Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha elköltöznék, az új környezet jobb lenne? fórum

Ha elköltöznék, az új környezet jobb lenne? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. szept. 15. 23:37

A barátnőm Veszprémben él, és nagyon szereti, de ő ott született, és az az otthona. Viszont ott sem annyira egyszerű az élet. Persze, ha a home office-hoz egyáltalán nem kell bejárnod, akkor működhet is.

Én az életem egyharmadát éltem le külföldön. Sohasem bántam meg, hogy kimentem. Azt sokkal inkább, hogy hazajöttem, de ezt sajnos nem tudtam elkerülni akkor. Én teljesen egyedül vágtam neki Európának, és hét év lett belőle. Utána kell a dolgoknak olvasni, felkészülni, és kell némi tőke is hozzá, ennyi. Ha ez az igazi szíved vágya, lépd meg, csak ne égesd fel az összes hidat magad mögött.

2021. szept. 15. 21:54

Köszi a sok válaszokat.


Ha megyek is nem 1 héten belül. Talán 1-2 éven belül. Szóval jelenleg még maradok.

37. Érdekes73 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 10. 11:15
Szerintem utazzál oda pár napra hogy egyáltalán tetszik e a környezet milyen munkalehetőség van stb...A vírushelyzet miatt most a kföld nagyon bizonytalan.
36. TamThor (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 10. 10:21
Mész vagy maradsz végül? Mi lett ebből?
35. tulipán*** (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 30. 11:47
Az jó, ha szép a lakás, de nem elegendő. Én biztosan nem adnám el a saját lakásom hanem albérletbe költöznék az új helyen és meglátnám, hogy hogy érzem magam a városban, milyenek a körülmények. A lakáson kívül kell munka, társaság, egyéb szórakozási lehetőségek, ha szeretnél eljárogatni valahová. CSak egy szép lakás miatt biztosan nem változtatnék, azt bárhol lehet találni.
2021. aug. 25. 22:48

Ma említettem Egert az unokatestvéremnek. Ők meg Veszprémbe laknak. Azt mondta oda is mehetnék. Pont nem régen költöztek egy mese szép, vadi új lakásba. Mondta, hogy a lépcsőházukban van még egy eladó úgy tudja. Megtaláltam a hirdetést, nagyon szép a lakás. Azóta ezen gondolkodom..


Külföldön jó ismerős nincs. Egyedül vágnék neki.

2021. aug. 16. 16:01
Inkább külföldre menj.
32. Scherlock (válaszként erre: 9. - 51683d1c00)
2021. aug. 16. 08:03
Nagyon trükkös. :D
31. syria (válaszként erre: 8. - Scherlock)
2021. aug. 15. 10:44
Nyilván nem tudja, ezért kér tanácsot. 😊
30. Auróra2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 15. 10:36
Vágj bele, de az itthoni lakásodat hagyd meg. Ha nem jön be, akkor is élménygazdagabb leszel, láttál világot. Ha nincs megfelelő nyelvtudásod, azért olyan nagyon ne aggodj, majd a külföldiekkel beszélve gyorsabban fog menni. SEnki nem irta, de nekem van egy olyan érzésem, hogy az egri rokonok anyagilag ki is használnának.
29. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 15. 10:16
Legyen bátorságod! A rokonaimra nem építenék, hanem felvenném a kapcsolatot a külföldön gyökeret vert ismerőseimmel, segítsenek a kinti letelepedésben. A pesti lakást mindenképpen megtartanám, hogy ha úgy alakul, legyen hova visszajönnöm.
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2021. aug. 15. 10:04

Guruljka, a te életed, ehhez se nekem se másnak nem lenne köze. Viszont, te mindent leírtál magadról, nyitott könyv az életed.

Ez van akinek tetszik, nekem elborzasztó. Habitusunk szerint ítélkezünk.

Ne feledd, te azt írtad, hogy nyelvtudás nélkül ne menjen, meg egyébként is rossz tapasztalataid vannak. Tehát inkább lebeszélnéd. Többen meg azt írtuk, amit te most a végére biggyesztettél. Tehát nem álltál ki az induló hsz-ed mellett.

27. tien
2021. aug. 15. 10:02

Mi szinte nyelvtudás nélkül vágtunk bele a külföldi életbe,nem fiatalon.

Életünk legjobb döntése volt.

26. Guruljka (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2021. aug. 14. 22:52

Nem a bátorság hiánya volt.

Én 10 évesen belebetegedtem a honvágyba. Nem akartam újra próbálkozni.

Amikor megnyílt a szabad utazás (de főleg a szabad hazatérés!!!) lehetősége, már együtt voltam a férjemmel és a két lány mellett volt egy csepp kisfiunk. Akkor még nem éreztem magamban a tanuláshoz való energiát. Ennek több oka is van, és nem is tartozik a nyilvánosságra. .


Aki okosan megy, menjen, igen, lásson világot, hasznosítsa a tudását. És álljon több lábon, ha bármerre kell esetleg mozogni, akkor ne kösse lehetőleg semmi. Nem kifejezetten családotz értek ezalatt, hanem pl. a konkrét esetben azt, hogy igen, tartsa meg a pesti lakást.

25. Ági0830 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 14. 22:21

Én azt gondolom, hogy menjél. Akármelyik alternatíva jónak tűnik, az Eger is és a külföld is.

Továbbá azt is gondolom, hogy kár, hogy újabban már nem névvel indítod a fórumaidat, kevesebbet reagálsz a válaszokra, így még jobban elszigeteled magadat azoktól, akik segíteni tudnának (elsősorban a lelki támaszt értem ezalatt).

Majdnem biztos vagyok benne, hogy ki vagy.

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2021. aug. 14. 20:50

Guruljka, emelem előtted őszintén a kalapom, hogy 6 X után vágtál bele a tanulásba, mert a tanulás minden korban jó dolog. De már neked is késő, előbb kellett volna bátornak lenned, hogy ne kelljen nélkülözni.


Igen, menjen minden fiatal, aki vágyat érez rá, hogy boldoguljon, világot lásson. Csak tegye ésszel, nem úgy, mint az említett ismerős családod, hogy feléget magamögött mindent. Aki itthon balfék, az kint is az lesz általában.


A fórumindító előtt van példa és akarat.

2021. aug. 14. 20:32
Úgy legyen ezúttal is.
2021. aug. 14. 20:32
Én megpróbálnám Egert. Ha nem jön be még mindig mehetsz külföldre. Ha cél a pártalálás is, esetleg a gyerekek, akkor mindenképpen jó, hogy a család ebbe is segítene.
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2021. aug. 14. 20:21

Ha valaki talpraesett, nem annyira fontos a nyelvtudás.

Vannak ismerőseim, akik az adott ország nyelvét nem beszélték, és óriási karriert futottak be, 2 külön-külön országban.

Van aki meg több nyelvet is beszél és nem viszi semmire.

Mint amilyenek a szürke hétköznapok, van aki a carból is várat épít, más meg öregkorára sem tud felmutatni semmit.

20. Amaunet (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2021. aug. 14. 20:18
Sok ezer fiatal ment ki nyelvtudás nélkül. Igaz, nem igazgatóként kezdték, de 1-2 év és felszedik a tudást.
19. alinka01 (válaszként erre: 6. - 2f9443a416)
2021. aug. 14. 20:04
Ugye ezt csak fanyar humorként írtad? Hogy mehetne tanyára, kis faluba egy egyedülálló nő, aki a fővárosban él, és Eger vagy a külföld között ingadozik? - Én kívánom neki, hogy legyen bátorsága váltani! Sok sikert hozzá!
18. Ilián (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 14. 19:57
Neked jobb lenne-e ,azt nem tudom,de ha már előjött az érzés ,szerintem megbànod ,ha nem teszel semmit.Fiatal vagy!Miért ne?
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - 8d00a82c06)
2021. aug. 14. 19:56

Biztos vagyok benne, hogy sokan sokkal jobban beszélnek nálam valamilyen nyelvet és sokan beszélnek több nyelvet is.

Nem is értem, miért tételezel fel ilyesmit rólam. Még nemrég is vizsgéáztam olyan emberek előtt, akiknek a nyelvtudása sokkal jobb az enyémnél, nyilván ezért vizsgáztathatnak.

De sok értelmes ember megy ki nyelvtudás nélkül is külföldre, ettől óvnék mindenkit. Láttam már családot is hazakullogni a szülőkhöz, mert az itthoni házukat eladták és abból finanszíroztak pár hónapot külföldön. Pedig mindjketten értelmes emberek voltak, csak nem ragadt rájuk a nyelv úgy, mint ahogy gondolták.

16. 8d00a82c06 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2021. aug. 14. 19:48

Gondolom, ha ezen gondolkodik akkor nem egy tanulatlan lány!

Hihetetlen hogy még mindig azt hiszed csak te beszélsz nyelvet..

Lehet ezerszer többet tud nálad!

15. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 14. 19:47

Ha külföldön vannak ismerőseid kérdezd őket és kérd a segítségüket! Menj külföldre!

A budapesti lakást pedig add ki cégen keresztül! Igaz, pénzbe kerül, de biztonságosabb.

2021. aug. 14. 19:46
Én azt tanácsolnám, hogy ha külföldön szeretné kipróbálni magát, ezt a nyelvtudástól tegye függővé.
13. luca76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 14. 19:32
Azt tedd,amit szíved szerint tennél!Ha külföldre vágysz ,akkor menj és próbáld ki!Mit veszíthetsz?Nem kell végletekben gondolkodni!Ha mégsem tetszik, utána is mehetsz Egerbe, vagy teljesen máshova. Sosem tudod meg mi lett volna, ha nem éled meg.
12. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 14. 18:51

Menj külföldre. Ha nem jönnek be a számításaid, majd hazajössz. Ne hagyd ki, mert bánni fogod!

Sok sikert!

11. e46f572459 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 14. 18:07
Ha külföldre szeretnèl menni, akkor menj oda. De Eger tènyleg szèp város, az sem baj, ha oda mègy.
2021. aug. 14. 17:53

Én is ugyan azon a véleményen vagyok, hoagy a lakásodat fel ne add. Bármerre is mész, a lakásod tartsd meg mert ahogy változnak az ingatlanárak, már nem biztos, hogy vissza tudnál költözni, ha mégis szeretnél.

Hogy kezdenél neki amúgy a külföldi életnek? Hogy tervezel munkát/szállást találni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook