Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha minden visszatér a régibe... fórum

Ha minden visszatér a régibe... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
111. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 106. - Bekukucs)
2020. ápr. 4. 11:10

Mi a gondod ezzel a 2 mondattal?

Igen, vész van, sajnos nem is kicsi :(... és kívánom, hogy mindenki vészelje át!

Nem kell ahhoz pszichológusnak lenni,hogy jót kívánj mindenkinek!

110. andi6020 (válaszként erre: 105. - Bekukucs)
2020. ápr. 4. 11:06
Ez nálunk újabb problémákat vetne fel. Mi van az emelt érettségikkel, ami kötelező minden egyetemre, plusz copik az is, aki pl kémiából érettségizik
109. andi6020 (válaszként erre: 107. - C6d2547bfd)
2020. ápr. 4. 11:04

Annyiban, hogy a lányom érettségizik most.

Terv, illetve felröppentett hír sokféle van, olvastam olyant is, ami tetszik, de pont arra az esély minimális.

(csak az érettségizzen, aki tovább akar tanulni, esetleg az is csak abból a tantárgyból, ami az egyetemére kell, a többiből, meg aki nem érettségizik, a jegyek alapján kapna eredményt)

108. c6d2547bfd (válaszként erre: 106. - Bekukucs)
2020. ápr. 4. 10:58

Egyesek-és sajnos elég sokan-úgy gondolják, ez vész, amit át kell vészelni. Én nem hívom annak, de az emberek nagy része igen. Bizonyára abban igazad van, hogy más szó jobban illet volna.

Nem vagyok pszichológus és nem is alakítom azt. A képzettségemet tekintve pedig kérlek ne ítélkezz, mert fogalmad sincs részletekről. Én sem ítélkezem senki felett egyes megnyilvánulása miatt.


Sajnálom, ha belőled ilyen hatást váltok ki, nem lehet mindenkinek megfelelni, tetszeni, biztos ezt Te is tudod. Minden rosszindulat, sértődés nélkül azt javaslom, olvass más fórumokat, vannak itt szuper naplók is.

107. c6d2547bfd (válaszként erre: 99. - Andi6020)
2020. ápr. 4. 10:47
Van már valami ötlet arra, hogyan lehet kivitelezni? A szóbelit is nehezen lehet elképzelni, de az írásbelit főleg... Érintett vagy a témában valahogyan?
106. bekukucs (válaszként erre: 102. - C6d2547bfd)
2020. ápr. 4. 10:46

".....legfontosabb, hogy mindenki átvészelje, és a lehető legjobban jöjjön ki belőle, minden szempontból. Egészségügyileg, testileg, lelkileg, mentálisan, mindenhogy...."

Na pont ilyenre nem kell gondolni . Ilyen , hogy "atveszeljuk" az azt sugalmazza , hogy hatalmas vész van , es otthagyjuk a borunket... nem pozitiv energiapamacs amit kuldesz ezzel, hanem negativ...

Nem helyes "pszichologust" alakitani komoly kepzettseg nelkul , mert rosszul sulhet el. Nekem bogni van kedvem , miota olvaslak

105. bekukucs (válaszként erre: 99. - Andi6020)
2020. ápr. 4. 10:40
Franciaknal mar be lett jelentve : az erettsegi bizonyitvany az ev kozben szerzett jegyekkel lesz kiallitva... :o))) aki utolso pillanatra hagyta a magolast , az most megerti azt , hogy miert PIRAMIST epitunk , amikor tanulunk... // minden kO/tegla szamit !//
104. semleges (válaszként erre: 99. - Andi6020)
2020. ápr. 4. 10:38
Valóban érdekes, szakképzőkben már tudják a vizsga időpontokat.
103. semleges (válaszként erre: 98. - Papája)
2020. ápr. 4. 10:37
Legyen úgy! Legyen rövidebb mint gondoljuk! És jöjjön ki belőle mindenki csont nélkül:)
102. c6d2547bfd (válaszként erre: 98. - Papája)
2020. ápr. 4. 10:32

Fantasztikus a hozzáállásod! A rossz ugyanúgy ragadós, mint a jó, és biztos vagyok benne, hogy gyerekeid, unokáid nagyon értékelik!


Így van, most a legfontosabb, hogy mindenki átvészelje, és a lehető legjobban jöjjön ki belőle, minden szempontból. Egészségügyileg, testileg, lelkileg, mentálisan, mindenhogy.

101. c6d2547bfd (válaszként erre: 98. - Papája)
2020. ápr. 4. 10:28
Igen, a kertes ház most hatalmas előny. Bár rengeteg idő és energia fenntartani, kertet gondozni, szóval irigységre azért nem mindig ad okot:) Az irigység egyébként sem jó tanácsadó.
100. c6d2547bfd (válaszként erre: 97. - Papája)
2020. ápr. 4. 10:26
Akkor nem unatkozol, ha meglátogatnak, az egyszer biztos:) Minden idődet lekötik:) Kívnom, hogy ezek a tervek megvalósuljanak, hamarosan!:)
99. andi6020 (válaszként erre: 54. - Vivo44)
2020. ápr. 4. 10:25
Érdekes. Az érettségikről még semmi hír. Pedig az egy hónap múlva esedékes.
98. papája (válaszként erre: 96. - Vivo44)
2020. ápr. 4. 10:20
Kertes házban, nyugdíjasként valóban könnyebb megélni a bezártságot, de a gyerekeimtől, unokáimtól való elzártság nekem is fáj. A gyerekeim épp úgy megélik a munkanélküliséget, kilátástalanságot, mint sokan mások. Ezért próbálok pozitív lenni, hogy könnyebben átvészeljük ezt a nehéz, de biztosan rövidebb időszakot, mint hinnénk.
97. papája (válaszként erre: 95. - C6d2547bfd)
2020. ápr. 4. 10:15

13, 10, 9 és 7 évesek.

"Mondjuk azt", hogy utazunk, vagy ezt-azt csinálunk és ezt eljátsszuk - telefonon. Tervezünk, álmodozunk és csak a jóra gondolunk. "Kertet, házat építünk" gondolatban és perszer rengeteg puszit küldünk egymásnak. Soha nem gondoltam volna, hogy ennyire jó most, a korlátlanul beszélgetős telefon.

96. vivo44 (válaszként erre: 92. - Papája)
2020. ápr. 4. 09:20

Nekem realitás, neked rémhír terjesztés.

Megértelek.

Annak rendje és módja szerint töltöm 3 hete a büntetésem bezárva:-)

95. c6d2547bfd (válaszként erre: 93. - Papája)
2020. ápr. 4. 08:27
Hány unokád van, mennyi idősek? Bízom benne, hogy előbb eljön ez, mint gondolod!!! :)
94. c6d2547bfd (válaszként erre: 92. - Papája)
2020. ápr. 4. 08:26
Ez lenne a legjobb végszó! Legyen így! Ha mégsem így lesz, attól még lehet reménykedni. Ezért is hoztam létre a fórumot, amolyan ki hova megy és mit csinál elsőként a nyáron. Korántsem biztos, hogy nyáron bárki mehet bárhova, de gondolatban még mehetünk :) Amíg tervezünk, még ha csak elviekben is, addig sem minden percben híreket olvasunk. Tájékozódni persze lehet, kell is, de az is kell, hogy valahogy kompenzáljunk.
93. papája (válaszként erre: 92. - Papája)
2020. ápr. 4. 08:20
...és unokázok, unokázok, unokázok...
92. papája (válaszként erre: 54. - Vivo44)
2020. ápr. 4. 08:18

Nagyon sok rémhír jelenik meg mostanában. Ez is egy rémhír. A hatóságok ezerrel küzdenek ez ellen. A rémhírt terjesztők példás, súlyos büntetést érdemelnek.

Az, hogy mi lesz szeptemberben, 100 öregasszony sem tudja most megmondani.

Én úgy gondolom, hogy a járvány lassítása, kordában tartása mellett is nyár végére, vagy előbb lecseng, elmúlik. A többi XXI. századi járvány is aránylag gyorsan "hirtelen fordulattal" elmúlt.

91. c6d2547bfd (válaszként erre: 88. - Semleges)
2020. ápr. 4. 08:18
Helyes! Én is így tervezem. Nekem az egyik kedvenc helyem a Balaton, másik Szentendre. Ha végre elvonult ez az egész, az lesz az első, hogy megyek és "meglátogatom" őket. Ha télen, és - 10fok lesz, akkor a - 10fokban, bár reménykedem, hogy ha nyáron nem is, de ősszel már lehet :)
90. c6d2547bfd (válaszként erre: 86. - Ambivalencia)
2020. ápr. 4. 08:14

Wow de jól hangzik! Szuper nagymama lehetsz! :)

Én is így gondolom, itt a Húsvét, és ha nincs további korlátozás, az emberek mennek látogatni, családtagokhoz, főleg a 2 vagy sokaknál több hete tartó bezártság után. Most ez egy ilyen helyzet, senki nem úgy képzelte el, de a legfontosabb, hogy vigyázzunk egymásra, magunkra.

2020. ápr. 4. 08:03
Bárcsak már ott tartanánk.
2020. ápr. 4. 07:54
Igen valaki írta, nagyon sok szép hely van kis hazánkban. Utazunk és megyünk.
2020. ápr. 4. 07:49

Elszaladok a 97éves nagyikámhoz,megölelgetem.

Most csak kilincsezünk,telefonálunk.


+1 esküvő.

2020. ápr. 4. 07:46

Ha vége ennek az egésznek, hatalmas családi összejövetelt tartok. Zajongjon, rohangáljon, rosszalkodjon itt az összes unoka. Ha kell 100-szor elmesélem az Oroszlánkirályt! Meglátogatom és jól megölelgetem anyósomat, apósomat.


Rengeteg szép hely van Magyarországon, én a Dunánál élek, a nagylányom a Tiszánál. Mindegyik gyönyörű, sőt a Kőröst is nagyon megszerettem, mikor Szarvasra jártam suliba. Viszont nekem a "Balaton a riviéra..." Nem azért, mert többre tartom, mint más helyeket, hanem rengeteg szép emlékem kapcsolódik hozzá.


Semminek a végére ne számítsatok 11. után. Sajnos elég biztos helyről értesültem tegnap este, hogy szerdától kijárási tilalmat készülnek bevezetni. Gondolom félnek, hogy a szép időben, húsvétkor megindulnak az emberek és összejönnek a családok.


Nem olvastam el minden hozzászólást. Senkit nem akartam megbántani, senkibe nem akartam belekötni.

85. Guruljka (válaszként erre: 84. - Vivo44)
2020. ápr. 4. 00:49
Ki, csak nem mindenki esett ettől azonos irányba.
84. vivo44
2020. ápr. 4. 00:27
A realitás talaját már régen kihúzta a vírus a lábunk alól.
83. c6d2547bfd (válaszként erre: 80. - Regin_a)
2020. ápr. 4. 00:18

Nem azt írtam, hogy ne legyünk reálisak. Nagyon is az vagyok, mert naponta nem egy emberrel beszélek, akit negatívan érint vagy így vagy úgy, sőt mindenkit. Úgy gondolom, hosszabodni fog a korlátozás, és vannak olyan gondolataim is, hogy lehet, hogy lesz még szigorúbb is. Ettől függetlenül, ha minden percben csak erre koncentrálsz (nem Te, hanem általában), 2 hónap múlva nem lesz más gondolatod.:( tisztában vagyok vele, hogy nyáron nemhogy a Balatonig, de a Duna partra sem megyek valószínűleg, pedig.. :) nem a Balaton a lényeg, hanem hogy még sokáig fennmaradhat ez a helyzet. De ha csak erre koncentrálunk, mi lesz egy idő után? Valahogyan túl fogunk rajta jutni és talpra kell állni. De nem mindegy, hogy ezt 0-ról vagy -10ről kell. És azt hiszem, itt van talán szerepe némi pozitivizmusnak, ami megférhet a realitás mellett.

Nem ellenkezek a véleményeddel, csak gondolj bele, hogy a realitás jó, kell is, csak ne menjen át pesszimizmusba.

82. Garabonciás (válaszként erre: 78. - VendrinerPiroska)
2020. ápr. 4. 00:08

Igazad van, kinek mi szép.

Idézném is az egyik kedvenc költőmet akkor:

'Itt születtem én ezen a tájon,

Az alföldi szép nagy rónaságon(..)

Nekem a Tisza a FOLYÓ, csupa nagy betűvel nektek meg akik ott éltek gondolom a Balaton a tenger.

Így van ez jól. :)

Egyébként nem szóltam le, csak nem értem ezt a nagy hájpot körülötte. ;)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook