Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha nem diétázok de edzek, akkor mi történik? fórum

Ha nem diétázok de edzek, akkor mi történik? (tudásbázis kérdés)


2020. márc. 17. 10:18
Mellesleg ne ess az én hibámba :d soha nem voltam kövér kb 56 kg voltam 170 centi . Aztán középsuliban ugy döntöttem elkezdek edzeni , viszont ezzel együtt kb 3 szorosára nött a napi kajabevitel , sajnos nem figyeltem oda a sulyom kb 3 honap alatt 70 re emelkedett, ugy , hogy fel se tunt .. aztan valami csoda folytán rááltam a mérlegre , és észbe kaptam . Pár hét alatt 60 lettem , majd szépen lassan visszanyertem az eredeti sulyomat . Kb 22 évesen megint elkezdtem edzeni , de már kaloriaszámlálással , a kaloriabázis nevü oldal segitségével , azota 53 kg vagyok , tudok edzeni is anélkül , hogy hiznék , néha még kicsot alá is megyek (sajnos) :)
2020. márc. 17. 10:12
Ha ugyan annyit eszel , mint az elött , mielött elkezdtel edzeni , figyni is és izmosodni is fogysz , mellesleg egy jo modszer , legalább nem kell beállitanod a napi kaloriát , mikor már elérted a xélod . Én ezzel kicsit szenvedek most ,vagy tul sokat fogyok vagy több vagyok egy kicsivel :))
2020. márc. 13. 18:43
Égeted a zsírt, de a nem diétázással vissza is hozod a kalóriákat és ennek csak annyi értelme van, hogy egészséges és izmos leszel.
2020. febr. 10. 12:02
Akkor izmosodsz,de nem fogysz.
2020. febr. 10. 10:27
Az edzés minden élettani előnyét is élvezheti a kérdező. Jobb vérkeringés, egészségesebb szív és tüdő, nyugodtabb idegrendszer, mozgékonyság...
2020. febr. 10. 09:10
Én csináltam ezt egy darabig, heti többször viszonylag kemény edzés a konditeremben, de mellé nagy adag kaják, ami jól esett. Többnyire egészségesen, de mellé alkalmanként pizza, csoki, hambi, egyebek. Éreztem hogy sokkal izmosabb és fittebb lettem az edzéstől, de kívülről szinte semmi nem látszódott. Szerintem akkor lehet diéta nélkül látványos eredményt elérni, hogyha valaki nagyon vékony alapból. Ha felesleget is kell leadni, akkor a kajára is oda kell figyelni mellé. Legalábbis amikor elkezdtem kalóriát számolni, rögtön a zsírréteg is kezdett eltűnni. Ha viszont nagy súlyfelesleged van akkor az elején elég lehet a fogyáshoz ha "csak" elkezdesz edzeni. Nyilván az edzés önmagában is több a semminél, szóval attól hogyha mondjuk az evésre nem figyelsz, még érdemes csinálni, mert a testmozgásra szükség van.
8. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 10. 08:31
Attól is függ, lány vagy, fiú, milyen idős. A lányoknak és mindenkinek 40 fölött jóval nehezebben megy izmot építeni. A genetika is számít. Ahol nincs elég izomsejted, abból nehéz nagy izomköteget varázsolni. Nekem pl. az az örökségem, hogy vékony a lábam, nagyon sokat próbáltam rá edzeni, a combjaim már olyanok voltak, mint egy profi biciklisé, de a vádlim maradt pipaszár. Végül megbékéltem a helyzettel. :-)
7. varadero (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 20:58
Természetesen izmosabb és edzettebb leszel. Végső soron minden kajából energia lesz, de ha nem célod a "spártai" kinézet akkor teljesen rendben van. Sok sikert!
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Timycat)
2020. febr. 9. 19:33
Gondoltam. :D
5. timycat (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2020. febr. 9. 19:26

Igaz 🙂


A fórumindító kondizást írt, én is konditerembe jártam, testépítésre a kardiomozgások szigorú mellőzésével.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Timycat)
2020. febr. 9. 19:24
Attól is függ, mit edzettél.
3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 19:11

Persze.

Függ a genetikától is, kell folyamatosan jó edzésterv és menni fog.

Én csak annyit figyeltem az étkezésre, hogy sok fehérjét egyek és fél év alatt nagyon látványos volt az eredmény.

1,5 év után le is álltam, mert kezdtem férfiassá válni.

2. Pampalini (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 17:27
Ha edzel, mozogsz, fittebb lehetsz, izmosabb is. ez alap. Persze nem fogsz úgy kinézni mint Swarci
2020. febr. 9. 17:18
Nem nagyon figyelek oda hogy mit eszek jó nyílván nasizni nem nagyon szoktam meg nem iszok cukros üditőket,viszont edzeni erősíteni minden nap szoktam vagy kondiba vagy otthon attól függ. Így is lehetek izmosabb egy kicsit? Vagy muszáj úgy is kajálnom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook