Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha megváltozik a nevem, ki kell cserélnem a jogosítványomat? fórum

Ha megváltozik a nevem, ki kell cserélnem a jogosítványomat? (tudásbázis kérdés)

28. Veronika27 (válaszként erre: 27. - Pircsi24)
2009. jún. 9. 17:55
A bankkártyánál az a gáz, ha pl. külföldön vásárolsz vele, mint ahogy én is, elkérik a személyid és nem ugyanaz a név van ott. Kint nincs ilyen, hogy xy-né, nem tudják, hogy mi az. Így aztán én kicserélek mindent. Inkább, mint hogy külföldön bárhol belekössenek, ha hivatalos dolgokat kell intéznem.
2009. jún. 7. 16:59

Én semmit sem cseréltettem ki, csak amikor lejárt és semmi gondom nem lett belőle. Még az útlevelemet sem, ugyanúgy használtam mint előtte, senki nem szólt érte (mivel senki sem tudta hogy megváltozott), a rendőr sem a jogsimért, a bankkártyával sem volt gond.

Én biztos nem adnék ki egy fillért sem a cserére plusszba.

26. fildus (válaszként erre: 25. - Veronika27)
2009. jún. 7. 15:45
Én a személyit, lakcimkártyát, taj és adókártyát csináltattam meg. Úgy emlékszem, hogy a taj és adókártya ingyenes volt. A jogosítványt nem, de azt az okmányirodás mondta, hogy felesleges elég csak akkor mikor lejár. Így én azt csak most fogom (lassan 5 éve vagyok férjnél).
2009. jún. 2. 11:32
Persze, hogy ki kell cserélni az összes iratot névváltozás után! 500 a lakcímkártya, 1500 a személyi, a jogsi ugyanúgy 4000Ft, ez utóbbit én is a jövő héten csináltatom majd. Egyébként ezek mellett ki kell cserélni a bankkártyát, a TAJ kártyát, ha van akkor az Európai betegbiztosítási kártyát, szólni kell a nyugdíjpénztárnak és az APEH-nak, akik küldenek új adókártyát, a száma az marad, csak a név változik.
24. Marmar (válaszként erre: 21. - Gligi)
2009. jún. 2. 10:21
Dehogynem akarom, akkor nem lennenk egyutt osidok ota. Csak ez egyfajta buszkeseg. Meg mindig a nok vannak elnyomva, es fel kell venni az uruk nevet. Amikor felvetettem, hogy o felveszi e az enyemet, kirohogott. Meg hat ugye az sem mellekes, hogy nem a legszebb a neve, kulfoldon problemas neki ugyis. Csak gond lenne, ha felvennem.
23. platty666 (válaszként erre: 21. - Gligi)
2009. jún. 2. 09:17
És a férfi megéli a közös életet, ha nem veszi fel a nő nevét? Hmmm. 21. század!
22. csutika100 (válaszként erre: 19. - Petka)
2009. jún. 2. 06:25
Szívesen.
21. Gligi
2009. jún. 2. 06:18

Szia :-)

Tudod, hogyha nem akarsz változtatni a neveden úgy, hogy a párod nevét belekapcsold valamilyen formában a tiédbe az azt jelenti, hogy a lelked mélyén nem akarod hogy sorsotok megélését közösen vigyétek véghez?!

Gondold át :-)

20. Marmar (válaszként erre: 15. - Platty666)
2009. jún. 1. 22:13
Én nagyon meg vagyok elégedve a nevemmel, eszem ágában sem volt felvenni a páromét, igazából most sem szeretném. Mindenkinek megvan a maga neve, ő sem veszi fel az enyémet. Ráadásul rengetegbe kerül a névváltás, mint kiderült, főleg otthon. De neki fontos, hogy ott legyen valamilyen formában az övé is. Majd meggyőzöm, hogy túl drága lenne neki kicserélni az összes iratomat. :)
19. petka (válaszként erre: 18. - Csutika100)
2009. jún. 1. 18:38
Köszi, azokat megcsináltattam, csak jogsit meg útlevelet nem. Az meg eszembe sem jutott hogy a lakást is átirassam. Talán ha majd eladásra kerül. De, jó tudni hogy ilyen van.
18. csutika100 (válaszként erre: 10. - Petka)
2009. jún. 1. 18:35

Bizony mindent ami a neveden van, mert egy eladásnál gond lehet. Ingyen csinálják az átirást.

lakcimkártya 500ft szem ig pontosan nem tudom mert az enyém pont akkor járt le igy 1500-öt fizettem

2009. jún. 1. 18:14
ez nem kérdés szerintem. Persze hogy ki kell. Nekem a férjhez menetelkor változott, és minden iratomat ki kellett cserélni.
2009. jún. 1. 16:59
ki
2009. jún. 1. 16:44

Bizony, mindennek a hatályos, jogszerűen anyakönyvezett neveden kell szerepelnie. A jogsi egyébként is személyazonosító okirat, tehát személyi igazolvány helyett is lehet használni (az új formátumút), ezért meg kell egyeznie a személyiben szereplő adatokkal.

Az ingatlan és autó esetében gondolj arra, ha eladod, hitelt veszel fel rá, esetleg ellopják vagy megkárosítanak, csak a saját neved alapján lehet beazonosítani. Szóval, a lánynév még mindig a legolcsóbb! Az új személyibe úgysem írják be, hogy férjezett vagy, tehát esetenként igazolni kell a házassági anyakönyvi kivonattal. Csak a neved alapján találja ki bárki hogy asszony vagy, úgyhogy megvéd a nőcsábászok ellen, de másra mire jó, ha felvszed a nevét? Persze, az összetartozás, a szerelem, a család. Döntened kell.

14. vikasz
2009. jún. 1. 16:35
igen
13. 6c5f346e46 (válaszként erre: 12. - 6c5f346e46)
2009. jún. 1. 16:31
na ezt jóóóóól leragoztam,illetékért..:)))
12. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - 54246605c4)
2009. jún. 1. 16:30
ezt nem jól tudod,nekem is ki kellett cserélni a vállás után is...sőőőőt,még a kocsi törzskártyáján is,potom 12000ft illetékértért....:(((
11. Marmar
2009. jún. 1. 16:20
Tehat az lenne a legegyszerubb, ha megmaradna a lanykori nevem. :)
10. petka (válaszként erre: 7. - Csutika100)
2009. jún. 1. 16:04
komolyan a lakást is át kell íratni az új nevemre? Ha nem, akkor lehet belőle bajom?
2009. jún. 1. 16:00
igen + ne feledd, a banki aláírásod is módosítanod kell!
8. jsanett (válaszként erre: 2. - Fildus)
2009. jún. 1. 15:59

Igen le kell cserelni a nevvaltozas utan 8 napon belul...

En sem csereltem le meg a jogsimat, pedig mar lassan 2 eve megvaltozott a nevem, s mar elore latom az ugyintezo fancsali arcat, amit vagni fog... :)

Amugy mindig az adott idopont szerinti hivatalos nev kell hogy szerepeljen az okmanyokban.

2009. jún. 1. 15:59
Mindent át kell iratni, ne feledkezzetek meg a földhivatalról sem ha van a neveden lakás, telek bármi.Bankok, autó stb.
6. cfbf9bf4af (válaszként erre: 4. - 54246605c4)
2009. jún. 1. 15:59

sajnos, de igen kötelező!

Igen a lánykori neved természetesen te vagy, de ha valami okból változott a neved, a törvény szerint annak kell szerepelnie minden hivatalos okmányban! Csak, hogy, nehogy egyszerű legyen az élet! :)

2009. jún. 1. 15:50
Igen, névváltozás esetén a jogsit is cserélni kell. Sajnos. Idén én is így jártam, ráadásul eu-s külföldi jogsim volt még 28 évre érvényes.
2009. jún. 1. 15:50
Szerintem nem. A lánykori neved is Te vagy, szerintem nem kötelező kicsrélni.
2009. jún. 1. 15:49
Mindig a hivatalos kell.
2009. jún. 1. 15:49
Nekem is megváltozott a nevem még 2004-ben. A jogsi kivételével mindent megcsináltam. A jogsit csak most fogom, mert most jár le. Eddig az a leánykori nevemen volt...
2009. jún. 1. 15:46
2 ev mulva lejar a magyar jogositvanyom. Ha itt, kulfoldon kicserelem a jogsimat (EU-s orszag), akkor csak 32 ev mulva kell kicserelnem. Igy kikerulnem a sulyos penzek fizeteset megujittatasra otthon ,10 evente. De mi van akkor, ha kozben nevet valtoztatok (hazassag). Akkor koteles vagyok kicserelni a jogsimat? (A nevem teljes egeszeben megmaradna, csak a parom neve tevodne elore, pluszba )

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook