Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha terhes vagy, és nem tudod mi legyen a babáddal. fórum

Ha terhes vagy, és nem tudod mi legyen a babáddal. (beszélgetős fórum)


1 2
26. ee50b7c391 (válaszként erre: 25. - Win)
2008. nov. 14. 15:17

én pedig családjogász vagyok :-9

bocsika

25. win (válaszként erre: 13. - Ee50b7c391)
2008. nov. 14. 15:00

:DDDDDD

Bocs, de ez vicces.

Szerinted mióta érdekli a gyámhatóságot vagy az anyakönyvi hivatalt, vagy bármely más szervet, hogy egy férfi/nő félrelépett-e vagy sem, s aztán mégis a házastársával együtt kívánja felnevelni a nem várt gyermekáldást? (Mielőtt bármi magyarázatot találnál, önkormányzatnál dolgozom, láttam néhány apai elismerőt: senkit nem érdekel, hogy Szabó Pista miért ismeri el magáénak a Kiss Marcsa gyerekét. ;)) )

Ezenkívül az apa lehet elméletben úgy is apa, hogy még akkor ejtette teherbe az anyát, amikor a jelenlegi feleségével/élettársával nem volt együtt.


Egyébként létezik ilyen, valóban, hogy az anya megszüli a gyermekét, lemond róla és a kórházból az örökbefogadó szülők viszik haza a kisbabát. (Bár, azt hiszem, utána van még valamennyi törvény által meghatározott idő, ami alatt a vér szerinti anya meggondolhatja magát.)


Egy ilyen esetről volt egyszer egy cikksorozat a Nők Lapjában. Talán tavaly. Lehet, hogy érdemes lenne visszakeresni és elolvasni, mit írtak a témáról akkor.

24. 89b99f816e (válaszként erre: 22. - Fikuszka)
2008. nov. 14. 14:56
Az jó. De akkor mások, akik szintén annyira akarnak, miért nem ezt a módszert választják? Csak találnának valakit, aki lemondana a babájáról, nem? Tudod a szomorú, ami a tv-ben állandóan van, hogy megszüli, aztán kidobja stb nem sorolom...Nem értem, ezek az emberek miért "tartják" meg, miért vetetik el, nincs ab-ra pénz? Vagy meg akarja tartani, de meggondolja magát és a bűntényt válassza?? Mennyi pár jutott volna babihoz, ha ezek szépen beteszik a bébit a kihelyezett inkubátorba, vagy sztem ha simán beviszik a kórházba, h szült, de nem kell a baba, semmi rossz következménye nem lesz rájuk nézve... Szomorú. Nem félsz, h találsz egy anyát, de szülésnél meggondolja magát és meg akarja tartani a bébit? :(
2008. nov. 14. 14:55

Remélem nem kell sokat várnod és lesz neked is babád!

Amúgy lombikkal sem lehet?

22. fikuszka (válaszként erre: 21. - 89b99f816e)
2008. nov. 14. 14:44
Köszönöm! te se haragudj ez tényleg legális itthon sok fórumozó mesélte el hogy itt lett gyermekük. Én semmi mást nem szeretnék csak egy kis anygalt akinek mindent megadhatunk hamár nekünk nem lehet:(
21. 89b99f816e (válaszként erre: 19. - Fikuszka)
2008. nov. 14. 14:41
Bocs, ha úgy érezted sértés, én tuti nem annak szántam, csak nem tudtam, h ez tényleg megoldható így...Ha így van, akkor drukkolok neked, és sok boldogságot a picihez!!
2008. nov. 14. 14:32
A lényeg nem illegális a dolog. anyuka lemond a javunkra és már a mienk a pici nem kell várni semmire.
19. fikuszka (válaszként erre: 4. - 89b99f816e)
2008. nov. 14. 14:30
ha megengeditek mielőtt itt nekem estek. Igen elinditottuk a dolgokat a határozatra várunk. És van ilyen ez nem legális ha ven egy lány aki terhes nem tudja elvetetni és megismer Ő is én is Őt akkor a szülés után lemond róla bemegyünk a hivatalba aláirjuk és a picit már mi visszük haza a kórházból. Van ilyen és nem illegális. Szoval mielőtt bárki okoskodna nézen utána. Nagyon sokan vannak így és ez nem rolam vagy a nőröl szól hanem egy kisbaba életéről aki intézetbe vagy utcán nőne fel.. Erről enynit. Az írjon ide aki segítségre szorul nem vádaskodók kellennek. Jah és lehet várnak x évet de ezzel pl nem kéne annyit várni, és aki sok évet vár az azért van mert nagy igényei vannak. ennyit erről
18. annelly (válaszként erre: 17. - Ee50b7c391)
2008. nov. 14. 14:17
Hát de valószínűleg nem él házasságban az, aki lemond a gyerekéről. Van kivétel, de mondjuk 90%-ban nem.
2008. nov. 14. 13:48

a másik ami miatt az elző "ötlet" nem állja meg a helyét az az, hogy a családjog ha az anya férjezett és a fogantatás pillanatában házas, a gyerek apja papiron igyis ugyis az a személy akivel házasságban él. Más esetben is igy van, pl ha a feleség félre.. és terhes lesz akkor is a férje lesz a gyerek apja papiron..

Ilyen a magyar jog.

2008. nov. 14. 13:42
fikuszka itt vagy még????
2008. nov. 14. 13:41
ez igy biztosan nem járható ut.
14. 486341e386 (válaszként erre: 13. - Ee50b7c391)
2008. nov. 14. 13:41
hát,ja,ez így érdekes.
2008. nov. 14. 13:40

nade az apasági nyiltkozat az egy hivataos okirat, ha azt állitja ő az apa , azaz a nevére veszi akkor azzal elismeri hogy eggyütt volt a gyerek vérszerinti anyjával és nem hiszem hogy a hatóságok egy olyan prnk adnának gyerek ahol aza apa félre... és utána majd a nő akit megcalt az neveli fel a félr.. gyermeket.


Nem hiszem hogy ez igy menne.

12. 486341e386 (válaszként erre: 10. - Ee50b7c391)
2008. nov. 14. 13:40
akkor utánanéztél mindennek.
2008. nov. 14. 13:32

Szerintem simán menni fog így is. Valószínűsítem, hogy az anya lemond a gyerekről a javadra, és először a gyermek feletti gyámságot kapod meg, örökbe fogadni csak később lehet, de nem az a lényeg mi van a papíron.

Másik javaslat: ha még pocisan kiderül, hogy valaki odaadná, még meg is beszélhetitek, hogy a pároddal csinálnak egy apasági nyilatkozatot, és akkor egyből a nevén van, és csak neked kell örökbe fogadni, az anyuka meg lemond a gyermekről.

2008. nov. 14. 13:31

Az eljárás jogi alapja*:


Csjt. 47-48. § és 49-50. § Gyvt. 112. § d) pont Gyer. 40-47. §



Hatáskör:


Városi Gyámhivatal



Illetékesség:


Lásd: Gyvt. 124. § , 126. § (3): Ha a gyermeket átmeneti nevelésbe vették, a gyámhivatal illetékessége mindaddig fennáll, ameddig a gyermek lakóhelye nem változik meg. Ha a gyermek lakóhelye megváltozik, a gyámhivatal illetékességét a gyermek lakóhelye határozza meg.



Eljárás megindítására jogosult:


Az örökbe fogadni szándékozó személy és a gyermek, illetve törvényes képviselője kölcsönös kérelmére indul



Örökbefogadás fajtái:


- Titkos,


- Nyílt.



Fogalommeghatározás:


"Titkos örökbefogadás":


- ha a szülő az örökbefogadáshoz úgy adja meg nyilatkozatát, hogy az örökbe fogadó személyét és személyi adatait nem ismeri,


- ha az átmeneti nevelésbe vett, örökbe fogadhatónak nyilvánított gyermeket fogadják örökbe,


- ha a tartós nevelésbe vett gyermeket fogadják örökbe.



A szülő hozzájáruló nyilatkozata az örökbefogadáshoz:


- nyílt örökbefogadásnál: nyilatkozatát nem vonhatja vissza; erre őt figyelmeztetni kell,


- titkos örökbefogadásnál: a gyermek 2 hónapos koráig nyilatkozatát visszavonhatja.



- Nem kell a szülő hozzájáruló nyilatkozata, ha


- a szülő szülői felügyeleti jogát jogerős bírói ítélet megszüntette,


- a városi gyámhivatal az átmeneti nevelésbe vett gyermeket örökbe fogadhatónak nyilvánította,


- a szülő cselekvőképtelen, vagy ismeretlen helyen tartózkodik.



A városi gyámhivatal jóváhagyása a szülő örökbefogadásra vonatkozó nyilatkozatához


Ha a gyermek 6 éves elmúlt vagy egészségileg károsodott, a hozzájáruló nyilatkozat jóváhagyását a városi gyámhivatal a nyilatkozat megtételétől számított 60 napon belül megtagadhatja. Ha ez idő alatt nem teszi meg, jóváhagyottnak kell tekinteni.


A nyilatkozat jóváhagyását megtagadhatja, ha a gyermek örökbefogadására valószínűleg nem fog sor kerülni életkora vagy egészségi állapota miatt. Az egészségkárosodást szakorvosi vélemény állapítja meg.



"Nyílt örökbefogadás":


- ha a vér szerinti szülők és az örökbe fogadni szándékozók együttesen teszik meg nyilatkozatukat



Elintézési határidő:


A kérelem előterjesztésétől számított 60 nap



Eljárás menete:


A gyermekvédelmi gondoskodás alatt álló gyermek részére az eljárásban való képviseletre eseti gondnokot kell rendelni!



1. A gondozásba történő kihelyezés érdekében a kérelem benyújtásakor csatolni kell



- az örökbe fogadni szándékozó(k) alkalmasságot tanúsító jogerős városi gyámhivatali határozatot (kivéve, ha az örökbe fogadni szándékozó rokon, a szülő házastársa, ill. a gyermeket a szülő hozzájárulásával legalább 1 éve folyamatosan a saját háztartásában neveli)


- szülő házastársa, rokon általi örökbefogadás esetén:


- rokoni kapcsolat fennállására vonatkozó nyilatkozatát,


- az örökbefogadás előtti tanácsadáson való részvételt igazoló iratot,


- az alkalmasságot alátámasztó pszichológiai véleményt,


- a háziorvos igazolását az egészségi állapotról.



Városi gyámhivatal eljárása:


- örökbe fogadni szándékozónál környezettanulmányt készít,


- beszerzi a gyermekkel kapcsolatos orvosi igazolásokat, szakvéleményeket,


- beszerzi az örökbefogadást közvetítő nem állami szerv közvetítői tevékenységére való jogosultságát igazoló iratot.



A gondozásra történő kihelyezésről a kérelem (és iratok) benyújtását követő 15 napon belül kell dönteni!



Az örökbefogadás engedélyezése előtt a kérelmező köteles becsatolni:


- születési és házassági anyakönyvi kivonatát,


- jövedelmi viszonyairól szóló igazolást,


- szülő házastársa általi örökbefogadás esetén az örökbe fogadni szándékozó alkalmasságát alátámasztó pszichológiai véleményt, háziorvosi igazolást az egészségi állapotáról.



2. Az örökbefogadás engedélyezése előtt a városi gyámhivatal beszerzi:


- gyermek 3 hónapnál nem régebbi születési anyakönyvi másolatát,


- ha a szülő(k) nem él(nek): halotti anyakönyvi másolatát,


- jogerős bírói ítéletet a szülői felügyelet megszüntetéséről, ill. cselekvőképességet kizáró gondnokság alá helyezéséről,


- ha nem a vér szerinti szülő az örökbe fogadandó gyermek törvényes képviselője - városi gyámhivatali határozatot a gyám vagy eseti gondnok kirendeléséről,


- ha a vér szerinti szülő cselekvőképességet érintő gondnokság alatt áll - gondnokkirendelő jogerős határozatot.



Az örökbefogadás engedélyezése előtt a városi gyámhivatal vizsgálja az örökbe fogadó és az örökbe fogadandó gyermek életkora között fennálló különbséget.



3. Meghallgatás:


- örökbe fogadni szándékozót,


- a 14. évét betöltött és a 14 év alatti ítélőképessége birtokában lévő örökbe fogadandó gyermeket,


- gyermek szülőjét, HA


- szülői felügyeleti jogát a bíróság jogerősen nem szüntette meg,


- gyermeket a városi gyámhivatal nem nyilvánította jogerősen örökbe fogadhatónak,


- szülő nem tett olyan jognyilatkozatot, mely szerint az örökbe fogadó személyét és személyi adatait nem kívánja ismerni,


- a törvényes képviselőt, (ha nem a szülő az), illetve az örökbefogadási eljárásban a gyermeket képviselő eseti gondnokot,


- az örökbe fogadni szándékozó házastársát, ha a házastárs nem kívánja vele együtt örökbe fogadni a gyermeket.


A hivatásos gyám és gyermekotthon vezetője, a nevelőszülő, a szakszolgálat eseti gondnoka nyilatkozatát írásban is előterjesztheti, meghallgatása nem kötelező.



Ha az örökbefogadás nem "titkos", az örökbe fogadót, az örökbe fogadandó korlátozottan cselekvőképes gyermeket és a vér szerinti szülőt EGYÜTT kell tárgyalás keretében meghallgatni.



4. Meghallgatásról jegyzőkönyv készítése:


Kötelező tartalmi elemeit a Gyer. 43. §-a tartalmazza.



Csak a gondozási idő eltelte után lehet az örökbefogadást engedélyezni. Ha az örökbe fogadni szándékozó rokon, a szülő házastársa, ill. a gyermeket a szülő hozzájárulásával legalább 1 éve folyamatosan a saját háztartásában neveli, a gondozásba történő kihelyezésről nem kell dönteni, mert ez már korábban megtörtént. Ezt azonban a városi gyámhivatal jegyzőkönyvben rögzíti.



5. Gondozási idő leteltét követően a gyermeknek a családba történő beilleszkedéséről információt kell kérni


- a Gyermekvédelmi Szakszolgálattól, ha a gyermek átmeneti vagy tartós nevelésből,


- a Gyermekjóléti Szolgálattól, ha a gyermek családból kerül örökbefogadásra.


Ha az eljárás során olyan tény adat, merül fel, mely kétségessé teszi az örökbe fogadni szándékozó alkalmasságát, felülvizsgálatot kell végezni.



6. Gyermekvédelmi gondoskodás alatt álló gyermek személyiségére vonatkozó igazolás, szakvélemény beszerzése a Szakszolgálat útján.



7. Beszerzett iratok ismertetése az örökbe fogadni szándékozóval.



8. Határozathozatal az örökbefogadás engedélyezéséről.

9. 486341e386 (válaszként erre: 8. - Virag0406)
2008. nov. 14. 13:29
és ilyenkor csak ügyvéd kell,meg a két fél,vagy mi?hogy működik az ilyen?nem kell törvényes intézmény-árvaház- köztes szférának?
2008. nov. 14. 13:27
Nem ezt nevezik nyilt örökbefogadásnak?Mert ha igen akkor legális.
2008. nov. 14. 13:25
pff.hát szerintem is ez bonyolultabb dolog annál,hogy szül valaki,és mintegy "lemondok-átveszem"-dokumentumot írtok...én javasolnám a hagyományos örökbefogadási procedúrát.
6. 8ef78160df (válaszként erre: 4. - 89b99f816e)
2008. nov. 14. 13:20
Nekem egy ismerősöm 3 évet várt így, olyat is hallottam már, hogy 0,5 év alatt lett baba. Szerintem attól is függ, hogy milyen időst szeretnél örökbefogadni (gondolom kicsit,ha anyát keresel).
5. Ana888 (válaszként erre: 1. - Fikuszka)
2008. nov. 14. 13:18
Ha van a rokonságodba olyan aki nem akarja megtartani a babát és te vállalod a felnevelését, akkor sikerülhet, és könnyebben sikerül, főleg ha az anya lemond gyerekéről és te örökbe fogadod.
4. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - Fikuszka)
2008. nov. 14. 13:16
Ez tényleg nem rajtad áll, hogy a tiéd lesz-e a baba. Ezt is törvény szabályozza. Csak illegálisan lehet így, ahogy te gondolod, de azt gondolom nem akarod. Van egy menete, először is felmérik, alkalmasak vagytok-e örökbefogadásra. Nagyon sok pár vár gyermekre, biztos itt is van várólista, sajnos sztem nem működhet úgy, h a szülő anya, akit találsz, azt mondja az illetékeseknek, hogy ő nektek akarja adni a babáját. Vagy érdeklődtél már egyébként, h hogyan folyik egy ilyen eljárás?
3. 8ef78160df (válaszként erre: 1. - Fikuszka)
2008. nov. 14. 13:15

Eu úgy tűnik, mint amikor valaki egy kiskutyát kuncserál! Bocsi, tudom durva a hasonlat, de tényleg ez jutott eszembe.


Örökbefogadási kérelmet kell benyújtani, szerintem így nem lehet, ahogyan te gondolod, de én sem tudom.

2008. nov. 14. 13:11

Hű , hát sajnálom nagyon hogy nem lehet babád, de azt hiszem nem megy az ilyen egyszerüen , hoy találsz valakit akinek nem kel a baba és máris a tiéd lesz ha mindeketten igy akarjátok. Szerintem ez azért nem igy van. Bocsi nem ,tudom de mivel sokkal egyszerübb dolgok is sokkal bonyolultabbak, csak azért irtam igy le,nehogy csalódj.


sok sikert

2008. nov. 14. 13:06
Én és a férjem nagyon szeretnénk egy kisbabát örökbefogadni, én sajnos nem szülhetek. Olyan nőket lányokat kérek arra ha terhesek de tényleg nem akarják megtartani írjanak ide, és megbeszélhetjük hogy egy jó helyre kerüljön a baba és jó élete legyen! Gyertek és beszéljünk!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook