Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha egyszer elkezdek hormont szedni pajzsmirigyre, egész életen át folytatni kell? fórum

Ha egyszer elkezdek hormont szedni pajzsmirigyre, egész életen át folytatni kell? (beszélgetős fórum)


1 2
11. Channa* (válaszként erre: 9. - Panna.33)
2017. júl. 7. 16:44
Valóban orvosok mondják, hogy 2 alatt, azaz 1 alatt jó a teherbe eséshez a TSH, de ezt mindig a pm. betegeknek mondják, mert ugye az egészséges ember meg teherbe esik, legyen akármennyi a TSH-ja, akár 4....
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Mazsinka)
2017. júl. 7. 16:42

Egy egészséges embernek a TSH-ja a megadott referencián belül van.

Jó esetben ekkor a T3 és T4 értékek is megfelelőek.

Ekkor a babavállalásnál nem számít, hogy mennyi a TSH.

DE!

Ha valaki pm. beteg, akkor neki az a legoptimálisabb, ha a TSH-ja 1 körül van.

Megfigyeléseim szerint, ami nem reprezantív és persze kevés a vizsgált alany:D Egy egészséges ember TSH-ja jellemzően az alsó referencia felett van egy kicsit és 1 alatt, a T-s értékek pedig a felső referencia alatt kicsivel (néhány tizeddel).


Véleményem szerint ha valakinek 2 fölé megy a TSH-ja, akkor érdemes megnézetni, akár magánba is a T-s értékeket, mert azok már nem a felső referencia környékén leszne, hanem inkább közép tájon, ami szerintem már nem túl jó. orvosok szerint viszont tökéletes.

2017. júl. 7. 16:35

Channa jól írta, ha nem autoimmun, lehet, hogy nem kell élethosszig szedni. Én pl. most fele annyit szedek, mint mikor kiderült a betegség. Remélem egyszer csak helyreáll.:)

Háziorvos csak TSH-t nézet, ha az rendben, a többit - sajnos - nem nézik. Én jártam úgy, hogy a TSH határértéken belül volt, közben a T3 T4 pedig magasabb, mert sikeresen túladagoltam a hormont. Szarul is voltam mellesleg. Maszek laborba mentem, mert gyanús volt, és be is igazolódott a gyanú.

4 (4.2?) alatt elvileg jó, de sok helyen olvasom, hogy ez sok, nem maradnak terhesek ilyen értékkel, 2 alatti érték az ideális hozzá, ezt a hozzászólók orvostól hallották, nem maguktól találták ki.

2017. júl. 7. 16:16
Ez az egész pajzsmirigyes dolog számomra annyira sötét. Valaki homályosítson már fel! Háromszor nézettem TSH-t az elmúlt években, minden alkalommal rámondták, hogy rendben van. 4.2-es és legutóbb 3.5-ös TSH-val. Tovább se küldtek, nőgyógyász szerint rendben van, semmi köze a teherbeeséshez, gyerekhez stb. Ezt több nőgyógyász is állította, de elég csak ide felnéznem, s mindenki meddőnek vallja magát, akinek nincs egy alatt a TSH-ja konkrétan. Hamarosan szeretném újra nézetni, de ha határértéken belül lesz, akkor megint az a mese jön, hogy jóóóó az. Be se utalnak endokrinológiára, hogy onnan kezdjük, mehetek privátul. Férjem már azt gyanítja, hogy kijött rajtam a hipochondria... nagy nehezen eljutottunk oda, hogy na, jó, esetleg szóba kerül a gyerekvállalás, de már sózom az agyát ezzel a pajzsmiriggyel, hogy a Hoxán azt írja, hogy beteg lesz a gyerek, meghal a baba és társai... miközben az orvos mást mond, és hát persze, hogy ő az orvosnak hisz. Így nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e próbálkozás előtt kierőltetni egy endokrinológust magánúton, vagy csak hiszti ez az egész, fel van fújva. Bocs, hogy szétoffolom a fórumot, de most ez kibukott belőlem, ahogy megláttam a témát.
2017. júl. 7. 14:45

Milyenek az értékeid?

Ha most nem tudod, akkor milyenek voltak 8 éve.

Honnan tudod, hogy nem romlottak?

Akkor kellett volna gyógyszert szedned, csak nem tetted?

Milyen tüneteid vannak?


Ha nem autoimmun eredetű a pm. betegség, akkor elképzelhető, hogy nem kell élethosszig szedni a gyógyszert.

6. jeti
2017. júl. 7. 11:32
endokrinológusok, és háziorvosok
5. pieta4 (válaszként erre: 4. - Jeti)
2017. júl. 7. 11:27
Ezek háziorvosok, belgyógyászok vagy endokrinológusok?
4. jeti (válaszként erre: 3. - Pieta4)
2017. júl. 7. 10:37
Nem tudom, h jók-e, mert orvosa válogatja, h elfogadja-e.Csak azt tudom, h mindig ki vagyok merülve.
3. pieta4 (válaszként erre: 1. - Jeti)
2017. júl. 7. 10:17
Ha gyógyszer nélkül jók az eredményeid, akkor mi a probléma?
2. jeti
2017. júl. 7. 10:02
Valaki?
1. jeti
2017. júl. 7. 09:08
És lehetséges az, hogy az eredményeim 8 év alatt nem romlottak gyógyszer nélkül , de az állapotom igen?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook