Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha munkanélkülin vagyok, de visszamegyek arra a munkahelyre, ahonnan eljöttem, annak van valami hátránya ? fórum

Ha munkanélkülin vagyok, de visszamegyek arra a munkahelyre, ahonnan eljöttem, annak van valami hátránya ? (tudásbázis kérdés)


2020. jún. 25. 19:43
Hacsak nem akarják igénybe venni utánad a támogatást 8+4hónapra.Mert ilyenkor elvileg nem kaphatják meg.
2020. jún. 25. 18:21

Ha nem visszamenőleg vesznek fel hanem csak új munkaerőként, akkor semmi probléma nincs.

Még abban sem vagyok biztos, hogy ezt jelentened kell, de ha felhívod a Foglalkoztatási Osztályt (lánynevén Munkaügyi Központ), ott megmondják.

8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Timycat)
2020. jún. 25. 17:59
De a havonként kötelező bevalláson is jelezni kell, ha valaki kilépett, és itt még a munkanélkülit is felvette... de mindegy. Nem fog megtörténni, hogy visszamenőleg veszik fel.
2020. jún. 25. 17:55
szerintem nincs
6. timycat (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2020. jún. 25. 17:52
Épp ez az hogy nem új. Visszamenőlegesen folyamatossá válik a jogviszony, persze önellenőrzés és egyidejűleg minden járulék megfizetése. Az állam ezzel nem hogy n sérül, hanem jól jár. Egyszer egy helyen megcsinálták és azóta volt átfogó tb ellenőrzésük is. Nem találtak náluk hibát.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Timycat)
2020. jún. 25. 17:29
Ilyesmit nem fog a cég elkövetni, mert egy új dolgozót a munkába lépést megelőzően (van egy nyomtatvány rá) be kell jelenteni, aki ezt elmulasztja, kemény bírság, ha visszamenőleg jelenti be.
4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 17:22

Alapesetben nem.


Ha véletlenül úgy vennének vissza, hogy visszamenőleg, mintha meg sem szűnt volna a munkaviszonyod akkor kell csak visszafizetni. De akkor meg a munkáltatótól megkapnád visszamenőleg a munkabéredet (akár szabadság felhasználása nélkül) bejelentenének és megfizetnék a járulékokat is, szintén visszamenőleg.


Annyira ritka ez az optimális eset, én eddigi pályafutásom alatt egyetlen egy ilyen esetről hallottam. Igaz ott ez a visszamenőlegesség nem volt több 2 hónapnál.

3. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 16:53
Biztos hogy nem,
2020. jún. 25. 16:47
Tudtommal semmi gond, csak jelentsd be a munkaügyi kp-ben hogy x naptól kezdve van munkahelyed.
2020. jún. 25. 16:31
Pl. Vissza kell fizetni a járadékot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook