Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki kizárólag a bankszámlaszámomat ismeri (jelszót, születési számot nem), hozzáférhet a pénzemhez? fórum

Ha valaki kizárólag a bankszámlaszámomat ismeri (jelszót, születési számot nem), hozzáférhet a pénzemhez? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. okt. 8. 12:26

Az aláírásról annyit, hogy nekem egyszer az OTP-ben közölték, hogy nem egyezik az aláírásom, mondom pedig én vagyok csak már nem pont úgy írok alá mint 16 évesen amikor a számlát csináltam...erre igazolnom kellett magam és csináltak egy új aláírás mintát.

Mellesleg egy jó tanács mindenkinek, ha van olyan összeg a bankszámláján amit nem szándékozik az adott hónapban elkölteni akkor inkább kösse le és mindíg ezt csinálom, még ha nem is kamatozik sokat, akkor sem fér hozzá senki.

2010. okt. 7. 16:55
Érdekes bankok vannak...
47. mimmo33 (válaszként erre: 46. - Eszterkee)
2010. okt. 7. 15:43
szerintem 1 forintnál is kellene hogy igazolványt kérjenek;)valszeg kényelmes volt az ügyintéző.
2010. okt. 7. 15:25
akkor ez csak a 100 ft miatt volt ilyen egyszerű? :)
45. mimmo33 (válaszként erre: 44. - Eszterkee)
2010. okt. 7. 15:25

dehogy:D

oké, hogy a 100 ft.-nál pl nem kértek személyit, de nagyobb összegnél már fognak

2010. okt. 7. 15:24
de akkor sem érzem ezt elég biztonságosnak, mert bárki, aki megnézni az aláírásom, leutánozza és máris utalhat magának pénzt.
43. mimmo33 (válaszként erre: 41. - Eszterkee)
2010. okt. 7. 15:21
persze, hogy nem írsz mindig ugyanúgy alá, de egyeznie kell.Olyan nincs hogy odabiggyesztek egy aláírást;)
42. Eszterkee (válaszként erre: 36. - A25b44f6a3)
2010. okt. 7. 15:19
az mkb banknál voltam és nagyvárosban (ekf2010) szóval nem ismertem az ügyintézőt és ő se engem.
41. Eszterkee (válaszként erre: 35. - Mimmo33)
2010. okt. 7. 15:18
persze, h a sajátomról utaltam, de ennél egyszerűbb nincs, mint valaki más nevét odabiggyeszteni. őszintén én sem mindig ugyanúgy írom alá, nincs kialakult állandó aláírásom.
40. mimmo33 (válaszként erre: 38. - 7cdf5b0d96)
2010. okt. 7. 15:13

Ez már annyira meg van kavarva, hogy nagyon:D:D

A tény hogy vonnak.Valahonnan csak tudtak egy számlaszámot, gondolom nem a kis újukból szívták ki...Utána kell járni

39. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 33. - A25b44f6a3)
2010. okt. 7. 15:11
Ja,a kérdésre a válasz..Maradjunk annyiban,hogy három betűs,aztán T a közepe...
38. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 33. - A25b44f6a3)
2010. okt. 7. 15:11
TÉNYLEG nem írt alá ilyet,és mondom,anyám nevén NINCS bankszámlaszám,bankba se jár.Tesómét meg nem adta meg,sehol nem szerepel a papírokon.Bátyám trehány,aláírom,de mentségére szolgáljon,hogy nem igazán számított arra,hogy tőle bárki is von bármit is...
37. b4c06bc553 (válaszként erre: 33. - A25b44f6a3)
2010. okt. 7. 15:10

Nem figyelnek oda, nem érdekli őket és főleg el sem mondják az ügyfélnek, mert nagyon uncsi lehet valóban naponta 20-szor ugyanazt elmondani!


Nézd át minden mondatát az eredeti szerződésnek, és a módosításoknak is! Az apró betűhöz lehet, hogy nagyító fog kelleni, de még abban is lehet egy utalás, hogy mihez van a banknak lehetősége.

2010. okt. 7. 15:06
Eszterkee: És te melyik banknál voltál? Amúgy lehet, hogy a szerződésedben benne an, h pl. 1000 Ft-ig nem kérnek papírokat...vagy valami falusi takarékpénztár volt, ahol az üi. a szomszédod és úgyis ismer?
35. mimmo33 (válaszként erre: 32. - Eszterkee)
2010. okt. 7. 15:05
de a sajátodról utaltad nem?Az utalási megbízást meg aláírtad...azt meg leellenőrizték, még ennél a hatalmas összegnél is;)
2010. okt. 7. 15:04
Elmondom az esetemet: hazamegyek, a férjem sápadtan vár, hogy leemelt valaki 80ezer forintot a számlájáról. Egész este törtük a fejünket.Majd eszembe jutott, hogy én felvettem 80ezret hó elején.Külön bankszámlánk van, de egymás kedvezményezettjei vagyunk. Én a bank pénztárnál beadtam a személyit, és a hölgyike a pároméról emelt le, hisz az én nevem ott is szerepelt. De míg erre rájöttünk!!! A frász kerülgetett bennünket. Azóta mindig mondom, hogy melyik bankszámláról emelje le, mert nem mindegy.
2010. okt. 7. 15:04

Mégis melyik bank ez?

Amúgy az anyukád is hibás, mert a bankszámlakivonatot épp azért küldik, hogy megnézze. Ha megnézte volna már egyből kiderül a turpisság. A levonás meg tényleg csak engedéllyel lehet, úgyhogy mégiscsak aláírhatott valamit, amiből nem kapott példányt, lehet, hogy szándékosan úgy íratták vele alá, hogy nem tudta mit ír alá....ezek a köcsögházi bankok szeretik a naív embereket kihasználni.

2010. okt. 7. 15:03
amikor tesz-veszre regisztráltam át kellett utalni nekik 100 ft-ot h hitelesítsem a reg-et. ezelőtt még soha nem utaltam pénzt, nem is tudtam pontosan h működik. bementem a bankba, kaptam egy kis szelvényt, amit ki kellett töltenem, h milyen számlaszáról milyen számlaszámra szeretnék utalni. és csak be kellet írnom a számlaszámokat, semmit nem kértek, se pinkód se személyi. szóval ennyi erővel bárki, aki tudja a számlaszámom utalhat magának pénzt a saját számlájára.. ezt azóta sem értem...
31. kri76
2010. okt. 7. 15:00

Akkor könnyen hozzáférhet, ha neten utalsz és a ... közösségi oldalon kíváncsi voltál, ki nézte meg az adatlapodat.

Ehhez le kellett tölteni egy programot. A program azt tudja, hogy milyen oldalt néztél meg és a billentyűzeten milyen karaktereket ütöttél le. (Ezt a programot okos hackerek írtál és az emberi kíváncsiság miatt sokan telepítik a programjukat a gépükre.)

De a bankoknál is van olyan szolgáltatás, hogy SMS-ben megerősítő kód:)

30. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 28. - Mimmo33)
2010. okt. 7. 14:49
Nem értjük mi sem.De a nő a bankban sem tudott magyarázatot adni arra,hogy milyen jogon vonták a pénzt,csak hápogott...Én magam néztem át az összes rókás papírt,hogy mit írtak alá (mindenből két példány van),de sehol nem szerepelt olyan,hogy adott esetben majd tesóm számlájáról vonnak.Meg ha valaki nem fizet rendesen,akkor azért arról szoktak küldeni levelet először,hogy hahó,nem fizettél,pótold...Nem jött semmi.És miután letiltotta az összeget,a rókásoktól ugyanúgy semmi reakció,hogy miért nem tudom vonni tőled...
29. Tandi25 (válaszként erre: 25. - 7cdf5b0d96)
2010. okt. 7. 14:45

Miért nem jelentitek fel ezt a bankot vagy mentek a felügyeleti szervzhez???? Nem értem...


A topicindító kérdésre pedig: tuti nem fér hozzá, de a legegyszerűbb az lenne, ha felhívnád a bankot és ott megkérdeznéd... Mi is vártunk pénzt, külföldről, több adatot kellett megadnunk ahhoz, h utalni tudjanak, de mielőtt ezt megtettük volna, megkérdeztük a bankot. Szerintem egy fórumozó sem tudja annyira, mint a bank.

28. mimmo33 (válaszként erre: 25. - 7cdf5b0d96)
2010. okt. 7. 14:45
Azért ez elég érdekes...És sok a tényszerű dolog, ami miatt furcsállnám, hogy bank ekkorát tévedett...
27. katic (válaszként erre: 20. - Bea77)
2010. okt. 7. 14:43

Nem történt "még" semmi. Remélem, nem is fog. Egyébként tudom, hogy ilyen nem történhet meg - ha valaki tőlem kérdezné, simán nemmel felelnék, viszont most anyukám - akinek számlája sincs :-) - kérdezte, megadhatja-e egy illetőnek a számlaszámomat, aki régóta tartozik neki, s most kéri, hogy arra utalhasson. ("Ilyen dörzsölt ember, nehogy leszedje a pénzedet!"-így anyu, erre én "bepánikoltam". :-DDD

A lényeg az egészben, hogy havonta használom az "internet bankingot", pay pal-lal is fizettem már dolgokért. :-DDD

Köszönöm szépen mindenkinek, eloszlattátok az aggályaimat! :-)))

26. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 21. - Eszter_good)
2010. okt. 7. 14:40
A vicc az,hogy nővéremnek semmi köze nem volt a lakáskasszához.Se a szerződésben nem szerepelt a neve,adata,semmi.És még csak azt se mondhatom,hogy anyám tartozott volna,mert normálisan fizette.
2010. okt. 7. 14:39

Hát,ez az,hogy mi sem értjük..Anyukám fizetgette ezt a lakáskasszát,de csekken,minden hónapban,és tényleg rendesen,tehát nem volt tartozása sem.Erre egyszer csak elkezdték vonni nővéremtől is,amellett,hogy anyám csekken is fizette minden hónapban.Tesóm bement a bankba,megnézette a nővel,hogy mikor adott ő engedélyt erre..Aztán kiderült,hogy soha...Válasz: "Jaj,akkor le is tiltjuk az utalást rögtön..." Hát még jó,bammeg....Se anyám,se nővérem (akinek köze nincs az egészhez) nem adott meg számlaszámot se a lakáskasszának,se a banknak engedélyt.Anyám kétszer írt levelet a rókásoknak,hogy helló,hát ez hogy is van....A mai napig se választ nem kapott,se magyarázatot arra,hogy miért kezdték el vonni duplán,az üzletkötőt meg persze nem lehet elérni..Nem jött tőlük egy levél se,hogy ezért meg ezért elkezdem vonni (hogy hogy csinálták,az rejtély máig is),csak vonták.De miután letiltotta tesóm,azután se szóltak egy szót se,hogy hoppá,nem tudjuk vonni...Érdekes...

A másik meg kb.két éve volt.Szintén anyám vásárolt tetemes összegért egy miskolci cégtől valami ágynemű készletet (paplan,pána,stb.,ilyen-olyan antiallergén anyagból,ésatöbbi) -itt jegyzem meg,anyámat azóta nem engedem el semmilyen árubemutatóra sem..De ez már másik topic...Lényeg a lényeg,hogy papírt írtak a dologról,amiben meghatározták,hogy csekken minden hónapban x összeget befizet,áruhitel törlesztése címen (bankszámlaszám nuku,sehol nem szerepelt).Meg is tette,becsülettel.Aztán egy nap bátyám csak úgy megnézte már poénból,hogy áll í számlája,és fölbontotta a havonta küldött banki értesítőt az egyelegéről (amit amúgy nem szokott megnézni).Hát,meglepődve tapasztalta,hogy közli a bank,hogy az általa felvett áruhitel törlesztőrészlete emelkedett,így x hónap y napjától többet vonnak le..Már csak azért is meglepődött,mert nem vett fel áruhitelt...Bankba be,ez hogy lehetséges...Letiltatta (megbízás természetesen itt sem volt a részéről...),aztán itthon mondja a cég nevét..Anyu mondta,hogy ő fizet nekik csekken havonta...Tök jó..Duplán kapták az összeget két helyről,és úgy,hogy nem tudjuk,egyáltalán honnan szedték tesóm bankszámlaszámát,mert azt még tesóm se tudja,nemhogy a közel 70 éves anyám.Nem adta meg sehol,se írásban,se telefonon,azt se tudta volna,honnan szedje...És vonták...Annyiból voltak korrektek,hogy visszafizették a többletet...

Hab a tortán,hogy ugyanennél a banknál lehet kérni olyan külön szolgáltatást,hogy ha pénz érkezik a számládra,sms-t küldenek.Tesómtól minden hónapban vonták a szolgáltatás díját plusz az sms-ért x forintot..Végül is csak sms-t nem küldtek...

2010. okt. 7. 14:38

Nem, pusztán a bankszámlaszámmal semmit nem tudnak kezdeni. Ha van internet bankod, akor hozzáférhetnek, abban az esetben ha az azonosítódat és a jelszavadat tudják. Erre az esetre van ki találva, hogy a jelszónak milyennek kell lennie, illetve mit nem szabad megadni.

Ha jogszabályos inkasszó érkezik a számlára, akkor ahhoz nem kell felhatalmazás, hiszen a végrehajtás törvény alapján szedhetnek be pénzt számláról. Ha az inkasszó nem jogszabályos, akkor kell a számlatulajdonos felhatalmazása, amely valóban csak annyi, hogy aláírja az ügyfél, majd azt beküldik a számlavezető bankhoz és máris szedik le a pénzt.

Ha felhatalmazás alapú inkasszót, anélkül teljesít a bank, akkor törvényt szeg.

23. mimmo33 (válaszként erre: 21. - Eszter_good)
2010. okt. 7. 14:34

;)

Ez lett volna a következő tppem

22. mimmo33 (válaszként erre: 20. - Bea77)
2010. okt. 7. 14:34

Befizetéshez meghatalmazás?!

Ilyet még nem is hallottam

21. eszter_good (válaszként erre: 12. - 7cdf5b0d96)
2010. okt. 7. 14:31
Hát ha tartozott a nővéred, akkor azt inkasszózzák. A hitelező igazolja a bankodnak, hogy tartozol neki és a bank lekapja a számládról. Ez sima végrehajtás. De ennek nincs köze az eredeti kérdéshez.
20. bea77
2010. okt. 7. 14:30
Már megtörtént a gond vagy csak izgulsz, hogy nehogy megtörténjen? Kértél már részletes bankszámla kivonatot? Egyébként nem tud levenni a szla-ról! Én csak be akartam fizetni másnak a bankszla-jára pénzt, és azt kérdezték, hogy van-e meghatalmazásom! Egy kis kártyát adtak, amin a bankkártya tulajdonosnak kell ráírni az adatait (szla.szám, kártyatulaj. neve, anyja neve, kártyatulaj. kódja) és úgy visszamenni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook