Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem jön a tesó... fórum

Ha nem jön a tesó... (beszélgetős fórum)


2021. márc. 10. 10:29

Szerintem nem menj ebbe bele ennyire, ráadásul az ember nem a gyerekének szül, hanem magának, tehát szerintem magadat kell elsősorban figyelembe venni, és ha szerettél volna, de mégsem jön össze, akkor elfogadni a tényt, vagy utánajárni, hogy miért.

Nálunk mindenki egyke, anyám, én , a fiam, férjem. Amikor kicsi volt a fiam, akkor megkérdeztük, szeretné-e ha lenne tesója, mindig azt mondta, hogy nem, mert mindent tönkretenne a kicsi, és osztoszkodni kéne vele :).

Mondjuk egy dekát nem számított, hogy ő ezt mondta, mert ez nem az ő döntése volt...

2021. márc. 10. 09:27
Ami késik, nem múlik.
5. tyityu (válaszként erre: 4. - Levarosbukta)
2021. márc. 10. 09:19

Az hogy a lanyod azt mondja hogy jo ez igy az nem biztos hogy tenyleg ugy is gondolja. En is egyke vagyok, edesapam nagyon koran meghalt es anya ugy dontott hogy nem lesz uj parkapcsolata, igy nem lett tesom. Tolem is tobbszor kerdezte hogy szerettem volna e tesot, mindig azt mondtam hogy nem. Pedig ez nem igaz csak nem akarom hogy ugy erezze rossz dontest hozott es nem adott meg mindent nekem amit szerettem volna. Mindig irigykedve neztem a baratnoimet mikor naluk voltam es ott voltak a tesoik. Kicsit masnak ereztem magam mert nincs tesom es ugye nekem apam se volt. Altalanosban es gimiben is ketten voltunk az osztalyban egykek. Most 37 evesen is hianyzik es szamomra elkepzelhetetlen volt hogy csak egy gyerekem legyen. Persze lehet hogy a te lanyod tenyleg szeret egyke lenni.

A FI csak annyit tud tenni hogy elmagyarazza a kislanyanak hogy nem mindenkinek lehet testvere.

4. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Nokoba)
2021. márc. 10. 08:28
Nem kell megmagyarázni, elég annyit mondani hogy ha úgy dönt a kistesó jönni akar akkor jön, ha nem nem.Nálunk ennyi tökéletesen elég volt. Azóta felnőtt a lányom és sokszor kérdeztem hogy mi lett volna ha lett volna testvére. Mindig azt mondja jó ez így! Szóval nem kell ezt túltolni. Az óvodában és az iskolában is lesz olyan gyerek aki egyke.
3. libikóka (válaszként erre: 1. - Nokoba)
2021. márc. 10. 08:06

Okosak ezek a kis pöttyök:))SZerintem szomorúság nélkül ,nyugodtan mond meg neki hogy ti is szeretnétek kistesót ,de van hogy lehet van hogy nem,és nagyon örültök ő van nektek:)))

Még bármi lehet:)Ne szomorkodj:))

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Nokoba)
2021. márc. 10. 07:46

Neked szívszaggató,viszont ő csak kérdéseket tesz fel,ami ebben a korban normális.Te ismered annyira,hogy tudd milyen formában lehet úgy elmagyarázni valamit,hogy megértse.

Ha nincs kistesó az sem a világvége szerintem...pláne az ő korában kialakulhatna erős féltékenység is.

Szerintem ez csak egy téged nyomasztó téma,ő gyerek,normális hogy mindenre rákérdez.

2021. márc. 10. 06:31
Vannak itt olyanok, akik velem egy cipőben járnak? A kistesó sajnálatos módon évek óta nem jön össze, de a kislányom, aki lassan hatéves, mostanában szokott kérdezősködni, hogy mikor lesz már neki is testvére... Nagyon szívszaggató volt a kérdés, eddig úgy gondoltam, hogy ha a babaprojekt nem hoz eredményt, hosszabb távon el tudom fogadni, hogy nekem csak egy gyerekem lehet, de így sokkal nehezebb. Azt hittem, az egykéknek az a természetes, hogy egyedül vannak, de ezek szerint ők is vágynak/vágyhatnak testvérre... Tőletek kérdezett már ilyet a gyereketek és mit válaszoltatok? Nem akarom őt biztatni, mert természetesen benne van a pakliban, hogy soha nem sikerül.. Hogy magyarázzam el egy óvodás (jövőre kisiskolás) gyereknek, hogy valószínűleg egyedüli gyerek marad a családban? :( Van valakinek ebben tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook