Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha bölcsibe viszem a fiam, tényleg nem veszi át az óvoda decemberben? fórum

Ha bölcsibe viszem a fiam, tényleg nem veszi át az óvoda decemberben? (tudásbázis kérdés)


28. 4b138bec0c (válaszként erre: 22. - Szisi)
2011. febr. 17. 18:19
Akkor nálad a pont.
27. fülöpke (válaszként erre: 26. - Peppelínó)
2011. febr. 17. 13:07

Gondolom szeptemberre szobatiszat lenne a fiucskátok. Miért nem próbáljátok meg elvinni mini csoportba az óviba? Persze csak ha van mini csoport.

Mi így 4 évet fogunk járni óviba, és ugyanazokkal óvonénikkel kezdünk, és fejezzük be az óvit is.

26. Peppelínó (válaszként erre: 25. - Fülöpke)
2011. febr. 15. 17:35
A mi fiunk febr. 13-án volt 26 hónapos, nem szobatiszta, de jóllehet vele kommunikálni.
2011. febr. 15. 10:28

A mi kisfiunk január 13-án született, és most szeptembertől mini csoportba megy az óvodába. Nekünk azt mondták, hogy csak akkor jöhet a gyerek, ha betöltötte a 2,5 évet, szobatiszta, és megtudja értetni magát az emberekkel.

Mi 2,8 évesek leszünk,addigra szoba tisztává válunk, és érthetőn beszél már most a fiúcskánk.

24. sajert
2011. febr. 13. 23:28

Elviekben átveszi az ovi, de ez gondolom helyfüggő. A fiam bölcsis csoportjába is jár egy kislány, aki novemberben töltötte a hármat, és már le is volt beszélve, hogy megy át a szomszédos oviban. Végül nem ment, mivel nem volt hely - közben papír Anyukánál, hogy felvették az oviba. Nem hisztizett az oviért az Anyuka, mivel a bölcsi meg nem rakta ki a gyereket, augusztus 31-ig "bérelt helye" van a kislánynak.


A kerületünkben is ígérnek fűt-fát az óvodák, hogy majd év közben is át illetve felveszik az aprónépet, aztán Anyuka álla koppan.


A fiam január 26-én töltötte a hármat, és szeptembertől kezdi az ovit, addig bölcsis. Mondjuk a bizottság, ahol voltunk a héten mondta, hogy a fejlesztős gyerekekre más felvételi rend vonatkozik, így valószínű - amennyiben van hely a kiszemelt oviba - hogy már szeptember előtt ovis lesz.


A mi bölcsink szuper, legszívesebben még itt hagynám, mert a gondinénik csúcsszuperek, a gyerek imád ide járni. Az ovikról - általánosságban - nagyon sok rosszat hallok, ezért tartok tőle. Tizedannyira nem figyelnek oda a gyerekekre, mint a bölcsibe - nem egy Anyuka panaszkodott erre. Abba bízom, hogy mivel kislétszámú csoportba fog járni a fiam, itt jobban figyelnek majd rá.

23. Gy.Ibi
2011. febr. 13. 22:56
Nálunk novemberben töltötte be a 3.évet,addig mehetett bölcsibe,hétfőtől már ovis volt.
22. szisi (válaszként erre: 14. - 4b138bec0c)
2011. febr. 13. 16:38

Hivatalosan felvehetők a 2,5 évesek, csak ebben a nevelési évben még nem jár rájuk normatív támogatás. Így az óvoda saját döntése, hogy így is felveszi-e őket.

Óvodát vezetek.

21. anikko
2011. febr. 13. 16:26
Na ezt nem is tudtam, hogy ilyen változások vannak. Az én nagyobb fiam szeptemberi, szerencsére. De öcsi meg áprilisi lesz. Akkor 3 és fél évesen fog oviba menni? Én alig töltöttem be anno a 2 és felet és oviba mentem. 6 évesen meg iskolába.
20. nMucus (válaszként erre: 18. - 4b138bec0c)
2011. febr. 13. 16:07

Persze, nem is úgy értettem! :)

Az meg, hogy miért kell mindig változtatni a dolgokon?! Jó kérdés... Azért, hogy ne legyenek tisztában még az illetékesek se a dolgok menetével.:)

19. nMucus (válaszként erre: 15. - Peppelínó)
2011. febr. 13. 16:05
Igen, ez az általános magyar mentalitás, hogy az ember, ha valamiről infót akar, akkor járjon utána magának. És persze örüljön, ha a kérdéseire kap választ..
18. 4b138bec0c (válaszként erre: 16. - NMucus)
2011. febr. 13. 16:04
Ne értsd félre, nekem ezzel nincs bajom: szerintem is jobb lenne, ha még a régi szabályozás volna érvényben- nem is értem, mi a francnak variálnak annyit:)
17. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Peppelínó)
2011. febr. 13. 16:03

Előnye annyi,hogy érettebben megy iskolába,hátránya pedig az,mint a mi esetünkben is,hogy 8 évet töltötte a lányom 5én,és első osztályos.

Minket sem vettek át oviba 3 évesen,ezért mivel 4 éves oviba került,hiába volt 3,5 éves mini csoportba vették fel.7,5évesen ment iskolába.

16. nMucus (válaszként erre: 14. - 4b138bec0c)
2011. febr. 13. 16:01
Elhiszem, hogy törvénysértő, én nem értek hozzá, még nem érint személyesen a dolog. Meg Nővérem se mondta el rendesen, hogy ez most, hogy is lehetséges. Csak annyit mondott, hogy most már 2,5től is beveszik az oviba, és szeptembertől oda jár a kiscsaj.
15. Peppelínó (válaszként erre: 10. - NMucus)
2011. febr. 13. 15:59
Szerintem ez is ovi függő, mert mikor a XIII. kerületben laktunk (tavaly), akkor az önkormányzat küldött egy értesítő levelet, hogy a kerületben hány új ovi/bölcsi létesült, és az intézmények címét is megadták, és azt, hogy melyikbe mennyi idős kórtól lehet vinni a gyerekeket. Ahol most lakunk, semmit nem küldött az önkormányzat, mindennek a szülőnek kell utána járnia.
14. 4b138bec0c (válaszként erre: 10. - NMucus)
2011. febr. 13. 15:57

Hát, mondanám, hogy mákja van a nővérednek!

Ugyanis egy nagyon komoly törvény szabályozza már több mint 1 éve az óvodákat, miszerint 3 év alatt senkit nem vehetnének be...

Aki mégis, és lebukik (Óvoda), jókora büntire, és ejnye-bejnyére számíthat!

Nem mondom, hogy nincs ilyen,csak ez törvénysértő:(

13. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11. - Peppelínó)
2011. febr. 13. 15:55
Én hátrányát nem látom. A fiam januárban volt 3, és szeptembertől ment oviba, mikor már ugye, elmúlt 3 és fél is.
12. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Peppelínó)
2011. febr. 13. 15:55

Oké:)

Csak nálunk így nem működik a dolog:)

2011. febr. 13. 15:54
Annak mi az előny, és mi a hátránya, ha pl. áprilisban bölcsibe viszem, és nem venné át az ovi januártól, csak jövő szeptembertől?
10. nMucus
2011. febr. 13. 15:52

Nővérem kicsilánya még csak most február 20.-án lesz 3 éves, de szeptember óta oviba jár.

Akkor valami olyasmit mondott, hogy most már 2 és fél évesen is felveszik a gyerkőcöket oviba. Ők Szegeden laknak. Nem tudom, hogy ez csak ott érvényes-e, vagy az egész országban. De szerintem érdemes utána kérdezni.

9. Peppelínó (válaszként erre: 8. - Martamay)
2011. febr. 13. 15:51
Igazából nem szeptemberben kezdené a bölcsit, hanem áprilisban. Ilyenkor lehet, hogy kezdheti ő is az ovit januárban, de majd rákérdezek jövőhéten.
2011. febr. 13. 15:47

igen, en is igy tudom. Ha elkezdi szeptemberben a bolcsit, akkor teljes evet kell jarnia bolcsibe es majd kov. szeptembertol mehet oviba. De ha nem megy bolcsibe, akkor mehet oviba januartol.

Az en fiam is igy volt. Dec 18-an szuletett es jan 3-an teli szunet utan kezdte az ovit. Es igy rahuzott plusz fel evet az oviban.

A lanyom meg bolcsis volt es aprilisi ugyan, de ev vegeig jart bolcsibe. Es o is szeptembertol ment oviba.

De azt hiszem ovija is valogatja, erdeklodj a kivalasztott intezmenynel.

7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - Peppelínó)
2011. febr. 13. 15:46
Igen, ez általában igy van.
2011. febr. 13. 15:45

Sziasztok!

Lehet, nem mindenhol van így, de pl. nálunk a fiam október 20-án töltötte a 3-at, és csak azon a napon mehetett először óvodába. Elötte természetesen bölcsis volt, okt. 15-ig bölcsi. Aztán 18-19- beszoktatás, és 20-án már "élesben " mentünk oviba.

Miért, mi a baj,mit mondtak neked?

5. Peppelínó (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2011. febr. 13. 15:45
Bölcsibe muszáj vinnem, ha van hely.
4. Peppelínó (válaszként erre: 2. - Anikko)
2011. febr. 13. 15:44

Szia!


Még nem kérdeztem az óvodát. Egy ismerősöm mondta, hogy ha decemberi a fiam, akkor a bölcsiből, csak jövő szeptemberben veszi át az ovi.

2011. febr. 13. 15:42
ne vidd bölcsibe,viszont ha oviba felvették,akkor decembertől mehet,mivel betölti a 3 évet
2. anikko (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2011. febr. 13. 15:41
És nem viheted csak decemberben? Szeptemberben nem lehet?
2011. febr. 13. 15:37
Decemberben tölti a 3. évet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook