Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha Gyesen/Gyeden lévő kismama terhes lesz, és a Gyes vagy Gyed ideje alatt szül, milyen járulékokban részesül az utolsó szülést követően? fórum

Ha Gyesen/Gyeden lévő kismama terhes lesz, és a Gyes vagy Gyed ideje alatt szül, milyen járulékokban részesül az utolsó szülést követően? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
133. win (válaszként erre: 132. - Vandancsi)
2008. márc. 16. 06:30

Köszi! (Elárulom: szakmai ártalom, nem a gyerekek száma teszi...) :)))


Azért táppénz meg gyes egyszerre sok lett volna a jóból! :DDD

132. vandancsi (válaszként erre: 122. - Win)
2008. márc. 15. 21:47

Win!


Igazad volt (már megen...). :)

Táppénz alatt nem jár gyes.

Hiába no, egy kétgyerekes anyuka tudásával nem tudok "versenyezni"!!!! :DDDDDDDDD

2008. márc. 6. 23:19

Szia Rita!

Én most megrendeltem 10.000Ft munkadíjért egy TB szakértő részleges véleményét, kimutatásokkal! Kíváncsi leszek hogy mi sül ki belőle! Ez azért nem kevés pénz! Sok sikert a babához! Hamarosan mi is belevágunk! :)

130. ritamoto (válaszként erre: 129. - Monoka25)
2008. márc. 5. 18:52
Én is pont ebben a cipőben járok mint Te, és én is rengeteg véleményt hallottam már, mégse tudom mi lesz.A különbség annyi, hogy nekem szept-ben jár le a gyed, és a kistesó még nem jött össze eddig.:-(
2008. márc. 5. 15:14
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni! Áprilisban lejár a gyedem, kislányom két éves lesz! Tervezünk második babát! Szeretném kérdezni, hogyha visszamegyek 2 hónap szabira, utána pedig táppénzre mennék, (ha összejön a baba) akkor miből fognak nekem táppénzt számolni? A két hónap alapján? Vagy a gyed bruttójából? És a következő babával így kapok tgyást, és ha igen miből számolják, és a gyedet? Bocsika hogy ennyit kérdezek, de már utána néztem egy csomó helyen, felhívtam a TB-t de igazából még most sem lettem okosabb! Ha valaki tud segítsen! Köszönöm szépen! monoka
2008. márc. 4. 18:49
Vagy ezt a gesztust meg kell tennie a munkahelynek?Vissza kell vennie gyed után?A gyes összege siralmas, szeretném elkerülni.Ez a megoldás olyan mint a csalás.Vagy ez legálisan így megy?
2008. márc. 4. 18:46
Én is közalkalmazott vagyok, egy kis társadalmi szerveztnél, ahol folyton létszámgondok vannak, a borotva élén táncolunk , hogy ki maradhat, ki mehet.Ezért félek, hogy akit fölvettek helyettem, az lapátra kerül, ha én visszmegyek, mégha csak papíron is.Ha egyaltalán visszavesznek így.Elég faramuci ez a helyzet.
126. vandancsi (válaszként erre: 125. - Ritamoto)
2008. márc. 4. 17:37
Én őszintén elmondtam a főnökömnek, hogy mi van, mire számíthat, és megköszönte, mert így ő is tud tervezni. Ha táppénzen vagy, úgy tudom, nem vehetnek fel a helyedre senkit, max megbízási díjjal. Nálunk legalábbis így van (közszféra).
2008. márc. 4. 15:07
..és mit szólnak a munkahelyen , ha bejelentem, hogy visszamegyek, de csak papíron? Valójában kiveszem a szabimat és utána táppénz a 2.baba születéséig? Ti ezt hogy "tálaljátok"? És ha vki dolgozik a helymen, amíg én gyeden voltam?Azt ki kell rúgni, pedig én vissza se megyek valójában dolgozni.Ez így elég ciki...nem?
124. kitta73
2008. márc. 3. 15:31
Köszönöm a segítséget.Elmondtam ezeket bent a munkahelyemen a bérszámfejtőnek,ő azt mondta,hogy ő erről nem tud,és hogy a szülésig csak a gyes jár.Azért nem mindegy,hogy havi 40.000Ft,vagy 120.000Ft. a táppénz.Nincs olyan oldal ahonan lelehetne ezt tőlteni,hivatalosan.Akkor az orra alá tudnám dugni.Igy is megsértődött mert okoskodni akartam,ő jobban tudja azt mondta.A munkahelyem egy Ázsiai kft.,több ezren dolgoznak itt,és mindenhol a világban.Rájuk sem vonatkozik más szabály,nem?
123. vandancsi (válaszként erre: 122. - Win)
2008. márc. 3. 10:13

Ó, köszi! Ez annyira nem jó hír, hüpp-hüpp-hüpp.

De azért utánakérdezek, mert nálunk minden máshogy van (katonáéknál), mint a civil életben.

Pl a táppénz is 100%. Érzem is, hogy túl sok lenne a jóból, ha még gyes is járna...:DDDD

122. win (válaszként erre: 121. - Vandancsi)
2008. márc. 3. 09:54

Ja, már értem! OK! Kissé zsibbadt vagyok, meg hülyülök is, na! :))))


Szerintem táppénz mellé gyes nem jár. Munkaviszonynak számít a táppénz, de csak a nyugdíjszámítás szempontjából.

Szerintem gyes mellett csak akkor kaphatnál táppénzt, ha VALÓBAN elmennél dolgozni, és ott megbetegednél, mint bárki más munkavállaló, pár napra.

Ennek feltétlenül érdeklődj utána, hogy megkíméld megad az esetleges felesleges ügyintézősditől.


Megnéztem az OEP oldalt:

Ez van rajta:

"Nem jár táppénz


A következő felsorolásban szereplő esetekben akkor sem folyósítható a táppénz, ha a táppénzre jogosultság feltételei egyébként fennállnak, mert valamely külső kizáró körülmény miatt – általában azért, mert nincs keresetveszteség – nem folyósítható a táppénz.


Nem jár táppénz:

…a gyermekgondozási segély folyósításának idejére"

121. vandancsi (válaszként erre: 120. - Win)
2008. márc. 3. 09:41

Igen, ezt tudom, de én gyesre gondoltam, nem gyedre Te! :)))

Egy barátnőm mondta, hogy mivel a táppénz is munkaviszonynak számít, igényelhetem a gyest. Én is gyeden vagyok most még (jó kevés!!), és márc.15-tel vissza akartam menni a dolgozóba (táppénzre). Na, ezt csak máj.1-től lehet, mert vannak a helyemen (de ez egy hosszú sztori), és a szülésig én is táppénzen leszek. Utána szülési szabadság, aztán majd megint gyed. Szal a lényeg, hogy a szülésig igényelhetem elvileg a gyest is a táppénz mellé.

120. win (válaszként erre: 119. - Vandancsi)
2008. márc. 3. 08:53

Ancsi!


Még csak gyeden voltam, Zé még nincs 2 éves. Te is azon vagy, nem?


A szabadság/táppénz és a gyed kizárják egymást! Ha nem mondod le a gyedet, és téppánzt is kapsz, akkor az egyik ellátást jogosulatlanul veszed fel és vissza kell fizetni utólag.


Én egyébként táppénzen voltam nagyjából a 12. betöltött héttől egészen a szülés napjáig. Onnantól újra a tgyást kapom, aztán majd megint gyedet, ha letelik a 168 nap tgyás.

119. vandancsi (válaszként erre: 118. - Win)
2008. márc. 3. 08:35

Win!


És akkor a szülésig kaptad a gyest is? Mert úgy tudom, az is jár. Vagyis nem csak úgy jár, hanem kérni kell.

118. win (válaszként erre: 116. - Kitta73)
2008. márc. 3. 08:19

Bocs, régen jártam erre!


A gyest vissza kell mondani, de ezt bármikor megteheted. Ha ilyen jó táppénzed volt, akkor pláne nem érdemes a huszonezer forintos gyesen maradni.

Én gyedről mentem táppénzre. A szabijaimat nem vettem ki, majd a két gyerek után felhalmozottat egyszerre.

Küldtem a munkáltatómnak egy levelet, amelyben jeleztem, hogy terhességemre tekintettel a szakorvos táppénzre vételt javasolt, és ennek megfelelően a háziorvos x naptól táppénzes állományba vett. A táppénzes papíromat mellékeltem. Attól a naptól kértem a gyedem megszüntetését, és helyette táppénz számfejtését. Nem is volt semmi gondom, folyamatosan kaptam az ellátást.

117. Alexa77 (válaszként erre: 114. - Kitta73)
2008. márc. 3. 07:09
Úgy tudom, visszamehetsz dolgozni, és ki kell hogy adják a szabidat. Utána lehetsz táppénzen, majd kezded megint a gyedet. Állítólag ez a legjobb megoldás. Nekem a könyvelőnk mondta, mert én ugyan még csak az elsőt várom, de beszéltünk róla, hogy ha lenne majd mégegy picur, akkor mi a legjobb nekem és ezt javasolta. Ja és persze a második babád után is megkapod az egyszeri juttatásokat, amiket valószínűleg az előző babóval is kaptál.
116. kitta73 (válaszként erre: 115. - Win)
2008. febr. 20. 14:21
De gyes melett nem mehetek el táppénzre,nem?Akkor le kell mondani a gyest?Ezt lehet?Bocs a sok kérdésért,csak tisztán szeretnék látni.Amugy nekem a táppénzem nagyon jó volt,100 felett kaptam,mert folyamatosba dolgoztam.Ugyanezt kapnám most is? köszönöm a segítséget:-))
115. win (válaszként erre: 114. - Kitta73)
2008. febr. 19. 15:18
Úgy tudom, nem lehet a szabdaságmegváltást kérni, ha munkaviszonyban állsz. Ezenkívül célszerű sem lenne. Menj el szabadságra, majd táppénzre a baba születéséig. Így a szabadságod alatt kapott fizetésed és a 15 nap betegszabadság lesz a következő gyereknél az ellátások alapja. Arról nem is beszélve, hogy a táppénzed nagy valószínűséggel több lesz, mint a gyes.
114. kitta73
2008. febr. 19. 14:57

sziasztok!

Valaki tudna segíteni,mert már nem értem az egészet.Jelenleg itthon vagyok gyesen a kétéves kisfiammal.Most 8hetes terhes vagyok.Babóca szeptember végére van kiírva,én okt.7-ig kapom a gyest.Mi az ami jár nekem és mi kortól?Ja és fel van halmózodva már több mint 60 nap szabim,azzal mi lesz?Valaki azt mondta,hogy meglehet kérvényezni,hogy kifizessék.köszönöm a segítséget:-))

113. tinendo (válaszként erre: 112. - Kfazekas)
2008. jan. 22. 10:09

Igen.

Szerintem az akkor fizud alapján számolják ki mind2t.

2008. jan. 21. 23:11

Ha a gyes lejártakor már terhes leszek, akkor táppénzre kell menjek a gyermek megszületéséig?

És utána a korábbi fizetésemből vagy a gyes ill. téppénz összegéből számolják a gyedet?

És a táppénzt mi alapján számolják ki?

Megköszönném ha valaki tudna segíteni.

111. tinendo (válaszként erre: 110. - Bzanna)
2008. jan. 18. 22:55

A mindenit, az elég drága.

Akkor sajna csak az marad,h. otthon maradsz. :(((

110. bzanna (válaszként erre: 109. - Tinendo)
2008. jan. 18. 20:56
Létezik magánovi, havi 65 ezerért. Szóval kereshetnék azért, hogy tudjam fizetni az ovit. Akkor inkább itthon maradunk.
109. tinendo (válaszként erre: 108. - Bzanna)
2008. jan. 18. 14:21
Felétek nem létezik napközi pici babáknak?
108. bzanna (válaszként erre: 105. - Tinendo)
2008. jan. 17. 22:57
No, köszönöm szépen a reagálásokat. Sajnos sem a nagyik, sem a papák nem tudnak vigyázni Áronra. Az én szüleim messze laknak, a férjem szülei mögöttünk lévő lakásban. Anyósom reggel 6-tól este 6-ig dolgozik 6 napon át, apósom meg egyből haldoklik, ha vigyázni kell a gyerekemre. Van, amikor tényleg beteg, van amikor nagyon rájátszik. Ez van, várnom kell szeptemberig.
107. 09d65bf33d (válaszként erre: 104. - Tinendo)
2008. jan. 17. 20:21
De a GYed alatt már nem fg, max. a GYes alatt. Akkor mi van?
106. eracica (válaszként erre: 8. - Tinendo)
2008. jan. 17. 18:16

Attól függ volt -e elég munkaviszonyod előtte.

Én hasonló helyzetben vagyok. Most lett 2 éves a fiam és épp teherbe estem, tehát lejárt a GYED. Ekkor elmagyarázták, hogy éri meg a legjobban: először is kiveszed a szabikat és igényelsz GYES-t, ha elfogytak, kiíratod maga táppénzre, persze mellette kapod a GYES-t. Ezután megszületik a 2. baba, lemondod a GYES-t és igényelni kell a TGYÁS-t, majd a GYED-et.

Ha már csak GYES-t kapsz és teherbe esel és persze előtte volt munkaviszonyod, akkor úgy ahogy leírtam.

De ahogy leírtad, lehet, hogy te végig GYES-en voltál, akkor sajnos a letelte után már semmi...tehát hamarabb kellenne teherbe esni.

105. tinendo (válaszként erre: 96. - Bzanna)
2008. jan. 17. 18:01

Nagyi nem tudja vállani a gyerkőcöt?

Ha más nem is 4 vagy 6 órára?

104. tinendo (válaszként erre: 94. - 09d65bf33d)
2008. jan. 17. 18:00
Ha GYed alatt születik meg a 2. baba, szerintem az akkori fizud alapján számolnak ki mindent.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook