Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha GYED alatt közös megegyezéssel elmegyek a cégtől, a GYED összege ettől függetlenül jár nekem? fórum

Ha GYED alatt közös megegyezéssel elmegyek a cégtől, a GYED összege ettől függetlenül jár nekem? (tudásbázis kérdés)


11. beata21bea (válaszként erre: 10. - T_marcsi)
2012. jan. 30. 14:34
www.tbkisokos.hu Irént keresd, nagyon ott van a témában! Megéri kifizetni sok okosat tud!!!!!!!!!!!
10. t_marcsi (válaszként erre: 9. - Berniee)
2012. jan. 30. 13:55
Nekem kicsit már a szitu, mert TGYÁS, GYED, majd GYES után mentem vissza dolgozni. Utána most 2 hét múlva érkezik Pindurmancus. A 2011-es évben hiába van meg a 360 nap biztosítotti viszony (GYED, majd GYES, majd munkaviszony), azt mondták, hogy az átlagjövedelem lesz a TGYÁS, és GYED alapja, nem a munkabérem. Mivel 2011-ben papíron csak 4 hónapot dolgoztam, ezért ez édeskevés, és a munkaügy szerint nem is vagyok rá jogosult. Most akkor ilyenkor hová menjek? Ki tudja Nekem megmondani az összegeket, és hogy jár-e egyáltalán? A munkaügyön az egyik ügyintéző ragaszkodik az álláspontjához, hogy nincs meg a 360 jogviszony, és csak GYES jár; a másik szerint jár a TGYÁS és GYED is, de éves átlag alapján és nem a fizetésemből. Most akkor kinek van igaza? (Ha tudja valaki a választ, vagy hogy kitől lehet megkérdezni lszi írja meg)
9. Berniee (válaszként erre: 7. - T_marcsi)
2012. jan. 30. 13:35

Igen ez így van, de a nappali tagozaton végzett tanulmányokból 180napot beszámolják TGYÁSnál és GYEDnél is:)

Így nekem ebből lesz főiskola 180+bejelentett munka 180, így jön ki a 360 nap biztostított jogviszony.

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget, ebben nem voltam biztos, hogy az állam vagy a cég(jelen esetben én) fizetem a GYED alatti járulékokat!

2012. jan. 30. 13:28
Igen jár a gyed csak most már nem a cég utalja hanem az Oep gondolom mivel gyedet említed így van bíztositot jogviszonyod.
7. t_marcsi (válaszként erre: 2. - Berniee)
2012. jan. 30. 13:17
Én úgy tudom, hogy 360 nap a szükséges biztosítotti jogviszony (munkaügyön mondták). Ha nincs igazam, annak csak örülnék :)
2012. jan. 30. 13:06
jár
2012. jan. 30. 13:01
Semmi gond nem lesz, a lényeg, hogy a biztosított idő meglegyen.
2012. jan. 30. 12:57

A cégnek semmilyen kötelezettsége nincs a továbbiakban, sőt! mivel ismerős a szülés előtt már 28nappal igényelhető a tgyás, tedd meg, mert így még 28nappal kevesebb járulékot kell fizetned magad után az ismerősödnek:) hasznos dolog:)))

Amúgy talán csak azért "éri meg" eljönni gyed alatt, vagyis felmondani mert gyed után járnak a szabik, amik megint járulékokat jelentenek neked majd...szvl az eredetei kérdést nem tudtam megválaszolni de a tgyást ajánlom h vedd előbb ki, hisz te is megspórolsz ennyit:)


sok sikert:)))

3. maja98 (válaszként erre: 2. - Berniee)
2012. jan. 30. 12:53
Bár nem tudom, hogy milyen költségek merülhetnének fel részedről a cégnél, hisz ahogy megszülöd a babád, s elkezded kapni a gyedet, akkor már azt az állam fizeti, s nem a cég. Az adókat is ő vonja le belőle. De ettől függetlenül, mivel a jogosultságot megszerezted, szerintem jár utána is a gyed, azt nem befolyásolja az, hogy adott pillanatban be vagy-e jelentve valahova.
2012. jan. 30. 12:46
Nyáron végeztem a főiskolán,de októberben megtudtam hogy terhes vagyok.A család összedugta a fejét, hogy mi lenne a legjobb pénzügyileg, így a sógorom bejelentett a saját cégéhez brutto 120ra(ebből következik, hogy a járulékokat én fizetem neki minden hónapban).Júniusban szülök, így meglesz munkából 180 napom(a főiskola nappali tagozatából beszámítanak szintén 180at),így jogosult leszek GYEDre.A kérdésem az az lenne, hogyha miután megszültem és közös megegyezéssel elmegyek a cégtől(logikusan azért hogy a költségeket ne keljen tovább fizetnem) jár e ugyanúgy a GYED?
2012. jan. 30. 12:46
Ha GYED alatt közös megegyezéssel elmegyek a cégtől, a GYED összege ettől függetlenül jár nekem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook