesznek az eredményei.
33. 45f5ce422c (válaszként erre: 32. - 4536f43062)
2008. jún. 12. 11:54

Én is hasonló prodlémákkal küzdök, és most tudtam meg, hogy savas sampont kell használni, mármint savas kémhatásút. Mert a lúgos samponok zsírosítják a hajtöveket!(eltávolítják a fejbőrről a savréteget)

annyit tudok csak, hogy a Rising samponok savas kémhatásúak, én most kezdtem használni, és nem zsírosodik úgy a töve! Némelyik patikában, vagy hajstúdióban lehet venni!

2008. jún. 11. 10:36
Nekam a hajtövem zsírosodik, a többi viszont tök száraz. Háromnaponta mosom, mert utálom a tövét, de így sem az igazi.
31. 0c97fbb607 (válaszként erre: 29. - 54ee961dff)
2008. jún. 6. 09:52

Muszáj a hajszárító a frizurádhoz?

Mert ha nem akkor szabad levegőn is megszárad.

2008. jún. 6. 09:40

Sziasztok!


Száraz, töredezett hajra nagyon jó a bioboltban kapható kókuszolaj!

Az én hajam göndör, hamar kiszárad, és olyan gubancosnak tűnik, mint vmi őslakos asszonynak, aki életében nem fésülködött...

de ez az olaj szépen kisimítja és fényes, puha lesz tőle!

2008. jún. 1. 14:44
Sziasztok! Nekem az a bajom hogy nagyon hamar zsírosodik a hajam és naponta kell mosnom. Itt a nyár és vele együtt a nyaralás. Ahova megyek ott a szabályzatba benne van hogy nem szabad elektromos tárgyat használni a hálószobákba.( 2 napra megyünk) Most mit tegyek legyen 2 napig tök zsíros a hajam? És nem hiszem hogy 1 hét alatt rendbe tudnám hozni hogy legalább 2 naponta kelljen hajat mosnom.
2008. máj. 28. 06:59

Sziasztok!

Évek óta festem a hajam és mostanába nagyon töredezik.Mi a jó töredezett hajvégekre?

2008. márc. 19. 16:12

Szisztok!

Én szoptatok és nagyon hullik már a hajam.

Most elkezdtem a bánfi hajszesz használni.

Remélem használ,mert szörnyen hullik.

Nektek használt?

Vagy még mit ajánlanátok?Mivel szoptatok igy csak kivülről tudok csak használni dolgokat.

2008. márc. 19. 15:57

Sziasztok!

Én is hajproblémával küzdök, kicsit hullik, de ez nem érdekelne. Viszont úgy tünik nem nő helyette másik, igy vannak bizonyos területek a fejemen, ahol igen megritkult a hajam. Már nem tudom hogy fésüljem, hogy ne látszódjon a fejbőröm. Végig jártam mindent, magán bőrgyógyász, endokrinológia, orising-es dolog, de semmi változás. Vagyis csak egyre jobban tűnik el a hajam. Kérdésem az lenne, hogy volt-e valaki holisztikus hajgyógyásznál, (nice) és mi a tapasztalata. Ill. bármilyen jó ötletet, tanácsot szívesen fogadnék. A revalid, forcapil és társai sem jöttek be, max. a körmöm erősödött tőlük. Szóval ha tudtok valamit, megköszönném.

2008. márc. 14. 21:12

Helló!


Ha tudtok válaszoljatok. Nem régen kezdtem szoláriumba járni heti 1 alkalommal 3 vagy 4 percre. A hajválasztékom körül ez idő alatt vastagon korpásodni kezdett. Lehet ennek okozója a túlzott hő hatása a fejbőrre? Várom mielőbbi válaszotokat.

24. 4bae4c46b4 (válaszként erre: 22. - SSzani)
2008. márc. 2. 16:09
Szia! Én csak egy héten egyszer használom az olajam. Csak a hajvégekre teszem föl, hogy a hajtövemet ne érje, mert ott nekem kicsit zsíros a hajam mindig. Én úgy szoktam csinálni, hogy hajamat 3 copfra osztom (oldalt 2 és hátul 1) és csak a lófarkakat kenem be, így tuti nem éri a hajtövemet. Amit én kitapasztalatam, hogy nagyon fényes és puha lesz tőle a hajam az 1 ek. ricinusolaj (patika), 1 ek. olívaolaj, 1 ek. jojobaolaj (drogéria) 1 ek (mandulaolaj). Ezeket összekeverem mosás előtt fel a száraz hajra, fél óra, utána duplamosás, balzsam és kész. (Mindegy a sampon-balzsam márka de valami egyenesítős/sleek legyen.)
23. zuzmika (válaszként erre: 17. - S.julia73)
2008. márc. 2. 15:12

neke a revalid+ sörélesztő tabletta segítet, ja és 2 hnapig csak bánfi hajszeszt használtam+bánfi hajbalzsamot

amúgy már annyira hullott, hogy majdnem sírtam..

22. SSzani
2008. márc. 2. 14:50
Ja és amit még elfelejtettem megkérdezni. Ezek az olajok használata ugye csak a hajmosás utáni időre vonatkozik. Tehát nem kell minden nap, kibírja a következő hajmosást?! Nekem szerencsére olyan hajam van, hogy egy héten 2szer elég ha megmosom. Akkor kibírja ezt az időt vagy mindennapos használat az olaj?
21. SSzani (válaszként erre: 20. - 4bae4c46b4)
2008. márc. 2. 14:47
Köszi Csilla a tanácsot! Kipróbálom a tippet, biztos hatásos. Pont tegnap vettünk egy hajbalzsamot. Ma hajmosásnál fogom használni, de olyan amit le kell mosni. Remélem nem csak az a jó, amit rajta kell hagyni hajmosás után is. Na de majd ma meglátom. Köszönöm mégegyszer:)
20. 4bae4c46b4 (válaszként erre: 16. - SSzani)
2008. márc. 1. 10:19

Szia!

Amióta az eszemet tudom ezzel a problémával küzdök. Hajmosás után (és hajvasalás nélkül) úgy fest a hajam, mintha gubancos, töredezett, ápolatlan lenne. Pedig nem, csak "rosszul" hullámos, ahogy Te írod, a hajvégek össze-vissza állnak. A létező összes terméket kipróbáltam, de tényleg mindent. Az egyetlen ami segített nekem az a saját mixelésű olaj-koktél (4 összetevőből), ami egyébként nemcsak hogy hat, de még gazdaságos is. Utána pedig a MATRIX sleek.look sampont és balzsamot használom. Régebben vagyonokat költöttem hatástalan cuccokra de az olajok olcsóak (csak hát egy fél órát hagyni kell hatni) és szerintem a sampon-balzsam se drága. Remélem tudtam segíteni!

2008. febr. 29. 16:38

Sziasztok,

nekem is most, kb. 1 hónapja kezdett a fejbőröm 1 helyen nagyon viszketni és persze a vakarászás miatt ott korpásodott is. De csak ott. A patikus a Selsun sampont ajánlotta, hetenként 3x. Most sokkal jobb. A DM-ben vettem Bétakarotin+E vitamin kapszulát (700.-Ft. körül van), ott azt mondták, hogy jobb, mint a Revalid (több ezerért). Most ezt szedem és tényleg jobb lett. Már attól féltem, hogy a vakarás helyén kikopik. (Rövid a hajam.) Most ezt folytatom kúraszerűen 1 hónapig és utána meglátjuk. A vak is ezt mondta(!).

2008. febr. 29. 16:33

Sziasztok!

a hajproblémáit okozhatja ásvány és vitaminihiány, rossz táplálkozás, stb. Nekem mindig is elég jó hajam volt, hullámos, erős, sok. De kb. egy éve elkezdett hullani és már állati ijesztő volt és is kipróbáltam mindent, amit kapni lehetett, Orising-ot, Revalidot, és még hosszan sorolhatnám.

Amióta diétázom és iszom ezeket a turmixokat, a hajam még erősebb, fényesebb, jobb az állaga, bosszantóan gyorsan nő :), és már kevésbé hullik. Az szerintem tök mindegy, hogy milyen turmix, de valami koncentrált fehérje por legyen, ami vitaminokkal és ásványi anyagokkal fel vannak *zva, abból biztosan megkapja a hajad, amire szüksége van és még a Lenke alap vitamincsomagot szedem 3 hete. Én biztos vagyok benne, hogy ennek a kettőnek köszönhetem.

2008. febr. 29. 16:21

Sziasztok!

Nekem nagyon erőss hajhullási problémám van már évek óta,vérvétel nem mutat ki semmit,nincs góc a szervezetemben,Revalidot szedtem nem segített.Terhességeim(2Lányom van)alatt a vége felé megerősödött a hajam de szülés után újra hullik már 7 hónapja és tudom,h nem fog megállni ha nem teszek valamit csak már nem tudom hova-kihez forduljak?hajgyógyász sem segített,adott gyógynövénykivonatot de még erősebben hullik tőle.Endokrinológiára akarok elmenni,talán ott kiderűl valami.Szivesen olvasok hasonló problémájú levelet aki esetleg már meg is gyógyult,üdv mindenkinek,julcsy.

16. SSzani
2008. febr. 27. 21:13
Sziasztok! Nekem az a bajom, hogy a hajam hajmosás után mindig furán áll. Hogy ezt bővebben kifejtsem: A hajvégek össze-vissza állnak, göndörödnek. Egyszerűen bután áll...Vasalom már szinte 2 hete naponta, de ez nem megoldás. Nyáron lett levágatva váll fölöttire és azthiszem ez lehet a baj, mert ha hosszabb lenne a hajam, akkor ezek a hajvégi "gubancok" nem állnának rosszul, de így, hogy pont az állammal egy szintben van...Egyszerűen borzasztó! Mit gondoltok? Várjam meg míg újra megnő, vagy van valami tuti tippetek? Előre is köszi, Szani.
15. Brigi85 (válaszként erre: 14. - Lilla16)
2008. jan. 16. 14:28
Sziasztok! Nekem egy év alatt egy centit sem nőtt a hajam, majd találtam egy nagyon jó hajgyógyászt, most hozzá járok, és az ő termékeivel kezelem a hajam (Rising). Újra besűrűsödött a hajam, és nő, de nagyon lassan sajnos. Amíg a sérült haj nem nő le addig törni is fog. A lényeg h nem szabad túl gyakran festetni és jól nézd meg, mivel festi be a fodrász. A régi fodrászomnál a szalon ki volt plakátolva a Matrix cuccaival, aztán kiderült, vmi olcsó gyenge minőségű festékkel festette. Nem csoda h törik.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook