Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha csökken a népesség Mo-on, miért épül mégis ennyi ház? fórum

Ha csökken a népesség Mo-on, miért épül mégis ennyi ház? (beszélgetős fórum)


1 2
36. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Garabonciás)
2020. aug. 22. 16:21
a miénk már kicsit öregecske,meg inkább a torkát locsolja.bár a kocsma bezárt,ahol törzsvendég volt.
35. Garabonciás (válaszként erre: 33. - Shanta1)
2020. aug. 22. 15:18
Nem veszem. Itt azert annyi tortenes nincs mint ott. :D Regebben volt, nagyobb elet volt mint most. Egy csomo mindent megszuntettek, bezartak, a falu vaganyai mar lassan mind kihalnak. De regen jo volt itt lakni. Sokat rohogtunk nagyon. 😀
2020. aug. 22. 15:15
Mondjuk mar jo elmentunk a tematol, tenyleg.. 😀😁
33. shanta1 (válaszként erre: 32. - Garabonciás)
2020. aug. 22. 15:15
Aranyos amit írtál. Ne vedd zokon, de olyan Mi kis falunk - OS. 😁
32. Garabonciás (válaszként erre: 29. - Tumbo2)
2020. aug. 22. 15:12
Aki nalunk van pap az is onnan szarmazik. De nagyon helyes kis fiatal gyerek. Mellekallasban tesitanar, asszem. Vagy talan fociedzo. De nagyon sokan szeretik, mert nagyon jo fej. Meg nagyon tuti ahogy beszel. Nagyon birom a kiejteset. 😀 Egyszer nagyanyam husvetkor ment a templomba, aztan meglocsolta ez a kispap a kolnijevel még a templomajtonal. Nagyanyam teljesen elvolt alélva a gyonyorusegtol. Mondjuk en is ellettem volna szerintem, csak én mástól. 😜😁
2020. aug. 22. 15:08

Off.

Legalább egy kulturált fórum.

Remélem így is marad, bár nem én vagyok a Fórum indító.

30. shanta1 (válaszként erre: 27. - Papája)
2020. aug. 22. 15:05
Igazad van. Erre céloztam én is.
29. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Garabonciás)
2020. aug. 22. 15:01
a papnak falun még megy a szekér,az Erdélyből jött pappótló már három házat örökölt eltartási szerződéssel.a másik szakma nemigen,szegények a kuncsaftok is.
28. Amaunet (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2020. aug. 22. 14:55
Csak a magyar fogy Magyarországon.
2020. aug. 22. 14:48

Azt gondolom, átverik a fiatalokat. A mindenféle hitel, kölcsön, csak vedd fel vissza sem kell fizetni, ha szülsz agy rakás gyereket és még sorolhatnám a szlogeneket és ez sok fiatalt tehet merésszé. Amikor meg mégsem születnek meg a kiscsávók a kormány megrendelése alapján, akkor meg szívnak a lelkes-felelőtlen szülők. Befizetnek ilyen-olyan lakásra és nem tudják majd teljesíteni az elvárt gyerekkvótát, akkor megint jön az adósságspirál. Ne adja ég, ha elválnak a szülők, vagy elveszítik a munkájukat, beteg, sérült gyereket szülnek, akkor miből nevelik fel.

Építkeznek mézesmadzagból, utána meg szembesülhetnek azzal, hogy mégis csak bajba kerülnek, mint annyiszor már a "nagyon kedvező" kölcsönt felvevők tábora.

26. ariana
2020. aug. 22. 14:17
Egyik része beleroppan a hitelbe, a másik pedig kőgazdag, fene tudja, hány háza van kiadva.Manapság ingatlanba fektetik a pénzt.Mind akiket felsoroltál, hasznot húznak az építkezésekből.Ha én gazdag lennék...:)
2020. aug. 22. 14:14
Az egy dolog, hogy sok új lakás /ház épül, de meregdrágák. Mindnek lesz tulajdonosa? Akkor nagyon jól élünk. Kár, hogy én ezt nem veszem észre...
2020. aug. 22. 14:02
Hát én azon szoktam nevetni, hogy egymás mellé épülnek min. 40 lakásos társasházak, körbekerítik és elegánsan elnevezik lakóparknak. Pedig valójában azok is csak lakótelepek.
23. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Selena78)
2020. aug. 22. 13:58
én még olyan szerelőt nem láttam,aki nem szidta volna az elődje munkáját.igaz,akkor nem kellett volna hívni.
22. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2020. aug. 22. 13:44
Mert a vidék meg teljesen elnéptelenedik...Városok, vonzáskörzetek + putrik már kb az ország ahogy én látom.
2020. aug. 22. 13:43

Viszont tanusíthatom, hogy a vízszerelők utálják a kőműveseket.:)


Házfelújítás után eldugult az udvari vízvezeték lefolyója. Hívtam egy vízszerelőt, kiderült a lefolyó csőbe belekeményedett a malter. (vagy valami ilyesmi). Na azt a szöveget, amit levágott a jóember, miközben sűrűn emlegette a kőművesek felmenőit... egy élmény volt. A pénz, amit elkért nagyjából két órai munkáért, már kevésbé.

20. buspics (válaszként erre: 9. - Andita1)
2020. aug. 22. 13:38
Hát igen, ez a vicc.
2020. aug. 22. 13:37

Ettől a témától ki vagyok akadva. Felénk is rengeteg ocsmányabbnál ocsmányabb modern ház épül, ráadásul az erdőt vágják ki miattuk. A rétre is építkeznek. A legszebb helyeket teszik tönkre ezekkel az undorító, rideg épületekkel. Az meg csak hab a tortán, hogy semmi értelme az egésznek, mert úgyis eladósodnak, ha hitelből épül. És akkor tönkretették a környezetet is, meg a ház is mehet a levesbe, mert úgyis elárverezik. Majd megveszi valami gazdag külföldi. De ez már nem az én bajom. Csak az fáj, hogy van pofájuk kivágni az erdőt.


Felénk van olyan lakópark, ami egy szemétbánya helyére épült. Na, az jó ötlet volt. De az erdőt ezért nem kéne kivágni. Meg a rétet se kéne tönkretenni. Pont arról kapta a településünk a nevét, mert szép látvány. Még őzeket is szoktam ott látni reggelente. De már ki vannak mérve a telkek és a harmadik undorító ház nő ki a földből.


Csak azt nem értem, hogy honnan van ennyi embernek ennyi pénze. A csok miatt? Vagy mindenki vállalkozó? Olyan ingatlanárak vannak, hogy amikor körülnéztem, sírva fakadtam. Képzelem, hogy egy ilyen ház mennyibe kerülhet. Meg se merem nézni.

2020. aug. 22. 13:27
Vagy a masik véglet. Pap. Esetleg k*rva. 😁😁
17. shanta1 (válaszként erre: 14. - Ariana)
2020. aug. 22. 13:26

Nem ők építkeznek,hanem a vállalkozók.

Kiadják albérletbe,vagy eladják.Persze aki megveszi fizeti a hitelt.Van munkája,jobban el tud helyezkedni.Családot szeretne felveheti a CSOK-ot,kap adókedvezményt.Ha bérli ,talán akkor is tudja fizetni.

A többit majd évek múlva megtudjuk....

Az ,hogy drága a telek...Nos nem mindenkinek.Nekünk igen.

2020. aug. 22. 13:26
Ha most hirtelen ujrakezdhetnem az életem, a haromból valamelyik lennék. Akarmelyik. 😁
15. andita1 (válaszként erre: 14. - Ariana)
2020. aug. 22. 13:17
A falusiak mennek albérletbe, a tulajdonosok meg építenek házat.
14. ariana (válaszként erre: 13. - Shanta1)
2020. aug. 22. 13:15
Akik elmenekülnek a falvakból, miből építkeznek? Városokon, vagy városok közelében a telek is nagyon drága.
2020. aug. 22. 12:48

Nagyobb városok agglomenácijában is építkeznek.Iskola,óvoda,orvos ,ipari parkok ,munkalehetőség a közelben van.Autóval vagy tömegközlekedéssel könnyen megközelíthető.

Ezért is menekülnek a távoli falvakból.Nógrád,Borsod,Szabolcs...stb.

A mezőgazdaságból nem sokan élnek meg,sok meló és kiszámíthatatlan is.A pénzek sem a kisemberekhez jutnak,tudjuk...

Lépnek.Valahol pedig lakni kell,ezért építkeznek.

2020. aug. 22. 12:34
Mondjuk mar varosi rangban van Morahalom, de jo par evvel ezelott meg csak egy lerobbant tanyahely volt. Birkak legeltek a főutcan 😁
2020. aug. 22. 12:31
Biztos vannak olyan falvak Magyarorszagon, ahol szivesen epitkeznek emberek. Ordogh Nori szulőfaluja is egy par éve még csak egy tanyahely volt, pusztaság, aztan most meg mar hogy néz ki. A multkor arra mentem, ra se ismertem, jo 10 eve nem jartam arra. Gyonyoru az egesz.
10. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Andita1)
2020. aug. 22. 12:22
itt is úgy van.bár az utóbbi 10 évben 2 új ház is épült az utcában.
2020. aug. 22. 12:15
Az emberek városok közelében akarnak lakni, ott építenek. Nézd meg a vidéki falukat, ott nem nőnek a földből a házak, hanem elhagyatva egyszer csak összedőlnek mert nem veszi meg őket senki.
2020. aug. 22. 11:53
Pörögjön a gazdaság.
2020. aug. 22. 11:49
Egyebkent a sógorom is ebben nyomul, légtechnikai vallalkozasa van, aztan megsincs most munkajuk. Pedig a virushelyzet elott volt, most meg csak pangás van, azt mondja.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook