Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spórolás a villannyal fórum

Spórolás a villannyal (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. gribedli*** (válaszként erre: 61. - Sonysony)
2013. szept. 6. 19:39

Tényleg, ez igaz, de hányszor kapcsol be úgy átlag? Amúgy egy villanyszerelős oldalról vettem annak idején az infót, gondolom ők már kiszámolták, átlagolták.


Mindegy, most vettünk egy újat ami sokkal batárabb mint a régi és rájöttem, hogy mégis sokkal kevesebbet fogyaszt mindenhogy mint a régi, de azért remélem, ez tovább bírja, már ideje volt a cserének:)


A számítógéppel kapcs, inkább többel számolok mint kevesebbel, de amúgy igyekszem csak telóval, ha mégis a gépnél vagyok, olyan háromnegyed óra max, amikor pittyeg a timerem, kikapcs:)

61. sonysony (válaszként erre: 9. - Gribedli***)
2013. szept. 6. 19:29

Akkor a számítógéppel fűtenénk!


A hűtőszekrény szakaszos üzemelésű tehát nem szabad 24-gyel megszorozni.

60. Noarashi (válaszként erre: 58. - Sonysony)
2013. szept. 5. 10:56
Köszönöm az infókat. Led szalagban a kollégám jártas, most adott nekem próbára meleg fényű ledszalagot. Aztán majd kipróbálom a hideg fényűt. Hálórészbe sztem a meleg fényű ami jobb. Fürdő, konyha meg talán a hideg. Egyelőre csak próbaszinten van nálam, aztán ahogy tetszik majd úgy szereljük fel.
59. sonysony (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2013. szept. 5. 09:42
:)
58. sonysony (válaszként erre: 18. - Noarashi)
2013. szept. 5. 09:42

18 éve a lakás felújításakor villany padlófűtést szereltem be. Mivel kicsi a lakásunk így a "helyspórolás" is közrejátszott abban, hogy emellett döntsek. Az 20 négyzetméteres szobában 700 W-os fokozaton -20 C fokos külső hőmérséklet mellett (még a feleségem szerint is !!!!) kellemes a hőmérséklet. Azért nem írok C fokot, mert az megtévesztő az alulról áramló hő esetén. A kisebb szobában (12 nm) egész fűtési szezonban be van kapcsolva a fűtés míg az előbb említett nagyobban csak ha -10 C fok alá csökken a külső hőmérséklet.

A LED szalagos világítás nagyon jó, csak azért figyelembe kell venni, hogy nagyon sokféle LED szalag létezik. Általában 60 db LED van 1 méteren de 5 és 20 W között a teljesítményfelvétele. Ez kb. 4-szeres, ami fényerősségben is nagyon nagy különbség. Nem számítva a színhőmérsékletet. Köznyelven hideg és meleg fényű van. Ha egymás mellé helyezzük a különböző szalagokat óriás különbségek vannak. Aki nem ismeri a lehetőségeket sajnos felszerelhet egy olyat, ami nem fog tetszeni, míg ha megfelelőt választott volna akkor egy remek helyi világítása lenne.

Én a konyhai felső szekrények aljára meleg fehér 14 W/m vízálló öntapadós csíkot szereltem (kettő csík). Minden szempontból ajánlani tudom. Könnyen szerelhető és 12 V-ról működik, ami nem utolsó szempont.

57. gribedli*** (válaszként erre: 55. - Sonysony)
2013. szept. 5. 09:15
Azta!!! De azert volt ertelme, mert most mar mi is tudjuk, hogy elenyeszo. Ugyes vagy, koszi:))))
56. gribedli*** (válaszként erre: 51. - Kryso1979)
2013. szept. 5. 09:13

Hogy lehet heti 1x mosni? Mindene egyszinu?:)


Agynemu, konyharuhak, fehernemuk, torulkozok es minden ruha...


Amugy szep lenne, mi 5-en vagyunk, tok jo lenne heti 5 adag mosassal meguszni:))))

55. sonysony (válaszként erre: 37. - 818c6cdcf8)
2013. szept. 5. 09:08

Most jól kitoltál velem! :)

Tegnap este olvastam ezt a hozzászólásodat és nem hagyott nyugodni. Még este otthon megmértem 3 különböző típusú "energiatakarékos" fényforrás energiafelvételét. (Igaz ezek igazán "minőségi" kategóriában találhatók.) Semmi különbséget sem mértem a bekapcsolás majd az 1 óra üzemeltetés utáni energiafelvétel között.

Reggel bejöttem a munkahelyemre és itt folytattam a vizsgálódást. Található itt kb. 3 éve behelyezett "gagyi" és 2 hete behelyezett közepes minőségű "égő". Itt 5-öt vizsgáltam. A méréseim szerint (megjegyzem a fogyasztásmérőm 5%-os osztálypontosságú) a gyári specifikációtól való legnagyobb eltérés + irányba kisebb mint 6% - irányba (!) kisebb mint 7%. Ezek után szerintem a hozzászólásod nem felel meg a valóságnak, illetve ha ilyennel találkoztál már akkor helytelenül általánosít.

54. spann (válaszként erre: 53. - 9d7efeb022)
2013. szept. 4. 20:53

A fagyasztónak évi 18 ezer Ft körül van a fogyasztása, ha jól számolom.

[link]

53. 9d7efeb022 (válaszként erre: 50. - Spann)
2013. szept. 4. 07:55

Szia:-)

Hőmérőt tartok az élelmiszereknnél,eddig még semmi bajunk nem volt,ha látom,hogy eléri a 8 fokot azonnal visszakapcsolom a hűtőt,de mivel vályogfal nehezen melegszik fel.

A fagyasztó ládánk van,160literes,azt szoktam használni,és nem a hűtőét.Az télen dugig van,húsokkal,ugyanis minden évben télen vágunk disznót,anyukámék meg küldenek csirkéket:-)

Na de ezt is le szoktam olvasztani,mikor ürül,mer azzal is lehet spórolni:-)

52. ina87
2013. szept. 3. 22:31
Ha lehet a villanykörtéket kisebbekre cserélem,ha lehet idöbe lekapcsolom a villanyt,a hűtöszekrényt kisebb fokra állitom,a felesleges dolgokat mint pl mobiltöltö(nyáron)ventilátor,dvd lejátszó bedugoját kihuzom és feleslegesen sose használok áromot!
2013. szept. 3. 21:41
Köszönöm mindenkinek a tippeket meg a segítséget! Mindent ki fogok próbálni. A szomszéd asszony akivel egy udvarban lakunk neki 3600.- az össz villany számlája, igaz nincs számítógépe és egy héten egyszer mos. :)
50. spann (válaszként erre: 48. - 9d7efeb022)
2013. szept. 3. 21:21

Hát, a hűtőt azt nem tudom, jól teszed-e, hogy télen nem használod.

Mert ha a kamra hideg is, nem egyenletes a hőmérséklete. Persze attól is függ, mit kell hűteni, de néhány élelmiszer hamarabb megromolhat a hőmérséklet-ingadozás miatt. És a fagyasztóban sincs semmi?

49. spann (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2013. szept. 3. 21:16

Ez a mikró, meg a többi gép kihúzása jó ötlet!

Mostantól én is így csinálom.

48. 9d7efeb022 (válaszként erre: 1. - Kryso1979)
2013. szept. 3. 15:19

Szia:-)

Nekem mániám a takarékosság,a férjem szerint teljesen túlzásba viszem.

Ami pörgeti az órát,mikró,mosógép régi típusú tv,asztali számítógép,bojler,elektromos tea és kávéfőző,olajsütő.

Amiket én bevetettem számla csökkentés érdekében:

Energiatakarékos izzó mindenhol az alap. hajdú centrifugát vettem,és kézzel mosok szinte mindent.Kicsit macerás,de nem várom meg,hogy felhalmozódjon,egyébként hamar kész van,áramot,vizet ,és mosószert takarítottam meg. Ha lehet,minden gázzal melegítek és nem dobálom bele a mikróba pár másodpercért az ételt.

Ja igen,ha mosogatok,akkor gázon forralom fel hozzá a vizet.

2 éve lecseréltem az kávé automatát kotyogósra,az olajsütőt kidobtam a kamrába,és olyan nincs,hogy készenléti üzemmód,mindent áramtalanítok.Télen nem megy a hűtő,mert a kamrában 5-8 foknál nem magasabb a hőmérséklet,és olyankor üzemen kívül helyezem a hűtőt.Ez is macerás egy kicsit de meg lehet szokni.

14 ezer volt 3 évvel ezelőtt villanyszámlánk,most meg 7,igaz volt rezsicsökkenés is,de akkor is ez majdnem a fele.

Van egy vállalkozásom,és mellette csinálom,tehát nem úgy,hogy otthon vagyok,ráérek és megcsinálom mert kitelik az időmből.

de engem ez boldoggá tesz,az ,hogy spóroltam,és ugye még a környezetet is kímélem ezzel,az ,hogy nem kényelmesítenek el a háztartási gépek,ezzel kalóriát is égetek,pörög az anyagcserém RG.: csinos is maradok:-)

Hát nem megéri?:-)

2013. szept. 2. 21:29

Ahogy én spórolok a villannyal....

- Energia takarékos izzók,

- Minden kütyüt kihúztam (fali óra, videó magnó, dvd lejátszó), csak akkor vannak bedugva, ha használom őket,

- este kihúzom a mikrót is, mert ugyan csak az órát mutatja, de minek? és fogyasztja is az áramot. Mindent áramtalanítok este (az összes pc-t, még a dugaljakat is lekapcsolom), nincs bedugva semmi, még a telefon töltő sem, bár arra is rászoktam, hogy ezeket nem csak este, hanem nappal is áramtalanítom, ha nem használjuk.

- csak hét végén mosok, főleg rövid programokat. A 60 fokos mosás 1 KW-t fogyaszt, a 40 fokos 34 perces 0,5 KW-t. A rövid programnál figyelni kell, hogy abba nem lehet 5-6 kilót tenni, csak 2-3 kg-ot, így ugyan ott vagyunk, mintha mostam volna egy teli dobos hosszú programon.

- csak ott ég a villany, ahol vagyunk,

- Nekem elektromos a sütőm, így igyekszem minél kevesebbet használni.

A sok kütyű rengeteget fogyaszt pl a TV. box, DVD lejátszó, pedig csak a kijelző megy, stb.


Ezzel kb. 3000-t csökkentettem a számlámon.

46. Kryso1979 (válaszként erre: 26. - Cippora)
2013. szept. 2. 13:29
nálunk is 15.000.- a villan számla..
45. Cippora (válaszként erre: 43. - Spann)
2013. szept. 2. 12:44
Bizony.Én is ezért használom csak havi 1-2-szer a porszívót (amellett,hogy utálok is porszívózni :P )
44. spann
2013. szept. 2. 12:03

És még egy: a tévé!

Ki van kapcsolva a főkapcsoló, ha nézni akarom (ritkán), odamegyek és benyomom.


Ugyan nem a gázspórolásról van szó, de a készülékek takaréklángja sem ég soha, csak ha kell a meleg víz.


Ja, és ezeket a világító órákat is kihúztam a konnektorból.

43. spann (válaszként erre: 34. - Cippora)
2013. szept. 2. 11:56
Mostanában rájöttem, hogy nem is kell annyit porszívózni. Ahol kő vagy parketta van, nem szőnyeg, a napi koszt elég összesepregetni. A plafonról a pókhálókat is porolóval szedem le.
42. gribedli*** (válaszként erre: 39. - R-iett)
2013. szept. 2. 11:54

Na, igen, amikor ok akarjak. Sztem ez szemetseg, nalunk vannak orak es az akkor, az akkor van, pl vasarnap is ejszakai aram van egesznap vagy unnepeken, de nekik erdekuk is, mert a fullos orakban ugye, ha mindenki egyszerre mosna/fozne/vasalna/legkondizna, sec perc jon egy jo kis black-out es az senkinek sem jo, ezert mindenaron reklamozzak, hogy este 7 utan, reggel 8 elott.


Bar az olaszoknak nincs atomeromuvuk sem, gondolom ezert is kerul tobbe maga az aram kwattonkent is.

41. r-iett (válaszként erre: 37. - 818c6cdcf8)
2013. szept. 2. 11:53
Nekem bőven elég az,hogy ha pár helyen ég a lámpa akkor a régi égőkkel ellentétbe az energiatakarékosoknál nem akar az egész óra kiszakadni a helyéről :) (házon belül van az óra így jövet menet mindig látom mennyire pörög és jobban is idegesít a dolog)
40. gribedli*** (válaszként erre: 36. - 818c6cdcf8)
2013. szept. 2. 11:49

Bocs, de valamiert csak rairjak egy dologra, hogy mennyit fogyaszt es mivel szamoljon az ember. Mert ha tenyleg csak ossze-vissza veletlenszeruen odapotyogott szamok lennenek, akkor nem hivatkoznanak rajuk az aramszolgaltatok.


Elismerem, sok hulyites van minden mogott, de azert hozzavetolegesen ezeknek a szamoknak tukrozniuk kell az adott gep fogyasztasat, barmi legyen is az

39. r-iett (válaszként erre: 38. - Gribedli***)
2013. szept. 2. 11:49
Itt már nem éjszakai áram a neve hanem vezérelt és csak annyi van megszabva,hogy ha jól emlékszem legalább napi 8 óra amit arról nyomnak és ezt akkor és úgy ahogy ők akarják... nem arra találták ki,hogy az embernek túl jó legyen ugyanis előírás szerint a vezetékre kell közvetlen bekötni a gépet ami többnyire a bojler.Szóval az nagyon szabálytalan lenne ha az ember úgy akarna spórolni,hogy konnektorokat kötögetne be és amikor a vezéreltről megy akkor addig arról üzemeltetne dolgokat vagy esetleg átalakítaná úgy a dolgokat,hogy amikor a vezérelt bekapcsol akkor az egész rendszer arra álljon rá addig ameddig arról megy az áram. Amúgy durván 20-25 ft kw különbség van a kettő között.
38. gribedli*** (válaszként erre: 33. - Spann)
2013. szept. 2. 11:40

Igen, csak ez nem valtoztat azon, hogy az osszes fogyasztas is vezetve van, vagyis, hogy egy honapin belul betartasz egy osszeget (egy fogyasztast) de honaprol honapra ok osszeadjak ezt is, es ugy meg az ev befejezte elott szepen atlepsz egy masik kategoriaba, onnantol kezdve nagyobb egysegar van.


Bar nalunk sok a reklamozasa az ejszakai aramnak, vagyis osztonoznek mindenkit, hogy az olcsobb savban hasznaljak az aramot mindenkeppen, ez is valamivel olcsobb. En a mosogepet este 11-re programozom, a mosogatogepet is es amit lehet, igyekszem este 7 utan hasznalni.


Viszont Magyarorszagon nem mindig tartjak ezt be, napkozben random kuldozgetik az ejszakai aramot, igy van, aki nem tudja, hogy pont akkor olcsobb. Ez nagy szemetseg amugy...


Es a masik bokkenoje, hogy ha valaki tombhazban el, nem mindig orul a szomszed, hogy ejfelkor centrizik a masik, szerencsere most mi kertesben es a mosoda falai tavol vannak a haloszobak falaitol, igy tudunk aludni

2013. szept. 2. 11:34
Az "energiatakarékos" égők alig fogyasztanak kevesebbet a hagyományos égőktől mivel bekapcsolás után nagyon magas az energia felvételük.Ez is egy átverés.
36. 818c6cdcf8 (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2013. szept. 2. 11:32
Az,hogy. tápegységre 400vagy 500Watt van ráírva az nem azt jelenti,hogy annyi energiát vesz fel.Egy átlag 400W-os tápegység már 300W teljesítményfelvételkor forrósodna és egy idő után melegedne,majd leégne.Még a legmárkásabb tápegységek sem képesek azt a teljesítmény felvenni ami rájuk van írva.
35. gribedli*** (válaszként erre: 30. - R-iett)
2013. szept. 2. 11:32

Hat szepen leirtad, en a mienket nem mernem megmondani mert nekunk sok meg a kinti vilagitas is, a kertben es ugyanez a felallas csak mi 5-en vagyunk es a mosogepem nagyobb, mindenhol energiatakarekos egok vannak de hat akkor is, en ennyibol nem tudom kihozni. Egyebkent ugyanez, mosogatogep 1x megy napi, van heti 3 60fokos mosas, a tobbi 30-40fok. Es nalunk sincsenek szonyegek, de porszivo az megy.


A szamlank joval tobb, de az olaszoknal elek, szoval ez ertheto. En itt a 3 szintes hazban keptelen vagyok tartani a havi 400kwattos hatart. Ettol fuggetlenul nem adom fel, esszel hasznalok mindent mert az is penz, szoval ezt tanitom a gyerekeknek is, tomom a fejuket:))))

34. Cippora (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2013. szept. 2. 11:20

Egy héten egyszer-kétszer porszívózok,vasalni nyáron szinte nem is vasalok,mert kint van szárítónk,bőven ki tudok úgy teregetni,hogy ne gyűrődjön.Télen a párom ingben jár,azokat kell vasalni,de még így is kevesebbet vasalok jóval az átlagnál.

3-man vagyunk,2 felnőtt,1 gyerek,120 nm2-es családi ház.Nem mondom,mert más is fizet ennyit,de azért sokallom...ha a hitelt nem számítjuk,erre fizetek a legtöbbet.A gázon is tudtam spórolni (már fával fűtünk) a telefonszámlán is,ez az egy amin egyszerűen nem megy.Tudom,ha nem használnám a netet csak max fél órára,órára egy nap akkor kevesebb is lehetne,de nekem ez a kikapcsolódás...

33. spann (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2013. szept. 2. 11:15

Ezért érdemes átlépni a havi elszámolásra.

Nem olyan nagy ügy egy hónapban egyszer leolvasni a villanyórát és bediktálni a mérőállást telefonon (ingyen hívás, automata rögzítés a telefon billentyűinek segítségével). De lehet neten is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook