Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha egy csecsemő nagy súllyal születik, és eltörik a kulccsontja, okozhatja-e, hogy egyenes tartásban lógatja hanyatt fekve a kezét? fórum

Ha egy csecsemő nagy súllyal születik, és eltörik a kulccsontja, okozhatja-e, hogy egyenes tartásban lógatja hanyatt fekve a kezét? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 27. 13:24
köszönöm a válaszokat, szorgalmazni fogom, hogy mutassák meg orvosnak.Bár nyilván a védőnő is látja. Remélem, csak én fújom fel a dolgot, és nincs baj.
2012. jún. 27. 10:33
12 éves szülészeti tapasztalattal a hátam mögött mondhatom: igen, kulcscsontörésnél lógathatja a kezét a baba. De ha a lába is lóg, akkor más probléma van! Zárójelentésre mit írtak ezzel kapcsolatban? Mindenképp meg kell mutatni gyerekorvosnak. Elsősorban háziorvos,ha ő nem utal be sehova, akkor akár sebésznek.
13. homern (válaszként erre: 1. - Szehenza)
2012. jún. 27. 10:11
a fiam 4 kg felett és 60 cm-el,természetes úton született,el volt törve a kulccsontja.nem lógatta soha a kezét,annyi,hogy arra az oldalra vigyázott,kisebb lendülettel hadonászott vele.6 hetes korára ez is megszűnt.
2012. jún. 27. 09:59
igen. az ún. zöldgally-törés gyakori szülésnél, de érdemes megmutatni a továbbiakban orvosnak 8van, hogy fel sem tüntetik a zárójelentésen).
2012. jún. 27. 08:29
Szintem el kellene vinni egy gyógytornászhoz vagy szomatopedagógushoz felméretni a gyerkőcöt. Nagy súlyú babáknál gyakrabban fordul elő a szülési felkarbénulás is. Ezt mondjuk a kulcscsonttörés is okozhatta akár. Ez lehet maradandó, de múlú állapot is. Mindenesetre meg kell nézetni. Ha Budapest környékén laknak,akkor ajánlom a Budai korai fejlesztőt vagy a Gézengúzt. Ezeken a helyeken szakemberek mérik fel és ha szükséges,akkor kezelést is beállítanak (pl. Dévény, szomato, Bobath módszer)
2012. jún. 27. 08:26
Lehető leghamarabb jussatok el fejlődés-neurológushoz,vagy Dévényékhez, vagy konduktorhoz egy rápillantós vizsgálatra. :-) Biztos ami biztos alapon.Egyrészt te is megnyugszol, mástrészt ha szükséges egy-két speciális tanács/gyakorlat alkalmazásával megoldódik a jelen helyzet!
2012. jún. 27. 08:15
nézd, gondolom rendszeresen viszik ezzel orvoshoz, nem? Gondolom ellenőrzik, hogy összeforrt-e, nem? És ha összeforrt és még mindig furcsán tartja ezét-azát, akkor el kell vinni egy Dévényes gyógytornászhoz 8védőnők szoktak tudni adni elérhetőséget, ha mégsem, akkor a Dévény alapítványt kell megkeresni és ők megadják a helyi Dévényes számát) Akkor is, ha a doki azt mondja minden rendben van. mert ebben valahogy nem egyeznek az orvosok, tesóm babájának hónapokig nem vette észre, hogy gyakorlatilag béna az egyik karja, csak mi kérdezgettük, hogy mi van, még mindig nem forog, nem fog azzal a kezével stb, ő meg mondta, hogy várjunk még nincs szte semmi baj. Vagy nekem, az ortopéd doki hogy ne vigyem Dévényre, ott csak kínozzák (!!??) a gyerekeket, aztán a Dévényes mégis talált ezt-azt (a nyaka volt beállva).
2012. jún. 27. 08:12
Én azért megnézetném orvossal,az a biztos...
2012. jún. 27. 07:47
Az én unukatesóm fiának is eltörték születéskor.Lógatta ő is egy darabig de helyre jött.Nekik még nagyon hamar regenerálódik a csontjuk
6. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Szehenza)
2012. jún. 27. 07:31

újszülött vagy már nagyobb baba?


Ha friss a kulcscsonttörés, akkor szerintem ez lehetséges

de ha már elvileg rég összeforrt, akkor valami nem stimmel.

2012. jún. 27. 07:13
A védőnő, a gyerekorvos mit mond?
4. szehenza (válaszként erre: 2. - Rozália)
2012. jún. 27. 06:46
azt nem tudom, de nem volt nehéz szülés egyébként. Van már egy idősebb testvére ő is elég nagy volt születésnél
2012. jún. 27. 06:44
illetve, ha felveszik ölbe, akkor is furcsán lóg a kis keze. De a lábát is inkább kinyújtva tartja. Egy ismerősöm gyermekénél tapasztaltam,és olyan furcsa volt számomra az egész baba.Természetes ez, és majd elmúlik, vagy lehet valamilyen rendellenesség?
2012. jún. 27. 06:43
Jajj Istenem!:( De hát ha olyan nagysúlyú a baba, miért nem császárral veszik el? Miért kell feleslegesen megkínozni szegény kismamát és kárt okozni a babának?:(
2012. jún. 27. 06:41
Ha egy csecsemő nagy súllyal születik, és eltörik a kulccsontja, okozhatja e, hogy egyenes tartásban lógatja hanyatt fekve a kezét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook