Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha meconiumos (zöld) volt a magzatvizem, akkor kellett volna császár? fórum

Ha meconiumos (zöld) volt a magzatvizem, akkor kellett volna császár? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. pocakm
2011. júl. 17. 17:27
Azt megkérdezhetem, hogy hogyan tudja valaki, hogy milyen a magzatvíz színe az előtt, hogy megrepedne a burok? Sokan írták, hogy vizsgálaton derült ki, hogy zöld a víz és utána repesztettek, vagy antibiotikumoztak... de ez hogyan lehetséges?
2011. jan. 4. 14:41
Én szülés után tudtam meg, hogy a kislányom belekakilt a vízbe. 37. hétre szültem (3950 gr 54 cm). A picit két napig megfigyelték és nem kaptam meg. Azon aggódom, hogy valami maradandó gondja lett az oxigénhiány miatt. Ti voltatok valamilyen vizsgálaton emiatt?
2010. nov. 21. 20:08
nekem is zöld volt a magzatvizem,2nappal a kiírt időpont előtt nézték és sötétzöld volt,nem császároztak.
2010. ápr. 24. 19:20
Az én nagylányommal is igy jártunk. Pedig elvileg 2 hét volt még hátra, mégis zöld volt. Kapott antibiotikumot, és semmi gond nem volt.
2010. ápr. 5. 22:42
Az én fiamnak is zöld volt a vize. Két nappal szülés elött még tiszta volt, 1 héttel túlhordtam és addig feküdtem a kórházba. De 1 hét után is burokrepesztés és oxitocin volt. Kapott antibiotikumot. Szülés utáni napon megvizsgálták, vért vettek és akkor derült ki, hogy valamelyik értéke(a zöld víz miatt) nagyobb mint kéne és ezért kapott antibiotikumot. Azóta semmi baja. :) 3950-el született, lassan 5 hós és 4 hósan volt 7kg.
35. Gavrilo1 (válaszként erre: 31. - Dorottya84)
2010. ápr. 1. 22:13
Az én kislányom adatai szinte pontosan megeggyeztek és most is megeggyeznek a tiedével. Én nem aggódom. lánykám még mindig szopizik. Én 10 nappal túlhordtam , de nem volt zöld a magzatvíz. Én az ötből hármat túlhordtam, egynek kétszer a nyakára is volt tekeredve a köldökzsinor, de egy esetben sem volt zöld a magzatvíz.
34. drnéni (válaszként erre: 30. - Tamianyu)
2010. ápr. 1. 18:12
Nálunk semmi gond. Illetve sose érdekelte nagyon az evés, de jól hasznosít, szép nagy lány.
33. Diandra (válaszként erre: 30. - Tamianyu)
2010. ápr. 1. 00:56
41. hétre született nonim 4360 gr-al szintén kakis vízzel, beindult a szülés és ekkor vette észre a doki, előző este még tiszta volt a víz akkor is vizsgált. nincs evési gondunk 11 hónapos és 10,2 kg 77 cm.
32. Tamianyu (válaszként erre: 31. - Dorottya84)
2010. febr. 25. 11:17

Nálam a 2 kisebbnél voltak ilyen gondok.Mindkettőt sürgősségi császárral vették ki,mert nagyon rosszul lettek.A nagyobbik születésétől nem volt jó evő,és inni sem akart.Sokat voltunk emiatt kórházban,de semmit nem tudtak vele kezdeni.1 évesen nem volt 8kg,elmúlt 2 éves amikor enni-inni kezdett normálisan.A kicsi vize is zavaros volt,de Ő nem volt annyira rossz állapotban tőle,csak az előzmények miatt és mert nem haladt a szülés ezért császároztak vele is.

Ő nem evett igazából annyira keveset,vagyis nem úgy mint a másik,akinél nagyon sokszor voltak napok,hogy a max bevitel nem érte el a 2-3 dl-t még 8-9 hósan sem.

Viszont 4 hósan refluxos lett sajna.De a súlyán nem látszott,1 évesen majdnem 11kg volt.Most sem rossz evő,de még mindig van hányingere,Szerencsére 1 hónapja nem hányt viszont,ez már nagyon jó.

Érdeklődtem sokat a témában,és arra jutottam sokakkal,hogy akinek ilyen problémái vannak voltak,szinte minden babának zavaros volt a vize.Minél tovább és súlyosabban állt fenn ez az állapot,annál rosszabbak voltak a következmények.


Én is köszönöm,hogy írtál.


Üdv

31. Dorottya84 (válaszként erre: 30. - Tamianyu)
2010. febr. 25. 10:07

Szia!

Épp tegnap voltunk a 18 hós kötelező oltáson..........mérés st.stb. és az én kicsi lányom nem egy nagy evő(persze a kekszek meg a puding megy de az sem mindig).Most teganp regel volt 9600gramm ,tavaly novemberben meg 9250...... azt mondta a doktor nő hogy ez így nem a legjobb hogy nem fejlődik.........de megtömni mint egy libát nem tudom és igazság szerint nem is akarom.Hosszban nagyon jól nő mert 3 hónap latt 3cm,most 79cm......én nem látom hogy sovány lenne igaz nem sonkás olyan kis egészséges .Ja és hozzátetszem hogy 2800grammal született.

De majd én is utána nyomozok ennek a meconium kontra nem evés.......

Inni nagyon jól iszik,leginkább vizet hála égenk neki bejön :)

köszi az infót!

2010. febr. 25. 08:47

Lányok,ha olvassa ezt még valaki.

Akiknek mekoniumos volt a baba vize,nem lett később evési ivási vagy egyéb problémátok?

Mert nálunk erre vezetik vissza mindkét gyereknél.

2009. márc. 9. 13:52
én 2 nappal hordtam túl. Burokrepesztésnél derült ki, hogy meconiumos. Lázam is volt, vérnyomásom is magas volt, ezek együttese indokolta a császárt.
2009. márc. 7. 16:23

Nekem is zöld volt.Én túlhordtam két héttel.Mikor megkérdeztem még előtte való nap(akkor még tiszta volt)h nem akarják e megindítani vajon mégis meddig leszek terhes így a 42dik héten akkor azt mondták h nyugalom kismama,tuti elvan számolva és azért nem jön ki,még várunk pár napot...Máshol meg pár nap után indítják,de ezek vártak!:S


Aztán másnap reggelre már zöld volt a víz,így burokrepesztés,és oxitocin-folyamatosan rajtam az nst,egyetlen egyszer esett le a szívhang,de aztán helyrejött és a kezdéstől számolva pontosan 9óra múlva megszületett a lányom simán.Csak annyit csináltak h nem rakták rám rögtön hanem kiszívták a váladékot az orrából és a szájából,semmi baja nem volt!

Szó sem volt császárról!

2009. jan. 31. 11:36
Az én esetemben is meconiumos volt a magzatvíz, de nem túlhordás ,vagy farfekvés miatt, hanem mert a köldökzsinór rátekeredett a baba nyakára. Figyelték a szívhangot, de végül nem kellett császározni, mert úgy forgott, hogy lekerült a nyakáról a k.zs. és így simán megszülhettem. Ennek 19 éve.
26. Yulcsy
2009. jan. 31. 08:07

A kérdésedre válaszolva:az orvos dönti el, hogy kell-e császár.De ilyen helyzetben nem sokat szoktak várni.A meconium bizony utalhat oxigénhiányra is.Ezért figyelik folyamatosan a szívhangot.

Ja igen, sok anyuka nem is tudja, de nagyon sokszor még a szülészeten kapnak a babák antibiotikumot.Ja kérem, nem lehet elég korán kezdeni:(

25. Dorottya84 (válaszként erre: 23. - Pinpilla)
2009. jan. 30. 22:25
Mi nem kaptunk!Semmi antibiutikumot!!!!
24. Dorottya84 (válaszként erre: 22. - Böbe83)
2009. jan. 30. 22:24
Igen azt tudtam hogy 18 hetesn még pici ahhoz hogy kakíljon, de lehet hogy ez azért végig ott volt benne a műtét a vizesedés......,de nem volt semmi erős elviselhetetlen fájásom sem.A dokinknak ez volt a mániája hogy burok repesztés és oxitocin (gondolom hamar haza akart érni....) Hiába kérdeztem Dorkám másnap hogy miért tatikált bele a vízbe csak sejtelmesen nézett rám :D
2009. jan. 30. 22:21
Teljesen mindegy,hogy császár vagy sima szülés.A baba szokott ijenkor antibiotikumot kapni.
22. böbe83 (válaszként erre: 21. - Dorottya84)
2009. jan. 30. 22:02

de akkor még biztos nem kakilt bele a vízbe. csak születés közben.

azért stresszes lehetett így a terhességed :S

2009. jan. 30. 21:52
Ezeket mind tudtam mikor mi mit jelent ,még a szülésznőnek tarottam kiselőadást hogy mikor kell császár...(ott somolygott rajtam hogy én aztán jól felkészűltem),és a meconiumos magzatvíznél ez volt egy szak könyvben leírva hogy ilyen esetben,oxitocin,majd ha nem tágúl megfelelő ütemben a kismama akkor császár .No ez teljesen rám volt jellemző! Amiért én nagyon aggódtam hogy lehet hogy azért kakílt bele a vízbe mert 18 hetes terhesen volt egy életmentő vakbélműtétem és 3 epidurális kaptam ami nem jöttt össze majd elaltattak,majd fájdalom csillapítót nem kaptam hogy ne ártsanak a picurkának.........szóval ha én ki voltam ezektől a dolgoktól akkor gondolom/gondoltam Dorka is érzett ebből szinte mindent!!!!!!! Amúgy 39.hétre született!
2009. jan. 30. 21:01
Zöld magzatvíz attól van , hogy a magzat belekakil a vízbe. Ennek általában valamilyen stressz az oka. Lehet ez akár fertőzés, akár a túlhordás az elöregedett lepény már nem biztosít megfelelő oxigénellátást a magzatnak, ez is egy stressz. Ha ezt a meconiumos magzatvizet belélegzi a gyerek, és nem tudnak megfelelően kinyílni a léghólyagocskák a tödőben, az veszélyes lehet. De ez a császármetszés nem abszolult indikációja.
2009. jan. 30. 20:44
A Meconium a magzat székletének latin neve.Ez még nem feltétlenül indok a császármetszésre.Teljesen mindegy milyen fekvésű baba, ez csak annyit jelent, hogy érett, és megindult a széklet, és vizelet ürítése.
18. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 8. - Dorottya84)
2009. jan. 30. 17:12

A második terhességem alatt (miért is menne minden simán:() pedig streptococcusom volt, ami nagyon veszélyes lehet az újszülöttre nézve, ha nem figyelnek oda rá. De ebből is szerencsésen jöttünk ki, a császár előtt kaptam antibiotikumot és a lányom is több napon át, mikor megszületett. Nem lett semmi baja.


De ha rákeresel, van ilyen topik, ott megtudhatsz mindent.

17. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 3. - Dorottya84)
2009. jan. 30. 17:09
Az én fiamnál ez volt a helyzet - sajnos. Épp egy héttel voltam túl a 40. héten. Reggel itthon elkezdett szivárogni a víz, láttam, hogy zöld. Amikor beértünk a kórházba, elvégezték a szokásos dolgokat, és onnantól fogva a szülőágyon kellett feküdnöm, mivel egyfolytában figyelték a szívhangot. Fel sem kelhettem egy percre sem. Eltelt így 6 óra hossza, mire azt mondták, nyomjak, de tolófájást nem éreztem. Nem is történt semmi. Ekkorra viszont annyira rosszak lettek a szívhangok, hogy rögtön toltak a műtőbe... Végül szerencsésen megszületett a fiam.
2009. jan. 30. 16:34
Fartartásos gyereknél gyakran előfordul meconiumos magzatvíz. Az én lányom 36 hétre született, és tiszta zöld volt a víz. Az ügyeletes doki közölte, hogy ezzel még akármennyit lehet várni (holott idő előtti burokrepedéssel indult a dolog), és a fülem hallatára mondta be a telefonba az orvosomnak, hogy "Bandikám, aludj csak nyugodtan!". Na de hál'istennek "Bandikám" tudta, hogy mennyire kell komolyan venni a kollégát. mert fél óra múlva ott vplt, egy óra múlva meg kint volt a baba.
2009. jan. 30. 16:34
Fartartásos gyereknél gyakran előfordul meconiumos magzatvíz. Az én lányom 36 hétre született, és tiszta zöld volt a víz. Az ügyeletes doki közölte, hogy ezzel még akármennyit lehet várni (holott idő előtti burokrepedéssel indult a dolog), és a fülem hallatára mondta be a telefonba az orvosomnak, hogy "Bandikám, aludj csak nyugodtan!". Na de hál'istennek "Bandikám" tudta, hogy mennyire kell komolyan venni a kollégát. mert fél óra múlva ott vplt, egy óra múlva meg kint volt a baba.
14. 6c5f346e46 (válaszként erre: 3. - Dorottya84)
2009. jan. 30. 11:29
én is hasonló képp jártam,a mekoniumos viz a túlhordádkor jelenik meg szerintem,mert mi is túlmentünk egy héttel és már mi is elég rossz állapotban az utólsó pilanatban,30 óra kőkemény vajjudás után kerűltünk a műtőbe...rettenetes volt,7 év alatt sem tudtam elfelejteni,hogy az életünkel játszottak...
2008. okt. 31. 16:08
A fiamnál sötétzöld volt a magzatvíz, de emiatt nem kell császározni feltétlenül- az én orvosom se császározott volna meg, ha nincs a gyerek beletekeredve a köldökzsinórba.
2008. okt. 29. 14:59
Nekem 2 nap túlhordás miatt burkot repesztettek, akkor látták, hogy meconiumos, és császároztak. De több tényező is közrejátszott. Láz, magasvérnyomás, fájásgyengeség(-szerintük az volt :-( )
2008. okt. 29. 14:56
Esetemben nem volt zöld a magzatvíz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook