Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha villannyal kell megoldani a fűtést, mit ajánlanátok amire viszonylag nem kell sokat fizetni? fórum

Ha villannyal kell megoldani a fűtést, mit ajánlanátok amire viszonylag nem kell sokat fizetni? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 8. 22:51
15 fokot
2012. ápr. 10. 09:32

Egyébként nagy csodák nincsenek. A villamos fűtések 100%-os hatásfokkal működnek, ami azt jelenti, hogy a a felvett villamos teljesítményt teljes egészében hővé alakítják. A hőáramlás megfelelő irányításával, a hőérzet fokozásával lehet spórolni. Ebben jók az infra panelek, sugároznak, így alacsonyabb hőmérsékleten is jó hőérzetet okoznak.


A hőszivattyús készülékek idegen hőt szállítanak be a lakásba, így a felvett villamos teljesítmény 3 -5-szörösét is leadhatják fűtési teljesítményként, ráadásul olcsóbb árammal, geotarifáról üzemeltethetők.

2012. ápr. 10. 08:32

Nálam nagyon bevált a Glamox villany hősugárzó. Ennél egyszerűbb szerkezetet ritkán látni. Kölcsön kaptam, de teljesen meg vagyok vele elégedve.

Nincs semmi motor, amit az áramnak hajtania kell, csupán a fűtőszálak vannak benne. A működési elve egyenesen fantasztikus: a hideg-meleg levegő áramlásán alapul.

Amint a fűtőszálak elkezdenek melegedni, a radiátorban lévő levegő felfele áramlik (mert ugye a meleg levegő felfele száll) és ahogy keresztül megy a nyíláson a levegő - máris melegíti a lakás levegőjét.

A 8 fokos kisházat 40 perc alatt felfűtöttem 18 fokra!

Még a kandallónál is hatékonyabb!

Tartja azt a hőfokot, amire beállítod. Természetesen a légtérnek megfelelőt kell választani, hogy tökéletesen be tudja fűteni.

Csakis ajánlani tudom!

9. a31cf0fa6a (válaszként erre: 7. - Holdgyermek)
2012. ápr. 9. 18:12

Az ma már nem éjszakai, hanem úgynevezett "vezérelt" áram. Napi 8 órát üzemel, előre nem meghatározható időszakokban.

Infra fűtésre ez nemigen használható, csak hőtárolós kályhához.

Rádásul a vezérelt áram is jóval drágább mint a földgázenergia.

2012. ápr. 9. 17:14

nekünk NOBO villanyradiátoraink vannak ,imádjuk! Csak vezérelt áramot kap,de így is simán kifűti a házat! Nézz utána itt: [link]


mondjuk nekünk készházunk van,aminek jobb a szigetelése a hagyományos házakénál,de olvasd el. Ja és egy radiátorpanel 20-30e Ft és konnektorba kell dugni. Teljesen hangtalan!!! :)))) Én meg majd jutalékot kérek az ajánlásért:)))

2012. ápr. 9. 16:45
infrafűtés, állítólag éjszakai árammal, a gázfűtés 1/3-a megspórolható.
6. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Ildyci)
2012. ápr. 9. 16:44

Legjobb a hőszivattyú, geotarifáról.

Csak kissé drága a beruházás.

5. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Ildyci)
2012. ápr. 9. 16:27
Hőszivattyús split klíma.
2012. ápr. 9. 15:41
szia hőtárolós kályha, rá lehet kötni éjszakai áramra és egész nap csak melegit. nézz utána
2012. ápr. 9. 15:38
Mi a Caleo-t néztük annak idején. Máig bánom, hogy nem csináltattuk meg...
2012. ápr. 9. 15:36
Kérlek benneteket akinek van villanyfűtéssel kapcsolatosan tapasztalata írjon! Köszönöm!
2012. ápr. 9. 15:34
Ha villannyal kell megoldani a fűtést, mit ajánlanátok amire viszonylag nem kell sokat fizetni??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook