Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha kettesben élsz a pároddal egy egyszobás albiban, akkor a takarítás, rendfenntartás... fórum

Ha kettesben élsz a pároddal egy egyszobás albiban, akkor a takarítás, rendfenntartás... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. szept. 7. 09:25
Na mindjárt jövök, reggelizni megyek ...
80. andi6020 (válaszként erre: 76. - 5bfba16667)
2010. szept. 7. 09:25
Ha porszívózok, és otthon van, megkér, hogy hagyjam abba, mert zavarja a zaj! (mondjuk ekkor azért el szokott szakadni az a bizonyos cérna)
2010. szept. 7. 09:24
Csak azt kéne vele megértetni, hogy pakoljon el maga után.
2010. szept. 7. 09:24

sziasztok!

Úgy látszik én nagyon szerencsés alkat vagyok, mert nekem semmit sem kellett tennem azért, hogy a férjem igényelje a rendet és TEGYEN IS ÉRTE. Nem kell szólnom, hogy pakoljon el, mosogasson, mosson vagy porszívózzon. Mert megcsinálja. Gyakran meglep vele. :) Sőt plussz egy mázli, hogy szeret és tud is főzni. Úgy, hogy gyakran átveszi tőlem ezt is. Persze a legtöbbször a takarítást közösen csináljuk, így hamarabb végzünk. Bár nem túl nagy a lakásunk mert csak egy szobás.

Ezzel nem irigységet szeretnék kiváltani, hanem leírni, hogy vannak olyan férfiak is, akik ezt önként megcsinálják, kérés nélkül.

Viszont ismerem a másik oldalt is, mert apukám totál ellentéte a férjemnek.

77. e2d3bb2ec0 (válaszként erre: 71. - **Kata**)
2010. szept. 7. 09:22
Persze.De sosem jutunk előrébb. Mondom a porszívózással, felmosással már nincs gond, de odáig el kell jutni. A főzéssel sincs gond, mert ha rájön, úgy főz, h megnyalom az összes ujjam.
76. 5bfba16667 (válaszként erre: 75. - **Kata**)
2010. szept. 7. 09:22

Ez nálam sem nyerő:D

2 hétig bírtam..

Észre sem vette, hogy már nincs több pohár a mosogatóban.

Megoldás:

Iszunk üvegből

Megoldás2:

MŰANYAGPOHÁR:D:D:D:D

75. **Kata** (válaszként erre: 63. - 5bfba16667)
2010. szept. 7. 09:20
A kivárás nem jön be! Genetikailag sokkal magasabban van -ha van egyáltalán - a "kupiküszöbük" a pasiknak. Én már próbáltam régebben ezt, de ÉN kaptam agyvérzést tőle, Ő meg nem értette mi bajom :DDD
74. e2d3bb2ec0 (válaszként erre: 70. - E2d3bb2ec0)
2010. szept. 7. 09:20
Neked is kifért volna a Mónika is :))) Na nem ám. Csak vicceltem. Ha zavar, elnézést kérek. Néha tényleg olyan hosszú kérdést próbálok megfogalmazni, hogy muszáj rövidíteni. Szóval jött automatikusan:)
2010. szept. 7. 09:20

A kedvenc kérdésem:


"De minek kell mindig takarítani?":D

Most komolyan..

Sok az a heti 2 takarítás az állatka mellett??

72. andi6020 (válaszként erre: 70. - E2d3bb2ec0)
2010. szept. 7. 09:18
:-DDDD
2010. szept. 7. 09:18
-NyuCa- -próbáltad már megbeszélni a pároddal ezt? Ennyi a válasz, hogy a nő dolga? Vagy? ...
70. e2d3bb2ec0 (válaszként erre: 64. - 75moncsi)
2010. szept. 7. 09:18
Most nem ez a lényeg :) De most hogy mondod, tényleg kifért volna. :)
69. andi6020 (válaszként erre: 67. - 5bfba16667)
2010. szept. 7. 09:18
;-)
68. andi6020 (válaszként erre: 64. - 75moncsi)
2010. szept. 7. 09:17

Ez csak a jéghegy csúcsa! A kedvencem: "hónapos-hós"

Teljesen igazad van!

67. 5bfba16667 (válaszként erre: 65. - Andi6020)
2010. szept. 7. 09:16

Ühüm:)

Fizeted?:D

66. mese habbal (válaszként erre: 54. - 5bfba16667)
2010. szept. 7. 09:16

ja igen.. az exem: nem dolgozott, én dolgoztam... :D a kutyát ő is kivitte, de nem reggel, mert nem kel fel korán.. és az a kutyaséta nem volt több 15 percnél, szóval éppen kaki-pisi, de mozgásról szó sem volt...

mondjuk most jól jönne, ha valaki néha kivinné csak így a kutyát helyettem, de nem azon az áron, hogy közben folyton utána pakoljak :D

65. andi6020 (válaszként erre: 63. - 5bfba16667)
2010. szept. 7. 09:15
Bejárónő? :-))
2010. szept. 7. 09:15

Én csak azt nem értem, hogy az albérlet 8 karakter, az albi 4, kb 2 másodpercbe telik kiírni.

Akkor miért így kell írni???

2010. szept. 7. 09:15

És h lehet ezen változtatni???

Én nem bírom, ha minden hót kosz. Nekem heti 2x tuti kell takarítanom. De abból az egyik nagy..

Hosszúszőrű kutyánk van, könyörgöm..:D


Szóval a kivárásos módszer esélytelen, mert megfulladok a szőrtől:D

2010. szept. 7. 09:15
Tényleg azt kéne csinálni, hogy nagyon-nagyon szembetűnő legyen, hogy tényleg csak az ő személyes holmija hever szerte-szét.
2010. szept. 7. 09:14

Azért nem lehet a mai világban MINDENT a nőnek csinálnia!Munka mellett főzni,mosni,takaritani,gyereketnevelni,bevásárolni és még egy másik felnőtt ember után is rámolni!?

Felháboritó lenne!Mi mindent együtt csinálunk a főzéstől a takaritásig...Működik!

60. andi6020 (válaszként erre: 58. - 5bfba16667)
2010. szept. 7. 09:14
Ezek kb nálunk is megvannak, kivéve a vásárlás! :-D
59. mese habbal (válaszként erre: 54. - 5bfba16667)
2010. szept. 7. 09:13

az a baj a pasikkal, hogy nem csak anyuci rontja el őket, hanem valahol a társadalmi elvárások is... nekem volt olyan élettársam, aki egyedül élt előtte, és baromi szép rendet és tisztaságot tartott!!! összeköltöztünk, onnan kezdve semmit nem csinált meg... vagyis anyuci nélkül képes volt háztartást vezetni! nem volt ilyen téren elrontva! de amint nője lett, úgy döntött, hogy ezt már nem neki kell csinálnia...

mondjuk tény, hogy ő azért kiporszívózott, ha már nagy kosz volt, vagy főzött néha egy pörit... a mostani exem, az semmit.. de amikor egyedül élt, akkor sem... az ő lakása hót dzsuva volt...

2010. szept. 7. 09:12

Deeee, a szennyese ritkán a földön, és a mosogatnivaló mindig beáztatva..

Ez jobb mint a semmi, nem?:D


Jah, és néha bevásárol..:D

57. andi6020 (válaszként erre: 54. - 5bfba16667)
2010. szept. 7. 09:11
Üdv a klubban! :-)))
56. mese habbal (válaszként erre: 44. - Andi6020)
2010. szept. 7. 09:10
hehe.. én nagyon nem vagyok rendmániás, de a wc papírt azt én is mindig megfordítom, ha valaki rosszul tette ki :D:D:D:D:D
55. andi6020 (válaszként erre: 51. - 1d1983f461)
2010. szept. 7. 09:10

Na most jöttem rá, hogy miket hazudozok itt össze!


Szóval a párom, a reggelit (hideget, pl tojást már nem) meg tudja csinálni magának (értsd: megkeni a zsemlét).

Igaz, hogy azt a zsemlét, amit ÉN hoztam haza a közértből, mert oda be nem teszi a lábát :-)

Nem hiszitek el, de imádom! Arról, hogy ilyen én tehetek! :-)))

2010. szept. 7. 09:10

Mi most költöztünk egy nagyon szép lakásba, még nincs egy éve..

Ugyanezzel a problematikával állok szemben..

Semmit nem hajlandó csinálni, mert úgy el lett cseszerintve drágaság, hogy csuda.. Anyuci mindig mindent megcsinál.. Még most is, ha otthon van, a cuki 28 éves fiának..


Aztán egyik szombaton, mikor a szokásos köreimet futottam, söprés, fürdő, konyha, felmosás, ő tv-t nézett..


Bementem a nappaliba.. Ott nézte a Tv-t.. kikapcsoltam szó nélkül, hogy le tudjam törölni.. Na hú de kiborult..

Mondtam, lehet segíteni..

Bedurcizott, hogy ő nem.. ő nem ezért dolgozik, hogy a szabad idejét takarítással töltse..


Uff.

Majd egy év alatt 1x mosogatott el. 2x kiporszívózott, és a kb 5x meglocsolta a 3 méter magasan levő növényt, ennek örömére ki is halt..

Az egyetlen dolog, amit megtesz, hogy a kutyát kiviszi.. De persze azt sem reggel.. délután:D mert nem kel fel korábban..:)


Emellett nappali suliba járok, és dolgozom én is..

Amúgy a világ egyik legjobb embere, csak pluszba a világ egyik legelkényeztetettebb embere is..


Úgy h irigykedem..

(amúgy meg én is rendmániás vagyok:P)

53. Reno77 (válaszként erre: 51. - 1d1983f461)
2010. szept. 7. 09:09

Na ez az... Az én páromnak 2 lánytesója van, az anyjuk sokat dolgozott, mindenki megcsinált mindent maga után és ez így helyes.

Most én nyertem vele egy rendszerető, segítőkész pasit, aki nélkül most úszna a háztartás. Nagy a ház, pici a baba...

52. mese habbal (válaszként erre: 1. - E2d3bb2ec0)
2010. szept. 7. 09:08

látom más is mondta ugyanezt... a háztartásban sokminden a nő dolga, de olyan nincs, hogy mindent neked kell csinálni... felnőtt ember, ne hagyja szanaszét a dolgait.. nálunk is ez nagy probléma volt az exemnél... az egy dolog,hogy én rakom be a mosást, és ki is teregetek.. de szennyesét a szennyestartóba tegye, és ne szanaszét dobálja a szobában, hogy nekem kelljen keresgélni... meg én mosogatok, de a szennyesedényt kaja után tegye be a mosogatóba, ne hagyja a szobában, vagy az asztalon... stb... szemetet a szemetesbe, nem előlhagyva... ezek alap dolgok kéne,hogy legyenek, ezen felül még vállalhat a rendes házimunkából is részt, megbeszélés alapján...

én sokmindent ráhagytam... aztán lett egy gyerek, és akkor nem bírtam mindent pakolni utána, ettől persze "sárkány lettem", mert szóltam ezekért a dolgokért...

amúgy nem emiatt nem vagyunk már együtt, de nekem sokkal könnyebb most, nélküle :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook