Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha terhes vagy, és nem tudod mi legyen a babáddal. fórum

Ha terhes vagy, és nem tudod mi legyen a babáddal. (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 17. 18:07

Sziasztok!


33-35 éves pest megyei házaspár vagyunk, akiknek sajnos nem lehet babájuk, ezért szeretnénk örökbe fogadni. Öt éve vagyunk házasok. Saját tulajdonú házunkban lakunk. Gyermekünk nincs.


Alkalmassági határozatunkat 2011-ben kaptuk meg. Elsősorban csecsemőt szeretnénk örökbe fogadni nyílt örökbefogadással. A gyermek nemére nézve nincs megkötésünk. Határozatunk egészséges kisgyermek örökbefogadásáról szól, kisebb, korrigálható, szinten tartható betegségeket el tudunk fogadni, lehetnek ikrek, illetve testvérek örökbefogadására is alkalmasak vagyunk, 0-3 éves korig szól a határozatunk)


Úgy gondoljuk, hogy az örökbeadóknak joga van kiválasztani, hogy a gyermekét kinek adja örökbe és mi is szeretnénk jobban megismerkedni az örökbeadóval még a szülés előtt és ha lehetséges, akkor minél tovább követni a terhességet az örökbeadóval együtt. Erre szervezeteknél sajnos nincs lehetőség, ezért szeretnénk magán úton megtalálni azt a kismamát, aki minket választana gyermeke szüleinek.


Kisbabánkat mindketten nagyon várjuk. Reméljük, hogy kapunk egy esélyt arra, hogy megismerkedhessünk és gondoskodó, szerető szülei lehessünk.


Ha örökbeadáson gondolkodsz, akkor kérlek keress meg minket akár priviben, akár az orokbefogadunk@gmail.com e-mail címen.


Van egy naplónk is a hoxán, ahol megismerheted gondolatainkat az örökbefogadásról.


Köszönjük!

K+Z.

55. iluci26 (válaszként erre: 52. - Bfbfdbbd29)
2012. aug. 4. 18:42

Köszi remélem találunk mihamarabb .

Hát igen sokan nem mondanak le a gyerekükről inkább az állami intézetek valamelyikébe hagyják.

2012. aug. 3. 20:33
Egy ismerősöm rendkívül szerencsés volt, második éve vártak örökbefogadásra, egyszer jött a telefon, hogy szedje össze a kórházi cuccait, mindjárt megszületik egy kisbaba, akiről lemondott az anyja. Annyi ideje volt, hogy betelefonált a munkahelyre, hogy mától"gyesen" leszek és már indultak is, végig ő volt bent a kisbabával, úgy jöttek haza, mintha ő szűlte volna. Imádják, szép, kiegyensúlyozott kisgyerek lett.
53. 038710e7da (válaszként erre: 1. - Fikuszka)
2012. aug. 3. 20:32
Közben meg dugig vannak a nevelő intézetek :(
2012. aug. 3. 20:29
Mielőbbi jelentkezőt kívánok nektek!
2012. aug. 3. 20:05

Sziasztok!

A férjem és én már 8 éve vagyunk házasok és sajnos nincs és nem lehet gyermekünk.Saját lakással és jó jövedelemmel rendelkezünk egy baba felneveléséhez már jelentkeztünk örökbefogadó szülőnek ,de sajnos nagyon hosszú ideig kell várni és talán itt hamarabb rátalálnánk egy örökbe adó anyára.0-1 éves korig de ha idősebb az sem akadály lehetnek akár ikrek is boldogan nagy szeretettben és jó körülményeket biztosítva tudnánk gondoskodni róla.Ha örökbe adó anya vagy elérhetsz vagy privát üzenetben vagy az oskar83@freemail.hu Köszönjük!

2011. márc. 21. 14:12
Sziasztok! 17 éves kislányom 6 hónapos terhes, de még olyan fiatal. . . szerető, jómódú, igényes, kedves, egy kisbabának mindent megadni tudó, felelősségteljes családot keresünk! Részletes bemutatkozó leveleket várnánk szeretettel a következő email-címre! szilvia434@freemail. hu
2009. aug. 14. 21:45

Sziasztok!


Segítséget szeretnénk kérni tőletek. 40 éves házaspár vagyunk, és már 18 éve küzdünk azért, hogy kisbabánk szülessen. Sajnos azok közé tartozunk, akiknek a sors nem adta meg a lehetőséget, hogy szülőkké váljunk, ezért szeretnénk nyílt örökbefogadással örökbefogadni egy újszülött kislányt. Arra kérnénk benneteket, ha olyan helyzetbe kerültök, hogy már elvetetni nem tudjátok a babát de még vállalni sem tudnátok az anyaságot, akkor írjatok vagy hívjatok minket. Így gondoskodhatnátok szerető családról, megismerhetnétek minket, mint örökbefogadó szülőket, és megnyugvással bízhatnátok ránk gyermeketek nevelését.

Tudjuk, hogy ezt a döntést nem könnyű meghozni, de így egy ártatlan élet menekülhetne meg a halától. Mi pedig örömmel vennénk ha ránk bíznátok egy gyermek nevelését és végre mi is boldog szülőkké válhatnánk.


Köszönöm, hogy elolvastad kérésünket és gondolkozol azon, hogy miképpen gondoskodhatsz gyermekedről ha neked nehézségbe ütközne a felnevelése.


E-mail: eniko6868@freemail. hu

48. Lív31
2009. jún. 25. 09:34

Sziasztok!

Én új vagyok itt a fórumon, de úgy néz ki nekünk sem lehet gyerekünk. A férjemmel 12 éve élünk együtt, több beavatkozáson, műtéten vettünk részt, sajnos endómetriosist diagnosztizáltak nálam, ami egyenlő lehet a meddőséggel. Kérek minden fórumot olvasót, ha tud ilyen asszonyt, vagy leányt, vagy terhes nő olvassa a cikket, és nem szeretné felnevelni a babát, vagy nem tudja, akkor jelentkezzen nálam mert mi mindent megtudnánk adni neki szeretetet, szépen fetudnánk nevelni. Tudom nem könnyü meghozni ezt a döntést, de gondoljatok arra, hogy a picinek is jobb egy szerető családban felnőni, mint az Intézetben.A férjemmel nagyon szépen élünk, és sajnos csak a baba hiányzik az életünkből,ha tényleg nem szeretnéd felnevelni, mi szívesen örökbefogadnánk. Várom jelentkezésed! E-mail címem:Aquasplash31@gmail.com

Üdv:Lív31

2009. márc. 19. 20:14

Sziasztok!


Segítséget szeretnénk kérni tőletek. 40 éves házaspár vagyunk, és már 18 éve küzdünk azért, hogy kisbabánk szülessen. Sajnos azok közé tartozunk, akiknek a sors nem adta meg a lehetőséget, hogy szülőkké váljunk, ezért szeretnénk nyílt örökbefogadással örökbefogadni egy újszülött kislányt. Arra kérnénk benneteket, ha olyan helyzetbe kerültök, hogy már elvetetni nem tudjátok a babát de még vállalni sem tudnátok az anyaságot, akkor írjatok vagy hívjatok minket. Így gondoskodhatnátok szerető családról, megismerhetnétek minket, mint örökbefogadó szülőket, és megnyugvással bízhatnátok ránk gyermeketek nevelését.

Tudjuk, hogy ezt a döntést nem könnyű meghozni, de így egy ártatlan élet menekülhetne meg a halától. Mi pedig örömmel vennénk ha ránk bíznátok egy gyermek nevelését és végre mi is boldog szülőkké válhatnánk.


Köszönöm, hogy elolvastad kérésünket és gondolkozol azon, hogy miképpen gondoskodhatsz gyermekedről ha neked nehézségbe ütközne a felnevelése.


E-mail: eniko6868@freemail. hu

Tel: 06-20-545-3986

2008. nov. 21. 22:03
Télleg most jut eszembe, csecsemőotthonban próbálkoztatok?
2008. nov. 21. 17:00
én bemennék oda ahol az abortusz engedélyeket adják ki és beszélnék az ottani ügyintézővel,hogy akik ab.ra mennek ajánlja fel nekik ezt a közvetlen lehetőséget!vagy hülyeség?ő tudja a legjobban kik akarják elvetetni a babájukat,lát ő rengeteg szomorú sorsot és síró kétségbeesett nőt.hátha...
2008. nov. 21. 16:48
Mi a férjemmel komolyan gondoljuk az örökbefogadást és olyan örökbeadó anyát keresünk, akinek az a segítség, ha valakinél biztonságban tudhatja a babáját,akitől biztosan rettentő nehéz szívvel válik meg, de valamilyen nehézség miatt nincs más megoldása! Érzelmekről beszéljünk, ne pénzről!!!
43. annelly (válaszként erre: 42. - Fikuszka)
2008. nov. 21. 12:28
Ez csak természetes
2008. nov. 20. 14:26
Kérlek titeket ha tudtok valamerre ti is figyeljetek és szóljatok ha van ilyen ismitek:) Persze szolok egyből:)
41. annelly (válaszként erre: 38. - Fikuszka)
2008. nov. 19. 20:50
Azért majd írdd meg a fejleményeket légyszi.
2008. nov. 14. 20:39

Csak azt tudom,hogy milyen menete van egy ilyen ügynek Sok érdekeset láttam már, sajnos jöztük rengeteg fájdalmat is ilyen és hasonló ügyekben.


Általában aki gyermeket akar örökbe fogadni, az mindenki nagyon szeretné,ezért nem ugy van az egészen hogy bemegy a delikvens és azt mondja hgy ő nagyon szeretné.Hisz mindenki azért megy oda mert szeretné.


Ha rajtam mulna biztos nem menne ilyen nyögvenyelősen a dolog, sőt gyermektele párok sem lennnek.


Tanácsom, családsegitő, önki szoc. osztály, védőnőcentrum.Ezeket kell felkeresni.

39. annelly (válaszként erre: 38. - Fikuszka)
2008. nov. 14. 20:29
Drukkolok nagyon!
38. fikuszka (válaszként erre: 35. - Annelly)
2008. nov. 14. 20:27
Ez igy van. Nagyon szeretnénk egy kis babaát, és remélem csoda történik velünk hamarosan.
2008. nov. 14. 20:27
Ha ajánlhatok még valamit (bár nemtom ezért is lehet megköveznek), szerintem bemehetsz védőnői szolgálatokhoz, vagy felhívhatod őket (akár érdemes megnézni statisztikai kimutatásokat, hol fordul elő az országban a legnagyobb számban, hogy lemondanak gyermekükről), és érdeklődhetsz, hogy tudnak-e olyat, aki nem szeretné megtartani, de muszáj megszülnie, és biztos segítenének neked, hogy felvehessétek a kapcsolatot.
36. win (válaszként erre: 33. - Ee50b7c391)
2008. nov. 14. 20:26
:DDDDD
2008. nov. 14. 20:24

Jó, de ha nem adja az apának meg a feleségének a gyereket, az édesanya meg lemond az "édesapa" javára mondjuk azzal az indokkal, hogy nem tudja felvenelni, akkor kinek adja a hatóság a gyereket????

Ez csak egy ötlet volt, és szerintem frankón kivitelezhető. Lehet, hogy nem a legtisztább, de senkit sem érdekel, hogy miért így oldják meg. Amúgy meg, ha a kedves hatóság akarja bizonyítsa be, hogy nem az övé a gyermek, de szerinted milyen magasról potyogtat rá.

És az a véleményem, hogy amikor valaki annyira de annyira nagyon szeretne gyereket, hogy már örökbe fogad, hogy még fórumon is terheseket keres, akkor mindent megtenne azért a picúrért, és nem fogja azt nézni, hogy vajon a hatóság milyen arcot vág hozzá.

34. fikuszka (válaszként erre: 33. - Ee50b7c391)
2008. nov. 14. 20:18
Köszönöm remélem sikerül minden!!!!
33. ee50b7c391 (válaszként erre: 28. - Win)
2008. nov. 14. 20:04

Nem én kezdtem,hogy ki és mit dolgozik!!

De látom még mindig nem érted.

Ezért leirom ujra hátha most végre felfogod , ha nem akkor feladom:nem az érdekli őket hogy ki kive és mit, hanem azt mondtam kedves win,hogy ha az a pasi megy be apai elismerő tenni aknek a párja később örökbe akarja fogadni a csermeket, a hatóság "rendezetlen családi jogállás" miatt nem valószinű hogy olya módon nekik adná a gyermeket ahogyan azt a kedves hozászóló irta.


Enniy, légyszives ne a vitatkozzásal töltsd itt az időd, mert a legfőbb cél ami eze a fórumon van az az,hogy a pár gyermeket fogadhasson rökbe!!



Szoritok nektek nagyon, sok sikert,ha türelmesek avgytok biztsan összejön!!!!!

32. fikuszka (válaszként erre: 31. - Yulcsy)
2008. nov. 14. 19:30
Köszike:) aranyos vagy!
31. Yulcsy
2008. nov. 14. 19:20
Szorítok Nektek!
30. fikuszka (válaszként erre: 29. - Yulcsy)
2008. nov. 14. 17:18
Szia! Az a baj az Egyesülettekel hogy ott talán fizetni kell, nem keveset ha nem 4-5 évet akarsz várni.Azt mondják itt a Területi Gyermekv. Hivatalnál ha nincsen "nagy" elvárásod pl haj szin szemszin stb akkor 0-1 éves korig 1 max másfél éven belül kaphatsz babát. Abban az esetben ha nőt megismered aki szül és a nevetekre mond le róla akkor nincsen már lehetősége meggondolni magát. Mostmár van egy olyan hogy nyilt titkos örökbefogadás, Ez most nemrég van talán, ez is az hogy nekünk pl szolnak hogy az anyuka hazament a picit megszülte otthagyta a kórházban és lehet menni megnézni.És onnantól már te viszed haza nah itt van 6 hét cidri mikor is az anyuka meggondolhatja magát, de utána a tied végleg és az adataidat nem adják ki. Ha tényleg tudtok ilyen ismerőst akkor szóljatok neki mert mi nagyon szeretnénk egy picit. Lombikkal sem lehet sajnos:(
29. Yulcsy
2008. nov. 14. 15:54

Szia! Tudom Neked ajánlani a Gólyahír Egyesületet.Ők foglalkoznak olyan anyákkal, akik nem tudják megtartani a gyermeküket és segítenek a szülő nőknek családot keresni.Egészen korai terhességtől tudod követni a leendő gyermeked sorsát.www.golyahiregyesulet.hu

Egy próbát biztosan megér!!!

28. win (válaszként erre: 27. - Ee50b7c391)
2008. nov. 14. 15:48

Továbbra sem értem, miért nem jó, bár egészen ügyesen olvasok több évtizede.


Bemegy Pista meg Marcsa, hogy jöttek apai elismerőt tenni. Az ügyintéző kéri a lakcímkártyát, személyit, stb. kitölti az alapján a szükséges papírokat, kérdez ezt-azt, és aláíratja velük. Az aláírásukkal elismerik, hogy Pista a boldog apa.

Szerinted, itt honnan derül ki, hogy Pista csak félrelépett Marcsával? Esetleg hozzá sem nyúlt, és valójában neki Julcsa a felesége, csak nekik nem lehet gyerekük, ezért Pista a nevére veszi Marcsáét és ő fogja nevelni?



Nekem nem szokásom mások orra alá dörgölni a végezettségemet, mert nem jelent semmit. Ha 6 diplomád van is lehetsz sült bunkó és ha egy sincs akkor is lehetsz egy nagyon kedves, okos, értelmes, művelt ember.

Vagyok olyan "elvetemült", hogy nem ez alapján ítélem meg az embereket, hanem többek között a stílusuk alapján. A stílus maga az ember! ;)



Egyébként igazad van, én vagyok a portás, lebuktam! ;DDDDDD

27. ee50b7c391 (válaszként erre: 25. - Win)
2008. nov. 14. 15:22

Nem arról szólt a dolog,hogy a megcsalás ténye érdekli e a hatóságokat, hanem arról,hogy miért nem jó az amit a hozzászóló mondott, azaz hogy a pasija vgye a nevére apaságival a születendő gyermeket.


Először olvass mielőtt badarságokat irsz.


Nem tudom milyen önkormányzatnál dolgozol, ehet az okmányiroda vagy művelődésszervezér is, vagy akár portás is lehetsz :-)


A lényeg az volt hogy az ugy abban a formában nem lehetséges.


De azt hizsem itt mindenki olyan angyon okos, n aki több száz ilyet láttam már, azt hiszem csöndben fogok maradni.

Majd ti eligazitjátok a kedves rászorulót, csak nehogy rosszul járjon a jobbnál jobb ötletekkel.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook